Sayfa 740/852 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 5,913 - 5,920 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. bugün yılmaz özdilin köşe yazısını okudum.Aziz nesin vakfını ,öğrencileri yazmış ,aç doyurma bahanesiyle cebine çalışan dernekleri anlatmış.sanki üstteki yazıma cevap gibi olmuş ,tesadüflere inanmam .ben balarısı gibiyim aziz nesinin kitaplarını da okudum ,cav bella da mehterde türküde ilahide her türlü hoşuma giden müziğide dinlerim hiç bir kalıba sığmam bugun atomu parçalayan zeka sayesinde uzaya gidebiliyoruz ki inançsız ilim kör ilimsiz inanç topaldır diyor.her türlü yobazlık bağnazlık dinsizlik ahiretsizliği reddediyorum,eğitim sevgiyle olmalı bir tarafı doldururken diğer taraf boşaltılmamalı,aç doyur derken hayvana bitkiye insana güzel davran ruha da hitap et anlamında söyledim.ben yetimhane ziyaretine gittim oradaki çocukları gördüm herşeyleri var devlet ve yardımseverler el uzatmış ama gözlerinde sevgi eksikliği vardı.bir adam savaşta kolunu kaybetse acı çeker ama bir müddet sonra geçer ,fakat uzuv eksiliği ruhi üzüntüye sebep olur demekki insan sadece maddeden ibaret değil.hem sevgi dolu huzurlu bir ruh hemde maddi ilim ile ancak bir yere varılır.bilen insan öğrendikçe sonsuz bilgi karşısında ne kadar cahil olduğunu keşfeder , karşısındakini hiç bir değer üretmediği halde eğitimsiz cahil diye yaftalayamaz yaparsa kendi cahilliği ortaya çıkar, saygılarımla

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    hs37 skolastiğin anlamına bakmam gerekti. Anlamını yarın yine unuturum. 50 kere anlamına bakıpta 10 dakka sonra unuttuğum onlarca yabancı kelime var. Benim beynin kötü taraflarından biri bu.

---

Rehab'a bişey yazmama gerek yok gibi görünüyor. Doğruyu arama yazısı değilde, propaganda yazısı yazmış. Onun yazdıklarını onaylarsam büyük adamım, onaylamazsam kötüyüm gibi gördüm. Üşenmedende hepsini okudum. Normalde 3 cümleden sonra o tür yazıları okumam, sahibinin neden bu tür bir yazı yazdığını anlamaya çalışırım. Acaba bir çıkar grubunun askerimi yoksa yanlış yönlendirilmiş sempatizanmı.? Sonra sessizce ayrılırım. Ancak araya "bilim, öğretmen, eğitim" kelimelerini filan serpiştirmiş, o sebeple sonuna kadar okuyayım belki anlayamadığım derin bişeyler vardır dedim. Yokmuş. Yeni çağa ayak uydurmak için bir kaç çağdaş kelime sıkıştırılmış propaganda yazısı. Belki kendiside kullanıldığının farkında değildir, bu cümleyede çakacak büyük ihtimalle. Her neyse foruma niye girdim oraya geleyim.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    kavala konusunu yazarken bir şeyi unuttuğumu fark ettim.

Konu hakkında soran ve yazan kişi, hukuk kurallarını ona uygulamak gerekir demişti. Ben adamı kıtır kıtır keserim diye bişeyler yazmıştım.

2 konuya açıklık getireyim. Birincisi kavala'yı Gezi Parkı olaylarından dolayı kıtır kesmem. Yaptığı işleri biraz incelediğimi yazmıştım, adam doğuyu bölme çalışmaları yapıyor. Bunun için oradaki halkı ayaklandırmaya çalıştığı açık. Bu sebeple kıtır kıtır keserim. kavala daha öncede en az 2 kere yazdığım gibi direk abd nin adamlarından biri ve o tür adamlardan ülkemizde ve dünya ülkelerinde siyasetçisi, iş adamı, mafyası, medyası, sanatçısı binlerce, on binlerce, yüzbinlerce var.

İkinci husus, kötü olarak gördüklerimize de hukuk kuralları uygulanmalı. Teoride bu kesinlikle bence de doğru. Ancak hiç bir ülke vatan hainlerini, normal bir hırsızmış gibi cezalandırmaz. Onlara özel kurallar uygulanır çünki sokaktaki hırsız-katil yaptığı eylemle 1 kişiye ve belki bir kaç aileye zarar verirken, vatan hainleri tüm ülke insanlarına ve onların gelecek nesillerine kalıcı zarar verirler.

Hukuk kurallarını almaya çalıştığımız batı ülkeleri bile vatan hainlerine ayrı kurallar uygular ama dünyaya pazarlarken eşit davranıyoröuş gibi pazarlar. Bunların detayına girmeyeyim uzun hikaye. Zaten parça parça batı ülkelerinin yediği haltları yazmıştım. ŞU AN BİLE NATO, KENDİ ADAMLARI DİYE FETÖCÜLERİ KORUYOR KOLLUYOR. Bir kısmı almanyada, bir kısmı yunanistan, ingiltere ve abd de. başka batı ülkelerindede vardır. Örnek aldığımız batı kültürü, özne vatan olunca gözü hiçbir şeyi görmüyor. Hukuk karanlık odaya kilitleniyor.

Doğrusu bumu.? Detay düşünmedim. Tek emin olduğum, sıradan suçlu ile vatana ihaneti aynı tutamazsın. ya batı gibi gizlice guantanamoya götürür her türlü işkenceyi yaparsın, yada onlar için özel hukuk kanunları çıkarır ve uygularsın. Çıkarmak başka uygulamak başka. Bizdeki kanunlar uygulansa, TV lerde gördüğünüz o saygın sanılan insanların %90 ı hapislerde sürünürdü.

Onlarada yine hukuk kuralları uygulanmalı ancak vatan hainleri için ayrı kurallar belirlenmeli. teoride buda doğru. Doğru olmayan yine insan. Bizim hukuk kurallarını kim yazdı.? Mesele burada.

Misafir geldi, ara vereyim
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Misafir gelince üstteki yazıyı yarım yamalak bağlamak zorunda kaldım. Birde tekrar okuyup geliştirme ve düzeltme yapamadım.

Önce hukuk doğru düzgün yazılacak, bizim hukuk özellikle hırsızlıklara açık bir hukuk. Güçlünün güçsüzü ezdiği bir hukuk. Uygulayanda güçlüye hizmet eder halde. O sebeple pek bir anlamı yok hukuktan bahsetmenin.

Önce düzgün yazacaksın, sonra uygulayacak olanları düzgün seçeceksin, sonra herşey düzenli işler zaten.

Öyle bir ülkede kavala'lar türemez, bin Ali'ler türemez, cengiz'ler, ağaoğlu'lar, akp ler, suudi tarikatları olmaz, baykal'lar kılıçdaroğlu'lar olmaz, bizde bu tartışmayı yapmayız "karşı parka hangi bitkileri dikelim" onun tartışmasını aynı bu hararetle yaparız. Evet birde işin felsefi yanı var. Öyle bir ülkede, kavala tartışması yapar gibi aynı hınç ve hararetle bitki kavgası yaparız, sanki gül yerine lale dikilirse ülke elden gidecekmiş gibi.

Yine insan doğasına geldik iyimi.?
    @NeAcaipDunya

5. temel analizle ilgili bir hisse ile bilgi sahibi olmak için bakarken burası denk geldi son iki sayfan hariç okumadım yazılarını ,insanların maymundan, kendının kecıden geldıgını ,halkın eğitimsiz oldugunu falan fıstık bunları görunce gerekenı yazdım. hep baskalarından alıntılar yapmıssın ,ben mavı yaka ıscıyım aslında beyaz yaka, lısans mezunuyum orta hallı bırıyım , ozel bır fırmada senelerdır az ucrete talım edıyorum ,askerlıgımı yapalı 25 sene oldu nerdeyse ,propaganda nedır bılmem, sıyaset anlamı yalan demek oldugu ıcın hıc anlamam ,çakma asker ,sempatızan da degılım ,tek derdım cocuklarımı ıyı okutabılmek ,kecıden gelmen onemlı degıl, ama ınsanları maymun yerıne koyman ve kendınde nasıl bır cevher gordun kı bu halkı egıtımsız yerıne koyuyorsun, bunları merak ettım dedıgın gıbı onemlı bırı degılım ,orta hallı vergısını odeyen aıle babasıyım ,normalde cok sakın etlıye sutluye karısmayan bırıyım ama konu dunyanın en guzel ınsanlarının oldugu mılletımıze gelınce iş değişiyor ,sende ego kişilik bozuklugu narksıt bır dusunce yapısı oldugunu zannedıyorum ,hangı partıyı sahısları sıkayet edersen yaz kardesım ama lutfen mıllete halkımıza laf ederken dıkkat et

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    rehab bu sefer biraz doğruyu aramaya çalışmış. Sanırım sıradan birinin sayfasına girmediğini biraz anlamış. Sıradan değil derken kendimi övmüyorum. Alışkanlıklarınızın, öğrendiklerinizin, gördüklerinizin dışında bir şey demek sıradan olmayan demektir. Sıradan olmayan şey, iyide olabilir, kötüde olabilir.

Önceki yazdıkları yönlendirilmiş birinin yazdıklarıydı. Bu kez içten yazdığı için kestirip atmayacağım. Kişiye hakaret de içeren bir yazı yazmış, hoş olmamış ama sebebini anlıyorum. Yazdıklarım geçmiş öğrendiklerine ters olduğundan, bu yaşta kabul edilemez. Çok genç olan bunalıma girer, yaşlı ve orta yaşlı olanlar saldırıya geçer. Bildiklerinize çok ters bir bilgi almışsanız, boşluğa düşersiniz. Doğal davranış tarzı saldırıdır. Oda bunu yapmış, sorun değil anlıyorum. İkimizin bildikleri çok farklı. Benim bilgimi kendisine saldırı olarak algıladığı için, karşılık vermiş.

Maymun olayını ben yazmadım, maymundan evrildiğimiz tüm dünyada derslerde okutuluyor. Sadece kendi katkımı sunuyorum. benim katkım doğruda olabilir yanlışta. İsteyen kabul eder isteyen red eder.
    Evrim, sadece bilimsel hiç bir temeli olmayan din adamları tarafından kabul edilmiyor. İnanç ile, deneysel gerçeklere dayanan bilimi yalanlamaya çalışıyorlar. Sanki bilim adamlarının söyledikleri doğru olsa, kendilerini yok olacaklarmış gibi hissettiklerinden, var olma savaşı verdiklerini düşünüyorlar. halbuki insanlar arasında din'ede yer var, bilimede. Onlar tamamını istiyorlar. Gerçekte sadece abd ve ingilterenin yarattığı tarikatlar bu istekte gibi. Gerçek islam'ı, hristiyanlığı, museviliği öğrenen-öğreten din adamlarının böyle bir dertleri olduğunu sanmıyorum. abd-ingiliz emri ile, suudi arabistan ve bae'nin parasıyla yaratılan tarikatlar, dine değil abd ve ingiltereye hizmet ediyorlar. siyoniste hizmet eden musevi ve hristiyan din adamlarıda aynı.
    Önde olan, etkin olanlar maalesef çıkar gruplarına hizmet eden din adamları ve kendi çıkarları doğrultusunda eğip büktükleri dinler. Gerçek din adamları daha çok, ama geri planda kalıyorlar.

rehab başka ne yazmış. Son bölümde taraftar toplamaya çalışmış o kısmı geçelim. Maç yapmıyorum veya ispat derdim yok, kabul edileyim gibi bir derdim yok, tersine geleni kovalıyorum. Admin ceza versede yazmaktan kendimi kurtarsam diye bakıyorum. Çok vaktimi alıyor ama yazmadan da duramıyorum. Burdan kovalasalar başka yerde yazarım. Şimdiden planım hazır. Hatta epey güzel bir plan, kovalasalar iyi olur.

Her neyse, sırf içten yazdığı için uzattım, gereksiz yazı oldu. Şimdi önemli bir konu bulayımki, kafam dağılsın.
    @NeAcaipDunya

7. Bilimsel olarak bir türün başka bir türe dönüşebilmesinin imkansız olduğu, yani maymun insana insanın maymuna dönüşmesi mümkün olmadığı ispatlandı, biz insanı en mükemmel şekilde yarattık bu da ayet, hem bilimsel hem örnekle açıklamaya çalıştım, yazılarımda herhangi bir hakaret bulamazsın herkesin düşüncesine saygı duyarım, ama bilime saygı göstermemek olmaz, insanın maddi bedenden ibaret olmadığı ruhunun olduğunu da örnek ile yazmıştım, ben sevgiden bahsediyorum atomu parçalayan bilim adamıda inanç ve ilimin bir arada olursa güzel olmasından bahsediyor, taraftara ihtiyac ta duymuyorum, bir şey ispat derdinde de değilim, sen beni hiç bir partiyi grubu savunmadığım halde birşeyler olmakla suçladın, buna paranoya derim kendini halktan üstün gördün buna ego narksist bir düşünce yapısı derim, insanın maddi ve ruh tarafını da geliştirmesi de gerektiği ni söylüyorum, sevgi den bahsediyorum, senin ne değer ürettiğini sordum zenginlik güç makam mevki bunlarmı üstünlük kriterleri, yazılarımı düşünce seviyesine göre artırır veya azaltırım umarım yardımcı olmuşumdur, gerçek insan bilim adamları çok mütevazidirler, benim kriterim bir işi yaparken sevgiyle yapmak ve hakkını vermektir ister prof ol ister memur ister işçi,bir şeyi ortaya atarken ispat etmen lazım ama sen bunu yapamadın, sana yardımcı olmam mümkün değil, tavsiyem yazdıklarımı defalarca okuman,

Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Bilimsel olarak bir türün başka bir türe dönüşebilmesinin imkansız olduğu, yani maymun insana insanın maymuna dönüşmesi mümkün olmadığı ispatlandı, biz insanı en mükemmel şekilde yarattık bu da ayet, hem bilimsel hem örnekle açıklamaya çalıştım, yazılarımda herhangi bir hakaret bulamazsın herkesin düşüncesine saygı duyarım, ama bilime saygı göstermemek olmaz, insanın maddi bedenden ibaret olmadığı ruhunun olduğunu da örnek ile yazmıştım, ben sevgiden bahsediyorum atomu parçalayan bilim adamıda inanç ve ilimin bir arada olursa güzel olmasından bahsediyor, taraftara ihtiyac ta duymuyorum, bir şey ispat derdinde de değilim, sen beni hiç bir partiyi grubu savunmadığım halde birşeyler olmakla suçladın, buna paranoya derim kendini halktan üstün gördün buna ego narksist bir düşünce yapısı derim, insanın maddi ve ruh tarafını da geliştirmesi de gerektiği ni söylüyorum, sevgi den bahsediyorum, senin ne değer ürettiğini sordum zenginlik güç makam mevki bunlarmı üstünlük kriterleri, yazılarımı düşünce seviyesine göre artırır veya azaltırım umarım yardımcı olmuşumdur, gerçek insan bilim adamları çok mütevazidirler, benim kriterim bir işi yaparken sevgiyle yapmak ve hakkını vermektir ister prof ol ister memur ister işçi,bir şeyi ortaya atarken ispat etmen lazım ama sen bunu yapamadın, sana yardımcı olmam mümkün değil, tavsiyem yazdıklarımı defalarca okuman,
    maymun insana dönüştü diyenlere kimse şunu sormuyor!
    şimdiki maymunlar ne iş diye :-)

Sayfa 740/852 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •