Sayfa 716/852 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Dow analizim arşivde.

https://archive.md/6eOiQ
    Sn secbul

Dow tahminleriniz viopta islem yaptığım zamanlar dikkatimi çekmişti. Tutuyor da nitekim. Hesaplamalarım diyorsunuz ya neye göre merak ettim ama sizde kalsın. Gizemli olması daha güzel. Onemli olan izleyip kendi hedeflerim ile kıyaslamak.

Her ne kadar su an islem yapmasamda grafikleri izliyorum her gun.

Bol kazançlar.
    ERDEMLER KONUSUNDA ZİRVE İRADE GÜCÜNE AİTTİR..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,327
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Yaw siyasiler gibi konuşmuşsun. Lise talebelerini karşısına almış öğretmen tadında olmuş.
    Yaw bu adam 2006 da devlet enflasyon verisinin sahte olduğunu söylemeye başlamış adam. Milletin son 3 yılda gördüğünü 18 yıl önce görmüşüm. Verileni hap gibi alıp kabul etseydim yediğimiz kazığı 18 yıl önceden görebilirmiydim.? Görebiliyorsanız benim gibi sorgulayanlar sayesinde görüyorsunuz. Karşında sıradan adam yok.

Aşı olunmasın bilim gerekli değil diyen yok. Grafen oksit diyen var. mRNA sentetik aşı yeni uzun süreli etkileri bilinmiyor çevremde bu aşı sonrası şahit olduğum ölü çok diyen var. mRNA için form doldurulduğu anda uyarı vermiş adam var. mRNA dedim genel aşı demedim. Çiçek aşısı ve bilim gerekli muhabbetide lise muhabbeti olmuş.

Her neyse kusura bakma biraz kızdım tabi. Kısa kesiyorum gereksiz muhabbet oluyor benim için. Üretim yoksa benim için gereksizdir.
    .......................
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Biraz da borsa.

Dow buradan dönebilirmi ? Bana kalırsa dönmez. En az 32.234 ü görmeden isteksiz olmasını bekliyorum.
    Ne dedik grafiklerde görülebilecek düzeltme.

Ne zaman dedik ? İşte linki.
    https://archive.vn/jiimW
    Yine öne alalım.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Omicron'a yakalandım 2 gün yattım bugün iyiyim. Sadece ilk gün kötüydüm, sonraki gün iyi, bugün çok daha iyi ve enerjiğim iyileştim diyebilirim. Bildiğin grip belirtileri ve grip seyri izledi.

Ticari ilaç kullanmadım. Kendi kendimi tedavi ettim. Ayrıca aşılıyım iki doz sinovac maceramı yazmıştım. 14 günde kimse ile muhatap olmayacağım. Maskei zaten düzenli olarak kullanıyorum.

Kendi tecrübe ve gözlemlerime göre iyi gelen şeyler ve sebepleri şunlar. Nezle gribi ağır atlatıyorsanız aşağıdaki şeylere dikkat etmediğiniz içindir.

Yatmak, istirahat etmek: Vücut başka şeylere enerji harcayacağına tüm enerjisini hastalıkla savaşmaya veriyor. O sebeple istirahat etmek, iş yapmamak, mümkünse tüm zamanı yatakta geçirmek iyileşme sürecini hızlandırıyor. Ekstra hiç bir şeye enerji harcamamalısınız.

Bol sıvı tüketmek: Çok su alır ve onu çıkarırsak vücuttaki sıvı düzenli devridaim yapıyor. İçinde virus olan sıvı çıkıp virussuz yeni su giriyor.

Vücuda virus öldürücü besin almak: Portakal limon gibi asitli besinler anladığım kadarı ile virusleri öldürüyor. Tamda gribe yakalanılan dönemlerde portakal mandalina limon gibi asitli besinlerin olgunlaşma dönemi oluyor. Doğa ona göre ayarlamış olmalı. Hasta edip ilacını veriyor. Turşu da yaklaşık 2 yıldır her gün yiyorum. İçindeki sirke, sarımsak sebebi ile turşu da mikrop öldürücü. Ayrıca tamir etme işlevi de var diye yazıyor. Etli bile olsa yemeğinize bolca sarımsak koyarsanız o yemek buzdolabında 7 gün bozulmuyor. Sarımsak, vücuda faydalı ve faydasız, yemek içindeki bakterileri öldürüyor olmalı. Yemeğin çabuk bozulmasına sebep olan içindeki bakteriler. İçlerinde vücuda faydalı olanlarıda var, faydasız olanlarıda. Zaten yemeği kaynatmak çoğu bakteriyi öldürüyor olmalı, kalanını sarımsak hallediyor.

Vücuda besin yükleme: Ne kadar istemeseniz de vücuda yeterli besini yüklemelisiniz. Hücreler beslensin ki hem güçlensinler hemde viruslerle savaşsınlar.

Korunmak: Sıcak bir ortamda olmalısınız ki ısınmak için vücut enerji harcamasın. Enerjisini güçlenmeye ve mikropla savaşmaya harcasın. Ben özellikle kafatasındaki bıngıldağın kapatılması gerektiğini düşünüyorum. Kafatasımızın en hassas bölgesi orasıdır diye düşünüyorum. Bu sebeple hastalık döneminizde, kulaklarınızı da örten bere takmanızı öneririm. Sıcak yerde olsanızda bere takın. Çok sıcak taysanız belki gerekmeyebilir emin değilim.

İmdi test olmadıysam nereden biliyorsun omicron olduğunu.?
    Çünki bana bulaştıran arkadaşım da aynı anda hasta oldu ve omicron çıktı. Covid de bana bulaştı 1 günde atlattım, omicronda bulaştı 2 günde atlattım. Covidi bulaştıranda hastanede tanı kondu ve covid çıktı.

İkisinin bulaşma sebebide yakın arkadaşlarım oldu. Benim kafa az buçuk çalışıyor kendime dışarıda dikkat ediyorum. Yinede bulaşabilirdi ama bulaşmadı. Gittiğim cafe gibi yerlerde kapalı yere girmem, hava buz gibi bile olsa sigara içmediğim halde bahçede otururum. Açık havada bulaşması çok daha zor, direk yüzünüze öksürmesi lazım.
    Arkadaşlarınız bu konuda en büyük düşmanınız oluyor.

MAAALESEF doktorlar bunları sormazsanız söylemiyorlar. Onlarda amaç çok fazla sayıda insana en kısa sürede bakmak ve bolca ilaç yazmak. Hepsi böyle değil ancak ben hep bunlara rastlıyorum.
    Kamu doktoru da özel sektör doktoru da ilacı yazıp geçiyor. Kaç gün kullanacağını bile söylemiyor. Doktora her gittiğimde kendimi kırkılmaya gelmiş sıradaki koyun gibi hissediyorum. Mecbur kalmazsam gitmiyorum. İnsanlık öldü, insanlar paraya ulaşmanın aracı oldu. Tabi doktorlara özel değil tüm meslekler az yada çok bu hale dönüşmek zorunda kaldı.

.
    Son düzenleme : alicemal; 28-01-2022 saat: 11:43.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Omicron'a yakalandım 2 gün yattım bugün iyiyim. Sadece ilk gün kötüydüm, sonraki gün iyi, bugün çok daha iyi ve enerjiğim iyileştim diyebilirim. Bildiğin grip belirtileri ve grip seyri izledi.

Ticari ilaç kullanmadım. Kendi kendimi tedavi ettim. Ayrıca aşılıyım iki doz sinovac maceramı yazmıştım. 14 günde kimse ile muhatap olmayacağım. Maskei zaten düzenli olarak kullanıyorum.

Kendi tecrübe ve gözlemlerime göre iyi gelen şeyler ve sebepleri şunlar. Nezle gribi ağır atlatıyorsanız aşağıdaki şeylere dikkat etmediğiniz içindir.

Yatmak, istirahat etmek: Vücut başka şeylere enerji harcayacağına tüm enerjisini hastalıkla savaşmaya veriyor. O sebeple istirahat etmek, iş yapmamak, mümkünse tüm zamanı yatakta geçirmek iyileşme sürecini hızlandırıyor. Ekstra hiç bir şeye enerji harcamamalısınız.

Bol sıvı tüketmek: Çok su alır ve onu çıkarırsak vücuttaki sıvı düzenli devridaim yapıyor. İçinde virus olan sıvı çıkıp virussuz yeni su giriyor.

Vücuda virus öldürücü besin almak: Portakal limon gibi asitli besinler anladığım kadarı ile virusleri öldürüyor. Tamda gribe yakalanılan dönemlerde portakal mandalina limon gibi asitli besinlerin olgunlaşma dönemi oluyor. Doğa ona göre ayarlamış olmalı. Hasta edip ilacını veriyor. Turşu da yaklaşık 2 yıldır her gün yiyorum. İçindeki sirke, sarımsak sebebi ile turşu da mikrop öldürücü. Ayrıca tamir etme işlevi de var diye yazıyor. Etli bile olsa yemeğinize bolca sarımsak koyarsanız o yemek buzdolabında 7 gün bozulmuyor. Sarımsak, vücuda faydalı ve faydasız, yemek içindeki bakterileri öldürüyor olmalı. Yemeğin çabuk bozulmasına sebep olan içindeki bakteriler. İçlerinde vücuda faydalı olanlarıda var, faydasız olanlarıda. Zaten yemeği kaynatmak çoğu bakteriyi öldürüyor olmalı, kalanını sarımsak hallediyor.

Vücuda besin yükleme: Ne kadar istemeseniz de vücuda yeterli besini yüklemelisiniz. Hücreler beslensin ki hem güçlensinler hemde viruslerle savaşsınlar.

Korunmak: Sıcak bir ortamda olmalısınız ki ısınmak için vücut enerji harcamasın. Enerjisini güçlenmeye ve mikropla savaşmaya harcasın. Ben özellikle kafatasındaki bıngıldağın kapatılması gerektiğini düşünüyorum. Kafatasımızın en hassas bölgesi orasıdır diye düşünüyorum. Bu sebeple hastalık döneminizde, kulaklarınızı da örten bere takmanızı öneririm. Sıcak yerde olsanızda bere takın. Çok sıcak taysanız belki gerekmeyebilir emin değilim.

Çünki bana bulaştıran arkadaşım da aynı anda hasta oldu ve omicron çıktı. Covid de bana bulaştı 1 günde atlattım, omicronda bulaştı 2 günde atlattım. Covidi bulaştıranda hastanede tanı kondu ve covid çıktı.

İkisinin bulaşma sebebide yakın arkadaşlarım oldu. Benim kafa az buçuk çalışıyor kendime dışarıda dikkat ediyorum. Yinede bulaşabilirdi ama bulaşmadı. Gittiğim cafe gibi yerlerde kapalı yere girmem, hava buz gibi bile olsa sigara içmediğim halde bahçede otururum. Açık havada bulaşması çok daha zor, direk yüzünüze öksürmesi lazım.

MAAALESEF doktorlar bunları sormazsanız söylemiyorlar. Onlarda amaç çok fazla sayıda insana en kısa sürede bakmak ve bolca ilaç yazmak. Hepsi böyle değil ancak ben hep bunlara rastlıyorum.
    Kamu doktoru da özel sektör doktoru da ilacı yazıp geçiyor. Kaç gün kullanacağını bile söylemiyor. Doktora her gittiğimde kendimi kırkılmaya gelmiş sıradaki koyun gibi hissediyorum. Mecbur kalmazsam gitmiyorum. İnsanlık öldü, insanlar paraya ulaşmanın aracı oldu. Tabi doktorlara özel değil tüm meslekler az yada çok bu hale dönüşmek zorunda kaldı.

.
    Geçmiş olsun...

Abi acil sifalar diliyorum...

7. Sıhhatler dilerim. tabiplik meşrebi ve sağlık sektörü hakkında dedikleriniz calib-i dikkat.

Doktor ve ilaç yazmanlığı diye ayrı branşlar olmalı. Ilaç yazmanlığı ileride tamamen otonom olacaktır. netten girip belirtileri yazacaksınız. yaş ve önceki rahatsızlık bilgileriniz sistemde var olduğu icin size ilaçlar otomatik yazılacak. ilaclar adrese gelecek.( Ecza bakkalları da kapanacak.)Şu an dr lar bunu programla yapıyor zaten. hele fizik tedavi diye bir doktorluk...daya antienflamatuar aneljezik kremleri ve alternatif tıp soyguncusu hapların reklamı ile basılmış hareket broşürü... ara eleman işleri... psikiyatrlar misal sadece ilaç deniyor. hangisi tutarsa,. Gözlük almaya gitsen bu nasıl, bu peki...! diyor.

Ayrıca hastaneler yaşı epey ilerlemiş ve ümit kalmamış hastaları özellikle yoğun bakım ünitelerinde yaşatabildikleri kadar para peşindeler. insan rahat olsun kurtulsun istemiyorlar. paran varsa yıllarca boyle yaşatır ve çocuklarının mirasını acımadan tedavi adı altında iç ederler. üstelik bunu yaparken onlara minnet duymanızı sağlayabilirler.

ilaç firmaları hele... carpmanın, zenginliğin diğer adı. ozellikle kanser kismı.. Su halde tıp ve ecza sektörü obur bir ordu besliyor.

Bunun dışında gerekli cerrahi müdahaleler ve başkaca muadil ne varsa doktorluk yeniden tanımlanmalı.

onlar çok para alabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

.
    aman bilader geçmiş olsun..alışmışız görmeyince merak ettim..kendine iyi bak..

Sayfa 716/852 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •