Sayfa 658/852 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,257 - 5,264 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen hafta ortalamanın üzerinde sayılabilecek bir işlem hacmi ile 1500 ü geçtik. Bugünde 1500 üzerinde kalıcı olduk.

Bugün çıkış sahte değil gibi bir izlenim edindim. Sabah BIST eksi olduğu anda bile bankacılık endeksi yukardaydı ve viop da XLBNK spotundan çok dahada yukarıdaydı. Yinede xlbnk dan long kontrat almıştım. Çünki F/K ları PD/DD leri yerlerde. Birde küçük hikâyeleri oluştu, faizler düşürülüyor. Hesapta bankalara yarayan bir şey.

tayyip dovizi düşüremediğinden "bükemediğin eli öpeceksin" prensibinden yola çıkarak dövizi yükseltmeye başladı. yada artık takmıyor kendi haline bıraktı. Gazetelerdeki köşeden yazarlardan biri, "dovizi 10 TL üzerine çıkaracak, suçu her zaman olduğu gibi dış mihraklara atacak. Seçime yaklaşınca dovizi 10 TL altına indirip başarı masalı anlatacak. Millet nasıl olsa ne versen yiyor." demiş.

Yani millete 5 yaşındaki genç sağlam eşeğini kaybettirip, yerine 20 yaşındaki yaşlı eşeği verecek ve "müjde eşeğini buldum" diye oy isteyecek. tayyibin hesabı bu diyorlar. Millet nasıl olsa cahil bir şey bilmiyor ne söylesen yutuyordan yola çıkarak eşek hesabı ile seçime girecekler. Köşeden yazarın dediği buna denk geliyor.

Farkındaysanız 6 aydan fazladır dovize yorum yapmıyorum. Düşecek filan demiyorum. tayyipin dovizi yükselten anlamsız hareketlerine bakınca, doviz seviyesinden konuşmayı bıraktım.

Sabah aldığım xlbnk long kontratlar duruyor, duracak. Gün içi BIST30 long alıp sattım. İyi gitti.

Benim aracı kurum 1600 hedef vermiş. Yarında düşmezsek, uzak bir hedef değil. Ben hala viop vade sonu çıkışı sahte miydi oradayım.

Bir türlü çıkışın gerçek olduğuna inanasım gelmiyor. O kadar çok dayak yemişimki, psikolojide bir "öğrenilmiş ..." neydi o davranış türünün ismi yaw. Psikolojide manyak bi durum vardı. Hah işte o. O durumdayım.

Bol şans.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ...
    psikolojide bir "öğrenilmiş ..." neydi o davranış türünün ismi yaw.
    ...
    "öğrenilmiş çaresizlik"
    ama ölümden başka her şeyin çaresi var. yani, çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz.

doğuştan hem kör, hem sağır olan birinin bile öğrenim derecesini başarıyla ilerlettiği örnekler varken, biz insanların inanç ve azmimiz ile en zor durumlarda bile hayat neşemizi ve ümidimizi kaybetmememiz gerekir.

tabii, robot olmadığımızdan, duygusal varlıklar olduğumuzdan, bildiğimiz psikolojik olumlamaları (en zor koşulları bile polyanna edasıyla göğüslemeyi), yaşadığımız hayata geçirmekte çoğumuz başarısız oluyoruz (en azından kendim ve çevremdeki tanıdıklarımın çoğu).

hayat neşemizi ve geleceğe ilişkin güzel umutlarımızı kaybetmememiz dileğiyle,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1

.
    .
    .
    Altın bazlı ..
    .
    .
    .
    Son düzenleme : secbul; 02-11-2021 saat: 05:39.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

4. Hacimler nasıl gidiyor şu an?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    mühendis sağol.

---

secbul'un hilal formasyonu iyi görünüyor.

---

demir, bana sorduysan BISTin hacim ortalaması son 4 aylık ortalamaların hafif üzerinde.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    şişecam'ın kovulan müdürü Alman firmasından SAP isimli muhasebe paketi satın aldı diye TV lere medyaya çıkmış övünmüştü. Öyle bir öküz nasıl oraya kadar yükselebiliyor hayret etmemek gerekiyor. Alman firması SAP, rüşvet vererek bu paketi satmakla biliniyor. Aynı paketi bizim yerli firmalarda yazıyorlar. Yerli firmadan al, medyaya çık övün. Hani övünülecek şey satın aldığın muhasebe paketi ise zaten sen kişi olarak bitiksin. Övündüğün şey, ürettiğin ürün olmalı, eğittiğin personel olmalı, geliştirdiğin yöntemler olmalı filan.

Tabi bu öküzün babası iş bankasıda farklı değil ancak konu başka.

Yerli ve milli üretilecek diyerek büyük yaygara koparılan ve bizim vergilerimizle yapılan TOGG fabrikası ilk elektrikli SUV prototipini üretmiş ve test etmiş.

Araba 100 km ye 4.8 saniyede çıkıyormuş. Bununla övünüyorlar. Bayram yapalım.

Pil Çinli firmanın abd fabrikasından.
    Motor İngiliz firmadan.
    Araba tasarımı İtalyan.
    Mekanik-aktarma organları Alman.
    Şasi İngiliz firmadan ithal.

Onlardan satın alıyorlar. Övünüyorlar. Tam kabile kafasına uygun.

Dünyada tutunan elektrikli araba fabrikalarına bakıyorsun. İlk işleri pil fabrikası kurmak. En önemlisi bu çünki. Pil i satın alıyorsan hayatta kalamazsın.
    İkinci işleri yazılım firması satın almak. Yazılım değil, yazılım firması satın almak(kendi otonom yazılım bölümleri yeterli değilse). Çünki herşeyde olduğu gibi otomobilde yazılım temelli olmaya başladı. Güvenlik ve konfor yazılımların ileri seviye değilse o arabayı satamazsın. Dünyada Kalıcı olamazsın.
    Motor aynı derecede önemli.

Bunların hepsi Türkiyede üretiliyor. Özellikle yazılım konusunda dünyanın en ileri ülkelerinden biriyiz. Devlet firmaları TUSAŞ, Havelsan, Aselsan ve iştirakleri yapay zekâ yazılımları konusunda çok ileri seviyedeler.

Pil üreten 2 devlet fabrikası var ve ileri teknoloji. Dünyanın en iyi pilleri değil belki ama başlangıç için yeterli. Görev vereceksin hızla geliştirecekler. O bilgi birikiminin olduğunu defalarca ispatladı bizim çocuklarımız, öğretmenlerimiz.

Yerli milli bu araba %70 ithal. İthal parçaları %10 a kadar düşürebilirlerdi ama BİLİNÇLİ OLARAK yapmadılar. Teknolojik ürün üretmemiz istenmiyor. Dünyadaki siyonistlerden alalım isteniyor. Köle olalım isteniyor. Maraba kalalım isteniyor. TOGG bu projenin ürünlerinden biri.

"Yerli üreten fabrika kurun" diye tayyip bunlara bizim vergilerimizi yağdırdı. Arabanın %70 i ithal.

Fabrika açılırken tayyip gürleyip göz yaşlarına boğulacak, "Yerli araba ürettik. Siz yapamazsınız dediniz biz yaptık" diyecek. YERSEN. Seçmeni yiyor. Bana dokunuyor, hazımsızlık yapıyor.

her neyse... BIST açılıyor biraz bakayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Su akar yolunu bulur. Hiççç merak etmeyin.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Su akar yolunu bulur. Hiççç merak etmeyin.
    Yeme bizi secbul...
    Grafik atmışssın sağ ol var ol.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 658/852 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •