Sayfa 213/852 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ege cansenin VW yazısını okursanız, Devrim arabası ve uçağının nasıl deve edildiğinide anlarsınız.

Cumhuriyet kurulduktan sonra uçak fabrikamızda oldu, yaptık uçurduk, otomobil fabrikamızda oldu yaptık sürdük.

Ancak medyanın ve yahudi işadamlarının toplu saldırısına uğradılar. Siyasiler baş edemedi, zaten siyasiler abd ve ingilterenin kurdurduğu partilerdi. Bu ülke iyiliği için değil abd ve ingiltere çıkarlarını korumak için kurulmuş partilerdi. Fazla direnemezler.

O dönemlerde TR yahudi şirketlerine yurt dışından maddi destek yağarken, devlet olanaklarıda yağıyordu ve ülkeyi sömürerek büyüdüler palazlandılar.

Türkiyeyi geri bırakmak için modern eğitimi değil din eğitimini yaymaya çalıştılar. Başardılar.
    Teknolojide geri kalmamız için her teknolojik hamleyi baltaladılar.

Palazlanan koç, sabancı gibi yahudi ermeni şirketleride bilinçli olarak teknoloji üretmedi, dışarıdan ithal etti.

Hali ile buraya kadar geldik.

Teknoloji üretmeyen, halkı din adı altında ingilizlerin ürettiği uydurma bir din'in peşine takılmış kalabalık bir sürü.

Medyanın gücü çok önemlidir. Bizim ülkede, ülke zararına, yahudilerin yararına bir iş yapacaklarsa. Önce gazete ve TV deki uşaklarına o konuyu her gün işletirler. "yapamazsınız, edemezsiniz, şöyle kötü böyle kötü, böyle imkansız" diye sürünün beynine kazır ezberletirler.

Önce medya ile sürüyü hazır hale getirirler, sonra abd ve ingilterenin kurdurduğu siyasi partilerce kanun çıkarılır ve ülkenin ebesi bellenir.

akp nin yerli milli hiç bir şey yapacağı yok, mevcut yerli ve milli fabrikalarıda ya satıyor(tank fabrikası, şeker fabrikaları, bankalar, PO, tüpraş, vb...), yada içine tarikatları doldurarak çürütüyor(ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TUSAŞ(TEİ-TAİ) ve bağlı iştirakleri.

akp olayı ayrı konu, yahudi sistemi, işleyişi ayrı konu. Tüm partiler yahudi sisteminin ürünüdür o sebeple bu ülkeye faydalı hiçbirşey yapamazlar, ancak çok süper becerdikleri şeyi yaparlar, ceplerini doldururlar. Onuda layıkı ile yapıyorlar. halk fakirleşirken, halkın parası ile köşeyi dönen dönene.

akp olayını neden ekledim.
    Yahudiye medyaya saldırınca, beni geri kafalı yobaz din tüccarı ları arasında sanan çıkıyor. yada akpli saadetli mhp iyi parti filan sanıyorlar. Hırsıza giydirince de chp li sanıyorlar.

hepsininde canı cehenneme, ülkeye zararlı partiler, ceza almasam hepsini aynı saniye gömerim. beni parti fanatiği uşak sanmayın, darılırım, kırılırsınız.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tether e dikkat edin. Dünyada en çok kullanılan Dijital para birimi.

Yahudilerin kontrolunde. CIA dolayısı ile yahudi dijital parası bitcoin in türevi.

bluumberg gib yahudi TV lerin. her dakka başı, USD seviyesini gösterdikleri gibi bitcoin fiyatınıda gösterdiklerini biliyoruz.

Amaç, USD nin dünya hakimiyetini kırması beklenen, geleceğin para birimi dijital para'nında abd yani yahudi kontrolunde olması.

bitcoin ve ether, kullanırsanız yahudilere hizmet ediyorsunuz demektir, allaaaahın koyun sürüsü. Ben yazsamda yazmasamda kayunların skine takacağı yok. Hepinizi kasaplara havale ediyorum dingiller.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endekse bakıyoruz, 105 altına kolay indi.?

Ne ihtimaller sıralamıştık.?

Niye çıktığını kimse bilmiyor. Tek bilinan yabancıların, cuma günü ortalamanın biraz üstünde aldıkları.?

Ne yorum getirmiştim.?

"Bi kaç gün içinde en fazla 3 gün diyelim yani çarşamba, bi abd ile anlaşma haberi gelirse, "haaa bu sebeple imiş" diyeceğiz.

Yok herhangi bir anlaşma haberi gelmezse, 103 bini Ekim ayında tekrar görürüz. 100 bin altını görme ihtimalimiz çok çok küçüldü. Savaş çıkarsa filan. yada bi kaç banka abttığını ilan ederse.
    "

103 ine geldiğimize göre, kesin anlaşma yok.
    Yabancılar, FED ve ECB nin sıfır maliyetle bastığı, gerçek bir ülkede 5 para temez kağıt sayılabilecek şeyleri koyacak yer bulamayınca, TR yede biraz girmiştir, yahudilerin beslemeleri, uşakları, embesilleride bayram yapıp, etiketi güçlü ama beyni 5 para etmez fon yöneticileride hisseye "aman kaçıyor" diye saldırmıştır. Üzerine etiketi güçlü ama EQsu yerde gezen yazılımcıların algoritmalarıda "aman kaçıyor" diye saldırmıştır, Endekste 105 i geçmiştir demiştik. Bu ikinci ihtimaldi.

Demekki, abd ile anlaşma olmadı, salak fon yöneticilerinin ve algoritmaların marifeti ile endeks yükseldi.

Beni takip edenler panik yapmadı. Neden.?

Döverim de ondan. Kafanızı çot diye kırarım.

Para kaybetmek var. Panik yok.

Neden.?

Herşeyi önceden tahmin ediyoruzda, ondan.

Ortalıkta bi sürü embesil var, ihtimalleri ortaya koymak zordeğil.

Bugün ayın 1 i. Bilançoyu basalım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bilanço dünki kapanış rakamlarını yansıtıyor. Yani BIST 100, 105 küsür bin seviyesini.

BIST banka FON %14
    BIST şirket FON %83
    Nakit %3
    --------------------------
    Yılbaşından bu yana K/Z: +%21.15
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yarın dan başlamak üzere, ayın 9 una kadar yazı yazamayabilirim. Panik yok.!

Neden.?

Döverim de ondan. Kafanızı çot diye kırarım.

Para kaybetmek var. Panik yok.

Şehir dışı planlı bir seyahat var. Soradan görmelerin rağbet ettiği turiztik bir ilçeye gidip, 1 hafta kalmam gerekiyor.
    Bilgisayarı götüremem. Cepten yazmak istermiyim bilmem.?

Çok güzel yada tersi çok kötü gelişmeler olursa belki cepten yazarım.

Cepten yazmakta akıl kârı değil. Cep telin markası görünürse, embesiller tarafından adam yerine konmayabiklirim. aypon yazsa, adam yerine konurum, ama cepten yazarsam çin malı telefonun markası görünecek. Hali ile okuyanların %80 i beni adam erine koymayacak.?

Neden.

aypon yazmıyorda ondan.

İşte bu sürü ülkeyi ve dünyayı bu hale getirdi. Kolay yönlendirilen, kolay kandırılan, kolay hipnoz edilen sürü. Halkın %80 inin kafası bu formda yapılı.?

Neden.?

Çünki dünya halklarının %80 i az gelişmiş maymunlardan evrilmiş.
    %20 si düşünme yeteneği olan maymunda evrilmiş.

İmdi bu az gelişmiş maymun sürüsü, mesajımda aypon yazmıyor diye beni dışlayacak.

Kimin umrunda.?

Diğer az gelişmişlerin, yani şempanze, bonobo, goril, makak gruplarından evrilmişlerin.

Peki benim umrumdamı.?

Bu kadar yazdığıma göre umrumda olmalı. Bak şimdi, kafam da cızz eden teller var... Gelişmiş maymun olarak umrumda olmamalıydı. "lam bendemi bonoboyum yoksa.??"

Yaw, umutmuşum, melezim.. Bazen şempanze ve bonobo genlerim olaya müdehale ediyor. Tamam çoğunlukla müdehale ediyor, itiraz etmiyorum.

Her neyse...
    Herkese bol şans.
    Ayın 9 unda döneceğim diye planladım. Plan her zaman tutmaz.

İmdi, mesajında "Dandik venüsten gönderildi." yazan forumdaşın stresini anlamaya başladım.. yanlız değilsin forumdaş...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İnanılmaz.
    Fabrikasını zaten bizde kurmak zorunda olan(sebebini açıklamıştım) volkswagen firmasına, bizde kursun diye yıllık 40 bin araç alım garantisi verilmiş. +400 milyon dolarlık teşvik.

Küçük fabrikalr var yerel araba üreten. Onlara araç alım garantisi verilse, hem yerli araba temeli atmış olursun bir kaç yerde birden, yerli sanayi gelişir, vosvos fabrikasında bugün 500 kişi çalışacaksa, yerli fabrikalarda 10 yıl sonra 10 bin kişi çalışır. İthalata çok daha az para ödersin, filan 10 tane sayarım da sinirlerim çok bozuk bildiğiniz gibi değil.

ege cansen soytarısı siz yapamazsınız diyor, ithal arabaya 40bin alım garantisi akıl almıyor.

üstelik TR de üretiyorum diyen araba firmaları ile aynı kartelden bu vos vosun sahipleri. Yani montaj yapıp satacaklar. Hep pahalı araba alacak bisim millet.

%0.46 faizle yerli araba dendi. Baktım araba firmaları önceden haberi almış, hyyundai hariç hepsi yerli denen arabalarına 20 bin TL civarı zam yapmışlar. Yılbaşından bu yana enflasyonun 2 katından fazla zam yapılmış.

Yani 0.46 faiz sadece kandırmaca. Asıl Faizi fiyata gömmüşler. Aynen konut sektöründe yapılan fiyata faizi gömme olayı gibi. hey yer sahtekârlık.
    Bu durumda enflasyon 2 katı zam yapan tamamen ithal arabalarda bizde 0.46 faizle kredi veriyoruz derler. Mercedes ortaya çıkmış bile. yersen 0.46 faiz.

Satışların çok fark edeceğini sanmam, korkunç kazık atıyorlar.
    Yeni Zam yapmazsa bir tek hyundai'de fark edebilir. i10 ve i20 lerde.
    Onlarda bebek arabası gibi kalıyor diğer arabaların yanında. Üzerine basıp ezecekmişsin gibi.

Bir tek hyundai firmasında kazık zam yok, onlarda unuttular herhalde. Veya i10 ve i20 diğer fabrikalara göre satmıyor olmalı. Çok Küçük arabalarda ondan satmıyorlardır. Artık büyük boy yüksek arabalar moda. yerlerinde olsam sadece SUV üretirdim.
    Son düzenleme : alicemal; 02-10-2019 saat: 10:44.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Cepten yazmakta akıl kârı değil. Cep telin markası görünürse, embesiller tarafından adam yerine konmayabiklirim. aypon yazsa, adam yerine konurum, ama cepten yazarsam çin malı telefonun markası görünecek. Hali ile okuyanların %80 i beni adam erine koymayacak.?
    Cep telin markası görünmek zorunda değil alicemal ağbi.. ))

programın ayarlar kısmından kapatabiliyorsun onu.. o zaman görünmüyor..

hatta istersen orayı editleyerek istediğin marka yazmasını sağlayabiliyorsun..

sana iPhone XR 2019 yazısı çok yakışır mesela.. )) ayarları biraz kurcala, göreceksin..

8. Türkiye'nin En Büyük 10 Konteyner Limanı Arasındaki Ege Gübre'nin Potansiyel Değeri

Ek 23379

Ege Gübre'nin bir gübre şirketi olmadığını gerçek değerinin Konteyner ve Dökme/Sıvı Yük Limanından geldiğini sürekli vurguluyoruz.

Yukarıdaki tabloda Türkiye'nin konteyner limanları var. Kapasite olarak bakıldığında konteynerde Türkiye'nin 10.büyük limanı. Potansiyel olarak bakıldığında ise diğer tüm limanları geçebilecek kapasiteye sahip, bölgede yükler artarsa kapasiteyi genişletmesi çok kolay. Çünkü 700 dönüm (kendine ait) +50 dönüm (dolgu) alana sahip. Sanıyorum ilk 10 konteyner limanın ortalama arazi büyüklüğü 300-400 dönüm arasındadır. Liman operasyonunda liman geri sahası kritik öneme sahip, ne kadar büyük alan varsa iş hacmini o kadar büyütmek mümkün.

Yine önemli bir husus listedeki ilk 10 şirketin bazılarının arsası kendine ait değil, bazıları da belirli süre ile işletme hakkına sahip. Süre bitince limanı devlete geri vermeleri gerekiyor. Ege Gübre ise kendine ait arazi üzerinde operasyonlarını yürütüyor. Dünyada da kendi arazisi üzerinde operasyon yapan az sayıda liman vardır. Çünkü liman yatırımları çok maliyetli olduğundan altyapı devlet tarafından yapılıyor ve belirli süreler ile işletmeye kiraya veriliyor.

Değerlere gelince kapasite olarak Ege Gübrenin 2 katı olan şirketler 1 milyar dolarların çok üzerinde fiyatlarla el değiştiriyor. Bu fiyatlarla el değiştiren şirketlerin ayrıca ciddi finansal borçları da var. Ege Gübre'nin ise halihazırda finansal borcu yok, konteyner liman iskelesi kadar bir de dökme ve sıvı yük iskelesi var. Ege Gübre'nin şu andaki piyasa değeri 65 Milyon Dolar.

Ege Gübrenin ve Aliağa Bölgesinin şu andaki dezavantajı bölgedeki kapasite fazlası sebebiyle liman hizmet bedellerinin düşük olması, ama Aliağa bölgesi Türkiye'deki diğer tüm bölgelerden daha hızlı büyüyor, Türkiye konteyner iş hacminden aldığı pay her geçen gün artıyor. Bu durum gelecek yıllarda daha yüksek fiyatlarla hizmet verilmesine olanak sağlayacak ve şirketin ciro ve karı daha da artacak.

Eskiler zaten malının kıymetini biliyor, bu sebeple fiyat zirve seviyesine gelmesine rağmen satıcı yok gibi. Ama yeni gelecekler de aldıkları malın değerini bilsinler isterim.

Naçizane tavsiyem borsada 30-40-50 TL gibi fiyatlarla veya salt grafiklere bakarak (zirve yapmış alınmaz vb) alım satım kararı vermeyin, şirketin olması gereken gerçek değerine odaklanın derim.

Tavsiye değildir.

Sayfa 213/852 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •