Sayfa 228/852 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Oralet amirim seni gördüm selam veriyim bi dedim
    Abi bildigin biz mühendisiz ama muhendislik cok basit şey formulu ezberle gec zor olan şey iktisat ondanda biz anlamıyoz :-)) sonuc gördüğün..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw gundwane, tam odunluk yazı yazmışsın. 50 kere dedik sen yapamazsın. Olayın nüfusla alakası yok. Beyinle alakası var. Almanyanın fransanın kore nin İran ın İtalya nın nüfusu kaç.? Onlar araba yapıp satmayı mars damı öğrendide geldiler.(bu örneği verdiğimede pişman edecek ya.?)

Cevap vermeye değer görmüyorum ama sinirlerimde bozuldu. Nüfusu az olan ülkelerde otomobil yaptı ve bolca sattı, markaları ortada dolaşıyor. Valla tam sopalıksınız. Tam yahudi sisteminden çıkan adamlarsınız. TVler gazeteler güzel şartlandırmış.
    Gücüm olsa moruk la ikinizi yermisin yemezmisin sistemine alacam. Yeni geliştirdim.

Verdiğin bmw örneği komedi gibi yaw, sen kiminle muhatap olduunu sanıyorsun.? Allaaaam yaw. Bitmiyor bunlar.

Böyle umutsuzluğa kapıldığım anlarda hemen bunların maymun olduğunu hatırlamam gerekiyor. Maymundan ne beklersinki.?

Öğrenilmiş çaresizlik miydi, neydi o. 5 maymunu kafese koyup ananas vermiyorlar. Böylemiydi.? Bide elektrik vardı işin içinde.!
    gundwane sana 3 gün ananas yok. Zaten ananas yok, 3 gün sonrasıda açsın.

gunwane ve moruk, boşuna zamanımı almayın yaw. Oturun misafir koltuğunda, zırt pırt yazmayın. O işi ben yapıyorum.

Zaten Victoria's Secret şovu bu yıl iptal edilmiş.
    Yormayın beni.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Allahtan bankadaki portfoyum şu aralar iyi gidiyorda fazla sinirlenemiyorum.
    Böyle giderse, bu yıl kurtuldu üzerine geçen yılki enflasyon zararımda rahat çıkacak.
    @NeAcaipDunya

4. Onlarda bizim gibi yani bi sistem mistem yok. Para olsa da sistemli olarak değil
    Tek farkları
    Dayanışma + kardeşlik duyguları lafta değil özde. Yazdım yav okumadın heralde İran kardeşi dayak yerken desteğe gitmedi diye ama aynı şey ötekilerin başına gelmiş olsa dayak yeme pahasına giderdi
    Sistem denen şey Rusta Alman ve Amerikanda
    Cin Japon da da sistem misten yok ABD ye tahsile giden yeni nesil Uzakdoğu tayfa şey yapıyı hibrid düşünceyle yeni tasarımla sanayi ürünü yapıyorlar ABD üniversiteleri 7 sene uzakdoğudan öğrenci almasa kokarlar yaw

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Peki biz bu olaydan ne öğrendik.? Hemen bir analiz yapalım.

200 sayfa yazı yazsanda, karşındaki neyse o. Değişmiyor.!

Öğretemiyorsun. Korkutarak yada vaad ederek ezberletebilirsin hepsi o kadar.
    Özellikle siyasetçiler halkın bu durumunu çok güzel kullanıyorlar. Tonla vaadla gelip. Kendi ceplerini doldurmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Sus ve elleşme payları dağıtarak işlerini bi güzel yürütüyorlar.

Milyonlarca yıllık evrimin değiştiremediği sistem. Havuç sopa sistemi. Cennetle, cehennem.

Çocukluk ve gençlikte birşeye şartlandırıldıysan. Kıtır kıtır kessen başka şeye dönüştüremiyorsun. 10 yıl en iyi eğitimi versende dönüşmüyor. Ezberliyor, ezberlediğini, kabul gördüğü müddetçe tekrarlıyor.

Aile neyse çocukta o oluyor. Öğrenme yada ezberleme olayı genetik. Yine maymun teorime geldik. Her yol oraya çıkıyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    moruk bu sefer akıl kokan bişeyler yazmış ama anlamadım. karışık yazmış.
    Şimdi akıl kokan kelimelerini kullandık diyede gaza gelip tonla yazı yazar... yaw, oturun diyoruz yazmayın.

Her neyse, bugünlük bu kadar çene yarıştırma yeter, işime bakayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu rakamlar lazım oluyor, aklımda tutamıyorum, buraya yazayım dursun. Murat Muratoğlu yazmış.

İşgücüne katılma oranı.
    Türkiye % 53,9 (bu rakam, akp hesaplama yöntemi ile bulunan rakam. Bi izlandalı, kendi ülkesindeki yöntem ile Türkiyede hesabını yapsa, büyük ihtimalle %50 nin altında çıkar.)
    İsveç % 76.9
    İzlanda % 84.2
    Avrupa Birliği ortalaması % 68.5

Bu rakamlar ne ifade ediyor.?
    kayıtlı çalışan insanların, çalışabilecek durumda olan insanlara oranı.
    istihdam/aktif nüfus.

Aktif nüfus: Çalışmaya uygun nüfus. 15-65 yaş arası olup, öğrenci, engelli, mahkum, maaşşsız asker vb olmayan nüfus.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    yaw gundwane, tam odunluk yazı yazmışsın. 50 kere dedik sen yapamazsın. Olayın nüfusla alakası yok. Beyinle alakası var. Almanyanın fransanın kore nin İran ın İtalya nın nüfusu kaç.? Onlar araba yapıp satmayı mars damı öğrendide geldiler.(bu örneği verdiğimede pişman edecek ya.?)

Cevap vermeye değer görmüyorum ama sinirlerimde bozuldu. Nüfusu az olan ülkelerde otomobil yaptı ve bolca sattı, markaları ortada dolaşıyor. Valla tam sopalıksınız. Tam yahudi sisteminden çıkan adamlarsınız. TVler gazeteler güzel şartlandırmış.
    Gücüm olsa moruk la ikinizi yermisin yemezmisin sistemine alacam. Yeni geliştirdim.

Verdiğin bmw örneği komedi gibi yaw, sen kiminle muhatap olduunu sanıyorsun.? Allaaaam yaw. Bitmiyor bunlar.

Böyle umutsuzluğa kapıldığım anlarda hemen bunların maymun olduğunu hatırlamam gerekiyor. Maymundan ne beklersinki.?

Öğrenilmiş çaresizlik miydi, neydi o. 5 maymunu kafese koyup ananas vermiyorlar. Böylemiydi.? Bide elektrik vardı işin içinde.!
    gundwane sana 3 gün ananas yok. Zaten ananas yok, 3 gün sonrasıda açsın.

gunwane ve moruk, boşuna zamanımı almayın yaw. Oturun misafir koltuğunda, zırt pırt yazmayın. O işi ben yapıyorum.

Zaten Victoria's Secret şovu bu yıl iptal edilmiş.
    Yormayın beni.
    Ben sana burada yahudi tarihi anlatırım bana yahudileri anlatma..

O dediğin az nufuslu ülkeler otomobil ile yaşıt firmalara sahip ülkeler..
    Adam otomobilin icadı..ilk grand prix yarışı nerede ne zaman koşulmuş kimler katılmış..

Neyse kızamıyorum da..
    Güzel ve doğru bilgiler de yazıyorsun..

Sayfa 228/852 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •