Sayfa 776/852 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Ben sorunu biliyorum, çözümüde, çok değişik bir yönden aslında çok basit, bizlerde çok merhametli olmamıza rağmen sevgi eksikliği var hepimiz sevgi bekliyoruz, güleryüz saygı istiyoruz, toplumda iyi konumda maddi gücü yüksek kişilerde mutsuz, bugun x parti olur yarın z, ekonomik refahta tabiki önemli ama, asıl kendimizi sevmiyoruz farkında olmadan buda hayatımıza yansıyor, insanda iki tip vaziyet vardır, asitik ve alkali pil gibi, gürültülü sıkıntılı ortamda kan asitik olur, sakin kuşlar ağaçlar gibi ortamda alkali, düşünün müdür geliyor sabah sinirli birşeye kızacak asitik, siz güleryüzle sıcak sevgiyle yaklastınız oda alkalı donusuyor tabi işini iyi yapacaksın, toplumda yönetenlerde sevgisiz medya da öyle bunlar bizlere yansıyor en ufak zorlukta asitik oluyoruz kendimize ailemize sevgisiz davranıyoruz onlarda asitik oluyor, düşün minübüse biniyorsun surat 5 karıs herkes birbirine saldıracak gibi, izmirde çok eskiden minübüse binmiştim ferah içersi söför takım elbiseli bir kibar istanbuldan gelen ben şaşırmıstım, bırakalım partiyi sunu, bunu kendimizi sevelim ailemizide sevelim insanlara güleryüz saygıyla yaklasalım kibri takıntıları bırakalım bakın hayat nasıl degısecek, hepimizin ihtiyacı olan sey sevgi unuttuk bu kelimeyi, bu arada suçlu falan partı su bu olarak dusunmeyın oy vaktı kim ne isterse yapar, doktora gidiyorsun sen asitik oda öyle tedavi gerçeklesmez, sevelim sevilelim, aslında yasınız ne olursa olsun beklentı sevgı eksıgımız bu,

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Acaba umut bittiği için mi beklentileri karşılamıyor bu zam oranları?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Umudunu bitiren olarak akp yi kast ediyorsun sanırım.

Hayır onlarda umut bitmez. Bu tür gruplar havuç sopa sistemi ile yaşarlar. Ya havuçla, ya sopa ile yola koyulurlar. Karar veremezler. Karar diye konuştukları aslında havuç gören veya sopa gören iç güdüleridir. İç güdülerinin emrindedirler. kararları iç güdüleri alır, ağızları o kararın savunmasını yapar. mantık yoktur. Mantık olmadığı için umut diye kavram bilmezler.

İç güdüleri mevcut sofradan ölümüne kalkmamaları gerektiğini söylüyor. Sonuna kadar her türlü yoldan savaşacaklar. Savaştıkları şey cumhurbaşkanlığı iktidar değil. Elde ettikleri dünya niğmetleri. Daha çoğunu kazanmak için. Sopayı görmüşlerse de ellerindekini kaybetmemek için savaşırlar.

İç güdüleri ile hareket edenlerde umut kavramı yoktur.

Biraz siyah beyaz anlattım, daha anlaşılır oluyor. Birde devleti yöneten, hukuk'u kendi çıkarlarına göre şekillendiren saldırgan bir gruptan bahsettiğimden kelimelere ve cümlelere dikkat ettim. Tüm düşündüğümü yazamadım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. Ali Cemal abi bi ara Ege Cansen hocamız J şeklinde ekonomide düzelme bekliyordu sağlıklı olur vs. açıklamalar yapıyordu,

Bu zamlardan sonra anladım ki hoca yaşlılıktan bizim entegre şemsiyelerin j şeklindeki sapını görüyordu sanırım

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    bilakis umut bitseydi .ne yuksek zamlı maaşlar gelirdi.
    Bence %25 zam ile ne yaptığının farkına varmadı. %25 zam ile iktidarı kesin kaybetti sayılır eğer "mucize" yaratmazsa.

Çevresindekiler ve muhalif medyadan "iktidarı bu zamla kaybetti" yazıları gelince hemen %30'a çıkardı. Bu da %25 kararını verirken ne yaptığını bilmiyor anlamına da gelebilir. Nedense emeklileri son yıllarda pek kaale almıyor.

Ya emekliden geçmişte de oy alamadığı için, veya daha önce yaptıklarım yeter diye düşündü veya en mantıklısı tüm medya asgari ücret diye tutturmuştu, emeklilerden bahseden yoktu. O da medyanın dediğini yapıp asgari ücrete %50 küsür zam yaptı ve rahatladı. Onun ve çevresini saranların kapasitesi geniş bakmaya yetmez.

Yukarıda yazdığım "mucize" yaratmazsa dan ne anlayabiliriz. Yüzbinlerce afgan genci getirdi. Onları silahlandırıyor deniyor. Böyle bir şeye yeltenirse sonu saddam gibi olur. Yapacağını sanmam. bahçeli de desteklemez diye düşünüyorum. Hafif yazdım.

Sandıklarla sağcı iktidarlar hep %10 civarı oynamıştır. Fetö döneminde bu sanıyorum %20 ye çıktı. Üzerine vatandaş yaptıkları milyonlarca suriyeli var. Bu tür bir mucizeye güveniyor olabilir.

Veya USD hızla düşmeye başlar, akp nin oyu hızla yukarı çıkar. Seçimden önce üç beş TL düşerse ki buda ancak abd emri ile olur. O zaman mucizesi gerçekleşir.
    @NeAcaipDunya

5. Gündem Kürtler ve Kürtçülük siyaseti.Hazine yardım kesilir ve HADEP kapatılırsa Kürt oylarının adresi akp den kopa(n)rtılan iki partiye gider mi?Kendi adıma bu iki partinin bilinçli bir şekilde kuruldukalrı günden bu güne kürt oylarına oynamalarını başından beri planlı olduğunu düşündürüyor. alicemal sizin bu konudaki düşüncenizi merak ediyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Eyt, gemiyi delmedi, çalışarda, emeklilerde, gemiyi denetli denetsiz krediler deldi, bir çalışan krediyle araba almıştı değerlendi ev aldı sonra ev değerlendi döviz vs kredilerle, şimdi adamın iki evi ve bir arabası var, biri kirada,etikmi, birde büyükleri ve total hacmi düşün, özel bankalarda kazandı, peki para nerden çıktı, fatura çalışan emekli bizlere kesildi, eyt yaş ort 50 zaten 2 yıl felan kalmıstı, ben senelerdir çalışıyorum tasaaruf yapıp yatırımda yapsam kısa zamanda ev araba alamam mümkün değil, peki geldik muhalefete abd ye gidip kredi buldum bunlarla yatırım yapıp duzeltecegım demek çözüm mü, sana gelince yılmaz özile iyi diyordun şimdi kötü diyorsun, 6 masa chp de iyi değil diyorsun, iktidarda kötü, peki çözüm nedir nasıl olmalı ne yapılmalı ses yok, sen parti kur yapacaklarını anlat aklıma yatarsa sana oy atarım, fanatik değilim, hatta gelip katılayım ama yok ben siyasete bulasmam ekonomıde benim işim değil, yazdırma ne olur, ha ricam eger partı kurarsan ne dini nede dinsizliği karıstırma, saygı sevgi daha yazmamak uzere gittim
    Katıldığım yerler var katılmadığım yerler var.
    eyt gemiyi deldi demedim. O hikaye "grup içindeki insanların her biri kendi çıkarı ile karar verirlerse, grup için olabilecek en kötü sonuç olur dedim. Bireysel karar veren kişiler içinde en kötüsü olur çünki kısa vadede çıkarına görünsede uzun vadede grup batınca grup içinde olanlarda batar. İmkanın varsa gruptan çıkar gidersin zarar en aza iner, imkanın yoksa gruptan çıkamazsın batışın garanti.

Yılmaz Özdil'e hiç bir zaman iyi demedim. Hatta acaip ağır eleştirdim. Bugünde onu bugünki yazısından dolayı eleştirmek için girmiştim.

Ona iyi dediğimi nereden çıkarmış olabilirsin.?

Kötüler içinde iyisi demişimdir. Kılıçdaroğlu ve fatih altaylı içinde aynı şeyi söylerim. Özdil'ide, Altaylıyıda düzenli okurum. Ama ikiside bu ülkeye zararlı insanlardır. Onlara iyi derim. Neden derim? Alternatiflerine bakınca hırsızları, katilleri, ahlaksızlalrı görürüm. O zaman bunlar diğerlerinin yanında melek kalıyor derim. Oradan çıkarmışsındır.

-10 ile +10 arasında değerlendirirsem. altaylı da özdil de -3 filanlar. Yani iyi değiller KÖTÜLER. altaylı'dan süper vale olur, özdil den ne olur, acaip güçlü hafızası var. Gizli servis elemanı olur diyeyim. Ama sağcı basın -10 olduğundan, ön plandaki solcu basın ise abd tarafından oluşturulmuş paralı askerler olduğundan altaylı ve özdil in -3 olan rakamları diğer -10 ların içinde iyi görünür.

Ancak bu kadar anlatabiliyorum. Özdil hakkında düzenli yazdığım 2 şey vardır. Birincisi siyasal islamcılar, dinCİler nasıl Kuran'ı paraya çeviriyorlarsa Özdil de Atatürk ü paraya çeviriyor.
    İkincisi de Özdil sorunları anlattıktan sonra kurtuluş olarak aydın doğanı parlatıyor. aydın doğan kim.? Ülkeyi sömüren yahudi grubu ve uşakları içinden bir kişi.

Her neyse... Gereksiz uzattım, bu kadar yeter. İandırmam gerekmiyor boşluğuma denk geldi, silmeyeyim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ali Cemal abi bi ara Ege Cansen hocamız J şeklinde ekonomide düzelme bekliyordu sağlıklı olur vs. açıklamalar yapıyordu,

Bu zamlardan sonra anladım ki hoca yaşlılıktan bizim entegre şemsiyelerin j şeklindeki sapını görüyordu sanırım
    Ege hocanın dünyası ile bizimki farklı. O gelir durumu üstte olan %40 için yazıyor yazılarını. %60'ı kuyudan su çıkaran eşekler olarak görüyor. Ot versen yeter diyor. Çok ot verirsen şişmanlarlar ve iyi su çekemezler diyor.. Tüm yazıları bunun çevresinde dolanıyor.

J şeklinde düzeliriz diyorsa laf olsun diye yazmıştır yada seninde dediğin gibi o esnada şemsiyeye bakıyordur.

Onun grubu akp döneminde servetlerini onlarca kat artırdılar. Gazetede okunur olabilmek önemlidir yoksa adam yerine konmazlar. İnternettede düzenli tıklanması lazım. Tıklanmak için genele hitab eden bişeyler bulmaya çalışıyor. Tüm köşe den yazanların derdi bu. Tıklanma. O sebeple popüler konular bulup halkı düşünüyormuş gibi yazmaya çalışıyorlar. Her köşe den yazarın halk dan anladığı farklı tabi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    Gündem Kürtler ve Kürtçülük siyaseti.Hazine yardım kesilir ve HADEP kapatılırsa Kürt oylarının adresi akp den kopa(n)rtılan iki partiye gider mi?Kendi adıma bu iki partinin bilinçli bir şekilde kuruldukalrı günden bu güne kürt oylarına oynamalarını başından beri planlı olduğunu düşündürüyor. alicemal sizin bu konudaki düşüncenizi merak ediyorum.
    Aslında Kürtler diye ayırmak bana göre doğru değil. Ama mecburen o şekilde kestirmeden konuşuyoruz. Neticede akademisyen değiliz. Hoş akp den sonra akademisyen lerin seviyeside yerlere düştü.

abd nin kurduğu hadep partisinin peşine takılan grup diyelim. Yada hadepe oy verenler diyelim. Çünki Kürt diye keskin ayırırsanız, diğer partilerin oylarınında kimisinin yarısı kimisinin daha çoğu Kürt lerden çıkar. Binlerce yılda çok melezleşilmiş. Herkesin soyunda mutlaka Kürt ler vardır. Bu ülkeyide Kürtlerle beraber savaşarak kazandık. Kürt diye ayırmak beni biraz rahatsız ediyor ama mecburen o hale getirildi. abd medyası ve uşakları yaptı bunu. Ülkeyi bölüp parçalamak için. Her neyse...

hadep oyları %10 civarı. akp ve chp nin oylarıda %20 %30 aralığında. Hali ile hadep in oyları seçim sonucunu belirleyecek düzeyde. Bu durumda herkesinde hadep oylarını istemesi mevcut siyasi düzenimizde son derece doğal.

iyi parti ve bahçeli karşı gibi gözükselerde, kendi kitlelerinin oylarını kaybetme korkusu ile hadepe düşmen gibi görünüyorlar. Ama yaptıklarına bakarsan hadepin büyümesinde etkin rol oynamış kişiler bahçeli ve akşener.

hadep, iyi parti bahçeli, akp. Hepside aynı yere hizmet ediyorlar. Farklı görüş söylemelerinin sebebi, farklı halk kesimlerine hitab etmek için. Herkes aynı kesime hitab etse, diğer grupların oyları boşta kalır.

Siyaset tamamen soytarılık. Başlarındaki kişilerin geçmişlerini araştırırsanız, söyledikleri ile alakalı kişiler olmadıklarını görürsünüz. Ben aşağı yukarı hepsini biliyorum ama burada yazamam.

Bizim ülkede meclisteki tüm siyasi partiler, kendi ceplerini doldurmak için örgütlenmiş düşük seviyeli gruplar. Halk ve halka söyledikleri araç sadece. CHP başlarda iyiydi, son 30-40 yılda tamamen abd emrine girmiş gibi görünüyor. Sağcı partilerden farkları kalmadı sayılır. Çok az bişey kaldı.

farklı şeyler anlattım da olsun o kadar.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 776/852 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •