Sayfa 268/852 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,920
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ...
    TV ve gazetede görünenler bişey söylese, siyasetçi hemen yerine getiriyor. Halbuki eğitim şart. Hem o siyasetçiyi hemde bütün TV karakterlerini bana göndereceksiniz, odunlu eğitim sistemine alacağım.
    Telif hakkı sizde olmak kaydıyla not aldım. Güzel cümle.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Biri bu adamı durdurmalı. Tüm ülkeyi, her geçen yıl daha karanlık bir ortamın içine sokuyor.

Bu yıl dost olduğu ile ertesi yıl kanlı bıçaklı düşman oluyor. Çocukluğundan beri sırt sırta verdiği bütün arkadaşları ile düşman oldu.
    El sıkıştığı ülkelerle düşman oldu.

Bu yıl suriyeye savaş açtı, o iş bitsin devamındaki yıllarda İran a savaş açacağı kesin. abd nin sıradaki hedefi İran.
    abd, ileri yıllarda bu adamı ve bizide o pisliğin içine sokacak.

abd ve rusya bu durumdan silah satarak ve madenlerini soyarak faydalanıyorlar. Ülkeleri yardım karşılığı ipotek altına alıyorlar.
    esad zaten rusyaya teslim oldu ve kaybetti. Şu an kaybetmeye devam eden Türkiye. Sebebide TEK BİR ADAM.

Yokmu akp içinde bu adamı durdurabilecek aklı başında tek kişi.?

Değerli forumdaş....

İnsanoğlu devlet denen kurumu başına bela ettiği yıllardan itibaren hiç bir devleti bir kişi yönetmemiştir....

Devlet ....somut ve soyut kurumlardan oluşur.....

Devlet'i yöneten bireylerin sayısı binleri geçer...

Sizin bahsettiğiniz ülkenin başındaki en güçlü sözcüdür.....kendisini halk seçmiştir...

Şu an devletin birinci bireyidir....

100'lerce danışmanı vardır...hergün sayfalarca kararı imzalar ....bir çoğunun ne olduğundan haberi bile yoktur....

Bu olgu...Amerika ve rusyadada aynıdır......!!!!!!!!!!

Saygılar...sevgiler....!!!!!!!!!!

Hepimizin birbirimizden öğreneceği çok şey var.....!!!!!!!!!

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Devletin ne olduğunuda öğrendik. Bide insan'ın ne olduğunu öğretebilseydim.

Cevap vermeye değer bişey görmüyorum. TEORİ yi halk dilinde yazmış.
    Yazılarımdan ne öğrendik. İnsanların %80 i ezberler. Ezberlediğinin anlamını bilmez.
    Her neyse artık...

Medenice yazdığı içinde teşekkür ederim. Medenice pek değil hiç yazamıyorum da. Kıskanmamak elde değil.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    BIST de ne yapıyorum.

suriyede işler durulana kadar yükselişlerde long azalt, düşüşlerde geri al.
    Bunu geçen haftada yazmıştım ancak işler düzeldi sanıp uygulamamıştım.

Bu sefer yapabilecekmiyim bakalım.

121 bini geçmişiz hemen bi kaç long elden çıkarıyorum. Yükseldikçe long pozisyonumu teminatımın üçte birine kadar indireceğim. Üçte birin altına indirmeyeceğim. yani çok az bir long elden çıkarıyorum.

Düşüşlerdede yerine koymaya çalışacağım.

Kısa vade uzmanlık alanım değil. Kısa vadede, yeterli temel bilginin yanında çok iyi teknik analiz bilgisi ve TAKİBİ gerekir diye düşünüyorum.
    Bende yüzeysel. Zaten çizgi takip edecek hesap yapacak vaktimde yok. Aracı kurumun teknik seviyelerini dikkate alacağım.

Haydi hayırlısı.

Virus ise günlük ölüm sayıları artarak devam ediyor gibi. Gündemden düştü ama hala ciddi tehlike taşıyor.
    Libya da ne oluyor, unuttuk gitti. Duruldumu orası ne.?

.
    Son düzenleme : alicemal; 14-02-2020 saat: 11:16. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Bu arada FED parasal genişleme olayını azaltıp ortadan kaldırabilir.

ABD ve batı borsalarında BALON var.

Tamamen FED in ama AMB(Avrupa Merkez Bankası) nin dağıttığı trilyonlarla ayakta duran bir balon.

Saadet zinciri var. Saadet piramidi miydi.?

Bi yerde devrilebilir. Ama işler kötüye gidince yeniden Merkez bankaları trilyonları basıp finans kesimine dağıtmaya başlıyor. Yani saadet zincirini kesmiyorlar.

Ne zaman yıkılır bu piramit.

Dünya bunların paralarını kabul etmemeye başladığı zaman. Özellikle abd parası karşılıksız basılıyor.

Para, üretimin karşılığıdır. Olmalıdır. O zaman değeri olur.
    abd ise ülkede üretilen mal ve hizmetten kat kat fazla para basıyor. Borç diye yazıyorlar. geri ödeme ihtimalleri ise mucizelere bağlı. İnsanın doğasına bakarsan borcun geri ödenmesi ihtimali SIFIR.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    BIST de ne yapıyorum.

suriyede işler durulana kadar yükselişlerde long azalt, düşüşlerde geri al.
    Bunu geçen haftada yazmıştım ancak işler düzeldi sanıp uygulamamıştım.

Bu sefer yapabilecekmiyim bakalım.

121 bini geçmişiz hemen bi kaç long elden çıkarıyorum. Yükseldikçe long pozisyonumu teminatımın üçte birine kadar indireceğim. Üçte birin altına indirmeyeceğim. yani çok az bir long elden çıkarıyorum.

Düşüşlerdede yerine koymaya çalışacağım.

...
    .

Cuma sabahı yazdığım bu görüş doğrultusunda, cuma günü 121bin üzerinde bir miktar longu kapadım. Hala üçte bire inebilmiş değilim.

Suriye konusunda işler yumuşayana kadar, bu prensibe bağlı kalacağım.
    120 ve üzerinde azalt, 118 civarı ve altında yerine koy. Bu 2 rakam kısa vade teknik analize bağlı kalmak kaydı ile değişecektir.
    Kanal oluşursa, bu kanal üst ve altını takip edeceğim, ayrıca benim aracı kurumun teknik seviyelerini.

İşlerin kızışma ihtimali var, 112 ye kadar inebileceğini aklımda tutmalıyım.
    Ruslarla birebir kapışırsak, 112 de hikaye olabilir.

tayyip her geçen ay dünyaya karşı daha bir sertleşiyor. Sonu da başıda bizim açımızdan hayırlı değil.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Minic deniz yıldızı hikayesini bilirmisiniz.?

Hatırlatayım.

Kumsala sınır evi olan yazlıkçı adam sabah kalktığında denize doğru bakar.
    Kumsal kıpkırmızıdır. Milyonlarca deniz yıldızı bir sebeple kıyıya vurmuştur.

Bir karaltı dikkatini çeker, bir adam deniz yıldızlarını alıp denize geri atmaktadır.

Yazlıkçı Gider adamın yanına, "emşerim ne yapıyorsun" diye sorar.
    Adam bir deniz yıldızını daha denize atar ve "İmdi kardeşim gördüğün gibi deniz yıldızları kıyıda can çekişiyor, onları kurtarmak için denize geri atıyorum." der.

Yazlıkçı "Yaw İyide, on milyonlarca deniz yıldızı var, geri denize attığın deniz yıldızları hiç bir şey farkettirmeyecek."

Adam Minic bir deniz yıldızını daha eline alır ve denize atar, sonrada yazlıkçıya döner "Onun için farketti." der.

O zaman yazlıkçı ağlamaya başlar ve adamı kucaklar, sonrada alkışlamaya başlar. Döner eve doğru koşarken hanımına bağırır. "Mariaaaa, bizim uyuşturucu müptelası oğlanı getir denize atacaaaaz."
    Deniz yıldızı kurtarıcısı arkasından bağırır "lan bu işten o sonuç çıkmaaaaz."
    Derken o ara gelenlerde ağlamaya başlamıştır ve herkes adamı alkışlamaya başlar, belediye başkanı madalyası ile oradadır ve madalyayı takar. Sahne kapandığında sinema salonu ayağa kalkar ve herkes alkışlayarak ağlarlar. Evlerine dönince hikayeyi duyan ailelerde ağlar, ülkede ağlamayan kalmaz.

Diye hikaye bitiyor, ama bilinmeyen bi şey var. Denize atılan deniz yıldızları 15 dakka sonra yine sahile vurur ve mefta.

Ne anladık.?

Sorunun kaynağını bul ve soruna çözüm üret. Hikaye anlatma emşerim. Deniz yıldızları ile boğuşma, boşa vakit kaybetme.
    Sebebi bul, çözüm üret ve deniz yıldızlarının neslini kurtar.

Tabi görev bu adamın değil belediye başkanının ama başganları geri zekalılardan seçme alışkanlığımız sebebi ile... her neyse...

Bu hikayeyi neden anlattım.?

Aylardır muhabbetimiz olan YEREL bi kadına, bulunduğumuz yerdeki siyasi otoritenin hırsızlıklarını anlatıyorum. Çayını yudumlarken dikkatle dinliyor.

Geçende yine aynı muhabbet. Tabi konuyu açan ben değilim, siyasete o düşkün. Gündüz programı neydi o, suçluları ortaya çıkaran bir kadın var. Onu anlatırken arayada siyaset sıkıştırıyor. Bende bu kadına siyasetçilerin iç yüzünü anlatıyorum.

Aylarca dinledi dinledi. Geçen bana dediki "söylediklerine inanmıyorum."

Hiç istifimi bozmadan, uzaklara dalmış olan düşünceli bakışlarla.

"İnanmadığını biliyorum". dedim. Çaydan bir yudum daha "hüüürp" diye içtim ve oldukça albenili olan kasiyer kadına baktım, "acaba sağ el yüzük parmağındaki yüzük ne anlama geliyor.?". diye düşüncelere daldım.

Yani bir deniz yıldızını denize atmakla bişey olmuyor, o deniz yıldızı yine kıyıya vuruyor.
    Kıyıya vurma sebebini bulup çözüm üreteceksin.

Bu kadında kıyıya vurdu. Siyasetçiyi çalarken videoda göstersem yine inanmayacak. Siyasetçi gelse "çalıyorum yaw." desede fark etmeyecek.

Tek çözümü var, deniz yıldızlarını kamyonla toplayıp hepsiyle "tavuk tadında beyti" yapacaksın. Yiyen yer, yenmezse gübre olur.

Bu konuyuda hallettikten sonra, bakalım makro siyasetimizde yumuşama varmı.

tayyipte yeterince yumuşama olursa, BIST oplar zıplar gibime geliyor.

.
    Son düzenleme : alicemal; 16-02-2020 saat: 12:00. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Suriyeye süre tanımıştık. Şubat sonu yada şubat sonundan da yakın, geri çekilin.

Halepin güneyindeki 2 uç gözlem noktamızdan çıkıp geri çekilmişiz.

Rus sitelerinde videoları var.

Şam da çay içme işi bir kaç gün gecikecek gibi görünüyor.

Önce trajediyi yazdım, sonra silip üstteki espriyi yazdım.
    şu Minic deniz yıldızı hikayemin altında bahsettiğim YEREL kadın aklıma geldi.
    Çoban değilimki kavalımı alıp koyunları ikna edeyim. Zaten öyle bi isteğimde yok.

her neyse, olan oluyor.
    Savaşsız biterse, düşüşler ilave kazanç için güzel fırsatlar doğuruyor da henüz faydalanamadım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 268/852 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •