Sayfa 427/852 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,409 - 3,416 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünü hafif artarak kapadık. Yarında böyle olacak gibi görünüyor.

Mutasyonun başladığı batı avrupaya bakarsak onlardada yeşil renkler hakim.

Yarın büyük gün. Saat 14:00 de MB faiz kararı var. Yerli yatırımcılar 1.50 bekliyor, yabancı oyuncular 2.0 "istiyor".
    Önceki aya ve tayyipin 180 derece dönüşüne bakarsak yarın faiz artacak. herhalde 125 veya 150 artar.

Asıl önemli olan ondan sonrası.

KISA VADE beklentimiz kalmadı gibi.

Faiz beklentisi bitecek.
    Bilançolar desen Şubat 2021 e kadar işler kötü gidecek hali ile 4. çeyrek ve 1. çeyrek pekde iyi gelmeyecek.

Bu durumda ciddi bir realizasyon gelirmi.?

Diğer yanda ise, her ay borsaya yeni para getiren onbinlerce oyuncu var. yabancılar da bankalara girmeye başladı. Bankaların gideceği %20 kadar var. Realizasyon için hala erken olabilir.

Karışık bir durum.

---

ons sanırım biden ın "daha büyük paket planlıyorum" lafına yükselmiş. Şu an için ons da kararsızım. Tam ortada duruyor. Aşağıyada gidebilir, yukarıyada. Aşağı gitme ihtimali çok az daha fazla.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yarın noel, abd ve Avrupa piyasaları bugünden kapalı. Sanıyorum yarında kapalı olacaklar.
    Para piyasası elemanlarıda kayak merkezlerine, tatil yerlerine akın edecekler. Tatil için yıllık bilançolarını Aralık 15 de kapatıyorlar.

Önümüzdeki yıl ilk haftada batı borsalarında pek kimse olmuyor. Yılbaşından sonraki ikinci hafta, batıda yoğunluk başlıyor. Çalışanlar tatilden dönmüş oluyorlar.

abd (çoban) olmayınca, dünyanın geri kalanı(sürü) genelde yatay seyrediyor. Çobanın dönmesini bekliyorlar.

BIST dede bu dönem yoğunluk azalıyor. Yanlız bu sene durum farklı. Katarmıdır, fetö grubumudur, yoksa yeni giren 700bin kişi birleşip voltranımı oluşturdu bilmiyorum yabancılara direnen başka bir büyük grup var.

Peki BIST de önümüzdeki 2 hafta yabancılar pek işlem yapmazsa, BIST ne olur.?

BISTin önünde engel olan bu ana kadar hep yabancılardı. Engel kalkmış olacak.
    Diğer yandan ise endeksin geldiği noktada hala ciddi bir realizasyon ihtimali var.

Kararsızım, bir kaç gündür idare eder miktarda x30 long kontratla devam ediyorum. MB kararınıda böyle geçireceğim.
    MB kararından sonraki saatlerde ve yarın, longları kapayayımmı, artırayımmı karar vereceğim.

USDTRY short lar duruyor. Ocak vadeli shortların alış fiyatı çok yukarda. Ocak vade viop 8.15 e kadar çıktığı gün, aralık vadeyi ocak vadeye aktarmıştım. Olurda MB faiz artırmazsa, USD yükselişinde zarar yazmam ama kazanç uçmuş olur.

ONS da short kovalamaya başladım. Yanlız çoban(abd) yok, Asya ile ortadoğu başbaşa kaldık. Çoban yokken ONS da ne olur bilmiyorum.

Ana hareketi yapanlar hep Avrupa veya abd piyasasıydı.

.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    200 baz puan arttı.

Geçen ay olduğu gibi bu ayda global siyonist bankaların istediği kadar faiz artırdı. Aslında MB açısından mantıklı. tayyip yabancı parayı yani siyonist parasını çekmek istediğine göre, onların isteğini yerine getirdi.

KISA VADE beklenti bitti. Şimdi ciddi bir realizasyon gelecekmi onu anlamam lazım. Bugün veya yarın longları artırabilir, yada realizasyon belirtisi görürsem kapatabilirim.

---

Doviz fiyatları ufak ufak düşmeye devam ederler.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç bir gün oldu.

MB kararından önce bankaları yukarı çektiler. MB kararından sonrada bankalarda satışa geçtiler.

MB kararından önce bankaları satma planını yapmışlar. Faiz ne çıkarsa çıksın sonuç değişmeyecekti gibi görünüyor.

Bankalardan başka endeksi etkileyecek derecede satış yapan yoktu. Yabancıların, bankaları sattığını varsayarsak, noel tatili öncesi son gün ayarı yapmış olmalılar diye düşünebiliriz.

Kötü senaryo ise, endeksi tutup bankaları sattılar, yarında bankaları tutup endeksi satarlar, öbürgünde şelale düzeltme.
    Kötü senaryonun gerçekleşeceğini sanmam. Ama tırsmamak elde değil.

Yarın bankalara satış gelmezse, noel öncesi ayar diye düşüneceğim.

Kapanış görüntüsü hem iyi hem kötüydü. Banka endeksi "yarında düşecem" diyerek kapanırken, BIST100 endeksi banka endeksine "zor düşersin" diyerek kapadı.

Longlar duruyor. Bir sürüde saçmasapan iş yaptım. MB kararı sonrası Şempanze ve Makak genlerim depreşti. Neyseki Orangutan genlerim zamanında devreye girip Şempanzeyle Makakı dövdü.

Yarın gözler yine banka endeksinde olacak. Hacim düşmüşmü? Hala satıyorlarmı filan.

---

ONS da noel öncesi son gün. Bugün batıda yarım günmüş yarın tatil. Batılılar tatillerini kişisel olarak uzatıp 2 hafta boyunca ortadan kayboluyorlar.

Bakalım batının tatilinde ons ne yapacak.? Tahtası açık olur herhalde. Bende ilk defa yılsonunda ons takip edeceğim.
    Hep beraber öğreneceğiz.

5. hocam size kalırsa bittik biz :D umarız size kalmaz :D

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

toksik,
    short yada long sunda o sebeplemi bittin, yoksa memleket ve dünya hakkında anlattıklarım yüzündenmi.?

Şöyle animasyonsuz, ağzını ayırıp gülen bir emoji de yokki koyalım. Mecburen sırıtanı koyuyorum.

Her hâlukârda bittiniz olm siz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün XBANK endeksindeki hacmi merak ediyorum. Yabancılar varmı, yokmu hacimden belki anlayabilirim.

Hacim düşükse, bizdeki yabancılarda noel de demektir.
    Yabancı olmayınca satış engeli kalkmış olacak mı.? Onuda göreceğiz belki.

---

ONS altın rakamı benim aracı kurumda ve ekotürk TV de 1861.10 görünüyor.
    bluumbergHT dede 1883 görünüyor.
    investing.com da 1879 görünüyor.

İlginç bir durum.

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bugün XBANK endeksindeki hacmi merak ediyorum. Yabancılar varmı, yokmu hacimden belki anlayabilirim.

Hacim düşükse, bizdeki yabancılarda noel de demektir.
    Yabancı olmayınca satış engeli kalkmış olacak mı.? Onuda göreceğiz belki.

---

ONS altın rakamı benim aracı kurumda ve ekotürk TV de 1861.10 görünüyor.
    bluumbergHT dede 1883 görünüyor.
    investing.com da 1879 görünüyor.

İlginç bir durum.
    Demek ki herkes pozisyonuna göre fiyat yansıtıyor.

Sayfa 427/852 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •