Sayfa 378/852 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Lanet BISTin son yükselişinden çok az faydalandım. Ana sebep merkez bankasının 200 baz puan artıracağını tahmin edememem oldu. Mart dan beridir o kadar çok dayak yedimki, bu son %20 lik ve %6,6 lık düşüşlerden sonra sağlıklı düşünemez hale geldim. Piyasa kontrolum altında değil. Kendime gelemedim.

200 baz puan artışın sonrasında ise USDnin çok yükselmesine rağmen yinede BISTi tuttular. Dün ise USD yükselmedi.

Hiç bir hafta, BIST deki hareketlerde istikrar yok tutarlılık yok. Ayağınızı yere basamıyorsunuz. Yabancıların banka satışı ve sonrasında alışı, tekrar satışı, tekrar alışı, tekrar satışı...

her neyse...

DÜn işlem hacmi, son dönem ortalamanın üzerindeydi. Alış sağlamdı.
    USD yükselişi dün durdu. Hangi sebeple durdu onu bilmiyorum, epeyde aşağı indi. Sürekli dayak yeyince, piyasaları takip etme isteği kalmıyor.

viop dan Çıkasınız geliyor.

Ben bu durumdaysam, BISTe son giren 500 bin kişinin halini siz düşünün. Kim bili kaçını kaybettik, şimdilik yeni girenler yerlerini dolduruyordur, çıkanlar anlaşılmıkyordur ama yıl sonu, önümüzdeki yıl zaiyat belli olur. Nereye düştük diyen çoktur.

abd trilyonu henüz çıkmadı, araf'da duruyor.
    AB ise yeni trilyonlara hazırlık aşamasındalar. Ufaktan bişeyler çıkarıyorlar ve söylem ile dahada çıkarmak lazım diye beyanat veriyorlar.

Bugün BIST açısından işler yeşil gözüksede, 1 haftadır toplamda iyi yükseldi. İşler iyi diye bugün çok alıcı gelirse, küçük bir realizasyona girişebilirler.

Geçen vade sonu zorlama ile BISTi aşağı çekip long pozisyona geçen manipulatör grup hala malda. Bu grup sanıyorum fetö grubu olmalı. Malda oldukları için, çok kötü anlarda bile BIST bırakmıyorlar. Bu kısım sadece yüzeysel tahmindi.

---

ons altın şu an ek gelişmeler olmadığından, USD/AVRO seviyesine göre düşüp çıkıyor.
    ons altında beklentim, abd de yeni trilyon çıktığı anda ons altın yukarı tepki verecektir. USD bolluğu ile negatif korelasyonlu. Bu tepkide short gitmeyi planlıyorum. Yanlız yeni trilyon paketi işi çok uzadı. Paketi beklemeyip arada bir iki kontratla vakit geçirebilirimde.

sen sürü üstü bi adamsın alicemal bugün yarın bistten malı götürürsen adaylık kampanya paranda çıkar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. ne sağım , ne solum ekmek partisindenim . çoluğum çocuğumun bugün ve yarın muasır medeniyetler seviyesinde sağlık , eğitim , özgürlüklere sahip olarak yetişmesini, büyümesini, yaşamasını isterim . Kendimi geçtim artık belli bir konuma geldik hanımla birlikte . Bunu başarabilecek siyası partilere yönelmek isterim . Ama bir şoför yıllardır yollar kötü , yağmur yağıyor , diğer sürücüler kötü olduğu için bu araba iyi gidemiyor diyorsa artık o şoforü değiştirmek lazım .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu aralar beni mutlu eden tek haberde Azerbaycan taraflarından geliyor. İşgal edilen toprakları geri alıyor ve Türkiyede üretilen silahlarda büyük başarı sağlıyor.

ermenistanı şu an için kışkırtan fransa diye yazmış fatih altaylı. ermenilerin Son saldırısının sebebi fransa imiş.
    ermeni ulusu 100 yıldır kendilerini kullandırıyorlar ve geldikleri yer ancak burası.
    100 yıl önce ruslar kullandı TR ye saldırdılar, sonra ingiliz ve abd liler kullandı TRyi içten oyanlara yardım ettiler, şimdi fransa ve rusya tekrar kullanıyor.

Az gelişmiş bir ülkeyi kullanmak çok kolaydır. Başkan larına ülkenin düzeyine göre beş on milyon dolar verirsin, senin emrine girer. Başka kilit insanlarıda toplamda beş on milyon dolara satın alırsın. Sonra satın aldığın bu toplum liderleri, o ülkeyi savaşa sokar herkesi öldürürler umurlarında olmaz. Beş on milyon dolara tüm halkını satarlar.

mesut yılmazı düşünün. Azerbaycan Trükleri yarı fiyatına gaz satmaya istekli iken gittiler iki katı fiyatına rusya dan mavi akımla gaz aldılar. Azerbaycan, Türkmenistan gaz dolu.

Rusya dan aldı. kendi ailesi şu anda trilyoner. Ülkeyi satın almak bu kadar kolay.

her neyse...

Azerbaycan ordusunda bayraktar TB2 leri kullanılıyor. İşin kötü yanı Azerbaycan bayraktar IHA sını almadan önce onlara 200 milyon TL vermişiz. Kredimi, hibe mi bilmiyorum. Bizim vergilerimizden 200 milyon verilmiş ve Azerbaycan bayraktar TB2 IHA larından almış.

Aynısı Ukrayna da oldu. 200 milyon dolar HİBE verdik, onlarda bayraktar IHA ları satın aldılar.

bayraktar kim. tayyip erdoğan ın damadı.

Devlete ait ANKA IHA ları var, bayraktar IHA ile aynı kalitede bazı konularda daha üstün ama onlar satılmıyor, damadın bayraktar IHA ları, bizim vergilerimizle satılıyor. Buna satış denirse tabi. Hoş abd ve avrupa ülkeleride bu yöntemi kullanıyor ancak kendi damatlarının cebine girmiyor para.

Afrika ülkesinde bile bu kadarı olmuyordur. DÜn haber vardı Güney Afrika Cunhuriyetinde, devlet bakan'ının biri, kişisel amaçla devlet uçağını kullandı diye ceza almış.

Fırtına obüs leride var Azerbaycan da, o obüsleride biz ürettik.

Azerbaycan silahın çoğunu ise israil den alıyor. tayyip in düşmanı israil den.

Çıkar söz konusu olunca nasılda tüm düşmanlar ortak hareket ediyorlar değilmi.?

Yanlış hatırlamıyorsam, aliyevin babasına bizimkiler darbe yaparken rusya aliyevin babasını kurtarmıştı. Çok zaman geçti yanlış hatırlıyor olabilirim.
    Hali ile aliyev in arkasında rusya var demiştim geçen gün.

ermeni silahlarının tamamıda rus yapımı.
    Türkiye ile Azerbaycan dahil Türki cumhuriyetler arasındaki fiziki bağı koparmak için, rusya, ermenilere destek olarak karabağ ı aldırmıştı.

Düşünün, gazı petrolu, Azerbaycan, Türkmenistan gibi Türki cumhuriyetlerden alsak. Avrupayada borularla aktarsak. Rusya bu kadar gaz ve petrol satamayacak. Bizde her yıl dışarıya energi parası olarak 30-50 milyar dolar vermeyeceğiz, cari açığımız çok düşecek, Azerbaycan ve diğer Türki cumhuriyetlerde Rusyaya bağımlı hale gelmeyecekler, kendi başlarına kalkınacaklar. Şu an gaz ve petrolu rusya ya satıyorlar, ruslarda dünyaya pazarlıyor.

mesut yılmazın yaptığı kötülüğün büyüklüğünü görebiliyormusunuz. Kaç tane milletin azına etmiş. Ne için.?

mesut yılmazınki açık. Diğer kaç liderimiz bu tür anlaşmalar yaptı.?

ermenilerin durumuda bu. Kendi halkını, ülkesini satmış görünüyor başındaki siyasiler.

İşler karışık yani. Nasıl hem ermenilerin, hemde aliyevin babasının arkasında rusya var.

Konunun o kadar detayını bilemiyorum. tayyip nasıl abd nin birinci evladı iken şimdi üvey evladı hatta düşmanı olmuşsa, benzeri orada olmuştur belki.

Azerbaycan Türkiyeden çok israil ile kardeş gibi görünüyor. Paralarını israile gönderirken, bizim 200 milyonuda cebe indirmişler. Daha doğrusu bizim cepten alıp tayyipin damadı bayraktarın cebine koymuşlar.

İşte 2 ülke yöneticisi arasındaki fark. israil ile Türkiye.
    Hoş israil lideri netenyahu için hırsızlıktan soruşturmalarda var...

Karışık işler.

Senden iyisi ortalıkta görünmüyor.
    Bir oy, bir moral vereyim, VIOP ta başarılar dileyeyim.
    BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

6. Borsa (bizim meşhur borsa) pismanliktir.

Viop (insider ve profesyonel olmayanlar için) intihardir.

Bunu teyit etmek için karacaahmet mezarligina bakabilirsiniz.(Öyle derler bende oradan biliyorum)

Alicemal abey, TANAP deye bir şey var, hiç duymadın mı?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Oley, aldığım oy sayısını 1 günde %25 artırdım.
    Şu an toplamda 4 oyum etti.

İşin ilginç yanı, ilk oyu vererek furyayı başlatan kişi, kendisine USD alıyor diye çaktığım kişi ayhan. Yinede oy verdi.
    Demekki baktımı dağların arkasını oda görebiliyor.

reha tanap dan bahsetmiş, neden bahsetmiş anlamadım. Son yazdığım yazı ile alakalı olmalı.

tanap Azerbaycan dan gelen doğalgaz boru hattı. Yeni kuruldu sayılır. Gürcistan üzerinden geliyor.

Fiyatıda rus gazına yakın. Neden ucuz değil.? Çünki akp döneminde, abd istedi diye ermenistan ile dostluk bağları kurmaya çalıştık, sınırı açtık, azeriler o dönem çok bağırdı çağırdı, onlara kulak asmadık.
    O dönem akp nin fetullahla kolkola yürüdüğü, ne istediyse verdiği, pkk yı sınırdan çiçeklerle karşıladığı, abd nin israilin öz evladı olduğu, israilden madalyalar alıdığı dönemlerdi.

Çabuk unutuyoruz değilmi.?

tanap dan önce İran lada pahalı gaz anlaşması yapıp Türk halkına boruları döşedik.

Sonrada tanap geldi.

Sonra Trakyadan ikinci rus gazı boru hattı geldi.

Herkes boru döşedi Türk halkına. En çok da akp döneminde döşendi.

Kapıyı mesut yılmaz açtı. "Bakın ben ne yaptım" dedi. Hiç bir ceza almadı. özal ailesini ve mesut yılmazı seyrederek büyüyen akp tayfasıda, onların yolundan gitti. Bu ülkede ne yaparsan yanına kâr kalıyordu.

mesut yılmazın boru döşediği yıllarda, Almanya ve Çin, güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisine yatırım yapıyordu. Şimdi gaza para yetiştirmeye çalışırken, rüzgâr ve güneş enerjisi teknolojisini ve ürün parçalarını Almanya'dan, Çin'den alıyoruz.

mesut yılmaz ın bu ülkeye ve Türki cumhuriyetlerine verdiği zarar korkunç.

Sayfa 378/852 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •