Sayfa 507/852 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alicemalcim 5 tane topiğe uğruyorum en az yazıp en çok okuduğum iki topik vobelit ve seninki. doalr topiğinden pek çıkmam bu ay viop topiğinede yazdım baya ama orası benim ilgi alanım olan bi yer değildi. fenerbahçe spor topiğide en çok uğrayıp yazdığım yerlerdendir ben ehr sabah 1 saatten biraz fazla koşar yürür gelirim
    öncelilke yilar önce dolar 2 lira iken, vermis oldugun 6.6969 dolar hedefin tuttugu icin tebrikler

simdiki hedef fiyatin nedir,dolar icin

Alıntı Originally Posted by che big Yazıyı Oku
    öncelilke yilar önce dolar 2 lira iken, vermis oldugun 6.6969 dolar hedefin tuttugu icin tebrikler

simdiki hedef fiyatin nedir,dolar icin
    şimdi i hedefim yok bazen al sat yapıyorum ama genelde tutuyorum hatta çoğunu kasaya gömdüm sistem kötüye gidiyor kimseye güvenemem ne bunlara ne bunlardan sonra geleceklere kasa bomboş beni merkez bankası başkanı yapsalar deselerki senin görevin kasayı sıfırlamak tam 64 milyar dolar para bullmam gerekiyor kasayı sıfırlamak için
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şu an TV de bizim paramızla yetiştirdiğimiz ama ülkeden kaçıp ABD ye çalışan bir vatandaş var. Biz yetiştirdik, bizim vergilerimiz gitti ama onbinlerce yetiştirdiğimiz genç gibi yurtdışına gitmiş. Bu gençleri suçlayamazsın.

Adam şunu anlatıyor.

ABD de asgari ücretin üçte biri kadar bir taksitle, Tesla otomobil alabiliyorsun diyor.

Bize uyarlarsa aylık 900 TL taksitle Tesla alıyorsun. Tesla bizde satsa büyük ihtimalle en ucuzunun fiyatı 500-600 bin TL filan olur.

Tesla: Tam elektrikli, 500 - 600 km menzili olan, otonom aile otomobili.

Bu örnekten ne anladık.?

Türk vatandaşı olarak korkunç bir sistemin içindeyiz demektir. Bu sistemin temelleri 1938 den sonra atılmaya başlandı.

Bunu çok basit bir veridende kolayca anlayabilirsiniz. Tabi anlamak isteyen için.

Devlet yardımlarından faydalananların sayısı 7 milyondan 28 milyona çıktı. Yani fakirleştiler, yani ceplerinden para çıktı. Peki 10 milyonlarca insanın cebinden her ay çıkan üçyüz, beşyüz TL nereye gitti.? Buhar olup uçtumu.

Gittiği yer belli.

2019 da 45 bin yeni milyoner oluşmuş,
    2020 de 80 bin yeni milyoner oluşmuş.

2019 ve 2020 Türkiye GSYİH in küçüldüğü dönemler. Yani toplam üretilen paranın artmadığı yıllar. Üretilen toplam para artmamış ama birilerinin cebine FAZLADAN milyonlar girmişse, diğerlerinin cebinden çıkmıştır. 28 milyon devlet yardımına muhtaç hale gelmiş kişi durumu açıklıyor. Halkın %60 ının cebinden çıkıp, %40 ının cebine giriyor.

Örnek geneli yansıtıyor. Bu milyonerler hırsız değiller. Sistemden bir şekilde fayda sağlamış şanslı insanlar. Küçük bir kısmı adi hırsızdır ancak onlar başka konu. O konuya giremiyoruz, girersek direk hapisteyiz. Önce bilinçsiz hale getirilmiş sürüden biri şikayet eder, soora direk jailhouse rock.

.

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Şu an TV de bizim paramızla yetiştirdiğimiz ama ülkeden kaçıp ABD ye çalışan bir vatandaş var. Biz yetiştirdik, bizim vergilerimiz gitti ama onbinlerce yetiştirdiğimiz genç gibi yurtdışına gitmiş. Bu gençleri suçlayamazsın.

Adam şunu anlatıyor.

ABD de asgari ücretin üçte biri kadar bir taksitle, Tesla otomobil alabiliyorsun diyor.

Bize uyarlarsa aylık 900 TL taksitle Tesla alıyorsun. Tesla bizde satsa büyük ihtimalle en ucuzunun fiyatı 500-600 bin TL filan olur.

Tesla: Tam elektrikli, 500 - 600 km menzili olan, otonom aile otomobili.

Bu örnekten ne anladık.?

Türk vatandaşı olarak korkunç bir sistemin içindeyiz demektir. Bu sistemin temelleri 1938 den sonra atılmaya başlandı.

Bunu çok basit bir veridende kolayca anlayabilirsiniz. Tabi anlamak isteyen için.

Devlet yardımlarından faydalananların sayısı 7 milyondan 28 milyona çıktı. Yani fakirleştiler, yani ceplerinden para çıktı. Peki 10 milyonlarca insanın cebinden her ay çıkan üçyüz, beşyüz TL nereye gitti.? Buhar olup uçtumu.

Gittiği yer belli.

2019 da 45 bin yeni milyoner oluşmuş,
    2020 de 80 bin yeni milyoner oluşmuş.

2019 ve 2020 Türkiye GSYİH in küçüldüğü dönemler. Yani toplam üretilen paranın artmadığı yıllar. Üretilen toplam para artmamış ama birilerinin cebine FAZLADAN milyonlar girmişse, diğerlerinin cebinden çıkmıştır. 28 milyon devlet yardımına muhtaç hale gelmiş kişi durumu açıklıyor. Halkın %60 ının cebinden çıkıp, %40 ının cebine giriyor.

Örnek geneli yansıtıyor. Bu milyonerler hırsız değiller. Sistemden bir şekilde fayda sağlamış şanslı insanlar. Küçük bir kısmı adi hırsızdır ancak onlar başka konu. O konuya giremiyoruz, girersek direk hapisteyiz. Önce bilinçsiz hale getirilmiş sürüden biri şikayet eder, soora direk jailhouse rock.

.
    olsun,donumuz var yaa yeter

bak afganistandan türmenistandan gelenler tr.de calisiyorlar.....

yol yapmis mi onlar?

yol yaptik ,köprü yaptik...

tek sorun dij gücler,yoksa ülke ucacak

alicemal ekgyo da tavan bekliyorum ama yapamadıalr deli lotlar havada çarpışıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alicemal ekgyo da tavan bekliyorum ama yapamadıalr deli lotlar havada çarpışıyor
    Hisse ile ilgili olanlar bakarlar herhalde.

---

Bu arada her sabah erken kalkıp spor yapıyorsan asker kökenli olmalısın.? Nasıl bildim ama.?
    Boşa efsane olmadık abicim. Her cumartesi kadınlar sokağıma dalıp "efsane keçi" şarkıları söylüyorlarsa, halay çekiyorlarsa sebebi var.

Hatta rütbeni ve nerelerde görev yaptığınıda yazardım da, fazla hava atmak huyum deil. Çok alçak gönüllüyümdür.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Hisse ile ilgili olanlar bakarlar herhalde.

---

Bu arada her sabah erken kalkıp spor yapıyorsan asker kökenli olmalısın.? Nasıl bildim ama.?
    Boşa efsane olmadık abicim. Her cumartesi kadınlar sokağıma dalıp "efsane keçi" şarkıları söylüyorlarsa, halay çekiyorlarsa sebebi var.

Hatta rütbeni ve nerelerde görev yaptığınıda yazardım da, fazla hava atmak huyum deil. Çok alçak gönüllüyümdür.
    bohçacıya bi araba sopa attırtacaksın rütbe sökme derdine düşmüş maaşlarınıda keselim demiş bildiride imzanda vardır desen kesin dövdürürsün askerlik küçükken gözde mesleğimdi ama askerliği yedeksubay olarak yaptığımda benim için hatta insanlık için olmaması gereken bi meslek olduğuna karar verdim. sabahları kızı okula bırakıyorum 8.40 civarı okulun karşısındada güzel bi park ve koşu pistivar spor aletleride güzel 1 saatele 1 saat 20 dakika arası orada takılıyorum bugün 10 km spor yaptım 8 km si hafif tempo koşu 2 km si hızlı tempo yürüyüş ve normal yürüyüş şeklinde haftanın 3 günü yapıyorum 2 günüde 4 km yürüyüş 45 dakika kadar spor aletleri

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    reisi izlemiyorum konuştumu görmedim tavan olmadığına göre konuşmamış borsa kapanana kadar artık yarın yarım tavan olur

Sayfa 507/852 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •