Sayfa 847/852 İlkİlk ... 347747797837845846847848849 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üstteki yazıyı, acele çıkmam gerektiğinden hiç düzenleme yapmadan alelacele yayınladım.

Yazının kapama kısmı eksik kalmış.

AYM kaybederse yine bir baraj seti yıkılmış olacak. Yargıdaki pek çok uzulsüz davanın önünde engel kalmayacak. Yargı sistemine kötü diyoruz ama çok daha kötü hale gelecek. AYM sindirilecek ve hiç bir şeye itiraz edemeyecek hale gelecek. Yargıtaydaki ler her istediklerini DAHA KOLAY yaparak yargı sistemini kendi karakterlerine göre DAHA HIZLI şekillendirecekler.

Garibanlar zaten uzun süredir kendi haklarını savunamıyorlardı, çok daha kötü hale gelecek.

20 yıl içinde yaşayıp göreceğiz. Önce yargı sistemine yargıtaydaki şahsiyetlerin uygun gördüğü kalabalıkların(DAHA CESUR KALABALIKLARIN) doldurulması gerek. Artık çok daha cesur davranacaklar.

Şortlu kızlara saldıran erkekleri düşünün, gezici kadınlara ellerinde pala ile saldıran görüntüde dinCİ gerçekte uyuşturucu ve kadın satıcısını düşünün. Onlar kendilerini koruyan olduğunu düşünmese o kadar cesur davranırlarmıydı? Davranmazlardı.

Aynısı yargıda gerçekleşecek. Yargı içindeki siyasilerle yakın olanlar çok çok cesur adil olmayan kararlar alacaklar.

O anormallikleri 10 yıl içinde görmeye başlarız, 20 yıl içinde hepimize kadar ulaşır. Tabi BU DÜZENDE ezilen %60 ı kast ediyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    üstteki yazıyı, acele çıkmam gerektiğinden hiç düzenleme yapmadan alelacele yayınladım.

Yazının kapama kısmı eksik kalmış.

Aym kaybederse yine bir baraj seti yıkılmış olacak. Yargıdaki pek çok uzulsüz davanın önünde engel kalmayacak. Yargı sistemine kötü diyoruz ama çok daha kötü hale gelecek. Aym sindirilecek ve hiç bir şeye itiraz edemeyecek hale gelecek. Yargıtaydaki ler her istediklerini daha kolay yaparak yargı sistemini kendi karakterlerine göre daha hızlı şekillendirecekler.

Garibanlar zaten uzun süredir kendi haklarını savunamıyorlardı, çok daha kötü hale gelecek.

20 yıl içinde yaşayıp göreceğiz. önce yargı sistemine yargıtaydaki şahsiyetlerin uygun gördüğü kalabalıkların(daha cesur kalabalıkların) doldurulması gerek. Artık çok daha cesur davranacaklar.

şortlu kızlara saldıran erkekleri düşünün, gezici kadınlara ellerinde pala ile saldıran görüntüde dinci gerçekte uyuşturucu ve kadın satıcısını düşünün. Onlar kendilerini koruyan olduğunu düşünmese o kadar cesur davranırlarmıydı? Davranmazlardı.

Aynısı yargıda gerçekleşecek. Yargı içindeki siyasilerle yakın olanlar çok çok cesur adil olmayan kararlar alacaklar.

O anormallikleri 10 yıl içinde görmeye başlarız, 20 yıl içinde hepimize kadar ulaşır. Tabi bu düzende ezilen %60 ı kast ediyorum.

Değerli forumdaşım....güzei insan.....!!!!!!!!
    Tüm bu yaşadığımız mezbelelikler....neden oluyor biliyormusun....
    Yeni dünya düzeni.....yeni dünya düzenine hazırlık...
    Ana sorun şu....!!!!!!!!!!!!!
    T.c korkuyor.....hemide fena korkuyor...
    Bu ülke artık demokrasi ile yönetilemiyor......!!!!!!!!!!!!!.......

3.  Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    Değerli forumdaşım ....güzel insan.....!!!!!!!!!!!

Tüm bu yaşadığımız mezbelelikler...neden oluyor biliyormusun.....

Yeni dünya düzenine hazırlık.....!!!!!!!!!!!

Ana sorun şu....!!!!!!!!

T.C KORKUYOR....HEMİDE FENA KORKUYIR....

BU ÜLKE ARTIK ....DEMOKRASİ İLE YÖNETİLEMİYOR....!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.................. ???????????????..............

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    baddog elbette biliyorum.

Sadece tarihe not düşüyorum.

Birde 20 yıl sonra yine yazacam "size 2023 de söylemişdim, hepiniz o esnada marol yiyodunuz. İş buraya varacak demişdim." diyeceğim. O havayı atmak için.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    TOGG hakkında çok yazdım. Tamamen bizim sırtımızdan beslenen bir proje ve yaşadığı sürecede öyle olacak.

Parçaları içeride üretilebilecekken ithal ediliyor demiştim.

Anormal olan durum ise Türkiyede en az 100 firma ve üniversitenin kolayca AYNI KALİTEDE belki daha iyi üretebileceği elektrikli motor bile ithal ediliyordu.

Batarya yabancı firmadan alınıyorki elektrikli araçların en büyük maliyeti batarya dır. Pil fiyatının araç fiyatına oranı %40+ deniyor.

Çözüm olarak pek çok yazıda yazmıştım.

Ya tamamen yerli kaliteli araç üretip satmaya başlayacaksın demiştim. Tamamen yerli olacağı için kaliteli olmasına rağmen ucuz olacaktı. Sonradan çıkan pek çok dünya devleri bu şekilde devleştiler. Skoda, Hyundai, Honda vs. Tamamenden kastım %80 ve üzeri ki %100 ünü bile çok kaliteli şekilde içerde üretebilirsin.

Başka ne çözüm önermiştim.?
    Ülke içinde otomotiv sektöründe çalışan pek çok küçük büyük firma var. Bunlardan yapabileceklere destek verirsin. Destekten kastım teknoloji ve para desteği. Verdiğin katkı oranında devlet o firmaya ortak olacak. Üretim sonrası gelen kazançlarla devlet yatırdığı parayı geri alıp ortaklıktan yavaş yavaş çıkacak. HİBE YOK.

Bugün bir haber okudum.

İTÜ tekno kampüsünde kurulan firma bu dediklerimin hepsini yapmış.
    - %100 ünü yerli üretirsin dedim, üretmiş.
    - Ucuza çıkma lazım piyasaya dedim, çıkmış. Yeterince ucuz değil ama başlangıç için iyi. 25bin dolar diyorlar. Yerli üretime dolar fiyat biçilmesi beni acaip kızdırıyor ama bu enflasyonda bu tür fiyatlara alışmak gerekiyor.

Firmanın edı EVRY, 4 çeşit ürettikleri otomobilin markası Very.

Elektrik motorunu üniversite ile beraber kendileri geliştirmişler. Patentleri alıp satacaklar.(togg da ithal)
    Batarya ünitesini kendileri geliştirmişler.(hücreler ithaldir mutlaka, togg da tüm batarya sistemi yabancı)
    Otonom yazılımı dahil tüm yazılım kendilerine ait(TOGG da da kendisine ait deniyor)
    Vites kutusu özel ve kendileri geliştirmişler, patentleri alıp dışarıda satacaklar.(togg da ithal)
    Mekanik-aktarma organları, şaşe kendilerine ait. (togg da ithal)
    Bir tek şarj ünitesi dışarıdan alınıyor ama onunda içeride üretim çalışması başlanmış. Bittiğinde patent alınıp dışarıda satılacak.

Araç en küçük boy elektrikli araçlardan, L7 sınıfıymış. Ama şu Çin'den ithal 100 km gitmeyenler gibi değil. Sanırım yaklaşık Hyundai nin en küçük arabası i10 büyüklüğünde. 300 km menzili var ve artacak.

TOGG un bütün parası tahminimce bizden yani devletten çıktı. Bu araba ise Tübitak da bir yarışma kazanıp teknoloji teşviki almış ve kalanı kendileri karşılamışlar. Yani devlete yükleri yok.

Arabanın özellikleri ve fiyatı sayesinde desteğe ihtiyacıda yok. 2025 de seri üretime geçecek ama şimdiden 800 sipariş almışlar. Üstelik togg gibi reklamlarıda yok. Bu araç reklamı olmadan hem yurt içinde hem yurt dışında çok fazla satar çünkü piyasada olmayan bir ürünle ortaya çıkmışlar.

Küçük araç ama çok küçük değil ve diğer çok küçük elektrikli araçlar gibi düşük menzilli değil, büyük arabalar gibi yüksek menzilli. Unutmayın Opel'in Avrupada en çok satan elektrikli aracı opel corsa nın menzilide 320 km.

Bu araç eğer kaliteli üretilirse ki öyle görünüyor, kapış kapış satar. Hem yurt içinde hem yurt dışında. İsveç'de AB onayı alma sürecine başlamışlar.

Doğru olan yaklaşım bu. Olabildiğince yerli ki %80 i aşar hatta %100 e bile ulaşmak mümkün. Kaliteli ve düşük fiyat. Zaten yerli olunca fiyat dünyaya göre bu kurla çok çok düşük kalır. Kapış kapış satar.

togg da çok kişi kazanacak ama halk kazanmayacak. Halkın cebinden çıktı o para ama birileri köşeleri dönecek.

Very de ise hem halk kazanacak çünkü ithalat azaldığı tersine ihraç edildiği için doviz ihtiyacı azalacak. Bunun sonucu döviz fiyatı baskısı azalacak. Halk daha ucuz arabaya kavuşacak, daha düşük bakım maliyetleri ile kullanacaklar. Hem halk hem de üretenler kazanacak. İşin içinde rüşvetler, katakulli ler olmayacak.

Tabi mafyanın biri çıkar veya siyasetçinin biri çıkar. Bize şu kadar pay vermezsen seni yokuşa süreriz der, o zaman işler değişir. Bu ülkede şu zamanda olmayacak şeymi.?

Very markası haricinde, Bursa da Amperino isimli bir elektrikli araç firması daha var. Onlarda aynı işle uğraşıyorlar. KKTC nin var, Bazı üniversitelerin var. İsmini duymadığımız kimbilir kimler var.

togg yerine bu tür firmalar desteklenmeliydi.

Bu firma devlet desteği alsa, iddia ediyorum 10 yılda Hyundai olur. Yeni teknoloji olduğu için kaliteyi ucuza veren firmalar çok hızlı büyüyorlar.

Very resimleri için internette "elektrikl otomobil very" yazın resimleri geliyor.

.
    Son düzenleme : alicemal; 15-11-2023 saat: 23:02.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üstteki yazıda bir eksik bırakmışım. Very elektrikli arabasının tasarımıda yerli, togg ithal.

Fiyat 25 bin dolar, diğer elektrikli araçlarla kıyaslayınca uygun gibi ama gerçekte yerli üretilecek araç için pahalı. 15 bin dolar civarında olmalıydı.

15bin dolara satsalar yine kâr elde edeceklerinden eminim ancak sanıyorum yahudilik etmişler. Pazarlama hatası yapmışlar.

"Fiyat ne olursa yeterli kâr elde ederiz" diye hesap yapmamışlar, "bunu kaça satabiliriz" diye hesap etmişler. Bu 2 yaklaşım arasında çok fark var.

İlk seçenekte "Fiyat ne olursa yeterli kâr elde ederiz" yaklaşımı ile hem kâr elde ediyorsun hem çok çok hızlı büyüyerek ilk yıldan itibaren yurt dışına açılıyorsun. En fazla 10 yıl içinde dünya devi oluyorsun. Ama ilk yıl için üretim, servis ağı ve dünyaca pazarlama büyük para gerektirir. Burada ya devlet devreye girecek veya büyük yatırımcı alacaksın ama kontrol sende kalmalı.

İkinci seçenekte ise yavaş büyüyorsun, geleceğin garanti değil. Ülkede tutunursun ama dünya devi olma ihtimalin düşük. Şansa bu işe dalmış, döneminde yardımı ile yol almış ve büyük olmayan adam işi yapmışsın demektir. Al-sat çı arkadaşımı anlatmıştım. 2020 başından itibaren devleti ve halkı soyarak 4 yılda sıfır olan parasını(300binTL nakiti ve devlete ödemediği 300binTL borcu vardı) sanırım 25-30 milyona kadar çıkardı. Şu an gayrımenkul satışları durduğundan oda durdu. Büyük ihtimalle 10 yıl içinde parasını sıfırlayacak. Küçük adam dı, şansa yol aldı ve yok olacak. Para sahibi olunca çevresine parası için toplanan yalakalar ve kadınların da etkisi ile kendini "herşeyi bilen çok önemli adam" olarak görmeye başladı o sebeple artık benden fikir de almıyor. Ancak çok sıkışırsa gelip soruyor.

Bunlar benim tecrübelerime dayalı görüşlerim. Asıl yazmak istediğim daha öncede hafiften değdirdiğim Araplar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçmişte Arapların inşaat hevesi hakkında bu topikte az birşeyler yazmıştım diye hatırlıyorum.

Demiştim ki "petrol bitince veya önemi çok azalınca, gökdelenlerle dolu o parlak şehirler develerin gezdiği harabeler halini alacak."

Petrol zengini arap ülkelerinin ana gelir kaynağı petrol ve petrol ürünleri satışı. Onunda kaymağını siyonist şirketler yiyordur, kalan para düşük nüfuslu arap ülkelerini çok zengin yapmaya yetiyor.

Sanıyorum bu ülkelerde yaşayanların %60 ve fazlası o ülke insanı değil. Çalışmaya gelen işçi sınıfı ve Avrupa dan gelen teknik sınıf. İşçiler ve Avrupa'dan gelen teknik sınıf, petrol bitip inşaatlar durunca hepsi ülkelerine dönecek.

Ülkenin asıl yerleşikleri olan Araplar ise çok zenginler ve bir ayakları Avrupa da. Çocuklarını Avrupa da okutuyorlar, çoğunlukla Avrupa da yaşıyorlar. Arap ülke toprakları ile pek bir bağları yok. Bu biraz iddialı, okuduğum haberlerden çıkardığım sonuç bu. Biraz yanılma payı vardır.

828 metre yüksekliğinde Halife Burcu isimli(Burj Khalifa) dünyanın en yüksek kulesini Dubai'ye diktiler. Pazarladılar. Pazarlama konusunda iyiler çünkü Avrupalı ajansları tutup pazarlıyorlar. Bol para ile reklam yapıyorlar. Dünyaca ünlü bir kaç Avrupalı ya bedava daire filan verip reklamlarını süslüyorlar filan. Petrol parası ile rüzgar estiriyorlar.

Şimdi ise Cidde ye Cidde Kulesi(Jeddah Tower) isimli bir bina dikiyorlar. Sanırım yarısı bitmiş. 1000 metre yüksekliğinde. Bittiğinde dünyanın en yüksek binası olacak. Yine kendi yetiştirdikleri insanlar değil Avrupalılara yaptırıyorlar. O kulenin çevresine birde bizim İstanbul'daki iflas eden ve bizim paramızla kurtarılmaya çalışılan Finans şehri gibi küçük kulelerden oluşan bir şehir yapacaklar. Bir tema şehrimi henüz bilmiyorum. Tema şehrinden kastım finans şehri veya Turizm şehri gibi belli bir sektöre hedefe yönelik mi onu bilmiyorum.

Petrol parası geldiği müddetçe o para ile ülkeye insanları çekip çalıştırıp hareket yaratıyorlar. Birileri ticaretten asıl para kazanıyorlar demişti ama o kısım destek kısmı. Petrol bitince ticaret yapacak kimseyi de bulamayacaksın. Sunni olarak yaratılan bir şey o. Üretimin yok ki, A ülkesinden aldığını B ülkesine satıyorsun. Petrol paranla beraber gösterişin ve devlet desteğin bitince B ülkesindeki gidip A ülkesinden ürünü alacak. Niye sana gelsin?

Petrol parası bitince zaten hepsi çok zengin olup bir ayakları Avrupa'da olan gerçek Arap lar Avrupa ve diğer dünya ülkelerinde yaşamaya devam edecekler. İşçiler ülkelerine dönecek. Zamanla kule şehirleri boşalıp deve ahırlarına dönecekler.

Kulelere harcadıkları paralar ile teknoloji ve Turizm'e yatırım yapmalıydılar. Turizm şu anda da var ancak Kızıl denizde köpek balıkları sürekli insan yiyor ve arap ülkeleri çıplaklığa karşı. Deniz turizmi ile pek bir şey olmuyordur, başka şekilde Turizme yönelmeliydiler. Ama asıl olan Teknik üniversiteler kurup, çevresinde çok kaliteli şehir kurup, dünyadan kaliteli öğretim görevlilerini ülkedeki bu güzel teknik şehirlere getirip öğrenci yetiştirmeliydiler.

Mezun olan öğrencilerin çalışacağı fabrikaları da bu şehir çevresine kurmalıydılar. Ürünleride devlet desteği ile pazarlamalıydılar. Başlangıçta devlet desteği sonrasında o destek çekilecek. Hem öğrenci eğitimi hemde ürün konusunda kaliteli iş çıkarırsan, bir müddet sonra dünyada tutunursun. Japonya nın petrolu yok, Singapurun yok, Güney Kore nin yok. Hepsi EĞİTİM ve teknoloji devletleri. Tabi bu ülkelere büyük abd desteği oldu hâlâ'da oluyor. abd desteği olmasa o ülkeler şimdi sürünüyordu. Arap lardada petrol parası var, abd parasına ihtiyaçları yok. abd nin vereceği teknoloji desteğini ise sıfırdan başlayarak yani teknik okullarla kendileri üretecekler. Tabi öğretmenler ve başlangıçta uzmanların çoğu ithal olacağından dış teknoloji desteğinide kendileri yaratmış olacaklar. abd nin para ve teknoloji destek verdiği Güney Kore, Japonya, Singapur gibi ülkelerin dev şirketlerinin, fabrikalarının önemli kısmının sahibi de tabiki siyonist FONlar ve firmalar. Araplar benim yöntemi izleseler her şeyin sahibi kendileri olacaklar.

Yapmadılar.

Benzerini bizim yöneticiler yapıyor. Teknik okul ve üniversiteleri imam hatipleştirip, teknoloji yerine inşaat yapıp duruyorlar. Bunu yapma sebeplerini de togg dan anlıyoruz. Yerli araba üreteceğiz dediler, bu ülkede yabancıların ürettiği arabalardan daha çok ithal parça kullanan bir araba ürettiler.
    Kapasiteleri bu. Anlama kapasiteleri zayıf. Ülke yönetecek kapasitede değiller, simit satacak kapasitedeler. Simit satışlarını da sıkı denetlemek gerekir ya oda ayrı konu.

Fanatikler savunma sanayiindeki gelişmelere bana hatırlatacaklar. O konuda çok yazdım, o fabrikaları akp kurmadı. Var olan fabrikalara konup reklamını yapıyor. Bir tek baykar firması yeni, onuda TUSAŞ teknolojisi ve mühendislerini aktararak yaptılar. Yani baykar fabrikasıda akp üretimi değil. akp nin kurduğu yeni teknolojik tek şey togg.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    koç holding den çok bahsettim. Bu ülkenin sırtındaki kambur. 100 yıldır ülkenin sermayesini yiyip duruyorlar. Tabi diğer yahudi firmalardan sadece biri bu ama en büyüğü.

100 yıl önce abd den aldıkları görevle hem ülkeyi sömürdüler, devlet kaynakları abd destekli partilerce koç holding gibi firmalara aktarıldı hem de ülke içinde teknoloji üretimini engellediler.

Güney Kore'li Samsung firması koç holdingden sonra kuruldu ama bugün dünyanın en büyük yeni teknoloji üreten firmalarından biri.

Şu an dünyada tüm ileri teknoloji firmalarının peşinden koştuğu en büyük araştırma konusu ne.? Kuantum bilgisayar, füzyon enerjisi filan ama onlar geleceğin şeyleri şu anın en önemlisi piller. Diğer deyişle bataryalar.

Anladığım kadarı ile bataryaların 2 ana bölümü var. Birincisi enerjinin depolandığı hücreler, ikincisi bu hücrelerdeki enerjiyi aktaran ve kullanan yönetim sistemi.

İleri teknoloji olan ve aklı olan herkesin peşinden koştuğu şey batarya hücreleri. Yönetim sistemini ise pek çok firma yapıyor ve ağırlıklı olarak yazılımdan oluştuğunu görüyorum. Konu yazılım olunca yazılımcı barındıran her firma kendince bu yönetim sistemini yapıyor. Ama batarya hücrelerinin işe yarar olanlarını dünyada üç beş firma üretiyor.

koç holding yine yapacağını yapmış. Türkiye'de batarya hücre teknolojisi üreteceğine yine 2 siyonist firma ile ortak batarya hücresi fabrikası kuruyor. Yine sömürge yöntemi.

ford zaten koç holdingin 60-70 yıldır arkasında olan sişyonist firmalardan biri. Diğeri LG, Kore firması ama sahibi FON lar. Bir ara Samsung ve LG yi araştırmıştım. Samsung firmasının büyük ortakları Kore li yerliler görünüyor ama LG ninkini tam bulamamıştım. Epey bir FON var. İşin içinde global FON lar varsa siyonistlerde vardır.

Neticede koç holding yine görevini yerine getirip siyonistlere hizmete devam ediyor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 847/852 İlkİlk ... 347747797837845846847848849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •