Sayfa 821/852 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,561 - 6,568 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç seçim olmuş. İkinci tura kalmış gibi görünüyor.
    Ben takip etmedim. Sanırım gece 01:30 civarı bir bakayım dedim.

Neden öyle yaptım. İlk sandıklar açıldığında ailemden biri ile telefonda görüşüyordum bana akp %60 demişti. O sebeple hiç takip etmedim.
    Aslında ilk açılan sandıklar yurt dışı sandıklar. Yurt dışındakiler çoğunlukla akp ye oy verdiğinden %60 la başlanması normal.

Neden Avrupadakiler akp ye oy veriyor. 2 Sebeple. Birincisi nato projesi.

Avrupaya göç eden işçilerimiz nato planı ile dinCİ lerin, tarikatların kucağına yerleştirildi. Orada sistematik bir çalışma yapıldı ve onlarca yılda Avrupalı Türkler ince ince işlenerek Türkiye'ye zararlı hale getirildiler.

İkinci sebep de Avrupalı Türk için akp avantaj. Avro 21 TL, dolar 19 küsür TL. Avrupalı Türkün ortalama maaşı 60Bin TL nin üzerinde. Onlara Türkiye'deki mal mülk bedava. Maaşları Türk vatandaşının üç katı beş katı. Üzerine 21 Tl Avro. Hali ile akp den memnunlardır. Türkiye'dekinin çektiği sıkıntıyıda çekmiyorlar.

Burada yaşamayanın bizim hayatımız için oy vermeleri saçma. Kaldırmaları gerekir.

Sonuç şaşırtıcımı. Bir yandan evet, diğer yandan hayır.

Evet çünki soğan 30, kıyma 300 TL. (yerli kaiteli soğan 30TL Suriyeden ithal kabuksuz berbat soğan çürüklüğüne göre daha ucuz)
    Anketler ortalaması seçime yaklaştığında yaklaşık doğru gösterir. Bu sefer akp ortalama 5 puan gerideyken 4 puan önde çıktı. Bu kadar büyük oynama olmaz. Büyük hile yapmış olmaları gerekir, en az 3 milyon ilave oy yaratmışlardır ki yetmez. Yaklaşık 5 milyon sahte oy bu sahneyi yaratabilir.

Hayır çünki son haftalarda bile para saçtı. Memur ve dipten almayan emeklilere çok düşük para dağıtmıştı. Memurlara uçtu resmen. En dip maaş 22bin olacak dedi. Bazı kalabalıklara kadro verdi, kamu işçisine ekstra %45 verdi filan. Borçlu bir insanın bundan etkilenmemesine imkan yok. O para enflasyonla en fazla 6 ayda elinden gidecek. Ama bunu halkın %80'i kavrayamaz. Hali ile etkilenen çok oldu. Sadece dipten almayan milyonlarca emeklinn azına etti. Geri kalan herkese resmen para mıçtı. Ülkeyi iyi sanan yabancı Türk oyları, vatandaş yapılan 1,5 milyon suriyeli anketlerde dahil edilmiyordu onların oyları.

Bence dağıttığı bu paralarla da olsa bu ekonomi ile bence öne geçemezdi.

Ortalama 5 milyon olarak tahmin ettiğim sahte oyla tablo böyle görünmüştür. mhp'nin %10 alması bana göre imkansız. akp den daha büyük hile yapmış olmaları gerekir ki bu tür işler abd üretimi aşırı sağcıların kültürüne uygun.

---

cehape nin halka, yüksek gibi görünen alacakları yeni maaşların hemen uçacağını önceki yıl örnekleri ile çok iyi anlatması gerekir. Sahte oy olayını engellemeleri gerekir özellikle mhp ninkileri.

.
    Son düzenleme : alicemal; 15-05-2023 saat: 10:13.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cumbaba seçiminde kılıçdaroğluna, milletvekili seçiminde TİP e oy vereceğim demiştim. Oy pusulamda TİP yoktu o sebeple vekil seçimindede cehape ye oy vermek zorunda kaldım. Benim bölgede TİP seçime girmemiş olmalı. Pusulada çok aradım, TİP yoktu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    siyonist medyanın başa geçirmeye çalıştığı imamoğlunun şehri İstanbul'da cehape zar zor önde kalmış. Açıkça görülüyorki oy açısından kılıçdaroğlundan farkı yok. Ama başa geçerse yapacakları açısından çok büyük farklar olacağından siyonist medya'nın köşeden yazarları imamoğlu olsaydı cehape uçar kaçardı havası yaratmışlardı. Al işte dediğim gibi oldu.

imamoğlu değil eşeği kılıçdaroğlu yerine koysan oylar en fazla bir iki puan oynar. Aşağıya veya yukarıya doğru. Kimi koyarlarsa koysunlardı İstanbul belediye seçiminde oylar bir iki puan aşağı yada yukarı oynardı.

Ama medya kendi çıkarına uyan kukla istediğinden, "şu kişi olsaydı anam anam oyları siler süpürürdük" havası estiriyorlar. cehape yanında olması gereken muhalif medya kılıçdaroğlunu o kadar çok gömüp halka inandırdıki en az iki üç puan negatif etkilenmiştir..

Devam ederlerse akp nin kazanması kesin olur.

İkinci turda akp kazanırmı.?

Evet rahat kazanır.

Üçüncü cumbaba adayının %5 oyları iki tarafa eşit dağılır ve cehape çok geride kalır.

cehape nin sahte oyları engellemesi şart. Ayrıca para vaad etmediği gruplarada NET vaadde bulunmalı. Vaad de bulunması yetmez, anında akp daha büyüğünü açıklıyor. akp ile o paranın geçen yıl olduğu gibi hemen eriyip gideceğini anlatması gerekir.

akp kalırsa yılsonu kıyma en az 500 TL olur, soğan 60 saf peynir 300 olur. Maaşlar yine yetmez. Bunu halka anlatabilmesi gerekir. Çip fabrikası kuracam, uzay üssü açacam, ipek yolu kuracam la o iş olmaz. akp gibi net para vermeli ve akp kalırsa akp nin vereceğinin çöp olacağını anlatabilmeli.
    @NeAcaipDunya

Aslında sizi sadece okurum ama ilk defa cevap yazacağım. Eğer yanlış isem kusuruma bakmayın.

Avrupa'da Türk'lerin dincilerin kucağına yerleştirildiği konusuna katılıyorum. Gerçekten de öyle oldu ve bunu laik Türkiye kendileri için bir tehdit oluşturduğu için yapıyorlardı. TR GER'deki dincilerin iadesini isteiğinde vermiyorlardı. Üstüne üstlük destek veriyorlardı. Şimdi rahatsızlar ama kendileri yarattı, kendileri çeksin. Adamlar 90'lı yıllarda spor salonlarında toplantılarda maket asker bıçaklıyordu, maket makineli tüfeklerle TC'i yıkacağız/yakacağız naraları atıyordu. Alman devleti de ifade özgürlüğü geveliyordu.

Ancak Euronun ne kadar TL yaptığı o kadar da önemli değil bir çoğumuz için (benim çevrem öyle. Var tabii önemseyen). Önemli olan burada olan hayatın nasıl olduğu. 2004-2010 arası Euro o kadar değerli değildi ama TR'de hayat yine de daha cazipti.

Kazananlar o zaman da alıyordu TR'den alacağını şimdi de alır. TR'de mal/mülk almamız her zaman finansal değerler için olmuyor. Aslında daha çok duygusallıktan kaynaklanıyor. GER'deki Türkler TR'ya yatırım yerine GER'de yatırım yapsalardı çok daha karlı olacaklardı. Yeni nesil de yapıyor zaten.

AKP'den memnun olanlar Euro yüzünden değil aynı TR'deki durumlardan dolayı memnunlar (din, osmanlı, ezilmişlik vs.). Kısaca oradakiler de buradakilerin aynadaki karşılığı. Hatta bazıları daha da beter belki.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Aslında sizi sadece okurum ama ilk defa cevap yazacağım. Eğer yanlış isem kusuruma bakmayın.

Avrupa'da Türk'lerin dincilerin kucağına yerleştirildiği konusuna katılıyorum. Gerçekten de öyle oldu ve bunu laik Türkiye kendileri için bir tehdit oluşturduğu için yapıyorlardı. TR GER'deki dincilerin iadesini isteiğinde vermiyorlardı. Üstüne üstlük destek veriyorlardı. Şimdi rahatsızlar ama kendileri yarattı, kendileri çeksin. Adamlar 90'lı yıllarda spor salonlarında toplantılarda maket asker bıçaklıyordu, maket makineli tüfeklerle TC'i yıkacağız/yakacağız naraları atıyordu. Alman devleti de ifade özgürlüğü geveliyordu.

Ancak Euronun ne kadar TL yaptığı o kadar da önemli değil bir çoğumuz için (benim çevrem öyle. Var tabii önemseyen). Önemli olan burada olan hayatın nasıl olduğu. 2004-2010 arası Euro o kadar değerli değildi ama TR'de hayat yine de daha cazipti.

Kazananlar o zaman da alıyordu TR'den alacağını şimdi de alır. TR'de mal/mülk almamız her zaman finansal değerler için olmuyor. Aslında daha çok duygusallıktan kaynaklanıyor. GER'deki Türkler TR'ya yatırım yerine GER'de yatırım yapsalardı çok daha karlı olacaklardı. Yeni nesil de yapıyor zaten.

AKP'den memnun olanlar Euro yüzünden değil aynı TR'deki durumlardan dolayı memnunlar (din, osmanlı, ezilmişlik vs.). Kısaca oradakiler de buradakilerin aynadaki karşılığı. Hatta bazıları daha da beter belki.
    İki sebep yazmıştım birine katılmamışsın. Avrupalı Türk'ler için TR deki gayrımenkulun bedavaya gelmesi, akp ye oyları artırmıştır demiştim.

Bunu gözlem ve veriye dayalı söyledim, sen biraz duygusal açıdan söylemişsin.
    Bunun resmi verisi yok çünki Avrupalı Türk'ler TC kimlikli olduğundan aldıkları gayrımenkul burada yaşayan TC vatandaşı almış gibi kayıt ediliyor. Ayrı bir bilgisayar sorgusu yapılırsa o veriye ulaşılır ama yapmıyorlar. Bir köşe yazısında da Avrupalı Türk'ler in eskisinden çok aldığını yazdığını görmüştüm.

Daha önce yazmıştım kendi çevremde çok emlakçı var, farklı bölgelerde yaşıyorlar ve çevrelerindeki neredeyse tüm evler arsalar Avrupalı Türk'ler ce alındı. Bu olay dolar yükseldikten sonra oldu, öncesinde ÇOĞUNLUKLA Ankaralı yada İstanbullu Türkler alıyordu. Doviz uçtuktan sonra yerli alıcı neredeyse yok gibi. Al-Satçılar müteahhitler hariç. Onlarda finalde daha çok yabancıya satıyorlar. Arsa sahipleri de kalanı alıyor kiraya veriyor.

Yaşadığım bölge Turistik bölge, sadece bu tür bölgeye ait veri kendi gözlemlerime dayanarak verebiliyorum. Tabiki Türkiye genelini kapsamaz ama Türkiye geneli yabancı alış verilerine baktığımızda yabancıların dolar yükseldikten sonra alımlarının çok yükseldiğini de görüyoruz. Ukrayna savaşından önce başlamıştı bu yükselme.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İki sebep yazmıştım birine katılmamışsın. Avrupalı Türk'ler için TR deki gayrımenkulun bedavaya gelmesi, akp ye oyları artırmıştır demiştim.

Bunu veriye dayalı söyledim, sen hissi söylemişsin.
    Bunun resmi verisi yok çünki Avrupalı Türk'ler TC kimlikli olduğundan aldıkları gayrımenkul burada yaşayan TC vatandaşı almış gibi kayıt ediliyor. Ayrı bir bilgisayar sorgusu yapılırsa o veriye ulaşılır ama yapmıyorlar.

Daha önce yazmıştım kendi çevremde çok emlakçı var, farklı bölgelerde yaşıyorlar ve çevrelerindeki neredeyse tüm evler arsalar Avrupalı Türk'ler ce alındı. Bu olay dolar yükseldikten sonra oldu, öncesinde ÇOĞUNLUKLA Ankaralı yada İstanbullu Türkler alıyordu. Doviz uçtuktan sonra yerli alıcı neredeyse yok gibi. Al-Satçılar müteahhitler hariç. Onlarda finalde daha çok yabancıya satıyorlar. Arsa sahipleri de kalanı alıyor kiraya veriyor.

Yaşadığım bölge Turistik bölge, sadece bu tür bölgeye ait veri kendi gözlemlerime dayanarak verebiliyorum. Tabiki Türkiye genelini kapsamaz ama Türkiye geneli yabancı alış verilerine baktığımızda yabancıların dolar yükseldikten sonra alımlarının çok yükseldiğini de görüyoruz. Ukrayna savaşından önce başlamıştı bu yükselme.
    Almıyorlar demiyorum, alma sebepleri genelde duygusal. Benim de elimde veri yok, kendi gözlemlerim.
    Fırsat bilip alan da vardır mutlaka.
    Kendi akrabalarımdan biri ev aldı, diğeri yazlığını sattı GER'e geri döndü.
    Ancak benim bu konuda düşüncelerim veri üzerinden olmadığı için yanlış düşünüyor olabilirim tabii.
    Şu anda alan varsa da çalışarak kazanılan para ile olmaz bir çoğu için. İş yeri sahibi ise ve çok iyi kazanıyorsa ayrı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    imamoğlunu parlatan ermeni sahipli odaTV, seçimi %50,3 akp lehine açıklanacağını söylüyor.

Hala biraz sandık açıklanmadı. Yurt dışı oyları açılmamış deniyor. Ben ilk onlar açılıyor diye biliyordum. Yurt dışı oyları manipule etmeleri daha kolay olabilir. %50 yi geçirtebilirler.

Son anda akp ye döndürecekler diyorlar.

Muhalefet kabullenmiş görünüyor. Şimdi kılıçdaroğluna saldırmaya başlayabilirler, imamoğlu olsaydı açık ara kazanırdık diye.

Tabi ikinci tura kalırsa ve 3 kuruşluk zeka varsa saldırmayabilirlerde. hoş bende az geçirmedim kılıçdaroğluna ama beni 30-40 kişi okuyor, fatih altaylıya milyonlarca kişi ulaşıyor ve inanıyor, odatv yine yüzbinleri etkiliyor. Muhalif medya 10 milyonları etkiliyor. hatta cehape parası ile kurulan TV bile kılıçdaroğluna geçirdiği oldu.
    Son düzenleme : alicemal; 15-05-2023 saat: 11:04.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Almıyorlar demiyorum, alma sebepleri genelde duygusal. Benim de elimde veri yok, kendi gözlemlerim.
    Fırsat bilip alan da vardır mutlaka.
    Kendi akrabalarımdan biri ev aldı, diğeri yazlığını sattı GER'e geri döndü.
    Ancak benim bu konuda düşüncelerim veri üzerinden olmadığı için yanlış düşünüyor olabilirim tabii.
    Şu anda alan varsa da çalışarak kazanılan para ile olmaz bir çoğu için. İş yeri sahibi ise ve çok iyi kazanıyorsa ayrı.
    Aslında konu seçim olduğu için, hangi sebeple aldıklarını geri planda tutabiliriz.
    Şu an rahat alabiliyorlar. 15 sene önce olsaydı rahat alamazlardı. Bu çok rahat alışın verecekleri oyları etkileyeceğini kabul etmemiz gerekiyor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 821/852 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •