Sayfa 779/852 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yeni gördüm, aslında benzer şeyler olduğunu biliyorum. Örneğin vekillerin maaşı şu kadar denir ama gerçekte ellerine geçen aylık para söylenen maaşın üç dört katıdır. farklı isimler altında ödenir. Böyle bir ahlaksızlığı normalleştirmişler.

Yeni gördüğüm ise makam parası.
    Emekli belediye başkanlarına 2 yıl bile belediye başkanlığı yapsa emekli maaşına ilaveten makam maaşı veriliyormuş. Tazminat deniyor ama düzenli alıyorsan tazminat denmez neticede yaralanıp sakat kalmadın askerler gibi. Makam tazminatı değil ilave maaş denir.

4.000 TL ile 10.000 TL arasında her ay para alıyorlarmış.

Vekilleri çok eskiden beri biliyordum, emekli belediye başkanlarını ilk defa duydum. Siyaset resmen halkı soyma yeri. özal ailesi ile başladı bu vekillerle gazetecileri ayrıcalıklı sınıf yapma hikayesi. Sonra hırsız siyasetçiler "polis beni soruşturur" kaygısı ile yargı sisteminide maaş açısından ayrıcalıklı hale getirdilerki kendilerine ses çıkarmasınlar.

Bu milletin cebinden beslenen ayrıcalıklı sınıf yaratma hikayesi her yıl hatlanarak artıyor. Hesap soran olmayınca iyice arsızlaşıyorlar. resmen 300 yıl önceki derebeyi şartlarında yaşıyoruz.

Partilere bu yıl yine milyarlarca TL veriliyor. akp 2 milyar, chp 1.5 milyar filan alacaklar. Yıllık bu parayı alıyorlar. resmen hem soygun hem adaletsizlik.

Sen meclisteki partiye bu parayı verirsen meclis dışındakine haksızlık yapmış olursun. Parayı alan yapacağı reklamlarla satın alacağı medya ile hiç bir zaman meclisten çıkmaz. parası olmayan diğer partiler ise meclise giremez. Hali ile derebeylik getirmiş oluyorsun. Demokrasi bu değil.

10-15 yıldır sinirlerim bozulmasın diye siyasi haber okumuyorum, gerçekten bu halk korkunç soyuluyor.

Örneğin bizim ilçenin belediye başkanı. Bizim ilçe hep aynı partiye oy verdiğinden, eşeği aday diye koy seçilir. Mevcut belediye başkanıda parti merkezinin koyduğu bilinmeyen biriydi. Adam 4 yılda ilçeyi soydu soğana çevirdi. Milyarlarca TL lik soygundan dava açıldı. Bişey çıkmayacağı kesin o milyarlarca TL ile hapis yatırmazlar. Zengin fetöcülerin hepsi çıktı biliyorsunuz. Adam ve ekibi belediyenin parasını çeşitli yollarla cebe indirdiğinden belediye içinde yaşayan halka hizmet yarım geliyor. Kaldırımlar berbat, yollar zıplaya zıplaya gidiyoruz. Altyapı yok, her türlü belediye işinde halka zarar verildiğinden ilçede çok fazla kişi belediye ile mahkemelik. Bazı yerlerde geçerli sebebi olmadığı halde milletin arsasının %42 sine el koymuş mesela. Milyarlarca TL lik yol yapımı malzemesi almış görünüyor ama gerçekte almamış. Parayı cebe indirmiş, yollar berbat. Diğer yanda 2 kata izin olan bölgede bakıyorsu bir müteahhit belediyeden izin alıp 4 katlı apartmanlar yapıyor. Belliki belediye de gücü olan kişiler ile ortaklar. Yeterli şartlara uygun arsan olsa bile Sen gidersen 4 kat izni alamıyorsun. Pay vermen gerekiyor. Belediyeye değil gücü olan kişilere. O para şahıs cebine giriyor. vb.

Şimdi bu hırsız, beni ve milleti soyan yaşam formu birde emekli olduğunda halkın sırtından iki kat emekli maaşı alacak tazminat adı altında. Emekli oluncada ölene kadar soyacak. Ölünce maaşı karısı kızına geçtiğinden soygun devam edecek.

Aslında insanın olduğu yerde bu tür şeyler normal, hazmetmek gerekiyorda. Asıl boğazını sıkmak istediklerim kendisini soyan siyasetçiler için kavga edenler. Çıkarı olupta kavga eden reklam yapanıda doğal sayarım ama aptallıktan yapanı hakkaten yani acaip sinirleniyorum.

Benim partim senin partin... yaw ne partisi... hepside seni hafifleten insanlar, aileni hafifleten insanlar, çoluğunun çocuğunun geleceğini hafifleten insanlar... ne partisi...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Toplumun zihin kodlarında şifrelenmiş olan "Devlet malı" kavramını "Millet malı" ile yer değiştirmedikçe imkan bulan herkes soyacaktır. Sebebi çok basit.Padişahlık döneminden kalma ganimet üleşme ve padişah mülkü iliklerimize kadar işlemiş.

3. ali cemal selamlar ,uzaylılar konusu ama önce .muhammed ali kim en genç ağır siklet şampiyonu ,yolda gidiyor islam değil henüz,solda çok güzel hayat kadınları çagırıyorlar tam gıdecek bir ses dinle gitme bir dinle begenmessen gidersin ,gene hayat kadınlarına bır adım ses gel kardesım dınle ,bır bakıyor ıkı kısı ıslamı anlatıyor ,kısa tereddutten sonra dınlıyor ıslam oluyor ,bazen benı dınlemedıgını soyledın ya onun ıcın, tyson kım agır sıklet smp ,hapıste dınlıyor ıslamı kabul edıyor, custo kım arastırmacı bılım adamı denızcı ,ıkı denızın karısmadıgını kesfedıyor ,buldum dıyor ama tayfanın bırı bunu 1400 sene evvel kuran yazmıs dıyınce ıslam oluyor,japon bılım adamıda var ebu cehıl ıcın hayattayken ınanmıyacak ayetı gelıyor fakat ebu cehıl ınandım dese kuran yalan olucak dıyemıyor ve 1400 sene sonra japon bılım adamı ıslam
    armstrong ısmı farklıda olabılır abd lı astronot ayda muzık sesı duydum dıyor halısınasyon dıyorlar mısıra gıdıyor turıstık amacla ezanı duyunca ıste duydugum muzık buydu dıyor delı dıyorlar adama aya kımler gıttı abd rus cın pekı ya ıslam aya daha evvel gıtmısse ve orda delıl olarak sancak bırakmıssa ve bunu gorupte ıslam olmamıslarsa ,ılım cınde olsa gıdınız hadıs,acaba ıslam olurlarmı ,saklanan bır sey mı var ,delı ıle velı arasında ınce bır cızgı var ben velı olmadıgıma gore delı oluyorum belkıde ,atın ıyısıne doru yıgıdın ıyısıne delı derler ,ama hacerul esvet peygamberımız cennetten geldı dıyor ısaretle sıruus sıra yıldızı belırtılıyor ,kuranda sıra (sırıus ) yazıyor,ademı cennetten asagıların asagısına attık denıyor ,nereye dunyaya ,nerden yukardan ,cennetten ,dahada asagısı varmı var, uyarı , tekrar yukarsı o da mumkun ,aya gıdıldımı evet
    ılk kım gıttı ,soru bu ,kuranda belkısın tahtı suleyman peygamber ılım verılmıs bır kul tahtı goz acıncaya kadar getırdı denılıyor ,ısık hızından da hızlı ,bır bılgının yuzde 80 ı dogruysa yuzde 20 sı bılınmıyorsa henuz, matematık derkı dogrudur,kuran matematık olarak ta dogruysa , jeolajık olarak dagları kazık gıbı caktık yryuzunu tutturduk ,o zaman dagları sadece toprak ustunde zannedılıyordu ,ınanılmaz muhtesem,pırı reıs harıtası ancak uzaydan gorulebılır ve suların olmadıgı sadece kara harıtası,720 yıllık osmanlı devletı ,yakın zamanlardakı savaslardan dolayı ,ıyı kotu yonetım tarzı vs ama nerde bu osmanlının bılgılerı ,cok eksık var ben okuyorum ulema cevırılerı var su an karadenız bolgesı ,ama yeterlı gelmıyor kardesım kımsye ınan ınanma demıyorum ama bılgı cok eksık kayıp ,ataturk mu kıtası atlantıs ,sonra nuhun gemısı madem ınanmıyorlar nıye bulmaya calısıyorlar ,kuranda dıyorkı cok buyuk medenıyetler vardı yok ettık,dolasırsanız arastırırsanız bulursunuz ıbret alın ,cıkıyormu evet gobeklı tepe ,hangı maymun yapmıs bunları ,akıllı ayı nıye olmamıs neyse saygı sevgıler

4. nıye yazdım ,youtube ıkı kısı bırı ıktıdarı ovuyor ,dıgerı ıslam alimi diyor kendine ,konu ıslamda tuvalet adabı ,anlatıs banyoya gırıp comelmek bır tuhaf durum ,sımdı benden dınleyın ,kan ıkı sekılde olur demıstım alkalı ve asıtık ,sakın kuslar agaclar alkalı ,gurultu ofke vs asıtık ,ıdrar kandan suzulur tıbben temızdır,pekı oturarak tuvalet yapınız hadıs guzel buraya kadar ,ofke seytandandır ,seytan kan damarlarında gezer,kımın ınsanın ne zaman asıtık oldugunda ,Allah halım yanı sakın mulayım kısıyı sever ,alkalı ,abdestlı olana seytan yanasmaz hadıs,alkalı , pekı oturarak yapın ıdrarı,prostat vs dogru,ama kabır azabı ıdrardandır ,ıste burda dusunmelı,ıdrar kandan suzuldu kanda gezınen seytan ,bugun ıdrardan her turlu hastalık anlasılıyor,demekkı yedıgımız ıctıgımız seyler ıdrardan kayıt altına alınıyor ve bundan dolayı hesap var ,bu anlasılıyor ,seytan kım meleklerın hocası,yaptırdıgı ısler kotu ama nıcın dusunup bu hatayı yaptıgımızda, tovbe edıp ıbret alın tekrarlamayın, bır nevı seytanda aslında merhamet sebebı ,hata yaptın tekrarlama ,peygamber bastan asagı rahmet gostergesı ,kıskanan bu rahmet elcısını, ben o kadar hoca oldum meleklerın ama rahmet elcısı olamadım dıyen seytan ,ama yaptırdıgıyla tevbe edıp dogruyu buldugunda bır nevı rahmete vesıle oluyor ,ınsan avatar ,o zaman avatarı temız tut ,hatan varsa tekrarlama ,ısın gucun yogunlugun arasında ,az da olsa yaratanı unutma ,işte bu bı ust tık anlatımı varmı var ama delı derler bır ustu o da var bu sefer yemeden ıcmeden kesılırız ,boyle anlatılmalı sonra sakal her sakal bırakan alımım dıyor ama bırsey anlatamıyorlar ,sonra bılmeyenler supheye dusuyorlar ,sakal yakısıyorsa bırakın ,hadıs,rıvayete gore peygamber sakalı bır tutam ceneden o da son zamanlarında bırakmıs ,nasranılere yanı papazlara benzemeyın hadıs ,papaz yahudı sakalı nasıl ? of zor anlatmasıda yasamasıda ,oku kuran ayetı neyı oku ? kaınatı oku hısset,ne kadar az dusunuyorsunuz ayet,ıslam alımlerı nerdeler meydan boyle basıretsız en alt sevıyede bılgı anlatan kısıleremı kaldı ,?kızmıyorum ama uzuluyorum ,alı cemal senın gercekten samımı oldugunuda bılıyorum yazdıklarından bunu anlıyorum sen nasıl bazı konularda ıcten uzuluyor burda anlatıyorsan bende bazı konularda cok uzuluyorum ,

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    Toplumun zihin kodlarında şifrelenmiş olan "Devlet malı" kavramını "Millet malı" ile yer değiştirmedikçe imkan bulan herkes soyacaktır. Sebebi çok basit.Padişahlık döneminden kalma ganimet üleşme ve padişah mülkü iliklerimize kadar işlemiş.
    Diğer deyişle ağa maraba kafası.

Anılarım canlandı. Geçmişte internette değilde gerçek hayatta akıl verme teşebbüsünde bulunduğum bir kaç kişi olmuştu. Çok genç üç kişiyi hatırlıyorum birde yaşlı.

Gençlere verdiğim akıldan sonra kızlardan biri yanımdan hızla kaçtı. Diğer kız 1 hafta boyunca defalarca örneklerle anlattığımın tam tersini yaptı. Erkek olan imam hatip mezunuydu "abi seni dinledikten sonra intihar edesim geliyor" dedi.

Bi dahada gençlere akıl vermeye kalkmadım.

Birgün yaşlı bir vatandaşla konuşuyoruz. Hayatı marabalıkla geçmiş. Bir ara ağa olmuş. Ağa iken nasıl olsa zenginim emekliye ihtiyacım yok demiş sigorta yatırmamış devlete kuruş ödememiş. Kriz den sonra marabalığa düşünce çocukları ile sigortasız emeklisiz açık ta kalmış. Bir kaç ay çocukları ve kendisi için muhabbet arası yol göstermeye çalışınca her seferinde duvara tosladım. Sonra gerçeği dayanamayıp söyledi. "yaw biri bana iş verecek, şunu yap diyecek ben gece gündüz çalışacam. Ekmek parasına bile tüm gün çalışırım"

O zaman kavradım, düşünmek istemiyor, sorumluluk almak istemiyor. Güçlü biri çalış diyecek çalışacak, ekmek verecek yiyecek, öl diyecek ölecek. Bu şekilde yetişmiş. Ne yapsan hiç bir işe yaramaz.

Ülkede bu tür insan çok ve en fazlada din adamları bu tür insanları yönlendirebiliyor. Ben eşit görüyorum ona göre yol gösteriyorum. İşi bilen bu kişileri maraba görüyor, ona göre yönlendiriyor ve iki tarafta çok mutlu oluyor. Bunu fark ettim. Bu ilişkide 2 tarafta kazançlı.

Bir taraf çok ucuza kullanabileceği kalabalıklar buluyor. Diğer tarafsa hiç kafa yormadan, hesap kitap yapmadan, beynini kullanma ihtiyacı hissetmeden düzenli karnını doyuruyor. Gelecekte ne olacağım derdi yok. Tüm kararları kendini yönlendiren alıyor. Yürü demeden yürümüyor, yat demeden yatmıyor. O sebeple din adamlarına bize çok komik gelen sorular gelebiliyor. Bu kişi verilen iş ne kadarsa onu yapıyor, verilen yemeği yiyor, sonrada kasıklarını kaşımaya başlıyor. HAYATI BUNDAN İBARET. Kafa yormadığından çocuklarını da kendisi gibi aynı gruba katıyor iş bitiyor. PROBLEM ŞURADAKİ bu tür maraba kafalıları çok fazla toplayarak güç kazanan liderleri bu sefer maraba kafasında olmayanlarında kendi liderliğine gelmesini istiyor. Tüm sürüyü istiyor. Adam ilkel olduğu için diğerlerini maraba görüyor, yine ilkel olduğu içinde ölçüyü haddini bilmiyor. Eline ateş alıp yakıyor, pala alıp kadınları kovalıyor, bıçak alıp kafa kesiyor. Problem kendi cemaatinin dışına çıkmak istediğinde başlıyor.

Durumu kavrayınca yaşlılara da akıl vermeye çalışmayı bıraktım.

Sonra birgün cami bahçesindeki çay bahçesinde otururken cuma'dan çıkan kabasakallı epeyce yaşlı bir adam geldi masama oturdu. Konuşmaya başladı. Anladım ki cuma'ya katılmadığımı gördü, beni kötü yoldan çekip mükemmel olan kendi yoluna sokmaya karar verdi. Kendince cennetlik olacak. 2 cümle söyledi, tek cümle söyledim kaçtı gitti.

Tabi burada aynı şeyi yapamıyoruz yazı kalıyor delil oluyor. Hoş orada da kalabalığı toplayıp "allah allah" diye gelebilirlerdi. Açık alan hızlı koşarım Kubilay asteğmen gibi olmam. Yobaz da 72 IQ olsa dediğini yapacam. Bu arada normal zeka 80 den başlıyor. TR ve yunanistan ortalaması 72. Ben kendiminkini ölçtüm 3 kilo çıktı.

Her neyse adam mağara devri adamı kalkmış hayatı boyu tüm dinlerin ortaya çıkışı, neden dinlere ihtiyaç hissederiz, din nedir gibi şeylerin binlerce yıllık tarihini okumuş, herşeyi çözmüş, ansiklopedisini yazacak adama akıl vermeye kalkıyor. 18 den sonra tüm hayatım günde 3-6 saat arası okumakla geçmiş.

Şimdi o 3 kuruşluk beyni ile beni anlamasına imkan yok. 3 kuruşluk beyne din adamları gibi bir şey anlatıpta bişey sokmama imkan yok. Bilim adamı gibi anlatabiliyorum onuda kimse anlamıyor. Bende yobaza çaktım gitti.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Eyvah rehab yine yazmış.

Yazısında ilgimi çeken bişey yok. İlgilenenler okur artık.
    @NeAcaipDunya

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Eyvah rehab yine yazmış.

Yazısında ilgimi çeken bişey yok. İlgilenenler okur artık.
    sayın rehab, emek verip yazmıs, ancak yazım ve imla kurallarına(tıpkı benım gıbı) hiç dikkat etmeden yazıp geçmiş, bir iki kez burdan ikaz yazısı yazdım.yazıma baktım hoşuma gitmedi. ıkaz yazım kötü olduğu için silip yazmaktan vazgectim. yazılarını düzelt anlaşılır değil vs yazarken aynı hataya dusecektım..
    bu vesileyle, sayın rehab yazılarınızı daha ıtınalı yazarsanız anlaşılır ilgi çekıcı olabilir.

sayın alicemal'i çok düzgün yazdığı için hatta köşe yazarı gibi yazdığı için bir çırpıda okuyorum. mesajları net, anlaşılır. bir sayfa duzeni var. bir karakteristiği var..giriş gelişme sonuç var..
    Son düzenleme : palmet; 12-01-2023 saat: 21:13.

Sn. Alicemal , ağa maraba yazınız hem komik hemde gerçekleri çırılçıplak vurgulamışsınız elinize sağlık. Teşekkürler.
    Syg.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 779/852 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •