Sayfa 374/852 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Üstad dediğin gibi,Vakıfbank 0,35 pd/dd ile islem görüyor ,f/k oranı ise 3 ,bunun yanında bilançosunda geçmiş dönem kar yedeklerinde 22 milyar TL para var,ama hala insanlar korkarak alıyor ya kucağıma verirseler diye.... O kadar korkutmuşlar milleti.....
    Dün Vakıfbank 3,88 idi bugün 4,02 yi gördü.......yabancı alışları dikkat çekiciydi.....

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    evet adanalı, dün bankalara alış gelmiş.

---

Kenarda pozisyonum devam ediyor. Fırsat görürsem, ciddi tekniğe kadar indiğini görürsem long alırım, sonra kazancı görünce kaparım.

Vay canınaaa, yaw bende viop taraftaki vur kaççılara dönmüşüm.
    Ne hale geldim ben yaw... Olcak şey değil, hep BIST yönetiminin suçu. Gerçekte Onları seçen siyasetçinin suçu, Gerçekte siyasetçiyi seçen halkın suçu, Gerçekte halkı kötü eğitime mahkum edip sömürge ülkesi haline gelmesini sağlayan ibranilerin-yahudilerin suçu.
    Temele doğru gidersen, dünyadaki tüm pisliğin suçu yahudiye gidiyor. Daha geri gidersen, maymun genine gidiyor. Maymunlarda böyle.

Neyseki keçi var diyeceğim ama benide maymuna döndürdünüz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P, ilk söylediğim ciddi desteğe kadar geldi 3230.
    Trilyonlardan haber olmadığı için, burada biraz oyalanır yada oyalanmaz bilemiyorum, hedefi 3050.
    Trilyonun çıkacağı gün, bulunduğu yerden yukarı döner.

Türk CDS i gece yükselmiş. İlginçtir yunan CDSi düşüp duruyor. yunanlılar petrol buldu bizde savaşa girdik anlaşılan.

54 kere yazdım, uluslararası finans kurumları, gücü yettiği ülkeleri sömürmek için, CDS, döviz fiyatları, libor gibi araçları kullanıyorlar.
    Bize güçleri yetiyor, çok kötü yönetiliyoruz. Bizim gibi kötü giden ülkelerin ise CDSi daha iyi.

Dün bankalara alım geldi ancak önceki haftalardanda biliyoruzki, arada sırada 1 günlük alımlar geliyor, devamı gelmiyor. Sonra satıyorlar.

Avrupa borsalarında 2. virus dalgası sebebi ile satış gelmesi gerekir. Avrupa yeni trilyon açıkladımı, daha yeni trilyonları görüşüyorlarmı tam bilmiyorum. Onlar yeni trilyon çıkarmazlarsa, avrupa borsalarıda bir miktar satış yiyecektir.

abd ve AB borsaları, kısa vade aşağı trende döndü. trilyonlar gelmezse orta vadeye dönüşebilir.

BIST den bahsetmek bile iç karartıyor. Gulyabani gibi bişey, ne ineceği belli ne çıkacağı.
    Batıya satış gelince bankalar hariç diğer sektörlerin fiyatı satışa uygun. Diğer sektörleri satarak endeksi düşürebilirler ancak gidip fiyatı bedavaya yakın olan bankaları satıyorlar.

Bunun sebebide BISTin yabancı yapısından kaynaklanıyor. Yabancı fon ların moron oldukları ortada. Hakkatende moronlar tarafından yönetiliyorlar.

Yazacak pek bişey yok.
    yunanlılarla masaya oturulacakmış. 72 IQ lu(ölçülmüş, halk ortalaması 72), arkasında abd, ab ve rusyanın olduğu bir ülke ile, arkasında ihvan örgütünün olduğu tayyip masaya oturacak.
    Bu masadan TR lehine bişey çıkması mümkünmü.?

Yinede masaya oturmak BIST deki yabancıların hoşuna gidecek bir gelişme.
    Son düzenleme : alicemal; 24-09-2020 saat: 09:20.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    14:00 de MBnin faiz kararı var.

Faizi değiştirmesi beklenmiyor. Piyasa faizleri %12nin üzerinde ama MBnin politika faizi %8,25 de duruyor. TR deki bankalar ve global abd bankaları bu faizin artmasını istiyor. Bu sebeple TR bankaları USD seviyesini yükseltiyorda yükseltiyor.

USD yükselecek, akp döneminde tamamen ithalata dayalı bir ülke haline gelen Türkiye de fiyatlar artacak. Enflasyon yükselince MB de faizi artıracak. Hesapları bu.
    Ama Fiyatlar artınca halk eziliyor yaw.
    Devlet resmi enflasyon rakamı olması gerekenden çok düşük açıklanıyor ve bu rakam üzerinden maaş alan halk eziliyor.

Her neyse yaw, ne yazıyorum ki.?

Temel bilgi ile tahmin edilemeyecek bir ortamdayız. 7.70 USD bu ülke için korkunç. Bu yönetimle bu ülke için korkunç.

Aklı başında bir yönetim USDnin bu seviyesini ihracat atağı için kullanır, ithalatı düşürür ama akp yönetimi ile bırak ithalatın düşmesi tam tersi oluyor.

Yaza yaza bıktım, her yazdığımı 50 kere yazmışımdır.

Bir müddettir genelde kenardayım.

MB faiz artırmayacak, USD yükselmeye devam edecekmi.?

7.70 bu ülke için korkunç bir rakam.
    On milyonlarca insan bu rakam yüzünden fakirleşiyor. Tabi gerçek sebep akp yönetimi, bu rakam değil. Bu ortama bizi sokan akp yönetimi. Üreten fabrikaları kapatan, bankaları yabancı siyoniste satan, kamu mallarını satan, her adımlarını dolar ile avro ile atan akp yönetimi.

Sebeplere girince yine yahudiye kadar gideceğim.

Kafam karışık.

faiz artırdı diyelim, herşey güllük gülistanlıkmı olacak.?

TV de ekonomist konuşuyor. "Merkez bankası faiz artırıp piyasaların istediğini vermeli" diyor. Buda korkunç bir cümle, adamın kellesini vuracaksın. Piyasa dediği bankalar, bankaların istediğini yapmak cinayet. Onlarda kötüler. Ortada iyi yok. Kötüler kapışmış durumda taraf tutamıyorsun.

akp korkunç, TV deki ekonomi kanalları korkunç tamamen çalışanın sırtında sülük hale geldiler.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu sabah bayağı sinir bozucu yazılar yazdım.

Dedim kafam net değil.

Neyi biliyoruz.
    Kafa net değilse, bilgi eksiğin vardır. Bu efsane cümleyi yıllar önce yazmıştım, arada sırada benimde hatırlamam da fayda var.

Biraz nefes alıp araştırma yapayım, bilgi eksiğimi gidermeye çalışayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet, biraz netleştim. Biraz nefes aldım, notlarıma baktım.

İçinde olduğumuz TR piyasa ortamı suni bir ortam.

Tamamen TR deki finans kurumlarının şantajı altındayız. BISTi düşürüp USD yi artırarak devlete şantaj yapıyorlar.
    Hem faizi artırmak istiyorlar, hemde devlet batı politikalarını uygulasın istiyorlar. İstedikleri olmadığı içinde, hem ülkeden çıkıyorlar, hemde para piyasalarındaki güçleri ile şantaj yapıyorlar.

Yerlilerde buna uyum sağlamaya çalışıyor.
    yahudi hizmetindeki medya kanallarıda gerçeği değil, siyonistin istediklerini söyleyince, gerçek nedir unutuyorsunuz. Ayağınız sağlam zeminden kalkıyor. havda boşlukta kalıyorsunuz. Kukla haline geliyorsunuz.

Ekonomik verilere ters hareket edildiğinden, medya aracılığı ilede bu suni ortam yanlış söylemlerle açıklanmaya çalışıldığından, benim beyin kısa devre yapıyor. Bendeki sorun bu.

Ben keçi olarak arada sırada kısa devre yapıyorum. Sonra toparlıyorum.

Benim gibi kudretli keçi beynine sahip olmayan kalabalıklar tamamen siyonist medyanın kuklası haline geliyor.

TVlerin istediği şeyleri söylemeye başlıyorlar.

Çünki para piyasalarında eziliyorlar, ezilmenin sebebini kavrayamıyorlar, TVler sabah akşam çözüm söylüyorlar "faiz artarsa herşey düzelecek", ezilerek sıkışmış ve birbirine sokulmuş kalabalıklarda "yeter artık faiz artsın" diyerek siyonistin sürüsü haline geliyorlar. Tamamen bilinçsizce.

Faiz artmalımı? Artmalı çünki enflasyon çok yüksek. Ancak faiz artmalı lafını diğer kötü olan siyonist finans kesimi söyleyince sinir bozucu oluyor. Enflasyonun sebebi siyonistler.(akp ve diğer meclisteki partiler, 1938 den sonra kurulmaya başlayan TR deki siyonist sistemin ürünü. inönü dönemi ve adnan menderes dönemine ilişkin yazdığım yazıları okuduysanız ve taraflı değilseniz bunu bilirsiniz.)

Kötü durumu yaratan kişiler çözümü söyleyince, o çözümde onlara yarıyorsa, liderin de tayyip gibi biri ise, ister istemez sağa sola saldırasın geliyor.

---

Netçede suni yaratılmış bir ortamdayız. Bugünlerde TR piyasası için tahmin yapmanın anlamı yok.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    2 ay önce USD 6.80 civarında, halkın enflasyonu %30 un üzerinde MB faiz %10 un altında, faiz artırılmıyor.
    2 ay önce USD 7.40 civarında, halkın enflasyonu %30 un üzerinde MB faiz %10 un altında, faiz artırılmıyor.

Şimdi USD 7.70 ve faiz 200 baz puan birden yüksek artırılıyor.

faizi artırmayın diyen kim.? "her evde ceset yıkamayı bilen 1 kişi olmalı" diyen Türkiyenin yöneticisi imam.

imam tarafından yönetiliyoruz ve halkın %80 i, bu imam gibilere oy veriyor, onların peşinden gidiyor.

İlk defamı oluyor.?

Hayır, 400 puan artırıldığınıda hatırlıyoruz.

Peki hiçmi akıllanmıyoruz, hiçmi ders çıkarmıyoruz.?

İngilizlerin kurduğu ihvan adına yaşayan ve ingilizlerle savaştığını sanan biri tarafından yönetiliyoruz. Faiz sebeptir diyen biri tarafından yönetiliyoruz.

Sebep neymiş.?

USD yükselince enflasyon artıyormuş. Enflasyon artınca faizler MECBUREN yükseliyormuş.? Silah dayayarak faizi ancak bu kadar düşürebildin, sahte enflasyon rakamları yayınlamasan bu kadarda düşüremezdin.

USD yükselince enflasyon neden artıyor.?

Çünki gırtlağa kadar USD borçlusun, Çünki ülke içindeki fabrikaları kapatıp USD ile ithalat yapıyorsun, Çünki yerli üretene değil ithal edene halkın vergilerini veriyorsun.

Sebep neymiş, yurt içinde üretmemen, ithalatçı olman.

Neden yurt içinde üretmeyip ithalatçı oldun.

Çünki geçmişte bu ülkeyi yönetenler, kendi çıkarları için bu ülkeyi yabancılara sattılar. Satan siyasetçiler trilyoner oldular, o sebeple ithalatçı oldun.

...

her neyse, sakinleşme yazısı bitti, yazı devam etse nereye dayayacağımı biliyorsunuz.

SONUÇ;
    Faiz düşsün istiyorsan, enflasyonu düşürmelisin.
    Enflasyon düşsün istiyorsan, TAM rekabeti sağlamalısın.
    Tam rekabeti sağlamak istiyorsan, polisi ve denetleme yargılama sistemini düzeltmelisin, ahlaklı kanunlarla ahlaklı çalışır hale gelmesini sağlamalısın.
    Polis ve denetleme yargılama sisteminin doğru çalışması için, kanun çıkaran meclisi ahlaklı hale getirmelisin.
    Yani;
    Yani kendini düzelteceksin eyyy siyasi. kendini düzeltmezsen ne faiz düşer nede ülke düzelir.
    Sen de düzelemezsin çünki ipler elinde değil.

Nereye dayayacağımı anladınız.

.

8. Bireysel yatırımcıların toplam adet ve tutar bazında KMK kullanımları hakkında veri ye ulaşabileceğimiz alan ve bilgi mevcut mu dostlar ,bu kanuda bu platformda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?
    Syg, hürmetler

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 374/852 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •