Sayfa 772/852 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,169 - 6,176 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Desidero ya katılıyorum. murat bayrak gibi hataları sık yapıyorum afedersin. Yaşlanmaktan değil gençken de aynıydım hatta bu daha iyi halim.

Bilmeyen için açık yazayım Desidero açık yazmamış. çiğdem simavi, alp yalman, sadıkoğlu yahudiler.

Benimki biraz espri olsun biraz da okurken sıkılıp bazen sonuca gidiyoruz ya hemen , başta ben o yüzden bi açıklama ornek olsun diye dedim.Yoksa tabii ki no problem Ali Cemal.

Tekne örneğine katılıyorum , Yahudiler insan ırkının bütün zaaflarını iyi bilir Osmanlı sarayına hekim veya haseki sultan olarak daldıktan sonra Osmanlı iflah olmadı bi dizi yaptılar netflix te görüş varlık vergisile fakirleşmisler vah zavallilar vah dizinin adi da kulüp simdi hatirladim . Biz de Osmanlı dizileriyle coşalım içinde ne oldu da bu hale geldik sormayalım . Ne oldu da battı neden hep yoksulluk , ekonomik krizler , siyasi çalkantılar bu ülkede oluyor kim hic zarar görmüyor ne olursa olsun daha da zenginleşip güçleniyor.
    Bu başlığı bu yüzden seviyorum Ali Cemal e de bu imkanı sağlayıp zor olan doğruları söylediği için teşekkür ediyorum.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

2. ali cemal..uydurma örneğin harika...yinede gurupların o deliği açmaları ve aç gözlülükten büyütmeleri daha mantıklı..guruplara girmeye geç kalmış veya kafasına yatan gurup bulamamış şu anki ortamda gerçek yapayalnız kalan bireylere geçmiş olsun..tek başına yaşlı güçsüz bir şekilde aynı gemide olsalarda ufak bir delik açmaya çalışmak..çook zor...
    oldum olası vardır herkes yeni gördüğüne memleketini sorar..aynen devam şimdide herkes karşısındakinin hangi guruptan olduğunu çözmeye çalışıyor..
    eyt liler iyi oldu sevindiler..haklarıydı..şimdi onlarda geçinemeyen emekliler gurubuna katıldılar...

3. Ali cemal kardesım katılmamışın bana, eyt nedir biliyormusun, toplumun her kesimi senelerdir ne görüşte olurlarsa olsunlar biraraya gelip sırtsırta durup haklarını hiçbir şiddet göstermeden, güzel panayır gibi gösterilerle, ailelerinde destekleri ile hiç vazgeçmeden ugrastılar, askerde tezkerene bir hafta kalmış bir anda diyorlar ki 10 sene daha uzadı, çalışmayan bilemez bunu anlayamaz, burda çalışma bakanının emeği var, muhalefet özellikle chp de bunu destekledi, kimin bu hakkı geri almamızda payı varsa sonsuz tesekkur ederim, bu mevzu elinden alınan hakların geçte olsa alınması, insanlar sevinecek tabi herkes çok mutlu bu eyt sonuclandıgı için, yuzde 80 demissin, sende mutlu ol uzulme, bır gun çalışırsan işçi olarak anlarsın demek istediğimi

4. En gec eyt li kanun cıkmasaydı. Ne zaman emekli olurdu ve sayısı nedır bilmek lazım.. Ülkeye ne kadar yük bindiriyor. Bana göre zaten buyuk cogunluk. Zaten 2 3 yıl içinde emekli olacaktı.. Bunlar tahmin bir veriye dayanmıyor. Ancak kuvvetle ihtimal dahilinde... Sonuçta hiç emekli olamayacak kişiler emekli olmuyor
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

5.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    En gec eyt li kanun cıkmasaydı. Ne zaman emekli olurdu ve sayısı nedır bilmek lazım.. Ülkeye ne kadar yük bindiriyor. Bana göre zaten buyuk cogunluk. Zaten 2 3 yıl içinde emekli olacaktı.. Bunlar tahmin bir veriye dayanmıyor. Ancak kuvvetle ihtimal dahilinde... Sonuçta hiç emekli olamayacak kişiler emekli olmuyor
    İşyerindede bazı kişiler var emekli olmuş hala çalışan bana ne faydası var diyen, alicemalde bizleri gemiyi ufak ufak delen kesim diye nitelendirmiş yüzde 80, grafen falan demiş, aslında bizlerin salgında ölmesi lazımdı, yüzde 20 rahat etsin, iyide geminin küreklerini biz çekiyoruz hayatında eli nasır tutmamış kişiler nasıl geçecek küreğe, aynı zamanda kaptan köşkünü biz seçiyoruz, herhalde bir kısım sundan korkuyor seçimde yansırmı diye sıkıntı bu olmalı, yada bana birşey düşmedi pay alamadık kafası var, ben boyle anlıyorum, ama merak etmeyin ne salgın ne grafen, kolay kolay oldurmez bizi eski toprak atasozu var,

6. araştırmadım ancak, bu kanun cıkmasaydı son eytlı 3-4 veya 4-5 yıl sonra emekli olacaktı dıye bılıyorum....seçimlere etkisi olurmu , olabilir de olmayabilirde. en azından iktidardaki partıye muhalet tarafından, bir tazyik gelmez. bırde bu eytlılerın kaç kişisi partili ,veya kararsız. onlarıda bilmekte imkansız...aslında muhalefetin görevi de bu zannerdersem..hataları yanlışlıkları görüp, kamuoyu oluşturmak. eyt de zannedersem bu konuda gerekli kamuoyunu olusturdular..aslında mhp de ety için secim meydanlarında sözler vermişti, sonra bu sözünden döndü..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

7.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    araştırmadım ancak, bu kanun cıkmasaydı son eytlı 3-4 veya 4-5 yıl sonra emekli olacaktı dıye bılıyorum....seçimlere etkisi olurmu , olabilir de olmayabilirde. en azından iktidardaki partıye muhalet tarafından, bir tazyik gelmez. bırde bu eytlılerın kaç kişisi partili ,veya kararsız. onlarıda bilmekte imkansız...aslında muhalefetin görevi de bu zannerdersem..hataları yanlışlıkları görüp, kamuoyu oluşturmak. eyt de zannedersem bu konuda gerekli kamuoyunu olusturdular..aslında mhp de ety için secim meydanlarında sözler vermişti, sonra bu sözünden döndü..
    Bu yasaya ençok bagkulular sevindi dün pazara çıkmışmıtım. pazarcıların neredeyse hepsinin gündemi eyt idi. hepsi sevinçliydi. Çünkü zor kazandıkları paranın bir bölümünü prim ödemekten kurtuldukları gibi her ay emekli aylıgı alacaklarını söylüyorlardı. düzenli işi olan ve maaşı yüksek olarak çalışanların çogu eyt den faydalanmaz

8.  Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    İşyerindede bazı kişiler var emekli olmuş hala çalışan bana ne faydası var diyen, alicemalde bizleri gemiyi ufak ufak delen kesim diye nitelendirmiş yüzde 80, grafen falan demiş, aslında bizlerin salgında ölmesi lazımdı, yüzde 20 rahat etsin, iyide geminin küreklerini biz çekiyoruz hayatında eli nasır tutmamış kişiler nasıl geçecek küreğe, aynı zamanda kaptan köşkünü biz seçiyoruz, herhalde bir kısım sundan korkuyor seçimde yansırmı diye sıkıntı bu olmalı, yada bana birşey düşmedi pay alamadık kafası var, ben boyle anlıyorum, ama merak etmeyin ne salgın ne grafen, kolay kolay oldurmez bizi eski toprak atasozu var,
    Ali Cemal kendi cevabını verir ama , ister istemez bu konuşma tarzı ve anlayış farklılığı insanı bir şeyler söylemeye itiyor , bu düzenleme neden yapıldı seçim kazanmak için değil mi ? ülkede hiper olmaya yaklaşan yuksek enflasyon yok mu ? Bir suru teşvik bir sürü karşılıksız kredi nasıl ödendi , şöyle, para basarak, bas parayı öde , devlet verdim say diyor millet bedava dan parayı cebe indiriyor tabii en çok da malum zevat.
    Halk da onlara özeniyor biz de indirelim 42 yasin da emekli olalım ne eksiğimiz var diyor bu arada 42 yasin da emekli olacak birini tanıyorum bu duzenlemeden sonra .
    Böylece halk , hükümet , elele bütçeyi delik deşik ediyor sonra sonrasını kimse bilmiyor dünyada boyle bi enflasyon hic bi ülke yaşamadı uzun zamandır . Sen de asgari ücret hesabını takdir et , boylece herkes tekneyi delsin elimizde kâğıtlarla markete gidip bir gün hic bir şey alamadan dönelim sonra anlarız .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Sayfa 772/852 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •