Sayfa 208/852 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Bizdeki işsizlik %13,8 miş YERSEN. Eski hesaplamalara göre çalışan olarak görülmeyen stajyer gibi bazı gruplar bu hesaba dahil edildi. Eski yönteme göre hesaplansa çok daha yüksek çıkacak.
    Onun haricinde bi boşluk daha var, kayıp 3.360.000 kişi. Sırf bunları katsan direk %18. Birde eski gerçekçi hesap yöntemi ile hesapla %20 yi rahat geçer. Bir kısmı kayıtsız çalışan, ama onları kayıt altına almak için devlet gıpraşmıyor. Lafta esip gürlüyor, icraat yok. Patronlara karışan yok.

Avustralya işsiz:%5,2 + işgücüne katılım: %66 = toplam 71,2
    Türkiye işsiz: %13.8 + işgücüne katılım: %53.2 = toplam %67

Mantıken İkisinin toplamı aynı olmalı. Bizde kayıp bir %4.2 var yani 3.360.000 kişi.

Fark nasıl olur, bizde okuyan oranı avustralyaya göre çok fazladır. Bunun imkanı varmı.? Bence yok. Diğeri askerlik, bizde avustralyadan toplamda 300 bin asker fazla desek. Toplam 500bin civarı 300 fazla diyerek bol bol koyduk. 60 binde fazladan engellimiz ve kronik hastamız var desek.
    Avustralya ile kıyasladığında Geriye hesaba katılmayan bir 3milyon kişi kalıyor.

Birde bizde 11milyon ev hanımı işsizlik oranına katılmıyor. Avustralyada katılıyormu bilmiyorum. Katılıyorsa bizde işsizlik oranı %40.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Kanal antalya'da bir kaç gündür zeitung ... isimli bir belgesel gösteriyorlar.

Tüm dünyaya bi kaç bin ailenin nasıl kan kusturduğunu belgeleri ile anlatıyorlar. Yıllardır benim anlattıklarımın isim isim, yıl yıl anlatılan hali. Hemde avrupalılar tarafından.

Zaitung ismini arada sırada duyardım ama ilk defa seyrettim.
    Tüm dünyanın seyretmesi gerekir, bi kaç bin HASTA RUHLU yahudinin, tüm dünyaya yüzyıllardır, belkide bin yıllardır neler çektirdiğini. Bu soy, binlerce yıldır her yerden kovalandığına göre, son yüzyıllarda yaptıklarını, daha öncedende yapıyorlar demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    cüneyt başaran abim bugün yine çuvallamış. Demekki önceki eleştirdiğim yazısı, kapasitesini tam olarak gösteriyormuş. Bu seferde yahudi olmaktan başka hiç bir özelliği olmayan rubiniyi öne çıkarmış. rubini at gözlüklüler mahallesinde süper kâhin olarak görülüyor.

2008 den sonraki hiç bir gelişmeyi bilemeyen süper kâhin.!

O zaman, 2008 i nasıl bildi diye geri bakıyorsun.

Bakıyorsunki o dönem başka ekonomistlerde 2008 muhtemel krizini önceden söylemiş. Ama dünyaya hakim yahudi medyası, yahudi olduğu için rubiniyi ön plana çıkarmış. Adamın kendi fikri bile değildir, başkasından duyup söylemiştir. Kendi fikri olsa, sonraki gelişmeleride bilebilirdi. ben taa 2008 yılındaki gelişmelere bakarak ikinci krizinde geleceğini, mevcut yapılanların ikinci krizi tetikleyeceğini, chp ekonomistlerine o dönem göndermiştim.

Her neyse.

AÇIKÇA görüldüğü üzere, devlete hakim olanlar sadece kendi sınıflarına ülkenin kaynağını aktarıyorlar. Devleti yönetenlerde hep dev şirketlerin adamları. Hali ile Onlarda ülke emeğini içlerinde oldukları, kendilerinden gördükleri, aileleri saydıkları, dev şirketlere aktarıyorlar. Bu yüzdende dünyanın emeği belli kesimlerin cebine giriyor, 3 milyar insan aç kalıyor diğer yanda 17 trilyon dolar negatif faizde bekliyor.(son 2 gece yine 2 ekonomist 17 trilyon dedi. Bende bu rakamı kullanacağım, günahı onlara.)

Her neyse dedik.. çalışanın emeğini kes, patrona ver... Patron kendi çalışanını parasız bıraktığı için onlara satamaz, mecbur ihraç yapsın, kazansın. Çalışanların kıt kanaat eksik yaşasın... cansen hocamızın 100 yıldır savunduğu felsefe. tabi ihracat yapacağın ülkelerdede bi sürü cansen olunca, hali ile oralarada satamayacaksın. Şirket zora girecek.? O zaman yine çalışanların biraz daha emeğini al ve teşvik olarak dev firmalara ver. eee... sonuç bu. 17 trilyon kasalarda. dünya krizde. Dünyanın %60 ı sıkıntıdayken, %40'ı sevgililerinin donuna elmas taksın. Bu gerçek. Elmaslı don almış sevgilisine. Öğle yemeğine parise özel uçakla gidip gelsin. Yinede offf desin canı sıkılsın çünki hep aynı şey. Sıkılır insan. Öbür tarafta sürünen yüzmilyonlarca aile.

Her neyse sabah sabah haber okumak geriyor... ne zaman kurtulacağım şu rezillikten... sanırım 2020 de...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    İşin komik yanını ise daha öncede 2 kez yazdım diye hatırlıyorum.

Bi yandan Emeklerinin tam karşılığını vermeyerek halkın çoğunluğunu fakirleştiriyorlar. Fakirleşen halk mal mülk alamıyor. Alamayınca perakendeciler satamıyor, satamayınca fabrikalar mal üretemiyor.

O kadar basit bir işleyiş.

Çözüm olarak ne üretiliyor.

BANKALARA DEVLETİN PARASINI VER. ONLAR ŞİRKETLERE KREDİ VERSİN. ŞİRKETLER ALDIKLARI KREDİLERLE FABRİKA KURSUN, İŞLERİNİ GENİŞLETSİN, İŞÇİ ALIP DAHA ÇOK MAL ÜRETSİN.

Lan ooooolm, fabrikanın ürettiği malı alan yokki yeni fabrika kursun...

İnanılmaz ama imamlar, kredi versinler diye bankalarla uğraşıyor. Hatta açıkça hırsızlara kredi veren bankacıları bile suçlu saymayacak kuralları uyguluyorlar. Ama HIRSIZLAR HARİÇ bankalardan kredi çekip yatırım yapacak düzgün iş adamı yok.
    Satamıyorki krediyi yani borcu niye alsın...

İhracat peki...

Öyle bir küfürler sıralamak geliyorki içimden. Klavuzların karga olunca ihracatta ülkenin içi gibi kokuşmuş oluyor.

Adamlar parça ithal edip, onları birleştirip satıyorlar, buna ihracat diyorlar, devletten teşvikler ve vergi iadeleri alıyorlar. Bir nevi hırsızlık.

Peki tekstil ve tarım gibi ülkede üretip satanlar.?
    İşte onlara yardım ve teşvik yeterince gitmiyor. imamlar hırsız sektörlere paraları yağdırıyorlar. otomotiv, finans inşaat sağlık. Hayvancılıkta %70 hibe veriyorlar hesapta. faydalananda çok görünüyor ama hayvancılık haaaalaaa her yıl gemilerle et ithal ediyor. Demekki orada bi numara var. Teşviklerin ana kısmı gerçek yerlere gitmiyor, yada inşaatçılara meraları ormanları gölleri dağları sattığın için hayvan üretmek her kes için kazançlı değil. var bişey yani. Sonuca bak, sebepteki arızayı tahmin etmeye çalış. Arıza kesin. Koku var.

Ülkemin her yeri pislik.

Atasözü neder bilirsiniz, imam osurursa, sürekli osurursa, kronik osuruk müptelası ise, millet ülkede kokudan duramaz. Koku içinde doğan bebeler dünyayı kokolu sanıp rahatsız olmazlar da.

Her neyse artık...

Kendine ekonomist etiketi yapıştıran, medya ve banka beslemeleri. Sürekli bankalara nasıl para aktarırızın derdine düşmüşler. Okudukça, dinledikçe sinirlerim bozuluyor.

Ülkeyi içidekilerle yakalım diyorum, ökkeş kızıyor.
    Son düzenleme : alicemal; 20-09-2019 saat: 10:09. Sebep: ...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    BIST e gelirsek.
    Eğer bankalardaki sorun göründüğü kadarsa, 100 binin altına KALICI olarak inmez diye düşünüyorum. Kesin emin değilim çünki kuluçkada bekleyen ilave sorunda var.

tayyip, "abd, istediğimize suriye'de tam uymazsa, 2 hafta sonra kendi bildiğimizi yaparız" gibi bişeyler söyledi. Belirsizlik var, 2 hafta sonra ne yapacak.? Büyük ihtimalle Putin den destek aldı YİNE havaya girdi. abd buna bişeyler vereceğini söylerse, yine Putin e madik atacak. kaç oldu.

Hali ile büyük oyuncu olsan, bu herifin 2 hafta sonra ne yapacağını görmeden hareket etmek istemezsin.

Şu an BIST belirsiz, düşmemek için sebebi var, fiyatlar uygun artı dünyada boşta o kadar çok para varki, üstüne MB ler para dağıtıyorlar, FED de önümüzdeki sene başlayabilir. vb.
    Yükselmemek içinde sebep var, gerçek TEK SEBEP tayyip, görünürdeki şu anki sebep ise 2 hafta lafı.

Suriye olayı olmasa, bankaların batık kredileri sebebi ile fazla aşağıda kalmazdık. Yükselirdik diye düşünüyorum. Asıl endekse yük oluşturan, tayyip.

Tabi ülke talanına hiç girmiyorum. Sanırım 2010 dan beridir diyorum bunlar iyi günleriniz, kötü günleri görmedik diye.

Bu talanın acısı 10 yıl içinde ülkeye öyle bir vuracakki.! O zaman çoğunuz anlayacak ne söylediğimi.?
    Şu an kurbağa ısıtma ve gevretme aşamasındayız. 10 yıl içinde o kurbağa haşlanma sıcaklığına gelecek ve tencerede yenek olacak. Şu an tencereden atlayacak gücü kaybettik. İŞ BİTTİ.
    Haşlandığımızı milletin anlama aşamasındayız. 10 yıl içinde olacak.

Tabi soraki seçimlerde bi koalisyon olayı ile yahudi nin yeni uşakları başa geçince, toplu bi bayram havası estirebilirler, süperiz, uçuyoruz gibi. USD yide 4ün altına düşürürlerse, para bolluğuda dışarıda var. Yeniden borçlanma dönemi yani uyuşturucu alma dönemi, ülkede kalan herşeyin satılma dönemi, sonra yeni bir tayyip veeee ce eeeee... yemek olmuşuz en tepeye yeşillik koyuyorlar...

Bunu hesaba katarak 10 yıl diyorum.. Yoksa haşlandık farkında değiliz. Fark edilmesini bekliyorum.

Desteksiz, veri olmadan yazmam. Bus sebeple Haşlandık belirtilerini bi ara yazarım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Geçen yıl mıydı, dovizin yükseldiği dönem, doviz krizi diye yazanları hükümet suçlamıştı, cadı avı başlatılmıştı, akp nin gönüllü sürüsüde, dolar yazan ve konuşan herkesi şikayet etmişti.

O dönem o sürüden biride beni şikayet etmişti. erol14 denen bu forumdan bi ibibik. Bizimki cehaletinden yapmıştır, talandan pay almıyordur.

Bide benim doviz hakkındaki düşüncemi biliyorsunuz, yani yazılarımı baştan takip edenler biliyordur. Dovizle işin olmadığı halde yükselecek diye döviz alıyorsan, çocuğunun torununun geleceğini yiyorsun demektir. Aynı şekilde aynı geliri veren altın var onu al diyorum hep. Ha doviz ha altın. Yaklaşık Aynı şekilde iner çıkar.

Her neyse, sonuca geleyim.

Bugün o konuda tutuklananların davası var. Sadece medyada ekonomide ünlü kişileri tutuklamışlar. Hiç bir şey çıkmaz çıkamaz. Sadece korkutmak amaçlı. Diyelimki fetö döneminde yaptıkları gibi kendi kafalarına göre hapse attılar. Hepsinin davası AIHMden döner ve her biri yüzbinlerce avro tazminat alır. O tazminatlarda bizim cebimizden çıkar. Benide tutuklayıp hapse atsalar iyiydi. erol14 dü takan olmamış. Hakime "hapse at beni" diye yalvarırdım herhalde.

fetö nün akp ile yoldaş olduğu dönemde, orduyu hapse attılar. Ölmeyenler sağ kalanlar AIHM e gitti ve hepsi milyonlarca dolar tazminat alıyor. Sonuna kadarda hakları. Ancak o paralar onları hapse atan akp ve fetö den değil bizden çıkıyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    ege cansen bu günkü yazısı ile açıkça ben hayvanım demiş.
    Hayvanlar dünyasında geçerli olan şeyi insanlara uyarlamış. İnsanlar dünyasında hayvan kuralları yani orman kanunları geçerlidir, güçlü güçsüzü ezer, herşey bu sayede iyiye gider demiş. hemde açıkça.

Tam yahudi kafası. Para bizde, silah bizde, ilaç bizde, labaratuvarlar bizde, tarım alanları ve teknolojisi bizde. O zaman orman kanunları geçerli arkadaş, en güçlü benim grupsa, kalanını ezerim geçerim.

Yazısı tamamen buraya çıkıyor. AYNI ege hoca, eğer dar gelirli bir yerde dursaydı, aynı şeyleri diyecekmiydi. DEMEZDİ. Hırsızlığı kötüler, adalet ve eşitlik derdi.
    Güçlü yani ezen tarafta olduğu için, sürekli maaşları kısalım, güçsüzü ezelim diyebiliyor.

Bu yazısı ege hocanın bittiği andır. Saygınlığıda kalmayacaktır.?

NEDEN?
    Çünki biz insanız. Hayvandan ayrılan yönlerimiz var.

Hoş hangi yönler ayrılıyor, onuda araştırıyorum. Bulursam paylaşırım. Umudum pek yok, fazla heveslenmeyin.

Atalarım din denen güzel şeyi üretmişler, hayvanlara insanlığı öğretmek için. Ancak din kitapları hayvanların eline geçtiğinden beri işe yaramıyor.

Tabi ege hoca ülkeleri kast etmiş, ama kuralın özü hayvani, ülkeye uyarlasanda hayvani, insana uyarlarsanda. Adamda öz bozuk. Üstü, bilgi ve tecrübe ile cilalı.

Ege hocanın hayvani taktiğini, şu an israil, abd ve ingiltere uyguluyor. fransada destek oluyor. AB ülkeleride taraftarları.
    memnun demekki dünyada olanlardan. Yüzmilyonlarca ailenin son elli yılda öldürülüp, süründürülüp, tecavüze uğramasından, ilaç deneylerinde kullanılmasından, madenlerinin, balıklarının alınıp açlığa mahkum edilmelerinden... zihniyet bu.
    @NeAcaipDunya

8. Ali cemal bey Yahudiler hakkında zaman zaman tahminde bulununca bende bu yazıyı alıntılayım istedim

Sputnik Türkiye

Erdoğan ABD'de Yahudi heyeti kabul etti ...

bu durumda PARA musluğu açılmış olabilir mi ?

https://sptnkne.ws/9Qkd

Sayfa 208/852 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •