Special Days Image
Sayfa 223/852 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. alicemal
    Eczacı nın yüzde olarak karı olduğundan
    70 tl nin yüzde 20 si ile
    15 tl nin yüzde 20 si
    Eşit olamayacağından
    İlacın zorunlu bir ürün olmasından ötürü...
    Fiyatların yükselmesini istiyorlar..
    Mesela emlakçılarda fiyatlar pek umurlarında değil..
    Çünkü fiyatlar yükseldi mi satışlar da düştüğünden..

Ama eczanelerde esas kazık ilaç dışı malzemelerde gelir..
    Diş ipi şokda 8 tl eczanede 15 idi mesela 1 sene önce en son aldığımda..

Günaydın,
    Sayın alicemal,
    Halkın sağlığı üzerinden fahiş para kazanma hırsı, benim gördüğüm1980 lerden itibaren başladı.
    Hastaneler,ilaç sanayi,medikal firmalar,ilaç depocuları,ithalatçılar,görüntüleme merkezleri,eczaneler,doktorlar hepsi sistemin içinde.
    Takdir edersinizki çok azı dürüst satıcı.
    Ülkenin en büyük ecza deposu konyada,Türkiyenin en eski ilaç fabrikasını satın alıp üretim işine de girdi.Ruhsatlandırmaları rahatça yapıp, allayıp pullayıp daha sonra İtalyanlara sattı.
    Özellikle 90 lı yıllardan sonra kurulan ithal ecza depoları nasıl ,ve neden kuruldu,kimler hangi sermaye ile kurdu araştırılsa neler çıkar neler. Dünün bölge müdürü, bugünün ithal ecza deposu ortağı nasıl oluyor?İthal ecza deposu açmak öyle kolay birşey değil, birkere çok büyük sermaye vede ülkede satabilmesi için çevre gerekiyor.
    Bir zamanlar çanta ile ilaç satanlar bugün kamyon fabrikası,medya satın alıyor.
    İlaç ruhsatlarının ve fiyatlandırılmalarının nasıl olduğu,kimlerin dize getirilip, kimlerin tepelere çıkarıldığı belli.
    Ama bütün bunları ortaya çıkaracak siyasi basiret ne iktidarda nede muhalefatte yok.Acaba neden?
    Size, bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederiz.
    Esenkalınız...
    BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Olaya sürü psikolojisi açısından bakmıştım ancak, 2 arkadaşın verdiği bilgilerde değerli.

En çok koyan'da. Kendine din adamı deyip kalabalıklara liderlik edenlerin soygunda en başta koşturmaları ve dahada kötüsü insanların sağlıkları üzerinden soygun yapmaları. Bunu ancak bi hayvan yapar.
    Zaten hepimiz hayvanız demiştim. O sebeple şaşırmadık ama sinirlendik tabi.

Sinirlenmek hormonal bi durum. İlgili grup hücreler bazı hormonlar salgılıyor. İnsanda sağa sola saldırma isteği uyandırıyor.

Peki bu adi hücereler neye göre hormon salgılıyor.? Nerden biliyor benim neye sinirlendiğimi.? Hormon salgılamasa ben sinirlenmeyecem. Yani sinirlendim diye hormon salgılamıyor, salgıladı diye sinirler opluyor.

tabi enflasyonun sebebi faiz artırımıdır diyen ünlü düşünür tayyip e sorsak, sen sinirlendin diye hormon salgıladılar der fakat konu o değil.

Konu ne.? Sebepsiz sallamaya başladım.

Peki benim neye sinirlendiğim ve sinirlenmediğimi, hormon salgılamakla görevli bu hücre grubu nereden biliyor. Kim söylüyor emşerim. Sızıntımı var.?

Bu hücre grubu kim.? Ben kimim.? Niye kendimi hormon salgılayan hücre grubundan(organ) ayırdım.?

Çok fazla soru var.?

Neyse yukardakiler ilk cümleler hariç gırgırdı.! Ciddiye almayında cevap yazmak için vakit kaybetmeyeyim.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Önümüzde abd gezisi var.

Daha önce anlatmıştım. 2 devlet başkanı buluşmadan önce, ilgili kurullar tüm detaylarına kadar buluşma detaylarını görüşür ve anlaşırlar. Devlet başganları sadece ortak foto verme ve belki kağıt imzalamak için giderler.

Konuşup anlaşacakları konular, telefon ile çoktan halledilmiştir. İş buluşup imzaya kalmıştır.

İstisnaları saymazsak üç aşağı beş yukarı durum böyledir.

tayyip gitmekte tereddüt etti, büyük ihtimalle aşağılanma korkusundandır.

Suriye konusunda abd başgan yardımcısı pence ile görüşmeye zorlandı ve kendini aşağılanmış hissetti.

Acaba abd dede kötü durumda kalırmıyım. mesela trump yüksek koltukta otururken beni taburede oturtup öyle medyanın karşısına çıkarırlarmı.?
    Kapıda beklerken fotolarım çekilirmi.? O kadar saray yaptırmama rağmen adam yerine koymayabilirlermi.? 2 saray dahamı yaptırsaydım acaba.?

Bunları hesaplarken, tayyip ve ailesinin mal varlığı araştırılması sorunu çıktı. Sanırım tayyip abd ye giderken baskı oluşturmak amaçlı çıkardılar o durumu.

Her neyse, konular üzerinde anlaşılmıştır, onun üzerine gitmeye karar veriyordur.

Çok büyük şeyler beklememek gerekir.

Tabi 2 adet yanlış anlama uzmanı çocuk yanyana gelirse sürpriz olmazmı.? Olabilir. Hem iyi yönde hemde kötü yönde.
    iyi yönde olanlar tayyip ve ailesinin artı akp kaymak tabakasının servetine yarar. Kötü yönde olanlar direk bize girer, tayyip ve ailesinin ise işine yarar. En kötü halde bile servet yaratma yeteneği var bu akp grubunun.
    Son düzenleme : alicemal; 11-11-2019 saat: 14:11.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Çok ilginç,

Bugün 104 beklemiyordum.! Tabi uzun vadeci olarak bu beklentimin önemi yok.

Ancak 104 neyi gösterir.?

Dolaylı verilerle GERÇEK VERİYE ULAŞMA UZMANI OLAN KEÇİ'nin beyninde ne kaynıyor emşerim.?

BIST'de, Dün ve bugün, büyük alıcılar eğer siyonist yahudilerse.! trump görüşmesinden iyi sonuç çıkacağını biliyor olmalılar.

fetö darbesinden 2 İŞ GÜNÜ öncesinden merrill lynch denen siyonist yahudi bankasının yüksek oranda VIOB da satıcı durumda olduğunu unutmayın. Satıcı = düşüşe oynayan.

TR deki bankalardan siyonist yahudi olan bir tek merrill değil. Çoğu yahudi. Belliki dünyaya yön veren siyonistlerin en tepesi ile en yakın bağları olan merrill olmalı.

Bu tamamen 7 metre IQ lu ve en tepe EQ lu birinin dolaylı verilerden çıkardığı yorum. Katılmayabilirsin. Aslında katılmasan benim için daha bereketli olur. Çünki çoğunluk nereye giderse, endeks kısa - bazen orta vade trend tersine gider.

Benim pozisyonumun tersine pozisyon almanız, ÇOK ÇOK işime gelir.

Ancak cebime girecek para için, sizi yanlış yönlendirecek kadar ilkel değilim(köşe yazarı, tv yorumcusu, spek yancısı, siyasi yalaka)
    Sadece bi kez yarım yollu bu işi yapmıştım. Forumdaşlardan biri, "amaniiin yandık düşeceeeek, hepimiz öleceeeez, aşağı şelaaaleeee" dediğinde, onu yamultmamış ve "dibinde bidi var" diyerek ne desteklemiş, nede desteklememiştim.

Desteklesem, züper kazanç sağlayacağım, desteklemeyip doğruy söylesem, kendi cebim zarara uğrayacak. Hali ile desteklemiş gibimSİ göründüm... Hala vicdan azabı duyuyorum. Aklımdan çıkmıyor.

Burdan ne ders çıkardık.?????

Bana kısa vadeli soru sormayın.

Doğruyu söylersem ben kaybederim, çünki okuyan çok, al desem sürü alır ve balinalarda satar. Sat desem sürü satar balinalar alır.

Balina ne demek.: Orta, bazen uzun vadede Sürünün tersine hareket etmek zorunda olan en büyük oyuncu demek. Uzun vade trendi başlatan eleman demek. Gücü, endeksi orta uzun vadede değiştirebilecek güç demek.

Sürüyü uyandırırsam, balina tersime hareket ederek, sürünün ebesini beller ve bende zarar ederim, sürü dersen telef.

Os sebeple, KISA ORTA VADE trend sorusu bana sormayın.

İmdi, temel analiz...

Uzun vadede balinalar bile endeksi UZUN SÜRE ters hareket ettiremez.

Örnek: TR de tayyipin IQ birden bire 70 puan artmış ve kısır fikirler yejrine TR yi şaha kaldıracak fikirler bulmuş. TR şahlanmış gidiiyor.

Ama trendi yönendiren balinada mal yok.!!!
    Mal alması için trendi terse hareket ettirip dökülen bilgisiz boş kafalı tırsıklardan mal toplaması lazım.

Bir hafta, 2 hafta, medyadaki(TV kanalları, gazeteler ve internet haber siteleri) köteklerinin dewtseği ile bir kaç hafta ekonominin tersi yönünde endeksi hareket ettirebilirsin ancak hepsi o kadar. Sonra, ülkenin ekonomisinin yönünde endeksi hareket ettirmek zorundasın.

Tüm dünyaya hakimsen durum değişir. Ülke süper kalkınır, sen endeksi süper aşağı indirirsin Aylarca devam eder.
    Şimdilik yahudiler bu kadar güçlü değil. Eni sonu, bir kaç hafta içinde endeksi, ülkenin ekonomik şartlarına uygun hareket ettirmek zorundasın.

Dur yaw...

konuyu unuttum.!

Endeks 104 ve üzerinde kalırsa, siyonistler gerçek durumu biliyor demektir. Yada 103 altına inerseler.

İnmez ve çıkmazlarda, üç aşağı beş yukarı aynı seviyedeseler, şartlar eşit demektir.
    Son düzenleme : alicemal; 12-11-2019 saat: 16:17. Sebep: coloring emşerim
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nusr et in piyasa değeri 1 milyar dolara koşuyormuş.

PR firması ile anlaşıp(sanıyorum imamoğlu gibi, yada yazı yazmayı bilen orhan pamuk gibi PR la iş götürüyor... PR şirketleri batı modası. Çok işe yarıyorlar yarım akıllılar dünyasında), kolundaki kıllardan tuz sektiren bu ibibik, yahudi doğuş(fetir şahenk) ile anlaşıp malı götürmüştü.

Eğer kendi isteğinizle 1 gün bile kıllı kolundan tuz sektiren bu ibibiğin retestoranına gitti iseniz, ilkelsiniz emşerim. Kıllı yemek düşkünüsünüz, moda takipçisi boş beyinlisiniz. Sürü içindesiniz.

Adam TR li olduğu için 1 milyar dolar olması süper avantaj diyeceğim ama arkasında yahudi ferit şahenk var. vosvos, ausi, skoda, seat vb... İTHALATçısı, TR de yeni fabrika kurmayan, mevcudu satın alan, bildiğin parazit, kan emici yarasa.
    Tekrar edeyim. İhracatçı değil, tüm firması ithalat üzerine kurulu. Mal ve hizmet Üretimi SIFIR. Kazanç miktarı müthiş.

TR ye faydasından çok zararı olan sülük.

TR de kazandığı paraları yurt dışına kaçıran amip.

yahudi ferit şahenkle işiniz olduda para verdi iseniz, değeriniz benim gözümde eksi ve altında.
    Para aldı iseniz, sorun yok,sakin, şimdilik her şey yolunda. O parayı nasıl kullanacağınızla alakalı olarak değeriniz artacak yada azalacak. Sakin... calm down... şşşşş.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endeks yükselince yine havaya girmişim.

Dün yazdıklarımı bi daha okudum. Resmen gaza gelmişim.

Kıldan tuz sektireni yazdığım yazı kafam yerinde değilken yazdığım bir yazı. Hep kendi kendime diyorum, kafa yerinde değilken bilgisayarı açma diye.
    Açmışım, yine.

Ondan önceki renkli yazıda kafa bulutlu değildi ama fazla hava atmışım. Hava atınca, anında dayağı yiyorum.
    Havaya girdiğimin farkında değildim yanlız. Bidaha Okuyunca Yeni fark ettim. Bu demektir ki trump görüşmesinden kötü sonuç çıkacak.

Bu arada bir yıl önce faiz kral olacak demiştim. Bu sabah hatırladım. O konuda yanıldım.

Verilerde hile olmasa yanılmadım. Ama hile var ve hile yaptıklarını artık sağır osman bile biliyor.

Hileyide hesaba katmalıydım.

2000 yılı öncesi hesaplama yöntemi ile aynı kişiler hesap yapsa, enflasyon bu sene için %40 filan çıkar. Ama hile sonucu devlet enflasyon verisi %8 küsür görünüyor şu an.

Birde FED i hesaba katmayı, unutmuştum. Epey önce, dow için yıllarca düşecek demiştim. FEDi görmemem için kör olmam lazımdı ama görmedim. Bahanem var ancak boşver.

Yaw düşündükçe hatalarım bir bir aklıma geliyor.

Geçen yılmıydı 2 turlu bir seçim oldu. Belediye seçimimiydi ana seçimmiydi. İlk turda biter demiştim, ikinci tura sarktı. cumbaba seçimiydi sanırım.
    İkinci tura sarkınca benim hesaplar bozulmuştu, senet alma zamanlamam sapmıştı hali ile biraz pahalı almıştım. Evet cumbaba seçimiydi.

Altınlarıda biraz erken sattım ama o hata değildi. Erken sattım evet ama öyle yapmam gerekiyordu. İçerde seçim iptali ve suriyeye girme sonra yerleşme, kıbrıs gazı krizleri çıkmasa, plan süperdi.

Şu anda durum idare eder şekilde.
    ABD den kötü bişey çıkmazsa, bu seneyi enflasyonun epey üzerinde bir kazançla kaparım. Tabi kasım aralıkta yeni krizler çıkmazsa.

Herkese bol şans.
    Günah çıkarma yazısı oldu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada ülkede işlerin kötüye gittiğinin aççık göstergelerinden biri olan, kuralı ev ve araba veren sistem firmaları.

Çok büyüdüler ve çok kazanmaya başladılar.

Nerden anladım.

Ana TV kanallarına reklam vermeye başlamışlar. Ana TV kanallarının reklamları çok pahalıdır. Prime time daki reklamın saniyesi bilmem kaç yüz bin TL.

Bu kadar çoğalıp büyümeleri, TR de işlerin yıllardır çok kötüye gittiğini gösterir.

Kuralı sistemin avantajı ve dezavantajlarını bir yıl kadar önce çok detaylı bir şekilde anlatmıştım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 223/852 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •