Sayfa 331/852 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir yazımı daha hatırlatayım.

"Üretim artmadan birilerinin cebine para giriyorsa, mutlaka ve mutlaka diğerlerinin cebinden çıkıyordur."

Üretim artma veya artmama lafını, zenginleşme fakirleşme olayında mutlaka kullanıyorum. Sebebini açıklamaya çalışayım.

En basit hali ile anlatayım. Köy örneğide süperdi, bu dahada basit.

Elma ağacı: Türkiye üretimi.
    Muhtar: Hükümet, siyasetçiler, yargı, devlet gibi tüm yöneten, denetleyen, yargılayan kesim.
    3 kişi: TR deki sektörler, veya toplumun farklı kesimleri.

3 kişi 1 elma ağacına bakıyorsunuz. Yıllık ürünü eşit ortaklar olarak bölüşüyorsunuz.
    Elma ağacının ürününü her yıl Üç kişi arasında eşit paylaştırılıyor, paylaştıran muhtar, bu görevi karşılığı ona %10 veriyorsunuz.(VERGİ)

Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi 100 elma verdi. Muhtar 30 ar tane 3 kişiye paylaştırdı, 10 tane kendi %10 payını aldı.

Ertesi yılda elma ağacı 100 elma verdiğini biliyorsunuz, Muhtar size 25 elma getirdi.!

Üretim aynı 100 elma, ama siz bu yıl daha az kazandınız.?
    Bu ne anlama gelir.?
    Sizin cebinize girmeyen 5 elma, diğer 2 kişi ve muhtar arasından birilerinin cebine girdi.? Ayarlayan mutlaka muhtar yani devlettir. Herşeyi bilen o. Organizasyonu yapan o. Kuralları koyan ve uygulayan o.

SOYULDUĞUNUZU ANLAMAK İÇİN HERŞEYİ BİLMENİZ GEREKMEZ. HER YIL AYNI ÇALIŞIP YİNEDE HAYAT ŞARTLARINIZ ZORLAŞIYORSA, SOYULUYORSUNUZDUR. Tek şart ülkede üretim düşmemiş olmalı.

Bu yıl Üretim düştü, elma ağacı 90 elma verdi, o zaman cebinize giren elma azalır. Ama herkeste azalır, diğer 2 kişi ve muhtardada azalır. herkes fakirleşir.

Ertesi yıl muhtar geldi size 35 elma verdi.! Toplam üretim yine 100 elmaydı.? Nasıl olduda 35 elma aldınız.

FAZLADAN ALDIĞINIZ 5 ELMA DİĞER 2 KİŞİDEN ÇIKTI.

Muhtar(hükümet) size 5 elmayı gözünüzün hatırına vermez. Demektirki muhtar da cebine fazla elma indirdi, size sus payı verdi. Bu durumda siz ya yargı sistemisiniz yada ordu ya medya. Muhtarı denetleyen, yaptıklarını duyuran kişisiniz.
    Muhtar sizi suçuna ortak etti, hırsızlık payınızı verdi, susmanız karşılığında.
    Sizde aşağılık soytarı iseniz fazladan aldığınız 5 elmayı cebe indirdiniz.

Sık sık görürsünüz, polise yargıya şu kadar fazladan zam yapıldı diye. Askere şu kadar zam yapıldı diye. Gazetecilerin emeklilik şartları milletvekilleri ile eşitlendi diye. Bunlar, hırsızlığın sus paylarıdır.

Peki hırsızlık olmadan gelirinizin artması nasıl olur.

Atadan kalma malı mülkü satma olayı konumuzun dışında.?

nasıl olur. TEK BİR ŞARTI VAR, ÜRETİMİN ARTMASI.

Elma ağacı o yıl 120 elma verir. Muhtar %10 u olan payını alır, 12 elma eder. Üretim artışından kendi payıda 2 elma artar. kalan108 elmayı 3 eşit parçaya böler. Kişi başı 36 elma düşer. Bu yıl 6 elma fazla aldınız zenginleştiniz. Ama herkes eşit şekilde zenginleşti.

MUHTAR(DEVLET=hükümet, polis, savcı,hakim, ordu, medya) HIRSIZ DEĞİLSE, FAZLA ÇALIŞMANIN KARŞILIĞI TÜM ÜLKEYE YAYILIR.

Üretim azaldı bu yıl 80 elma oldu. Herkes eşit şekilde fakirleşir. Ama herkesin yediği yaptığı azaldığından, kimse kendini fakir hissetmez. Kıyaslayacağı kimse yoktur.(TV ler o dönem yokmuş varsayıyoruz.)
    Zenginliğide farkedemezsiniz çünki herkes zenginleşiyor, kıyaslayacağınız kimse yok. Beyaz yoksa siyahın siyah olduğunu anlayamazsınız.

Her neyse... Üretim olayını anladınız.

Üretim aynı, fakirleştiniz. Muhtar sizi soyuyor.
    Üretim arttı ama siz aynı kaldınız. Muhtar ebenizi seviyor.
    Üretim 10 arttı ama siz 3 zenginleşmeniz gerekirken 1 zenginleştiniz, muhtar anna koyuyor.
    Üretim 10 düştü siz fakirleşmediniz ama ülkede fakirleşenler oldu, sen milletin ebesini öpen kesimindesin. (her dönem siyasetçisi ve medyası, pop top kültürü, sağlık kesimi, finans kesimi, devletten ihale alan siyasetçi çevresi kesimi ve yahudi şirketleri)
    Son düzenleme : alicemal; 01-07-2020 saat: 10:03.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Açığa satış yasağı, batılı bir firma istedi diye 2 günde kalktı.

Doğruyu aramadılar, sopayı görünce iş yaptılar. Açığa satış, kuralları, yasakları serbestisi tartışılır.

Ancak piyasa oyuncusu istedi diye yasak koyamazsın, yasak kaldıramazsın. Bilgisiz boş adam işleri bunlar.

Ne biliyoruz.

Bilgin azsa korkun çoktur.

Beyindeki boşlukları korkular endişeler doldurur. Tabi bilgin olmasıda tek başına yeterli değilde, en azından bilgi gerekli şart, yeterl şart değil.
    Bilgin varsa, korkun olmaz ama yanlış yapabilirsin. Mesela bebecan bakanken pek çok yanlış yaptı ama bilgiliydi, kendine güvenle yaptı. Daha doğrusu bir yönde giden kayığı devir aldı, aynı yönde devam etti hepsi o. Bilgisi ile Mevcudu sürdürdü. yeni bir şey icad etmedi.

Bilgisi o kayığı aynı istikamette götürmeye yeterli idi. yapma diyenlere karşı kayığın yönünü ve hızını savunabiliyordu.

Ama şu anki ekonomi yönetimi(tayyip le damadı), bilgisiz.

Kayığı götürürlerken, biri sağdan bağırsa, sola kırıyorlar, soldan bağırsa sağa kırıyorlar. Ne kayık sürme hakkında bilgileri var, nede üzerinde gittikleri su yolu hakkında. Her sesten acaba şelalemi diye korkuyorlar, her kıpırtıda acaba timsahmı, acaba hipopotammı diye endişeleniyorlar, her bulut görüşte acaba fırtınamı geliyor diye panik yapıyorlar. Kayık ordan oraya dönüp duruyor.

Konu neydi yaw.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Al sana açığa satış.

Bizim bankalar ucuz olduğu halde satış yiyor. Dünya paraya boğulmuş halde yinede bizim bankalar satış yiyor. halkbank kalkmış %6.85 ile dolar almış. Dünya %0 ile alıyor, biz %6 ve üzeri alıyoruz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Sorusu halkbank üzerine. Direk "yorumunuz varmı" diye kestirip atmış. başta gazı verdi ya, artık cevabı hakediyor diye düşünmüş. Şempanze ve makakta beyin böyle çalışır. Orangutan saygılıdır.
    Bu nasıl tasvirdir hayran kaldım.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw jmk, ben o yorumumu unutmaya çalışıyorum, sen öne çekmişsin.
    O yazıyı yazarken kafa bulutluydu.
    @NeAcaipDunya

şöyle bi okudum sert yapmışsın
    adamı sokup sokup çıkarmışsın (nereye diye sorma)
    soruda ben kötü niyet görmedim
    ama sanırım soruda
    zihin kontrolü uygulayarak, hükûmetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak amacıyla hareket ettiği iddia edilen, monarşileri yıkmayı, dinî inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni altüst etmeyi planladığı öne sürülen; ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir yapılanmaya ilişkin ipuçları yakalamış gibisin

yoksa bi halkb sorusuna bu kadar sert girmezdin herhalde
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Üstadım büyüksün sen.
    Seni çok seviyorum.
    Böyle laf yok...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8. VW Türkiye'de yapılacak olan yatırımını iptal etmiş,bu habere tek sevinen benim sanırım.....Eski Türkiye yok artık!

Sayfa 331/852 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •