Sayfa 344/852 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    evet jmk, bazı vergileri indirmişler. Tamir işleri ile ilgili indirdikleri vergiler işe yaramaz, zaten alamıyorlardı. Garanti kapsamı dışında ise hangi tamir işinizde size fiş verdilerki.? Hali ile vergiyi tamir işlerinde indirmelerinin anlamı olmamıştır.

Vergiyi ancak kaçıramayacak durumda olanlardan alabiliyorlar. Buda adil olmuyor.

Adil vergi almanın yolunu yöntemini biliyorum. Bakan, ararsa söylerim. Başkası aramasın direk bakana söylerim ona göre. Hatta bakanda aramasın devletin tepesindeki adam arasın. Yok yaw direk en tepe, abd yi yönetenler arasın. baba rothschild arasın. baba rothschild sana sesleniyorum, hemen ara yoksa dünyada kayıt altında olmayan Alaska daki sana ait 22 bin ton altını nerelerde sakladığını biliyorum, ifşa ederim.

Mireille Mathieu yada söylerim. Onun gibisi bidaha gelmez. Emel Sayın da iyidir. İkisi Ceza nın bi şarkısını seslendirse, örovizyonu kazanabilirler.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nükleer fİzyon: Atomların parçalanarak enerji açığa çıkarması. Mevcut nükleer santrallerde kullanılan yöntem. Nükleer atık yaratıyor.
    Nükleer fÜzyon: Hafif atomların birleştirilerek enerji açığa çıkarması. Nükleer atık yok.
    Bunu dünyada yapabilen yok. Sebebi atomların birleşmesi için güneş yüzeyinde olduğu gibi yüzmilyonlarca santigrad derece sıcaklığa ihtiyaç var. Bu sıcaklığı içinde yaratabileceğiniz malzeme henüz bulunmadı.

Rus bilim adamlarının bir projesi var. Kendileri hayata geçirememiş ancak pek çok ülke birleşerek Tokamak isimli bu projeyi Fransa da hayata geçirmeye çalışıyorlar. Geçenlerde projenin temelini Macron atmış.

Yüzmilyonlarca derecelik ısı sorununu Ruslar teoride nasıl aşmış.?

Isıyı hiç bir yere temas ettirmeden havada oluşturacaklar. Silindir şeklinde içi boş bir kap var. Dışı mıknatıs dolu. Yeni ve çok güçlü mıknatısları kullanacaklar. Bu mıknatıslar ile, silindirin içinde, kenarlara temas etmeden gaz içindeki atomları ısıtıp birleştirecekler. Çıkan enerjiyi kullanacaklar. Henüz kullanma kısmı şekillenmemiş ancak 10 saniyede oluşacak enerji bile Eskişehir'i aydınlatmaya yeterli imiş.

BUNU niye yazdım.

Bu haberi okuyunca, bizim yöneticilerin ne kadar boş işlerle uğraştığı aklıma geldi. Adam müslüman kardeşler yani ihvan denen örgüt güçlensin ve kendisini lider kabul etsinler diye tüm dünyada çabalayıp duruyor. Türk halkının parasını saçıyor.

İşin komik yanı, ihvan denen örgütü 100 yıl kadar önce kuran ingilizler. Müslüman dünyasını karıştırmak için kurdukları örgütlerden biri sadece.

Gelde evrim aklına gelmesin.

Başka haber. ABD vatandaşı yılda ortalama 120 kg et yiyor. Türk halkı ise 20 kg. Oda halkın alt gelir grubunu ölçsen, en alttaki %40 yılda 5 kg yiyorsa iyi.

16 milyar dolar yardım vermiş başka ülkelere. TV sürekli yardım isteyen reklamlarla dolu. O reklamların saniyesi kaç para. Gelen yardım parasının ne kadarını TV ye reklam için veriyorsun. Ucuz değil TV de reklam vermek. O reklamı veren dernek başkanı nasıl bir evde yaşıyor, hangi arabaya biniyor, yılda kaç kez ülke dışına çıkıyor ve nerelere gidiyor. Çocukları hangi ülkede okuyor.?

Ne ülke ama.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    fetö darbesini başaramayıp kaçan pek çok TC kimlikli abd ye çalışan terörist, almanya da nato sitesine yerleştirilmiş.

abd korumasında Almanya da yaşıyorlar.

Her kes de biliyor ama istiyoruz vermiyorlar.

Almanya bizden terörist istese başımızın üzerinde hemen veriyoruz. Almanyadan ise alamıyoruz.

Tehdit etsen edemezsin. İşe yaramıyor gücün yok.

Onlar ediyorlar ve işe yarıyor.?

NEDEN yarıyor.?

3 gün önce Türkiyenin devlet bakanı açıkladı. Devletin bakıcı kadın yardımı 200 avro dan 350 avro ya çıkarılmış.

Ülke Türkiye, açıklayan devlet bakanı Türk, parayı alacak olan Türkiyede çalışıyor ama açıklanan rakam 350 AVRO.
    Açıklayan kadın suudi arabistan dinine bağlı Türbanlı, Türkiyede doğmuş, Türkiyede yaşıyor ama 350 AVRO.
    TL değil avro.

Devlet Şehir hastahanesi yaptırıyor, yaptıran Türk, yapan Türk, malzeme Türk, inşaat Türkiyede, arsası Türk, fiyat avro üzerinden. Sorumlu mahkeme ingiliz mahkemesi. Avro İhaleyi açıklayan arapça bilen, suudi arabistan dinine bağlı Türk imam. Para avro, mahkeme ingiliz.

Devletin başı büyük gururla yerli araba yaptırmak için bizim vergilerimizi kullanıyor. Tasarım İtalyan, Motor ve mekanik Alman, Pil Çin, şasi ingiliz.

Almanyadan tek kişi alamıyoruz, tehdit edemiyoruz ama onlar höt deyince bizim ekonomi sarsılıyor.

Niye acaba.?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    120 binden satış, bir grubun planlı hareketi gibi görünüyor. Son grup olarak planlı hareketi 6 siyonist banka yapmıştı. Bu seferde onlar olabilir.

Satış genele yayıldı, bu da demektirki, bizim fon yöneticileride satışla savaşmayı değil, sevişmeyi tercih ettiler.

Bu siyonist bankalar açığa satışlarla endeksi düşürürken neyi planlıyorlar.? Ağırlıklı olarak sattıkları yine çok ucuz olan bankalar.
    Bankaların 2. çeyrek bilançolarıda iyi geliyor.

Merak ettiğim şeyse, bu dev uluslararası siyonist bankaların merkezi abd de ve avrupada. Acaba abd borsası da %10 luk veya %20 lik ciddi bir realizasyona girecekmi.? Buna güvenerekmi TR de zor bir işe giriştiler.

S&P son işlem gününü yükselişle tamamladı. Şu ana kadar TR borsasına uymadı. abd borsası hakkında kısa vade ne tahminde bulunmuştum. 3284 den başlayan çanak, 1trilyonluk paket açıklanana kadar uzayacak, paket açıklanınca yukarı kırıp ters çanak yapacak. Tahmin de bozulma yok.

S&P, BIST deki düşüşe katılmadı. siyonistlerin işi zor görünüyor. Yoksa zor değilmi? viop tarafında short kontratlardan bolca kazandılarmı.? Bu detayı aracı kurum elemanı olsaydım bilirdim.

Bana öyle geliyorki, 1100 altına gün içi agresif sarkıtıp bir silkeleme yapacaklar. Devamı bizim fon yöneticilerine kalmış. Oralardan alışa başlarlarsa satışın devamı gelmez.

Birde bu siyonist bankaların bir kısmına açığa satış yasağı gelmişti.? Onu nasıl aştılar.? Yasakları henüz bitmedi.

Bir kaç hafta önce, 6 siyonist banka birleşip, yaptıkları açığa satışı BIST den gizlemeseler, hiç buralara girmeyeceğim. Zaten 120 binden bir realizasyon normal. Haftalar önce ne demişim, 1200 sat 1100 al. Taktik bu.

Neyse, bu durumdan faydalanabilecekmiyim bakalım.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Mübarek Fitch amca:

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.fitchratings.com/researc...aaa-31-07-2020

Fitch Revises United States' Outlook to Negative; Affirms at AAA

Kredi derecelendirme kurumu Fitch ABD'nin AAA notunu teyit ederken görünümü durağandan negatife çekti.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yeni haber.
    dünyada yoğun bakımda yatanların, covid19 kontrolunde pozitif çıkanlara oranı %1.
    Türkiyede ise %10 muş.

Bu neyi gösteriyor.?
    Bizde günlük açıklanan vaka sayısını 10 ile çarpacaksınız.

Gevşemeyin, mesafeli olmaya ve maske tam takmaya devam. Siyasetçi mertebesine yükselebilmiş hiç kimseye hayatınızı geleceğinizi emanet etmeyin.

Yada naaparsanız yapın. Ölümlü dünya. Tadında ölün.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Köy kuralımız neydi.?

Üretim artmadan, birisinin cebine fazladan para giriyorsa, bu para mutlaka ve mutlaka toplumun diğer fertlerinden çıkar.

Son 4 ayda TR de milyoner sayısı 32 bin kişi arttı.

Devletin uydurma verilerinde bile son 7 yıldır milli gelir düşüyor yani TR de üretim düzenli olarak düşüyor.

Üretim düşerken her yıl binlerce yeni milyoner çıkıyor.

Buda adaletsiz düzenin açık göstergelerinden sadece biri.

Şöyle düşünün. Karayip korsanlarını kaç kişi sinemaya giderek izledi.? Dünyada 100 milyon kişi adam başı 40 TL vererek izledi diyelim.
    100 milyon kişiden 40 TL çıktı ve 40 TL daha az paraları var, film başrol oyuncuları, yönetmen ve yapımcı ise ceplerine 10ar milyon TL koydu.
    4 kişinin cebine 10 ar milyon girmesi için 100 milyon kişiden küçük paralar çıktı.

Ama bunlar üretimin sonucu oldu. Film ürettiler.

Hiç film yapmadan bu 4 kişinin cebine, 10ar milyon girseydi.? O zaman soygun olurdu. 100 milyon kişi 40ar TL soyulmuş olurdu.

Bunun yasal zeminini ise devlet hazırlıyor.
    Ödediğiniz vergiler, ülkenin varlıkları, hak etmeyen kişilerin cebine giriyor. Kimi yasal gibi görünüyor 10 TL hak edene 10 milyon veriliyor, kimide direk soygun.

1950 den beridir sistem derinleşerek devam ediyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yarım yamalak delikanlı fatih altaylı, haftalar önce Türkiyedeki tarım olayını ele alacağım dedi.
    İddialı girdiği için acaip şeyler anlatacak sandım.

Sadece bir kaç küçük yazı ile geçiştirdi. 2016 da TARBİL i hangi bakan baltaladı onu yazacağım dedi. Onu bile yazamadı, yemedi.

Ülkemizde tarım alanları ve meralar yok oluyor.
    Hybrid tohumlarla bu ülke bir kaç tohum firmasının insafına kalmış durumda.
    Tarımı geliştirecek projelerden başlatılanları iptal edilmiş durumda.

Bunların çok azına değindi.

Bu ülkeye hybrid tohumu kim mecbur etti onu yazamadı.
    TARBİL projesini kim iptal etti onu yazamadı.
    GAP projesi neden eksik bırakıldı onu yazamadı.
    Tarım alanları ve meralar devlet eli ile nasıl yok ediliyor yazamadı.

Hiç bir politikacının adını veremedi.

Olaya general gibi girdi, maraba gibi çıktı.

İşin ucu gelecekte kazanacağı paralara gelmiş olmalı. Orada delikanlılık melikanlılık kalmıyor. Böyle yarım yamalak delikanlı olup çıkıyorsun.Büyük ihtimalle mevcut parası ona aile boyu yeter artar. yarım yamalak olunca hiç bir parada yetmez.

Hadi şimdi stres atmak için cübbeliyi ekrana çıkarda biraz rating yap. Gelsin paralar.
    Ertesi günde hacı hocaya küfredersin, kendi kızının gelecekte bu hacı hocaların ellerine düşme korkusunu anlatırsın.
    Sora bi daha cübbeliyi çıkar, gelsin paralar.
    Sora tarikat yurtlarında tecavüz edilen çocuklara üzül.

Adam hakkaten acaip yarım yamalak biri. Kendi osuruğu burnuna gelince, kim osurdu diye sağa sola saldıran biri.

1980 den sonra sağa sola saldıran yazarlar epey tutuldu. Sebebi insanların çok ezilmiş olması. Kendi adlarına biri, diğerlerine bağırıyor diye azda olsa huzura kavuşuyorlar.

Sayfa 344/852 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •