Sayfa 241/852 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Çok ilginç,

sadi uzunoğlu isimli akademisyen, üniversiteleri dolaşıp bitcoin i anlatıyor.

bitcoin den bahsetmiştim.

CIA nın yarattığı, şu an yahudilerin kurduğu princeton universitesinin kontrolunde gibi görünen digital para.

Bi ara yahudi mahfi eğilmez bitcoin öğretisi yapıyordu, sonra sazı yahudi kanalları aldı, USD kuru verir gibi bitcoin fiyatı vermeye başladılar.

Şimdide sadi uzunoğlu ve ekibi, üniversiteleri dolaşıp gençleri bitcoin için hazırlıyorlar...

Geleceğimizi de abd kucağında hazırlayanların çalışmaları devam ediyor.

Derinden ilerliyorlar... Bıkmadan usanmadan, on yıllar boyu sürekli böyle dipten ülkeyi oyuyorlar... Para CIA dan olmalı. FED de basıp basıp kullanıyorlar.
    CIA nın bütçesi, Türkiyenin bütçesine yakın.

Gizli bütçesi ise uyuşturucu ticaretinden. Güney amerika ve afganistan uyuşturucu ticareti kontrollerinde...

Parayı da bizim gibi ülkelerdeki yahudilere yada satın aldıkları yaşam formlarına verip, ülkeyi sömürgeleştiriyorlar. Bizim durumumuzda, sömürgeliğe uysalca devam etmemizi sağlıyorlar.

internette, yahudilerle ermeni akademisyenler, ekonomistler, para piyasası oyuncuları, hep birbirlerinin haberlerini aktararak, ortak bir sürü oluşturuyorlar. Birini okumuşsan diğerlerinde yönlendiriyorlar. Güzel paslaşıyorlar.

Sizin beyninizi yıkıyorlar.

yapamayız edemeyizciler, kendi ülkelerinden nefret edenler, hep bu heriflerin eseri.

Eskiden robert kolej gibi misyoner okullarından yetişenler bu ülkenin ebesini bellemişlerdi, şimdi internetten devam ediyorlar.

Peki bu herifler neden üniversitelerde, TV de ve internette, milleti bitcoin e hazırlıyorlar.

Yarın ülkemiz bitcoine geçtiğinde, halk hiç sorun çıkarmadan kabul etsin diye.

Şu an değil ama belki 20 sene sonra, bitcoini eleştiriyorum diye gençler bana saldıracak. O kadar beyinleri yıkanmış bir sürüye dönüşmüş olacaklar.

Medyadaki yahudilerin ve satın alınmış olanların görevi bu, gençleri ve ülkeyi hazırlamak.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Alicemal bey, tv100 de okan bayülgen'in programında 'para' ve 'para 2' adlı programları izlediniz mi? İzlediyseniz program ve katılımcılar hakkında görüşleriniz nelerdir?

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endeksin son haftadaki, geçmişe uymayan hareketleri rahatsız edici.

Arada sırada sebep arıyorum, hala kafamda net bişey oluşmadı.

Bir müddettir girmediğim VOB tarafına girdim, geriye doğru 20-30 sayfa okudum. önce "pamuk" muhabbeti, ardından "canım sıkılıyor gündüz ne yapayım" muhabbeti, pek bişey öğrenemedim.

Kafamda parça parça bilgiler var ancak bu bilgileri birleştirebilecek kadar bilgiye henüz ulaşamadım.

Hoş son 1 haftadır pek haber, analiz, yorum okumuyorum.

Sinirlerimin çok gerildiğini fark ettim. Hoş kendimi bildim bileli gerginim de, kontrol edemeyeceğim seviyeye çıkabilir diye korkmaya başladım, ortalama yı biraz geçtim.

O sebeple dün karar verdim, iyi şeylere odaklanmaya çalışacağım.

Endeks çok rahatsız edici.

Yaptırımlar konusu var.
    Yıl kapanıyor.
    Özel Bankalarda bilmediğimiz kötü senaryomu var.? özel bankalarda gizlenmiş yüklü batık kredimi var.?
    devlet bankaları zaten elleri işsizlik fonunda ve varlık fonunda... onlara her gün bayram. ye ye uzun süre bitmez.
    Yabancıların payının, dip dönüşü gibi görünen bi dönemden sonra azalmaya devam etmesi düşündürücü. En kötüsüde bu. Diğerleri geçici süre sorun yaratır, ama yabancı çıkışının, ekonomide düzelme gibi görünen dönemdede devam etmesi, oyunu değiştirebilir.
    Son düzenleme : alicemal; 11-12-2019 saat: 19:33.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    harita, tv100 ün reklamını yapar gibi yazmış. Sorunun arkasında gizli reklam var. Beni yer bezi gibi kullanmış ve atmış gibi bir durum var.

Ya yaşı küçük, yada yaşı büyük ama tv100 reklamı yapmak için beni kullanıyor.!

İyi şeylere odaklanmaya çalışacağım demiştim. O sebeple karşımdaki dürüst biriymiş gibi cevap vermeye çalışayım. Belki gençtir, bu şekilde sorması normal olabilir.

tv100 izlemiyorum, okan bayülgeni görsem 2 dişini kırmak isterim.
    Bu kanal ilk reklamları çıktığında bi kaç kez 10 dakka kadar baktım. Bana hitab etmiyor. O sebeple bi daha bakmadım.
    para programlarınıda seyretmedim.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    harita, tv100 ün reklamını yapar gibi yazmış. Sorunun arkasında gizli reklam var. Beni yer bezi gibi kullanmış ve atmış gibi bir durum var.

Ya yaşı küçük, yada yaşı büyük ama tv100 reklamı yapmak için beni kullanıyor.!

İyi şeylere odaklanmaya çalışacağım demiştim. O sebeple karşımdaki dürüst biriymiş gibi cevap vermeye çalışayım. Belki gençtir, bu şekilde sorması normal olabilir.

tv100 izlemiyorum, okan bayülgeni görsem 2 dişini kırmak isterim.
    Bu kanal ilk reklamları çıktığında bi kaç kez 10 dakka kadar baktım. Bana hitab etmiyor. O sebeple bi daha bakmadım.
    para programlarınıda seyretmedim.
    Kendimi genç olarak görmüyorum artık ama iltifatın için teşekkür ederim.

Belki retorik yönüm sizin kadar olmadığından yanlış anlaşılmışımdır. Şöyle özetleyim; Ben hayatı tekdüze yaşayan bir insandım (mümkün mertebe hala öyle olmaya gayret ediyorum) ama hayat bana şunu öğretti ki kimse öyle değil. Herkesin oturduğu taşın altında bir karış pislik var! Onun icin artık perdenin arkasını görmeyede çalışıyorum. Sizin tabirinizle, keçiliğinizi kullanıp bu programdaki konukların söylemleri ve hatta kendileri hakkındaki görüşünüzü merak etmiştim. İzlemediyseniz yapacak bir şey yok. Amacım reklam değil, zaten ne o kanalı nede o programı takip ediyorum. Youtubeda dikkatimi çekmişti uyku öncesi ninni yapmıştım sadece.

Neyse sizin işiniz çoktur malum maymunların gözünü açmak kolay değil. Parazit yapmayım daha fazla. Sağlıcakla kalın.

Not: Bu bir youtube reklamı olmamakla birlikte aksine oradaki reklamdan gına geldiği icin sevmediğim bir sitedir.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    harita temiz çıktı.

Üstüne medeni ve yeterince saygılıda da çıktı. Yeni nesillerde altın değerinde huylar bunnar.

Bu durumda güzel bir cevabı hak ediyor. Kullandığı retorik kelimesinin anlamını çözeyim, daha temiz bir cevap vereceğim.

Temiz cevaba gelirsek.
    Söylediğim gibi tv100 izleyemedim. Beyin kabul etmedi. Ama alaska belgesellerini beyin kabul ediyor. neden.? Çünki, önemli kısmının kurgu olduğunu fark etmeme rağmen, görmediğim bilmediğim şeyleri anlatıyorlar.

Dur yaw temiz cevap dedik.

Şimdi programları izlemediğime göre, sadece geçmişte programlarını çok izlediğim, mimiklerlede olsa orta mesafeden kendisi ile kısa süreli kapıştığım Okan Bayülgen den bahsedeyim.

Alaycılığını ve karşısındakini aşağılamalarını görmemezlikten gelirsek, Kafası çalışan biridir ve üretkendir. Toplumdan aldığı kadarınıda verir. Parazit değildir.

Bayülgenle uzun yıllar kapışan ve yenen beyazıt öztürk, şaşıracaksınız ama benim değerlendirmeme göre çok daha değersizdir.

Neden derseniz. Bayülgen in ünlü yaptığı ve bol para kazandırdığı yanında çalışanlar var.
    beyazıtta yok. Yanında yetiştirdiği, ünlü yaptığı, para kazandırdığı kimse yok. Ekran hayatı boyunca tamamen kendi cebine çalıştı. Peki bu suçmu.? Değil tabiki ama anlattığım şey farklı.

Bu büyüklükle alakalı. Bayülgen büyük biri, kendi değerinden parça koparıp çalışanlarına veriyor ve onlar kendi ayakları üzerinde durabiliyor. Bayülgen yanındakine yer açarak kendi değerinden parça koparıp yanındakilere verdiği halde, yinede değeri eksilmiyor. KORKMUYOR değerim eksilir diye.
    Ama beyazıt kendinin çok küçük biri olduğunu düşünüyor olmalıki, kendinden başka kimseye yer açmıyor ve kafalarını çıkarmalarına izin vermiyor. Onlara yer verse kendisi yok olacakmış gibi hissediyor. Tabi yaptığının farkında değil, içgüdüsel bir olay. Genetikle alakalı. o ses Türkiye de biraz daha olgunlaşmış hali var. Yaş dolayısı ile bencilliği biraz azalmış. Küçüklük baki tabi ona bişey yapamaz.

Bayülgen, bulunduğu topluma aldığı kadar veren de bir şahsiyet. beyazıt ise sadece alan bir şahsiyet.

Beyazıtların çok olduğu toplum uzun vadede batar. Herkes kendine çalışır.
    Bayülgenlerin çok olduğu toplum ise ayakta kalır.

Çok çelişkili gelecek ama beyazıtı seyrederim, Bayülgeni artık seyretmiyorum.
    Ama ülke yönetimine kimi alırsın dersen, beyazıtı kapıya bekçi dikerim yok yaw aşçı yamağı yaparım, Bayülgen i yönetime alırım. Eğlenmek başka şey, toplumu ayakta tutmak başka şey. Ben niye toplumu ayakta tutmaya çalışıyorsam, oda ayrı konu.

Bu ikisinin alternatifi Yılmaz Erdoğan. Bayülgendende çok daha değerlidir çünki pek çok elemanını yetiştirdi ve onları ünlü yaptı. hepside bol para kazanıyorlar. Erdoğan, aldığını tamamen topluma geri veriyor.

beyazıt en dipte, Bayülgen ortada Erdoğan daha yukarda.

En tepedede keçi var. Dur yaw, vazgeçtim, altımda ne arıyor bunnar. Çok rahatsız edici.

Ben kenarda bağımsızım, ulvi yim. Evreni ben yarattım abicim. hatta evrenin bizzat kendisiyim. Siz yoksunuz. Hali ile boşa yazdım değilmi.? Soru da anlamsız oldu.
    her neyse..

Verdiğim cevap, harita nın beklediği cevap değildi çünki para piyasaları konusunda konuşmak istiyordu. Ancak programı seyretmedim ve harita ya saygı göstermek amaçlı cevap vermeye çalıştım. Sırf saygı gösterisi, cevap değil.

İmdi evren bensem kime saygı gösterdim, tabiki yine kendime göstermiş oldum...

---

Bu arada bugün para piyasalarına bakmayacaktım. pavıl ne dedide endeks 109 bini geçti anlamış değilim.? Endeksin üzerinde tonlarca ağırlık var gibiydi.

Sanırım olanlar, mevcut problemlerle, yılsonu yüksek kapanış isteğinin kapışması gibi.
    Son düzenleme : alicemal; 12-12-2019 saat: 12:26. Sebep: setup
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Temsa da satılmış. Hoş satılmayan kaldımı.?

Satan Türkiye'li, alan Türkiye'li ama şirketin sahibi artık İsviçre.

Neden.?

Çünki alacak olan Türkiyeli lavuk, isviçrede şirket kuruyor ve bu şirket adına Temsa yı alıyor.

Neresi kötü.?

tayyip adına üzücü. Temsa ya kafa atmaya kalksa, yada kendi deyimi ile kucağına oturtmaya kalksa, karşısında İsviçre yi bulacak.

Hadi oturt bakalım kucağa.

Zaten bu adamların İsviçrede şirket kurup Temsa yı alma sebebide büyük ölçüde budur. Siyasetçi denen yaşam formları kendisini kucağa oturtmasın diye.
    Bi sorun olduğunda, isviçre mahkemeleri müdahil olacak. "Duuuur hemşerim, bu şirket bizim ve temiz ahlaklı savcılar hakimler tarafından korunuyor" diyecekler. Hoş hırsızlar Han'ı isviçrenin ahlaklı insanı da ayrı konu ya.!

Ülke bu hale geldi ve kilit taşlarından biride özal ailesidir. akp nin rolü tüy dikmekti, çokda güzel başardılar...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hızla haberlere bir göz gezdirdim.

İyi yönden bakmaya çalışacağım kararıma uygun olarak kızmamaya çalışacağım.

Garibana her yıl 100 bin konut fos çıktı. Eğri değnekten doğru iş çıkmaz. Proje yine müteahhit zengin etme projesi. Net 65 m2 zemin kat 2+1 evi 140bin TLden sana satıyorlar. tek avantaj 20 yıl vade.
    Dez avantajlar, küçük ev, kötü malzemeli bina, zemin kat, şehir dışı,eğitim kötü. O kontlara cami ve imam hatip okullarıda koyacaklardır. Orada oturursan çocuğun imam hatipe gitmek zorunda çünki adrese dayalı. Özele gönderecek halinde yoktur orada oturduğuna göre.
    140 bin TL ye 2. el orta büyüklükte üst katlarda bir ev alırsın. Popüler 5 şehirde şehir kenarında alırsın, popüler olmayan şehirlerde istediğin semtte alırsın. Ama Peşin olduğundan alamazsın, toki yi mecburen tercih edeceksin, çocuğun imam hatiplerde okuyacak ve geleceğinde dezavantajlı hale gelecek. yani gelecek nesillerininde fakirliğini garanti edeceksin. Bir %20 kurtarır ama çoğunluk karanlığa gider.

Bugünlerede böyle geldik. Kendini kurtaranlar devlete yerleşti, hep devleti kendi çıkarlarına kullandılar. Sonuç bu oldu, karşımıza özal ve akp çıktı. Devlet olanaklarını herkese eşit paylaştırsalardı, durum farklı olurdu ama medyayı ele geçirmiş yahudi faktörü var. Oyunu bozar.

her neyse...

Benim iyimserliğimde bu kadar oluyor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 241/852 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •