Sayfa 174/852 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274674 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. onların hepsi yalancı
    inanma
    üretimini kendi ülkelerinde yapmayacak olmaları demek değildir ki
    fabrikaları üçüncü dünya da cayır cayır üretmicek
    sonrada alamanayada satıcaklar o arabaları
    ama ne yaptık
    üretimi yasakladık :-)))
    zaten o sendikalardan yasal haklar yanal işçi hakları vs
    bu saatten sonra avrupada çoğu yerde kürdan dahi üretmez kimse
    bahane oldu adamlara

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Moruk tam anlamadım ama, olaya biraz daha geniş bakmışsın sanırım. Ben sıvı yakıta çalıştım abicim, çalışmadığım yerden geldin.

Bugün borsayı erken kapicam, arada dayanamayıp bakarımda.

Endeks düşerse hisse alma planım aynen devam ediyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. Sayın abim,

Yapı Kredi donuk alacaklarından 917.16 milyon TL tahsili gecikmiş alacağını toplam 25.6 milyon TL bedelle sattı. Bankadan dün akşam KAP’a yaptığı açıklamada ilgili portföyün Arsan Varlık Yönetim, Doğru Varlık Yönetim, Efes Varlık Yönetim, Emir Varlık Yönetim, Gelecek Varlık Yönetim, Hayat Varlık Yönetim ve Sümer Varlık Yönetim’e satılmasına karar verildiği belirtildi.

Bu görev zararımı ne oluyor? Bilmiyorum ama, her türlü vatandaşa girecek gibi görünüyor.40 ta birine değil 10 da birine borçluya rahat rahat satacakken??? İçeriğinide anladığım kadarı ile gizliyorlar. Birine,ödemeyecek birine borç ver sonrada vatandaşa yükle.
    Bu borcu alanların bir hesapları olmalı. Kimbilir belkide bu yolla bazı şeylerin üstü örtülüyordur. Bu varlık fonlarıda ayrı bir olay.

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    yok donuk alacak...daha once bilancoda zaten sifir gozuken kalem...artisi da eksisi de olmayan net totalde...sonucta bilancoya etkisi olmayan ama tier bilmemkac olan karsiligi olmayan alacaklarin bi kismi temizlenmis...arti da cuzi bi para almis...

bilancosuna etkisi...arti aldigi kadar artisi olur...cunku daha once sifir etkisi olan kalemlerin icindeydi...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

5.  Alıntı Originally Posted by PISKOPAN Yazıyı Oku
    yok donuk alacak...daha once bilancoda zaten sifir gozuken kalem...artisi da eksisi de olmayan net totalde...sonucta bilancoya etkisi olmayan ama tier bilmemkac olan karsiligi olmayan alacaklarin bi kismi temizlenmis...arti da cuzi bi para almis...

bilancosuna etkisi...arti aldigi kadar artisi olur...cunku daha once sifir etkisi olan kalemlerin icindeydi...
    Açıklama için teşekkür ederim.
    Bu borç, verilen ve alan tarafından kullanılan bir meblağ.Ödeme güçlüğüne düşen vatandaşın borcunu bir kenara alalım,
    Bu kadar büyük bir meblağın en azından ilk 15-20 tanesinin açılımı yapılamazmı?
    Sevgiler ve Saygılarımla.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    canberk, PISKOPAN abim teknik kısmı açıklamış. Bende sosyal açıdan olayı önceki sayfalardan birinde açıklamıştım. Şimdi arasam bulamam, site nin arama kısmına alışamadım, çok kullanışlı değil. Zaten anladığım kadarı ile olaya yabancıda değilsin. Deşilsin istemişsin gibi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    bluumberg de haber var, tayyip, MBnin yedek akçesini alıp kullanacakmış.

Bu haber yeni değil bi kaç aylık ama meclise yeni geldi. Aklıma İzmir de yaşarken, kumarbaz olan komşumuz geldi.

Adam kumarda kazandığında, hanımına altın bilezikler, müstakil evinin dışına boya filan yapardı, eve eşya alırdı. Normalde kendi işide var, ama kumara başladığından beri kendi işini sallamaz olmuştu.

Ama bilirsiniz, kumarda kazanma olayı kırk yılda bir olur, genelde kaybedersin hemde herşeyini.

Bu adamda kaybettikçe parasını bitirdi, ailesi yokluk çekmeye başladı, derken epey bir borçlandı, aile borç sayesinde geçici bolluk yaşadı. Yeni borç alamaz hale gelince, evdeki para eden eşyaları satmaya başladı. Yeni TV, yeni Buzdolabı radyo filan gitti, eski buzdolabı geldi.

Derken zamanla evde nerdeyse oturacak yer bile kalmadı, evin kadını insan içine çıkamaz hale geldi.

Derken duydukki evide satmış, gelen para ile borçlar kapandı, yeni eşyalar, yeni bir bolluk dönemi. Hanımının yüzü güler hale geldi, çocukları neşeli.

Fazla uzun sürmedi, o parada bitti, ev artık kira. Evdeki eşyalar yeniden satışta, geriye hiç birşey kalmayana kadar satış. hergün evde kavga dövüş.

Derken duydukki, en son hanımının kolundaki bileziklere yapışmış. Hanımının zor günler için sakladığı, gözü gibi baktığı bileziklere... Geleneksel Türkiye kültürünü bilirsiniz, kadının altınına dokunulmaz.

İşte tayyipin MB nin yedek akçesine saldırması olayı, kumarbazın, hanımının bileziklerine yapışması olayıdır.

Bu İzmir li abimizin hayatı, özal ailesi ile beraber başlayan Türkiye nin bugüne kadarki ilerleyişini çok güzel anlatıyor. Değilmi.?
    Değil diyene darılırım.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    canberk, PISKOPAN abim teknik kısmı açıklamış. Bende sosyal açıdan olayı önceki sayfalardan birinde açıklamıştım. Şimdi arasam bulamam, site nin arama kısmına alışamadım, çok kullanışlı değil. Zaten anladığım kadarı ile olaya yabancıda değilsin. Deşilsin istemişsin gibi.
    Evet abi,Daha önce de yaptılar bu işi.

Bankalar tahsili gecikmiş alacaklarını satmaya devam ediyor. Önceki hafta Yapı Kredi, 529 milyon 433 bin 283,67 TL tahsili gecikmiş alacağını, 16 milyon 322 bin TL bedelle Gelecek Varlık Yönetimi AŞ ve Hayat Varlık Yönetim AŞâ€™ye satmıştı.

Yapı Kredi’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamasında, “Bankamız Yönetim Kurulu’nun 18 Nisan 2019 tarihli kararı ile bankanın tasfiye hesaplarında izlenen, 28 Şubat 2019 tarihi itibarıyla donuk alacak tutar toplamı 529 milyon 433 bin 283,67 TL tahsili gecikmiş alacağın, toplam 16 milyon 322 bin TL bedelle Gelecek Varlık Yönetimi AŞ ve Hayat Varlık Yönetim AŞâ€™ye satılmasına karar verilmiştir.†ifadelerine yer verilmişti.

GARANTİ BANKASI DA SATTI
    Garanti Bankası takipteki kredi portföyünde yer alan ve toplam anaparası 364.97 milyon lira olan tahsili gecikmiş alacak portföyünü 19.44 milyon liraya sattığını duyurdu.

Bankadan KAP’a yapılan açıklamada, kredi kartı, bireysel destek kredisi, kredili mevduat, ticari kredi alacağı, çek hesabı, sigorta alacağı ve masraf hesabı türündeki söz konusu tahsili gecikmiş alacakların Sümer Varlık Yönetim’e satıldığı belirtildi.

İÇERİĞİNİ BİLMİYORUZ
    Sözcü Gazetesi Yazarı Murat Muratoğlu konu hakkında sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulundu. Bu alacakların hepsinin bir paket şeklinde satıldığını belirten Muratoğlu, “Bu alacaklar 3 yıl önceye de ait olabilir. 10 yıl önceye de bunun içeriğini bilmiyoruz. Bankalar umudunu kestiği alacaklarını satıyor. †ifadelerini kullandı.

Bu varlık fonları hiç tekin değil gibi. Muhalefette uyuyor her zamanki gibi.Deşen yok.
    Adam 20-30-50 milyon borç alsın.Ödemesin.Zaman aşımı gelince bilançoda gereken düzeltme yapılsın,sonra bu alacak 40 ta 1 değerine satılsın.Adam varlık fonuna 10 milyon verse borcu havada kapatır.Aldığı parayı faize koysa,faiziyle borcu kapatır.50 milyonda cepte.Nasıl olsa arayan soran deşen yok. Bunu banka neden yapar???? Deli deli sorular???

Sayfa 174/852 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •