Sayfa 830/852 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Bu konuda biraz hassasım neden çünkü yıllarca Osmanlı bizim atamız vb diye yetiştirilip daha sonra gerçeği fark edince çok canım sıkıldı.
    Şair İsmet Özel, bir yerde Osmanlı,için Akp den önce " Osman'dan ,Vahdettin e bir ihanet kültürüdür, Türkiye Cumhuriyeti ni , idare edenler bunu iyi bilir ama söylemezler " diye yazmış veya söylemiş bunu algılamak için insanın muhafazakar bir aile den yetişmemiş veya zihnini serbest bırakabilmiş olması gerekir. Adam, inancı ile fikirlerini karıştırmamış biz de bu ayrım yapılamaz mümkün değildir, çoğunlukla. Onun yapabilmesi sol kesimde yetişmesin den olmuş , bir insan sağcı bile olacaksa önce sağlam okumuş solcuların içinde birkaç yıl kalması lazım.
    Yoksa sapla samanı ayıramaz, gerçi onların popülist olanları da Ali Cemal gibi gerçeği görmez, Ali Cemal İbrani dediği an onlar faşist lafını yapıştırır. Yani çok konuştum, ülkede herşeyi ezberden çıkarmak lazım bu İbrani patronlarımızın işini biraz daha zora sokar.

2. Ali Cemal gibi derken, Ali Cemal'in görebildiği gibi anlamında bir cümle düşüklüğü oluşmuş, düzeltiyorum.

3. Herkesin bayramını kutlarım

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    maltepe ile ayhan sonucu değerlendirdiler. Sonucun sebeplerine odaklıyım. Sonuçla uğraşırsak bir yere varamayız, işler hep daha kötüye gider.
    Bu insanlar neden bu haldeler.? Neden yalanlara bu kadar kolay kanabiliyorlar ve kötü olarak düşündüğümüz yolda gidiyorlar.

Hoş Neden zaten belli, insan doğası böyle. Böyle devam edecek. Ezen ezilen hep olacak. Nefret için her zaman sebep olacak.

Kimse kimseyi ezmese yine bolca mutsuzluk, umutsuzluk, intiharlar olacak. Hayat bu.

---

Desidero ise osmanlı gerçeklerini anlatmış. Biz şu an ingilizlerin bize okullarda öğrettiği tarihi biliyor ve gerçek sanıyoruz. Gerçek çok çok farklı. Batı hakimiyeti bittiğinde hepsi yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sevdiklerinizle beraber herkese mutlu bayramlar dilerim.
    @NeAcaipDunya

6. Herkese mutlu bayramlar ve sağlıkla nice bayramlara..

7. Toplum neden fakirleşir?
    Din adamları neden fakirliği kutsallaştırır?
    Devlet idaresi neden toplumu göbels devleti haline getirmek ister?
    Müslüman devletlerde ekonomik sorunlar baş gösterdiğinde beden toplum daha muhafazakarlaştırılmak istenir ....
    Fakirlik neden babadan oğullara geçer...

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    selimhan kapsamlı sorular sormuş. Yanıtı az çok herkes biliyor.

Benim tek yanıtım var, hırsız olmayacaksın, hırsızı takip etmeyeceksin. Katili ve yalancıyı takip edeceksin abicim.

---

Yılbaşından bu yana zamları takip ediyordum.
    Benim 6 aylık enflasyonum %100 ü geçti, sizi bilmiyorum.
    Et, burada iki katını geçti.
    Cafe, iki katı geçti,
    Zebze meyve, bir kaç saat önce manava uğradım, meyveler 40 ile 80 TL arası, sebze 30 dan başlıyor. Bu manav çayyolu, Mavişehir veya Etiler de değil. Orta halli bir ilçede. Pazardada fiyatlar bu fiyatların biraz altında. Fiyatlar rahat iki katı geçmiş.
    Devlet alacağına ve hizmetlerine yılbaşı yaptığı zamma ek zamlar yapıyor. MTV yide katlamış.
    Yakıt diğerleri ile kıyaslayınca az arttı ama tamir masrafları 2 kat rahat arttı. Yakıt zaten gelirin içinde çok az yer tutuyor.
    Kirada değilim ama kiralar üçe beşe katladı. Yeni ev tutuyorsan bir önceki kiranın 4-5 katını istiyorlar.

Filan fıstık.

Devlet enflasyonu 6 ayda %20. YERSEN. Adam yediriyordu ama artık en fanatik, en en gerizekalı da yemiyor olmalı.

Yılbaşı ve şu an yapılan maaş zamları ise %100 ü geçti ama yıl sonuna kadar esnaf hizmet ve ürün zamlarını tekrar ikiye katlar. Hali ile maaş zamları fazlası ile geri alınmış olacak.

Yılbaşı yine yüksek zamlar yapmak zorunda çünki yerel seçimler var. Milletin yemeye müsait olanları o zamları iyi görecek. Yerel seçimlerden sonra tayyip beyi maaş zammı konusunda kimse rahatsız edemez. Zam isteyene füfürü basacaktır "şu kadar zam yaptık daha ne istiyorsun nankör" diye.

En kötü vekil ve gazeteci emeklileri hariç diğer emeklilere geçirmiş görünüyor. Şu ana kadar herkes en az 2 kat zam aldı ama emekliler Temmuz zammı dahil toplam zamda %55 civarı ancak aldı. Seyyanen bir ekleme daha yapacak diyen bir kısım medya var. Miktar belli değil. İlave zamda yapsa yine gerçek enflasyonun çok altında kalacak. Emekliye bir kaç yıldır çok kötü geçiriyor.

Bu seyyanen lafı cahili kandırmak için.

Bir sonraki maaş zammında seyyanen verilen kısıma zam gelmiyor. Hali ile yerel seçimlerden sonra aldığın maaş zamları komik kalacaklar. Maaşın yerinde sayacak en az 1 yıl ama esnaf herşeye zam yapmaya devam edecek.

En düşük emekli maaşı 3.500 den 7500 e geldi ama bu zammın seyyanen yapılan kısmına zam gelmediğinden bu ay 7.500 alanların maaşı yerinde saydı.

Memurlarada aynı şey olacak.

Bir kaç yıl 22.000 TL maaş alacaklar, maaşları yükselmeyecek. Fazladan seyyanen verdikleri 8bin TL sıfırlanması gerekiyor.

Eminim seçim öncesi muhalefete oy verecekken, tayyip'in verdiği zam sözleri sebebi ile akp ye dönenler olmuştur. 2 yıl sonra "ne yaptım ben" diyecekler. Atı alan ise 5 yıllığına daha Üsküdar'a yerleşmiş olacak.

5 yıl sonra yeni seçim geldiğinde, akp ye döndükten sonra "ne yaptım ben" diyenler yine aynı şeyi yapıp tayyip'in sözleri ile onun yoluna girecekler. Adamda hipnoz etme yeteneği çok yüksek. Halkın zaten %80'i TV den hipnoz olmaya yatkın.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 830/852 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •