Sayfa 533/852 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Adam 2 milyar dolarlık coin ile Tayland'a kaçmış.....Dile kolay ,16.6 milyar lira.....Yıkılan hayaller ve hayatlar.......Her hıyarım var diyene tuzlukla koşmayın arkadaş.......
    Bu tür olaylara benim yaklaşımım farklı. İnsanlar her konuda bilgili olmak zorunda değil. Sadece mesleğini ve ahlak kurallarını, mahallede yaşam kurallarını bilse, birazda saygılı olsa yeterli.

İnsanoğlu diğer bilmediği, yapamadığı, eksik kaldığı konular için devlet diye bir müessese kurdu. Devletdeki zirtapozları maaşa bağladıki kendi eksik olduğu konularda kendini korusun.

Millet önce devlet denen kurum neden var onu öğrenmeli lisede. İnsanoğlu bu lanet devleti neden kurmuş, kişinin devlete karşı yükümlülüğü nedir, karşılığında devletin sorumluluğu nedir. Diğer topikleri okuyorum, pek çok kişi borsa nedir neden kurulmuş onu bilmiyor, sallıyorda sallıyor.

Bi dakka yaw fazla uzatmayayım.

Burada suçlu bu tür siteleri kontrol altına almayan devlet. Tüm gün kim tayyibe ne dedi onun peşindeler.
    Hem siteleri kontrol altına alıp denetleyecek hemde bitcoin gibi tamamen SIFIR değerli ama millete değerliymiş gibi gösterilen şeyleri pazarlayanları kontrol edip cezalandıracak.

Bana göre TV lerde kripto paralardan(dijital paralar) bahsetmek SUÇ. Bahsedeni oyarım.(pardon gaza geldim)
    Arkasında MB olan veya devlet olan, yani bir değer olan digital paralar hariç. tabi abd USD si gibi karşılıksız basılmaması şartı ile. abd USD sininde değeri tartışılır.
    Yine uzattım.

Sonuçta, alanlar suçlu değil, aptal olma hakkımız var. Doğarken bir melek gelip, "sen aptalmı olmak istiyorsun, akıllımı" diye sormuyor. "Sen teneke evde oturan kağıt toplayıcısı Tarık'ın hayat boyu sürünecek oğlumu olmak istiyorsun, beyin cerrahları Hakan bey ve Ayla hanımın altın maşaklı çocuğumu" diye de sormadı. "Yaw seni otistik doğuracağız ne diyon.?" diye soranda yok.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu haftaki talep toplamanın son günü bugün. Umarım halka arza dayalı satışlar en az bir aylığına biter.
    Ayrıca bugünden sonra 3 gün BIST kapalı. 3 günlük riski almak istemeyenlerde belki biraz satarlar.

xBank şu an pek niyet belli etmemiş. Yukarı gidiyorum ama aşağıda dönebilirim havası estiriyor.

Bakalım pazartesi ne olacak.

---

bootes koyduğun grafik Elliot grafiğimiydi.?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haber okuyordum, haberde "Çin ve Rusya birleşirse abd'nin kâbusu olur" deniyordu.

O esnada bu 3 ülke kapışsa kim kazanır diye düşündüm. Cevaba da bayağı güldüm.? Bu savaşı Kuzey Kore kazanır.

Neden derseniz, abd, Rusya, Çin, bu 3 ülkedede nükleer balistik füzeler var. İlk gün birbirlerine yüzlerce nükleer füzeyi gönderirler.

Üç ülkede yaşanamaz hale gelir.

Hali ile bu 3 ülke hariç herkes kazanabilir.

fransa, israil ve ingiltere abd nin askeri olduğundan kesin füzeler bu 3 ülkeyede düşer, onlarda mevta. Çin'liler her ihtimale karşı japonyayada 2 tane sallarlar. Japonyada nalları diker. Japonların durup dururken Çin'e saldırma huyu varda.

Kuzey Kore neden kazanır. Öylesine bir isim yazdım. Ellerinde nükleer balistik füze var ya. Aslında Hindistan ve Pakistandada var ancak onların dünya işleri ile pek alakaları yok. Ortadoğudan, diğer milletleri köle yapma niyetinde olan vahşi çıkmaz diye düşünüyorum. Bu düşünceye şaşırdınız çünki Ortadoğuyu, Hindistanı vahşi sanıyordunuz. Tam tersi. Ama anlatması zor tabi.

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bu haftaki talep toplamanın son günü bugün. Umarım halka arza dayalı satışlar en az bir aylığına biter.
    Ayrıca bugünden sonra 3 gün BIST kapalı. 3 günlük riski almak istemeyenlerde belki biraz satarlar.

xBank şu an pek niyet belli etmemiş. Yukarı gidiyorum ama aşağıda dönebilirim havası estiriyor.

Bakalım pazartesi ne olacak.

---

bootes koyduğun grafik Elliot grafiğimiydi.?
    Evet elliot, zaman aralığına da baktım. sanırım haziranda faiz indirimi gelir gibi daha erken gelmezse...
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    bootes gaza geldi.

Çok rakam verme bence. Yaklaşık demen yeterli. ORTA UZUN VADECİLER İÇİN 50-100 puan aşağı yukarı farketmez, tutturdun sayılır.

Anladığım kadarı ile 1280 civarından tekrar bir 1350 bekliyorsun. Sonrada aşağı da 1100.

Karanlık bir tablo. bakalım ne kadar tutacak.
    sanırım 1350 1376,84 olacak 1100 de 1120 gibi görünüyor. fakat ara duraklar var1265-1219- 1194 var
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

bu coin mantığı biraz da hani merkezi otoritenin olmaması değil mi? Yani özgürce kimsenin denetimi vs altında olmadan alışveriş yapabilmek, alışverişi ve diğer şeyleri merkeziyetsizleştirmek değil mi amaç? (blockchain)

Bu amaçla devletin veya hükümetlerin bu paraları denetlemesi biraz bu temel mantığa ters düşüyor gibi. Bitcoinci varsa bu konuda ne düşünüyor bilmek isterim açıkçası veya ben bu temel mantığı yanlış biliyor olabilirim biraz daha bakınayım en iyisi

Bir de Başkan Biden hisse senedi karlarından 43% küsür vergi almak istediği konuşuluyormuş okuduğum kadarıyla. Bu yüzden Amerikan borsaları ekside olabilir gibi.

Bol şans.
    Son düzenleme : abigailcat; 22-04-2021 saat: 23:05. Sebep: kaynak ekledim

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nihayet aylardır arada sırada şikayet ettiğim konuyu, TV de biri söyledi.

"Büyük oyuncunun biri, küçük bir tahtaymış gibi BIST le oynayıp duruyor" dedi. Bunu söyleyen tacirlerden Mehmet Aşçıoğlu. Bende bu konuyu belki bir yılda üç beş kez silkeleme adı altında yazdım. Çok bariz ve açık çünki. Ben dışarıdan biri olarak görüyorsam, aracı kurumların gözü kapalı görmeleri gerek. Görüyorlar, biliyorlar TV de söylemiyorlar. Ya normal sayacak kadar kafaları boşalmış, yada o oyuncu ile ters düşmek istemiyorlar. Olan BISTin güvenilirliğine oluyor. Gelişemiyor, soygun yeri haline geliyor.

Bu sebeple diyorum arada yeni yüzleri çıkarın.

Hep aynı tipleri çıkarıyorsunuz onlarda aynı şeyleri geveleyip duruyor. Sürekli çıkınca ekran yalaması oluyorlar, o zamanda siyasetçiden farkları kalmıyor. Saatlerce konuşup hiç bir şey söylemiyorlar.

Akşam akşam tepem attı.
    USD de biraz daha çıktı, sebebi 3 günlük tatil korkusu olmalı.

Bu arada kanalın diğer konuğu Erdal, kendine çeki düzen vermiş. Dik oturmaya ve giyimine, görüntüsüne dikkat etmeye başlamış. Şu anki görüntüsü epey güven veren görüntü. Bunların mesleğinde bu görüntü şart. Eskiden şarapçı balkan göçmenleri gibi bir görüntüsü vardı.

Sayfa 533/852 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •