Sayfa 290/852 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. tayyip'in iyi yaptığı ve diğer partilerin yapamayacağı en az 10 madde sayabilirim. hepsi bende madde madde kayıtlı.

Ama söylemem. Neden.?

O zaman tayyipin her yaptığını onaylamış olurum.

Bakın buna futbol tabiriyle 90'a takmak(golu atan ben oluyorum) kendi kalesine gol atmak da derler, kendini ele vermek de, kendi ayağına sıkmak da derler Alicemal abim
    diyecek başka sözüm yok.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşte bu yüzden söylemem.

--

Mecburen örneğe geçeceğiz.

Taşımacı firması tuttun. Evi taşıdılar ama evdeki karına kızınada tecavüz ettiler, oğlunu öldürdüler, ailenin hayatını kaydırdılar. Ailenin kalan hayatı cehennem oldu. Küçük yaşta tecavüze uğrayan kızının, gelecekteki çocuklarıda sorunlu olacak bir neslin daha azına edildi..

10 tane komşu sordu?
    "Yaw bende ev taşıtacağım, firma nasıl taşıdı evini.?"

Ben derimki.?
    "Ben aşağıda iken yukarda elemanlar oğlumu öldürdü, karıma kızıma tecavüz etti."
    Sadece kötü yönünü söylerim, çünki soranlar içinde aptalı var akıllısı var.

Desemki,
    "Evi süper taşıdılar, mobilyalar zarar görmedi, vaktinde getirdiler, kazık atmadılar, beyaz eşyada çizik oluşmadı. Ama oğlumu öldürüp, karıma kızımada tecavüz ettiler."

O zaman aptal olanlar, "vaaay evi ne güzel taşımış. Benim eşyaları harap etmişlerdi, bazı eşyalar çalınmıştı, hemde geç getirmişlerdi. Karım yaşlı, kızımı korurum, oğlum yok zaten." diye düşünürler. Hali ile taşımacı firma tecavüzden ceza almak yerine, iyi yönlerine bakıp ev taşıtanlar olur ve ödüllendirmiş olurum. Bu firma ceza almaz, pek çok ailenin daha geleceğini karartmaya devam eder.

Adamın kötü tarafı, iyi tarafını yüze katlıyorsa, iyi tarafından bahsetmek, aptal insanlar üzerinde etki yaratır.

Bilimsel verilerde Türkiye ve Yunanistan halklarının IQ seviyesinin 72 olduğunu söylüyor.
    Ayrıca her 10 kişiden 8 tanesinin, evrildiği canlı sebebi ile ilkel olduğunu delilleri ile söyleyen bol madalyalı(madalyalar yolda olmalı) efsane keçi diye biri varmış.

Gitti 10 dakka daha.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Borsalar toplu halde yukarı harekete geçmiş görünüyor.

Tek belirsizlik ve korku ne kalmıştı. abd de ilave bişey olurmu.?

Belliki onu görmemezlikten gelmeye karar verdiler.

Bindik trene, bakalım nereye gideceğiz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST yükseliyor ancak USD de yükseliyor.

Önceki aylardada olmuştu, sebep olarak ne bulmuştum.? Sanırım düzenli yabancı çıkışıydı.

Normalde USD ve BIST negatif korelasyonludur, birbirlerine GENELDE ters hareket eder.

Şu anki yükselişin sebebi, Merkez Bankasının para basma hikayesi olmalı. Para basacam demesi bile piyasalar için yeterli. USD ye hücum ederler.
    abd de avrupada trilyonlar basılır, paralarının değeri etkilenmez. Hatta FED trilyonlar basarken abd doları değerlenir.

Bizim finans yabancıların kontrolunde, kural kanunda işlemiyor, devletide finansı yönetenler kurmuşlar...

Yani şu an USD nin yükselmesinin sebebi, yeni icad dan kaynaklanıyor olsa gerek.

Para basma yetkisini verdin. Artık basmadan durmazlar. Kriz geçincede basmaya devam ederler. USD yükselmezse, merkez bankası 24 saat 3 vardiya para basar. basılan paraların akibetide meçhul olur. Büyük ihtimalle, alan kişilerce USD ye çevrilip batıya doğru yola çıkar.
    Teşviklerdende TR de battı olarak kayıt edilip yurt dışına çıkan çok olmuştur.

Geride kalanlar.? Kime ne.?

Çok uzun yıllardır karşılıksız para basılmıyordu.(tabi bildiğimiz kadarı ile.)

Hali ile şu an ne olur, USD nereye gider yine tahmin etmek neredeyse imkansız. virus var, sote de bekleyen suriye ve libya var, her şeyden önemlisi tayyip gibi yarın ne yapacağı belirsiz bir adam var.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bilimsel verilerde Türkiye ve Yunanistan halklarının IQ seviyesinin 72 olduğunu söylüyor.
    Ayrıca her 10 kişiden 8 tanesinin, evrildiği canlı sebebi ile ilkel olduğunu delilleri ile söyleyen bol madalyalı(madalyalar yolda olmalı) efsane keçi diye biri varmış.

Gitti 10 dakka daha.
    Evrilme falan yok
    https://www.youtube.com/watch?v=IwrA0_KGnBU

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cumartesi güzel video.

Aklıma Ankara'da katıldığım bir kaç ney geldi yaw. Ne deniyordu onun adına. Davete gidiyorsunuz, toplantı yada seminerden önce veya sonra tabaklarda aperatif çeşit çeşit yiyecekler gelir, yanlarında bazen hafif içki olur. Her bir yiyecek parçasına kürdan saplanmıştır. Bar masası gibi yüksek masalar vardır ve ayakta yersin veya yemezsin. 20 yıldır bu tür bir etkinliğe katılmadığımdan isimleri unuttum.

Dünyanın alanında en büyük firmasının o "şey" ine gittik. yerli yabancı tonla teknik eleman çoğu mühendis. TR nin o alanda en kaymak tabakalarından biri, hepsi süper eğitimli. O alanda TR de gelinecek en yüksek noktalardan biri.

Toplantının-yada seminer- yapılacağı dev salona alındık, baktık masalarda aperatifler var. Uzaktan yiyeceklerin ne olduğunu inceleyeyim, sora usuuulca beğendiğim masaya yanaşıp bi kaç tane araklarım diye düşündüm. Birden saldırsam hayvan diyecekler, TRnin bu alanda en kalbur üstü kalabalığı içindeyim, maymunluk pardon insanlık yapmayayım dedim.
    Yaklaşma planları filan yapmaya başlamıştımki bi baktım millet hurraaaa direk masalara hücum etti. Löp löp götürmeye başladılar, boş masa kalmadı, ortada keçi gibi kalakaldım. "Lang" dedim "bunlarda utanmada yok, bilddiiin hayvan bunlar."

"yuh" dedim, buraya bişeyler yemeye gelmişler. hepsinin maaşı kelle başına 20 bin TL den az değil. 30 kuruşluk lokma için yer kapma telaşındalar. Nasılda aç kalmışlar.

Ben tek lokma yiyemediğimden, onları aşağılar gözlerle süzdüm, süzdüm, süzdüm. Sora teknik toplantı başladı, önceki sürü olayı aklımdan çıkmadığından, toplantıda ne olduğunuda anlamadım.

Yani çok iyi eğitimli veya eğitimsiz öz hepsinde aynı abicim. Birinde baklava ve sokak, diğerinde çeşitli aperatifler ve ülkenin en pahalı otel salonu.
    Yakından görmedim neydi o yiyecekler.?
    Son düzenleme : alicemal; 08-04-2020 saat: 09:51.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Milyon dolarlık soru yine aklımda.

abd borsalarında ikinci dalga gelecekmi.?

Önceki şelalelerini inceledim. Hepsinde düşüşler hep dalga dalga olmuş. dalga boyları, oranları, süreleri filan inceledim.

Normal şartlarda ikinci hatta üçüncü dalga gelmeli eğer geçmişe bakarsak.

Ancak fark şuradaki, bu seferki düşüş virus kaynaklı. Geçmiş krizlerdeki sebeple aynı değil, çok farklı bir konu. Tabi sebep çok farklı ancak ekonomiye verdiği zarar açısından sonuç netçede finans kesimi ve şirketleri etkiliyor.

Sebep farklı olduğundan, ikinci dalga gelirmi? Gelirse ne zaman gelir tahmin etmeye çalışmak çok anlamlı gelmiyor.

Eğer geleceksede, gelmesi için uygun yerlerden birindeyiz.
    S&P son dipten %25 civarında 14 günde yükselmiş. Ayrıca yükseliş %50 fiboda takılmış.
    S&P nin düşecek yeride var. Şu an pahalı değil ancak bizim borsa veya avrupa borsaları kadar ucuzda değil. Avrupa borsalarını tahminen söyledim, gerçekte ucuzmu değilmi bilmiyorum. Grafiğe bakınca çok ucuz gibi görünüyor.

İkinci dalganın gelme ihtimali, grafiğe bakınca %50 gibi. Ancak olayın virus kaynaklı olması, acaba düşmezmi diyede düşündürüyor.

Sanırım bu günlerde temel analizi bırakıp, teknik analizle karar verme zamanı. Aşağı dönüş sinyallerini takip etmeli.? mi acaba.?

Valla yüksek zararda iken, kafa sağlıklı çalışmıyor.
    Olaylar kesinlikle kontrolum altında değil.
    viop da değilde hisse FON veya senetde olsam 90 bin altında kesinlikle mal satmam, nakit varsada aşağı inişlerde alırdım. kafa net olurdu.

İkinci dalga olmaması için çok güçlü sebeplerde var.

Birincisi dağıtılan ve dağıtılacak sınırsız trilyonlar.
    İkincisi çalışanlara ve şirketlere az da olsa devletlerin desteği.
    Üçüncüsü ve en önemlisi, virus olayı 3 ay içinde aşağı dönmüş olacak, ekonomilere etkisi de bir 4-5 ay sürecek. Sonra toparlanma. Borsalarda geleceği satın alır. Önümüzdeki yıl ise baz etkileri çok olumlu olarak devreye girecek.

Yani ikinci dalganın gelmesi, tamamen global balinaların pozisyonu ile alakalı olacak.
    İkinci dalganın olmaması içinde çok güçlü sebepler var.

Tabi V yükseliş içinde çok sebep yok çünk, ilk kez karşılaşılan bir durum. Şirketleri ne kadar etkileyecek belirsiz. Hesaplar açıklanıyor ancak biri diğerini pek tutmuyor.

Belkide, ekonomilere etkileri açıklayan Goldman yada fitch gibi global kurumların, gelecek tahminleri birbiri ile uyumlu hale geldiğinde, borsalarda dip yapısı tamamlanmış olacak.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Milyon dolarlık soru yine aklımda.

abd borsalarında ikinci dalga gelecekmi.?

Önceki şelalelerini inceledim. Hepsinde düşüşler hep dalga dalga olmuş. dalga boyları, oranları, süreleri filan inceledim.

Normal şartlarda ikinci hatta üçüncü dalga gelmeli eğer geçmişe bakarsak.

Ancak fark şuradaki, bu seferki düşüş virus kaynaklı. Geçmiş krizlerdeki sebeple aynı değil, çok farklı bir konu. Tabi sebep çok farklı ancak ekonomiye verdiği zarar açısından sonuç netçede finans kesimi ve şirketleri etkiliyor.

Sebep farklı olduğundan, ikinci dalga gelirmi? Gelirse ne zaman gelir tahmin etmeye çalışmak çok anlamlı gelmiyor.

Eğer geleceksede, gelmesi için uygun yerlerden birindeyiz.
    S&P son dipten %25 civarında 14 günde yükselmiş. Ayrıca yükseliş %50 fiboda takılmış.
    S&P nin düşecek yeride var. Şu an pahalı değil ancak bizim borsa veya avrupa borsaları kadar ucuzda değil. Avrupa borsalarını tahminen söyledim, gerçekte ucuzmu değilmi bilmiyorum. Grafiğe bakınca çok ucuz gibi görünüyor.

İkinci dalganın gelme ihtimali, grafiğe bakınca %50 gibi. Ancak olayın virus kaynaklı olması, acaba düşmezmi diyede düşündürüyor.

Sanırım bu günlerde temel analizi bırakıp, teknik analizle karar verme zamanı. Aşağı dönüş sinyallerini takip etmeli.? mi acaba.?

Valla yüksek zararda iken, kafa sağlıklı çalışmıyor.
    Olaylar kesinlikle kontrolum altında değil.
    viop da değilde hisse FON veya senetde olsam 90 bin altında kesinlikle mal satmam, nakit varsada aşağı inişlerde alırdım. kafa net olurdu.

İkinci dalga olmaması için çok güçlü sebeplerde var.

Birincisi dağıtılan ve dağıtılacak sınırsız trilyonlar.
    İkincisi çalışanlara ve şirketlere az da olsa devletlerin desteği.
    Üçüncüsü ve en önemlisi, virus olayı 3 ay içinde aşağı dönmüş olacak, ekonomilere etkisi de bir 4-5 ay sürecek. Sonra toparlanma. Borsalarda geleceği satın alır. Önümüzdeki yıl ise baz etkileri çok olumlu olarak devreye girecek.

Yani ikinci dalganın gelmesi, tamamen global balinaların pozisyonu ile alakalı olacak.
    İkinci dalganın olmaması içinde çok güçlü sebepler var.

Tabi V yükseliş içinde çok sebep yok çünk, ilk kez karşılaşılan bir durum. Şirketleri ne kadar etkileyecek belirsiz. Hesaplar açıklanıyor ancak biri diğerini pek tutmuyor.

Belkide, ekonomilere etkileri açıklayan Goldman yada fitch gibi global kurumların, gelecek tahminleri birbiri ile uyumlu hale geldiğinde, borsalarda dip yapısı tamamlanmış olacak.
    kumar oynamayı düşünen fransız ruletini boş versin, koşa koşa borsaya gelsin...Tabi yine masa kazanır mı bilemem
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 290/852 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •