Sayfa 333/852 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Hep keçilik yapacak değil ya,biraz maymunluk yapmıştır, zannımca karı kıza takılmıştır,turistler gelmeye başladı ya......
    Benzin istasyonunda pompacı olabileceğine inanmıyorum.
    Filozof gibi üstad.
    Sohbete dalmıştır entellerle.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ceza almışım.
    Kafa bulutlu iken(biraz içkili) otokontrol kalkıyor. Hali ile sert yazabiliyorum.
    Kafa yerine geldiğinde silmek istiyorum ama biliyorsunuz silinmiyor.

Haklı olarak ceza vermişler.

O kişidende özür dilerim, gerçekten pişman olduğum bir yazıydı.

Bu arada her akşam denize girdim, bir sürü güzel kız doluşmuş plajlara, komşularla beraber akşamları sahilde eğleniyoruz.

boshyatirim jmk sağol, adanalı tek yabancı turist yok bu sene.

Yazıya ara vermek iyi geldi.
    Bir müddet daha ara vereceğim. Biraz kendime geleyim.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Ceza almışım.
    Kafa bulutlu iken(biraz içkili) otokontrol kalkıyor. Hali ile sert yazabiliyorum.
    Kafa yerine geldiğinde silmek istiyorum ama biliyorsunuz silinmiyor.

Haklı olarak ceza vermişler.

O kişidende özür dilerim, gerçekten pişman olduğum bir yazıydı.

Bu arada her akşam denize girdim, bir sürü güzel kız doluşmuş plajlara, komşularla beraber akşamları sahilde eğleniyoruz.

boshyatirim jmk sağol, adanalı tek yabancı turist yok bu sene.

Yazıya ara vermek iyi geldi.
    Bir müddet daha ara vereceğim. Biraz kendime geleyim.
    Hoş geldin üstadım.
    Sizi çok seviyoruz.
    Ahengi bozmamak adına fazla yazmıyoruz.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4. Hoş geldin üstad.
    Sayfalara gereksiz çizik atmamak için sadece okuyucuyuz.

Zaten yazsakta bir harfi bile doğru zamanda doğru yerde kullanamiyacak kadar cahiliz.
    Sayenizde kendimize birseyler katmaya calisiyoruz ki..
    Biz de biz den sonrakilere aktarabilelim.

5. borsa forumunda borsa yorumu yapilir.
    fettos yada onun hocasi nursiden alinti kastamonu 157 seklinde tebligatin yeri degildir.
    sn alicemalide topiginide rahat birakin.

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    sağol ali, din konusunu kullanan arkadaşa cevap verebilirdim ancak anlamsız. Ülke o kafaya doğru gidiyor.

Sanırım hafif içkiliyken otokontrolumu kaybetmem üzerine hevese gelip yazmış. iyi niyetli yazmıştır mutlaka, ancak şunu düşünecek kabiliyete sahip değil. Ben içkiliyken en fazla kalp kırıyorum, ancak kendisinin temsil ettiği grup(kendisi değil, önde gelen din tüccarlarını kast ediyorum.) AYIKKEN çalıyor, çırpıyor, öldürüyor, tecavüz ediyor.

Benim içkiliyken yaptığımın bin katını onlar ayıkken yapıyorlar ve yaptıklarının farkında olamayacak kadar cahiller, bilinçsizler.

Bu kadar ortada ve basit bir şeyi göremeyen birine ne anlatabilirsinin.?
    Bu kişileri eğitmediğimiz ve sadece kendi cebimizi, kendi çocuklarımızı düşündüğümüz için suç bizde(chp).

---

abd de virus 2. dalga çoktan başladı, ancak borsaları görmemezlikten geldi. Bunun sebebi FED in şuursuzca basıp dağıttığı dolarlar. Zombi şirketlerin bile tahvillerini alıp onları yaşatmaya devam ediyor. Hali ile borsalar açısından abd ikinci dalgasından fazla korkmanın anlamı kalmadı.

Belki biraz satış olur, 3bin ccivarına iner belki biraz daha altına. Hepsi o.

Bu durumda BIST dede aşırı korkunun anlamı kalmadı.

Bizde belki 3. virus dalgası yaşanıyor ancak devlet gizlediği için BIST açısından virus korkusu anlamsız hale geldi.

abd biraz düşerse bizde biraz düşebiliriz ama aşırı riskli viop oynamadı isen batmazsın.

Bizdeki tek sorun BIST deki yabancılar.

Geçen gün ellerinde olmayan banka hisselerini açığa sattılar ve bunu borsa yönetiminden gizlediler, kural ihlali yaptılar.
    Benim açımdan Çok çok anlamsız bir hareketti.

Elinde banka senedi olur, satıp çıkmak istersin, son derece doğal. Ama elinde olmayan senedi borçlanıp neden satarsın.?
    Akıl alır gibi değil.
    Hiç bir anlam yükleyemiyorum. Zaten elinde %50 BIST senedi var, onları satmıyorsun, yükseliş trendinde açığa satıyorsun. Üstelik bunu siyonist grup olarak yapıyorsun. 6 finans şirketi bu işlemi yapmış, altısıda siyonist yahudi.

Anlam vermek olanaksız. Belkide hedge ile ilgili bir durumdur ancak 6 şirketin grup olarak yapması benim kafayı karıştırdı.! Ne anlamı olabilir bu hareketin. Şu an 115binde riske girip satacağına, yıl sonu 160 binde bol kâr ile rahat rahat sat.

Bu angut yabancılar satmasa endeks kolaylıkla yıl sonu 160 bini görecek. Oralardan satışa geç. Neden şimdiden elinde olmayan senedi grup oluşturup açığa satarsın.? CIA'in emrinimi uyguluyorsun.? Para piyasaları içinde mantıklı cevap vermem, mevcut bilgim ile imkansız.

Sonuç olarak, kısa vadede BIST açısından korkulacak pek bir şey yok. abd ve TR de virus 2. dalgayı yaşıyoruz ancak ciddi bir satış yok.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu sabah haberleri dinlemek için bluumbergi değil ekotürk'ü açtım.
    Baktım yahudi siyonist bluumberg den çok daha gerçekçi bilgi veriyorlar.

bluumberg haber yaparken tamamen abd çıkarını düşünerek haber yapıyor. Pek çok bilgiyi gizliyor ve tamamen yahudi firma ve kişilerin reklamını yapıyor. Bu şekilde halkı şartlandırıyor.

ekotürk ise daha dar bilgi vermesine rağmen gerçeği gizlemiyor. abd çıkarına haber yapmıyor. Örneğin "garanti bankasına 100 milyonluk ordino satışı geldi bir hafta boyunca satıldı" gibi detay bilgileri çekinmeden veriyorlar.

Örneğin "abd nin çin e yaptırımları tamamen Çinli firmaların öne çıkmasını engellemeye yönelik" diyebiliyorlar. bluumberg de bu tür haber görmezsiniz. Gerçeği değil yahudilerin, abd nin, ingilizleri işine yarayan haber görürsünüz.

Çin sitesi tiktok un batıda yasaklanmaya başlamasının arka planını söyleyebiliyorlar. bluumberg de gerçeği görmezsiniz. Tamamen halkı koyuna çeviren haberleri veriyorlar.

ekotürk ü de fazla şişirmiş gibi olmayayım. Bazen gündüz görüyorum, Türkiyeye ve Türk insanına kültürüne çok uzak haberler ve programlar yapıyorlar. Tamamen sonradan görme tipler ve programlar. Sanki fransız kanalını seyreder gibi oluyorsunuz, yada etiler halkına yönelik haber yapar gibi.

Yinede halkı abd çıkarına şartlandıran bluumberg den çok daha iyidir diye düşünüyorum. En azından sabah haberleri.

Umarım fetö şirketi değildir. Biliyorsunuz fetö denen terörist de abd emrinde çalışıyor. Görevi Türkiyeyi abd nin kölesi haline getirmek. Maalesef peşine çok büyük bir cahil kalabalığı taktı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Virus konusunda karşılaştırma yapabilirmiyiz.

Ne teorim var.?

3 maymun grubundan evrilmişiz.
    Avrupa kuzey amerika: Şempanze
    Asya çekik gözlüler: Makak
    Mısır ve batı hindistan arası: Orangutan kuşağı.

Virus olayını bu 3 maymun türü nasıl yönetti.?
    Karşılaştırırken eşit gelir grubuna bakmalıyız.

Avrupa ülkeleri ve asyada singapur, japonya, güney kore gibi ülkelerin gelir durumu eşit ve gelir dağılımıda benzer.

Nasıl yönettiler.?

Kıyas bile yapılamaz makak grubu çok daha iyi yönetti pandemi yi. Hali ile makak grubu ülkelerin, şempanze grubu ülkelere göre daha evrilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Virus yönetimi için teknolojide gerekmiyordu, şartlar eşitti, ancak avrupa ilkel davrandı. Zaten en ilkel grubun batı dünyası olduğunu başından beri söylüyorum. Zenginlikleri ve medeniyetleri tamamen amerika afrika kıtaları halklarının katli ve bu kıtaların değerli madenlerine dayanıyor.

Peki orangutan kuşağına ne demeli.
    Bence en gelişmiş maymun orangutan. Hali ile en evrilmiş ırk orangutan kuşağında olmalı. Bu kuşak nasıl yönetti.?
    Bu kuşak farklı.? Bu kuşağı maddi anlamda diğerleri ile karşılaştıramazsın. batı hindistana, afganistana filan bakarsan sürünüyorlar gibi görünüyor.

Para ile insanları karşılaştırmaya alışık olduğumuz için, en ilkel olarak orangutan kuşağını görürüz. Aklımıza gelmezki bu kuşağın yarattığı din'lerin peşinden gidiyoruz. Her neyse. Maddi şeyler ile orangutan kuşağı kıyaslanmaz, manevi olarak gelişmiştir bu kuşak desemde kendi yazdığıma bile inanmam zor oluyor. Çünki orangutan kuşağında çok fazla melezleşme var ve orangutan kuşağındaki çok kötü görünen uygulamaların temeli orangutanlaramı yoksa melezleşen, şempanze ve makak genlerine maruz kalan halkamı dayanıyor onu bilemiyorum. Oralarda yaşayıp görmem lazım.

İnancım en gelişmişin orangutan kuşağı olduğu ancak görünen kötü şeyleri mevcut bilgimle izah edemiyorum. Fakirliği kolay açıklarım. En gelişmiş insanlar neden bu kadar fakir ve sürünüyor, pislik içinde yüzüyor gibi onu çok kolay açıklarım. Şempanze ve makak san açıklamamı anlaman zor olur çünki özellikle şempanze maddeye aşırı bağımlıdır. Orangutan maddeye bağımlı değildir, sürü'cü(ırkcı) değildir.
    Bu kuşakta Diğer bazı iğrenç uygulamalar var onları mevcut bilgimle açıklayamıyorum. Mutlaka açıklaması vardır.

Sadece makak lar ve şempanzeleri kıyaslarsak, makaklar, şempanzelerden evrimsel açıdan daha gelişmiş. Aynen benim teorimde olduğu gibi.

.
    Son düzenleme : alicemal; 10-07-2020 saat: 10:48.

Sayfa 333/852 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •