Sayfa 371/852 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: Bana kalırsa.

oyum senin alicemal
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    adanalı ya teşekkür ediyoruz, ukc dende moral aldık, yok almamışız. Ne moral ne oy almışız.

Zaten bu seçimlere değil, bir dahaki seçimlere girecem. O zamana kadar para kadın yalan dolan bi şekilde ukc yi ikna ederiz. Olmadı ganimetten pay alacağını filan söyleriz işte.

Fakat olmaz, mevcut partiler gibi davranırsam oy alamam, o işin uzmanları meclisteler. Sahtesi, aslından başarılı olamaz.

Kafası basan temiz kesimden oy almalıyım, birde sisteme uyup mecburiyetten kirlenmiş ama temiz olmak isteyen kesimden almalıyım.
    Yalan dolan ganimet yok.

efsane keçi geliyor.

Yok gelmiyor bir seçim sonra dedik. Potansiyel 1 oy gitti.
    Güzel bir hatunun bozamayacagi adam yok....işini biliyon Ali Cemal abi...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Herkese donu karşılığı,
    Bir ev bir araba anahtarı,
    Bekara eş,evliye 2. eş,
    Evlilikte yaşa takılan EYT'lilere SGK'dan ücretsiz estetik,
    Ormanları yakıp,ormansal dönüşümle herkese havuzlu yazlık ev,
    Yaşlılara yanmaz kefen,cennetten arsa tapusu,
    Gençlere bedava internet ve internetten online askerlik,
    Köylüye yerli starbucks,işsize torpil,
    Sağcıya dombra,solcuya Che beresi.

Bana kalırsa vaadler bu şekilde olmalı,bildik yoldan şaşmamalı,birkaç defa da Gobbels okuyup izleyerek gayet başarılı sonuç almak mümkün

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    oley, ilk oyumuzu aldık, ayhan'a teşekkür ediyorum. İlk havari kendisi. Ülkemiz dünyaya örnek olacak ilk oyla başladık.

human oy vermemiş, ortada duruyor, söke söke alacaz oyunu,
    cumartesi ise klasik Türk gibi başlamış. Oy yerine akıl vermiş. Güzel öneriler, hepsi yapıldı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ekonomi sitelerini okudum ekstra bir şey yok.

Endeks düşmemeye çalışıyor, satıcılar istekli değil ama USD yükselmemize engel oluyor. Yükselsekte hedef çok yüksekler değil, virus kaptırdı gidiyor, yabancılar hala çıkıyor. Ana sorun yabancının mal almaması, bazen hafif bazen yüksek çıkış yapması.

Bu perşembe 14:00 de MB faiz kararı var. Enflasyon %11,7 de politika faizi yanlış hatırlamıyorsam %8,25 di. Piyasa faizleri ise %12nin üstünde.

MB faiz değiştirirmi.? Bilmiyorum? tayyip istemiyor ama gerçeklerde faiz diye bastırıyor.

tayyip faiz artmasın diyor ama hala da ihaleleri USD ile yapmaya devam ediyor. Halk dili ile anlatırsak, karısına bir yandan "seni çok seviyorum" diyor aynı andada tekme tokat girişiyor. kadın ne düşünsün.? Seviyormu nefretmi ediyor.?

Lafa bakarsan seviyor, icraata bakarsan nefret ediyor.

Libya sorunu ortadan kalkmak üzere, suriye sorunu devam. Zaman suriyede abd lehine işliyor. abd bedava para basıp suriyede kullanıyor, sınırsız parası var, çok avantajlı. Akdeniz ve ege sorunları ise kışkırtmalarla devam ediyor.

BIST de bugün ne olacak.
    Ekstra bir gelişme görmedim.

Yerli Bankalar 09:00 da açılınca yine USD ye atak yapıyorlar, perşembe faiz kararına kadar devam edecek. BIST de düşmemek için direnecek. Perşembeye kadar günlükçüler için iyi ortam.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST eksi açtı, USD yükselişi ve batı borsalarındaki düşüş sebebi ile eksi gidiyor.

Batı bankaları haberi batı açısından önemli. TR yide etkilermi diye bir korku var o sebeple BIST eksi devam ediyor.

Neyi biliyoruz. Haberle başlayan hareket, başladığı yere geri döner. Eğer kalıcı bir etki yaratacak haber değilse. Geneldede kalıcı etki yaratmaz.
    Bu haber bizde kalıcı etki yaratırmı konu hakkında detay bilgim yok. Bilmiyorum. Ancak zaten USD seviyesi sebebi ile ilerleyemediğimiz için, banka haberi bizi çok da fazla etkilemedi, etkilememeside lazım.

Perşembeye kadar yukarı aşağı küçük zigzag larla testere yaparız.

Ekstra gelişme olmazsa 1100 üzerinde kalırız gibi görünüyor.

Şunu unutmamalı, he an Fransa, İspanya veya İngiltere ülkeyi kapatabilir. İngiltere kapatmayacağım dedi ama belli olmaz. kaparsa BISTi biraz etkiler o sebeple oyun tarzımı değiştirdim. Zaten yazmıştım. Küçük kontratlarla bir kaç günde bir kapat aç yapıyorum. Ufaktanda kazanıyorum, böylemi devam etsem acaba.?

7. Umut fakirin ekmeği. Bist'de alınan umut,satılan gerçekler.
    Hedef kitle Türk olmasa bile Faşizmin cazibesi kitleleri, kitleler yöneticileri maceraya sürükler. Ne zamaki bu macera hüsranla biter,ancak o zaman kitleler geçici olarak kendine gelir. Japon halkı faşist talepleriyle, savaşmaya niyeti olmayan imparatora,Amerika'da yetişmiş komutanlarına rağmen kamikaze oldular.Nükleer felaketten sonra bir nebze akılları başlarına geldi.Atatürk,savaştan tükenmiş,açlıktan kırılan bir ülkede lider olmasa fesi alıp şapkayı giydiremez,bu kadar yoğun halk desteği alamazdı.Almanların hikayesini zaten ezberledik.Demokrasinin beşiği 2000 lerin Yunanistan'ı bile,iflas edince sola kaydı,borç bulup iflası atlatınca,bitleri kanlanınca bizimle dans etmeye kalkıyor. Ola ki tarihin akışını değiştirmeye çalışan biri çıksa bile,akışı sağlamak için siyah gözlüklü,siyah takım elbiseli adamlar tarafından ikna edilir. İyi bir eğitimle, tarih bilinci olan bir kitle yaratmadan zor işler bunlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cumartesi güzel yazmış ancak okunaklı yazmamış. Saman balyası gibi atmış ortaya.

Anladığım kadarı ile, siyasi yaşamımı kast ederek, "bi halt yiyemezsin" diyor.

Oy verecekmi önemli olan o.
    "Veririm ama iyi bir kitle yarat sora bakarız" diyor.

Demekki oy vermeye gönlü var, bahane arıyor. cumartesiler oy verecek ki... cümlenin devamını getiremedim.

Şöyle nasıl "cumartesiler oy verecek ki, pazara ulaşabilelim." Güzel cümle ama mantık bağı yok. Giriş güzel sonuç uyumsuz.
    "cumartesiler oy verecek ki, sizi muasır medeniyetler seviyesine..." Giriş güzel ama devamı bayatladı.

En iyisi giriş cümlesi güzel olmasın.
    Oy vereceksinizki geleceği güzelleştireyim, mevcudun içine edilmiş durumda.

Bu arada kimse şöyle düşünmesin. "keçi ye destek olayım, devletin başına geçince vekil bakan olur yolumu bulurum."

İlk icraat, vekil bakan filan üst düzey bürokrat maaşlarını 10 yıllık lise öğretmeni maaşına endekslemek olacak. Hiç bir ek ödemede olmayacak. Şu an vekil maaşı 25 bin olsa, ek ödemelerle ve olanaklarla aylık geliri 70 bini geçiyordur. Devletin dışında etiketini kullanarak kazandıklarınıda saymıyorum. Belediye hudutları içinde tek bir imar için üç milyon kaldırdığı söylenen, bi parti başgan yardımcısı var. Söylenti tabi gerçeği bilemeyiz ama özaldan beridir bu tür olayları biliyoruz.

Öğretmen maaşına talim edilecek, ona göre kimse zenginlik için gelmesin. Rüşvet alanda meydanda idam edilecek.
    İdamla adam olunmuyorda, yeni nesilleri eğitene kadar mevcudu idam edelim diyorum.

Sayfa 371/852 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •