Sayfa 238/852 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338738 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Kütahya'da yap-işlet-devlet modeliyle yapılan Zafer Havalimanı'na verilen yolcu garantisi nedeniyle, uçmayan yolcular için devletten 5 yılda tam 5 yılda 26.6 milyon Euro çıktı.

Bu arada 2012-2016 yılları arasında 4 milyon 73 bin 18 yolcu garantisi verilmesine rağmen 170 bin 534 yolcu havalimanını kullandı. Yani garanti sayısının sadece yüzde 4'ü gerçekleşti.

Bebişim, Kütahya, Afyon ve Uşağın toplam nüfusu 1.5 milyon kişi çıkmaz, bu yolcu sayısı nasıl olacak bir izah et!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw burda tartışmayın lütfen. Çok değerli yazılarım geride kalıyor.

Sadece ben yazayım siz gökten inmiş gibi kabul edin.

Diğer seçenek topiğe girmezseniz de kabul etmiş olmazsınız. Çok kolay yani.?

"Ama ben senin BIST seviye tahminlerinle azda olsa para kazanıyorum.?"

Çözümü var. O zaman sadece BIST yazılarını oku, tüm yazıları okuma.!

ctrl+F tuşu ile arama penceresi aç. BIST yaz entere bas. Sadece BIST yazılarını oku.

Diğer yazıları okuyup zehirlenme. Benimde canım sıkılmasın.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. O bölgede ululardan ermişlerden kimse yok mu? Hacı olmaya giderdik, etrafına otel motel hediyelik eşya dükkanları derken yürür giderdi. Bölge insanları için büyük yatırım fırsatı. Finansman böyle sağlanır.
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Kütahya'da yap-işlet-devlet modeliyle yapılan Zafer Havalimanı'na verilen yolcu garantisi nedeniyle, uçmayan yolcular için devletten 5 yılda tam 5 yılda 26.6 milyon Euro çıktı.

Bu arada 2012-2016 yılları arasında 4 milyon 73 bin 18 yolcu garantisi verilmesine rağmen 170 bin 534 yolcu havalimanını kullandı. Yani garanti sayısının sadece yüzde 4'ü gerçekleşti.

Bebişim, Kütahya, Afyon ve Uşağın toplam nüfusu 1.5 milyon kişi çıkmaz, bu yolcu sayısı nasıl olacak bir izah et!

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    kütahya'da yap-işlet-devlet modeliyle yapılan zafer havalimanı'na verilen yolcu garantisi nedeniyle, uçmayan yolcular için devletten 5 yılda tam 5 yılda 26.6 milyon euro çıktı.

bebişim, kütahya, afyon ve uşağın toplam nüfusu 1.5 milyon kişi çıkmaz, bu yolcu sayısı nasıl olacak bir izah et!
    gaya senin zıbarıyor olman lazımdı bu ne erkencilik böyle? Hem bak burası ali babanın çiftliği

Kusura bakma Sn. Ali Cemal, bebişimi görünce hasret gidereyim dedim, sizin göklerinizi rahatsız etmeyeyim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vakıflar bankası, vakıf dan alınıp hazineye devredilmiş. Yani tayyipin emrine. Zaten emrindeydide arada bikaç memur vardı, her işte fazladan bi kaç imza gerekiyordu, onlar elenmiş.

Haber bugüne ait, ancak dün BIST in düşüş saatine baktım. 15:35
    Vakıflar bankası daki satışa başlangıç saatine baktım. 15:35
    garanti bankasının düşüş saatine baktım, Vakıflar bankası ndan epey sonra.

Vakıflar bankası devir Haberi, dün alınmış olmalı BIST büyük oyuncuları tarafından.
    Belki de dünki agresif düşüş sebebi budur. Normal bir teknik hareketten daha agresif gibi görünüyor. Ekran başında değildim zaten live denen yerdende takip etmiyorum. Sadece yüzeysel izlenimim bu şekilde.

Tabi borsa oyuncuları o kadar çok dayak yiyorki, gölgelerinden korkar hale geldiler. Hep ilk satan ben olayım derdindeler. Profesyoneller bunu iyi kullanabilir, belkide kullanıyorlardır.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tayyip geçenlerde esip gürlüyordu, nato da veto ederim diye.

Sessiz sedasız kabul etmiş herşeyi.

Dün ne olmuştu, graham denen abd senatör ü, yaptırımları yeniden ısıtmıştı. Belkide pazarlık yapıldı, yaptırımı soğutun, bende natoda kabul edeyim dendi.

Bu kadar ucuz ülke politikası.

Evini iskambil kağıdından yapmışsan, gelen geçen herkesten korkarsın. yavaş yürüyün rüzgar yapmasın dersin. Kötü niyetlilerde bunu kullanır. Hızlı yürürüm bana şunu ver, koşarım üflerim yelpazelerim bana bunu ver. Sende verirsin.
    Kötü yanı adam kendi cebinden değil bizim cebimizden veriyor.

Evini betondan yaparsanda, fırtına gelse korkmazsın. Eserim gürlerim diyenlere güler geçersin.

Adam kağıttan dünya kurmuş yönetmeye çalışıyor ama sürüsünede betondan kurdum diye yutturabiliyor.

Ülkede ne kadar kötü eğitim olursa, beyinler o kadar az gelişir. Böylece kağıdı beton diye yutturabileceği insan sayısı artar.
    Durmadan imam hatip eğitimi vermeye çalışmaları bundan.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST
    Göründüğü kadarı ile yabancı takası, uzun vade dibine yaklaşmış. Bi kaç haftadır herkes konuşuyor, ben aldırmıyordum. Ama dün gece gözü uf olmuş doğal arkadaş ki kendisinin doğallığını severim.
    Yabancı takasından endişeli sesle bahsedince, olaya gireyim dedim.
    Bu doğal arkadaşda istekle dinleyebildiğim bi kaç kişiden biri. Yanındaki yağlı ensesi sebebi ile kafayı döndüremeyen şarapçı arkadaşı dinleyemedim. Dinlemeye çalıştım ama tek kelime kafama girmedi.
    Doğal arkadaşınki kafama girdi.
    Ses kalınlığı ilemi alakalı acaba.? Sesi kalın olanı dinliyorsam bu hayvani bir güdü yaw. Güdülerimlemi yaşıyorumki.? Sıradan bi sığırmıyım.? En çok bağıranamı kulak kabartıyorum.? Ama yok ege hocanın sesi ince, en çok onu dinliyorum ve her dediğini anlıyorum, kafama giriyor. Oradan yırttık.

Hatırladığım kadarı ile %61 civarı, yabancı takası için dip sayılır. Tabi normal ülkedeki normal kötü ekonomik dönemler için.
    Siyasi açıdan sapıtan ülkedeki dönemler için dip neresidir bilemezsin.

özal bile uşaklık etti ama sadece abd ye uşaklık etti, abd ve israili eve davet etti. Hani filmlerde vardır vampir kapından içeri giremez eğer eve davet etmezsen.

tayyip ise, abd, rusya, petrol zengini arap ülkelerine ülkemizi uşak haline getirirken, müslüman kardeşlerinde hamiliğini üstlenmiş, libya da yemende belki diğer müslüman ülkelerde örgütlenmişse, para gönderiyor. Oralardada krallık yapmaya çalışıyor bizim vergilerimizle. Buna padişah desinler diye. yada halife.

Ülke içindeki her türlü kasa yı emrine bağlaması bu yüzden, para yetmiyor.

Dağıttım gene.

Yabancı takası %61 de dururmu.? Bilemeyiz. Ama çevreye korku salmış durumda.

Peki yabancının sattığını kim alıyor.?

Bu çokda önemli değil, belki emeklilik fonları belki şirket sahipleri. Bilinçli alım yaptıkları için, alanların kurumsal kimlikli oldukları açık.

Neden önemli değil çünki yabancının çıkış zamanlaması. Endeks zirvelerdeyken çıkmıyor. Dibe yakınken çıkıyor. Bence BU SENE için normal dip 90 binler olmalı. Zirve ise 150 binler civarı olmalı.
    Yabancı kazançlı çıkmıyor. Hem kurdan dayak yedi hemde kötü seviyelerden çıktı.

Ancak çıktı da diyemeyiz. Endeks diplerdeyken %61 takas oranı zaten geçmiştede yaşadığımız bir şey. Sonra tekrar aldılar, takas oranı yükseldi.

Birde borsada yabancı denenleri bıyıklı yabancı olduğunu defalarca söyledim, zaten bilmeyen yoktur.
    Kurumsal ve temiz paraya sahip mantıklı hiç bir YATIRIMCI bizimki gibi bir ülkeye gelmez. Azerilerden, Türki cumhuriyetlerden bile zengin gelirken, karanlık tipler geliyor, sağlıklı tip gelmiyor.

Vur kaçcılar (hedge fon, carrie trade)gelir.
    TR den para kaçıranlar, yabancı ülke güvencesi ile tekrar parasını TR ye sokar.
    Kara para girer. Her türlü pislik girer. Aynen sınırlarımızı her türlü kafa kesiciye teröriste gizli servislere açtığımız gibi.

Hali ile, bu pis paranın hepsinin kolay çıkacağını sanmam çıkmıyorda. Para getirenler zaten pislik içinde yaşamış çürümüş beyinli insanlar.

Yani örnekle: katiller kasabasına gelende yine katildir ve ortam doğal ortamıdır. 3 kişi öldü diye kaçmaz, kendide öldürmeye gelmiştir. Anlatabildimmi bilmiyorum. Gitse düzgün yerde rahat edemez geri buraya gelir.
    Aynen kumarbaz gibi yada seri tecavüzcü gibi. gelenlerin pek çoğu bizim devleti soyan hırsız şirketler. kaçırdıkları parayı, ingiliz amerikan isviçre parasıymış gibi yabancı bankalar ve fonlar aracılığı ile tekrar TR ye sokuyorlar. 2 açıdan kazançlılar. Birincisi tayyip ve akp paralarına elleşemez çünki ingiliz parası gibi görünüyor. zaten tayyip ailesinin parasıda ingilterede görünüyor(man adası olayı). İkincisi.. ikincisini unuttum..

Örnekler süper oldu yanlız.

Sonuçta demem oki. Yabancı para diyerek çil yavrusu gibi sağa sola koşuşturana fazlada aldırmayınız.
    Borsa zaten uçup kaçmayacak.
    Zaten fiyatı yüksek değil, gerektiği yerin epey altında.
    Parayı çıkaranında gideceği yer yok. 17 trilyon dolar, negatif faizde duruyor.
    Bir ülkede, ev kredisi alıyorsun, bırak faiz ödemeyi, aldığın krediden daha azını bankaya geri ödüyorsun. Parayı buralaramı götürsünler.? Temiz adam götürür, TR deki haramiler götürmez.

Analiz yine efsane oldu. Diyar diyar anlatılmalı. thor un ülkesinin adı neydi, orayada telgraf çekin, ordan yayılır.
    Son düzenleme : alicemal; 05-12-2019 saat: 11:47.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 238/852 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •