Sayfa 436/852 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,481 - 3,488 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Bol kazançlaar.
    Sağol abigail
    Umarım sende kazanıyorsundur.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son durumum:
    hisse vadelide çok az long kaldı. Al sat yapıyorum.
    ONS da kırmızı barı görünce longları kapadım, kenara çekildim.
    usdtry de orta vade bir miktar short duruyor.

Bugünlerde ortam karışık, daha çok kenarda beklesem ve durumu anlamaya çalışsam iyi olur diye düşünüyorum.

Pozisyon tutmamaya çalışacağım. Acaba hisse piyasalarında short zamanı geldimi.? Tabi realizasyon anlamında söylüyorum, trend dönüşü değil.

İşin ilginç yanı, bir tek yabancılar XBANK satıyor, oda saçma sapan korkuları sebebi ile. Yabancılar hariç hiç kimse satmaya hevesli değil. Realizasyon filan isteyen yok.

Görüntü böyle.

.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    XBANK dakiler, hala batıdaki sorunların etkisi ilemi davranıyorlar.? İlginç bir durum. Batı normale döndü, XBANK dönmedi.

Tekrar yazayım, açıkça görülüyorki XBANK dakiler hariç kimse endeks düşsün istemiyor. Ne kadar realizasyondan çekinsemde hala ufukta öyle bir ihtimal görünmüyor.

S&P de düzeltme gelirse belki bizede sirayet eder. Hatta kesin sirayet etmesi gerekir çünki S&P öksürse XBANK hapşırıyor.

Hisse lerle ilgili yazacak pek bir şey yok. Batıdaki Her rüzgârdan etkilenen ürkek yabancılar hariç herkes yükselsin istiyor. Görüntü öyle.

---

ons ortada duruyor. Tahvil faizleri ilk kez yükseldiğinde, ons çakılmıştı. Tahvil Aynı miktarda bugün yükseldi ons da hareket yok. Sabah yükseldi, akşama doğru biraz düştü. EUR/USD pariteside kararsız yerinde sayıyor. abd nin son dağıttığı 900 milyar dolar lık yardım, ocak şubat aylarında abd göstergelerini hızlı iyileştirecektir. Yardım en alt kesime dağıtıldığından ekonomiye girecektir.

Bu yüzdenmi enflasyon korkusu sardı abd li kelaynakları.?
    ons da kenardayım, biraz izleyeceğim. ons u etkileyen çok fazla parametre var ve her seferindede aynı şekilde etkilemiyor. ons spek'lerinin pozisyonunu anlamaya çalışıp ona göre oynamalı.

---

usdtry de kimse satmıyor. Kimse satmayınca En küçük talepte de yukarı hareket ediyor.
    Merkez bankasının piyasadan doviz toplamasını bekliyor olsalar gerek. Merkez bankasının bu tür bişey yapacağını sanmam, farklı doviz toplama yöntemleri var. 2 tanesini biliyorum.

Birincisi TR deki altın madenlerinden çıkan madenin tamamını alıyor. Altın demek doviz demek. Geçen yıl 43 ton altın çıkmış. sevinmeyin altını çıkaranlar kanadalı, avustralyalı şirketler filan. Sahipleri siyonist. tayyipe teşekkür edin.
    tayyip maden Ruhsatlarını bu şirketlere zamanında bolca vermiş, bunlar ruhsatların bir kısmını yerli şirketlere satıyor. Satın alanlarda akp nin ünlüleri. cengiz di, koza ydı, nurol du filan. Gözlerim bu günleridemi görecekti. (bu gözler)

İkincisi, TR deki şirketlerin, ileri tarihli doviz alacaklı senetlerini kırıyorlar. MB de sonuçlanan bu işleme reeskont deniyor.
    Örnek: Şirket, ileri tarihli senedinin parasını şimdiden alabilmek için bankaya götürür. 100 USD lik senedi 90 USD karşılığı TL alarak kırdırır. Bankada bu senedi götürüp MB de 95 USD karşılığı TL ye kırdırır. Banka ve MB 5 er USD kazanıyorlar. MB nin diğer kazancı ise doviz stoğu artıyor. Tabi rakamları salladım, kırdırma oranlarını bilmiyorum ama yöntem bu. MB büyük ihtimalle bankanın getirdiği 100 USD lik senede 482 USD karşılığı TL veriyordur. Netçede kasa nın sahibi değil, kasayı dolduran çalışanlar, onların görevi boşaltmak.

---

hisse ve ons da kafam net değil. Vur kaç olayına gireyim diyorum. tabi vuracak olan benim, en azından planım böyle. Sonra da kaçarım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Medyanın tarafsız olması gerektiğine güzel bir örnek daha.

Bizde medya tamamen çıkar gruplarının elinde, bir tarafta yahudi siyonistler var, beyaz yaka bunları seyrediyor, okuyor. Diğer tarafta abd ve ingiliz gizli servislerinin üretip dünyaya saldığı gerici tayfa var, bunlarıda kötü eğitim almış yada hiç eğitim almamış kesim seyrediyor, okuyor.

İki çıkar grubu arasındaki fark ne.?

Siyonist medyanın kendine göre kuralları var ve olabildiğince yalan haber yayınlamamaya çalışıyorlar, güveni sarsmamaya çalışıyorlar. Ancak haberleri taraflı sunuyorlar ve batının, israilin zararına olan olayları görmezlikten geliyorlar.

Sadece bunları takip ediyorsanız, yalan haber olmamasına rağmen, batıyı mükemmel, geri kalan herkesi ilkel sanırsınız.

Yalan haber hiç yokmu.? Var tabiki ama kendi ürettikleri yalan haberler değil. Batılı gizli servislerin ürettiği yalan haberleri sunuyorlar veya CIA destekli dernek ve vakıfların ürettiği yalan haberleri sunuyorlar. Bu dernek ve vakıflar dünyada ve ülkemizde bolca var. Sunarken doğrumu yanlışmı siyonist medyada çalışanların %90 ı bilmez, sadece içlerindeki kilit adamlarla kafası çalışanlar bilirler.

Gerici medyada ise kural sınır yok. Bizzat yalan haberleri kendileri üretiyorlar. Ahlak yok, ar yok. Bile bile kendi gruplarının yalan haberlerinide sabah akşam yayınlıyorlar.

Sonuca gelirsem, siyonist medyada bugün ÇİNin sinovac aşısı haberi vardı.

Aşı aslında çok başarılı. Aşı vurulan binlerce kişide ağır hastalanan ve ölen yok. %100 başarılı. Virus az kişiye bulaşıyor ve bulaşanlarda hafif atlatıp iyileşiyorlar. Aşı, virus bulaşsa bile ağırlaşmasını önlüyor. yani %100 başarı.

Siyonist medya bunu nasıl sunmuş.
    %50 başarı.

%50 yi nerden çıkarmışlar.?
    Aşılanan kişilerden, virus bulaşanlar olmuş. O sebeple %50 imiş. Tabi bunun detayı var, paragraflar dolusu anlatmışlar ama özet bu.

Lang virus hiç kimseye bulaşmayacaksa aşıya ne gerek var. tabiki bulaşacak, aşı etkisini gösterecek ve en kötü ihtimalle vatandaş hafif atlatacak. İyi ihtimalle hiç hissetmeyecek.

siyonistlerin bluuuumberg'i haberi bu başlıkla vermiş. "ÇİN aşısı %50 başarılı" diye.

Haberde YALAN yok, ama kötü taraftan bakılarak verilmiş. KÖTÜ NİYETLİ bir haber. %100 başarıyı, alt gruplardaki ÖNEMSİZ detay ön plana çıkarılarak %50 başarı gibi gösterilmiş. Biliyorlarki okuyanların %80 inin aklında başlık kalacak, manşetteki %50 başarı kalacak.

Karaktersizlikte PROFESYONELLEŞMİŞLER. Nitelikli dolandırıcılar.

Aynı haberi batı aşılarında yapmıyorlar, direk %94 başarılı deyip işin içinden çıkıyorlar. hastalarda detaya girilmemiş, başka oran açıklanmamış. Batılı moderna aşısında önce %90 dendi, 1 hafta sonra %94 dendi neden bu rakamlar hiç sorgulanmadı.?

Gerici medya bu haberi nasıl veriyor bilmiyorum. Tek cümlelerine dayanamıyorum. Açık açık Öyle çok yalan söylüyorlarki, normal birinin dayanabilmesi imkansız. Onlar nitelikli profesyoneller değiller.

Liderleri hangi aşıyı gösterirse o aşı %100, diğer aşıdan ölenler bol olduğunu yazarlar herhalde. Hatta liderleri aşıya gerek yok, siyah dut yeyin virus mürüs bulaşmaz dese onu yayınlarlar. Aşı olmadığı için 500bin kişi ölür, bunlar günahkârdı o sebeple öldüler diye yazılır.

Gerici medya derken şeriatla yönetilen ülkeleri kast ediyorum, sakın aklınıza başka ülkeler gelmesin.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de 55 kere yazdığım gibi XBANK hariç düşmesini isteyen yok. XBANK daki yabancılar da TR değil ABD haberlerini takip ediyorlar.

TR haberlerini takip etseler, saygıdeğer tayyip beyin, "batı ne isterse yapacam, opla dese oplicam" sözünü görür ve korkmazlardı. Hoş saygıdeğer sayın tayyip bey geçmişte ikibinbeştüz laf etti, hepside boş çıktı, tam tersini yaptı, tüm yoldaşları ile kanlı bıçaklı oldu... Hakkaten yaw, yabancılara hak vermemek elde değil, satın XBANK ı.

Yabancılar abd haberlerine odaklanınca, oradanda birsürü kötü senaryo yayılıyor. O senaryolarla korkuyorlar.

Benden çıkan bu.Haftalardır izliyorum, yabancıların XBANK daki davranış tarzına başka anlam veremedim. Ne realizasyon yapıyorlar, ne çıkışa katılıyorlar. Halk arasında buna "ne emmeye basma tulumbaya geliyor, nede öhhö ye" gibi bi laf ediyorlardı. Anlamsız oldu gibi. Halk arasına epeydir katılmıyorumda, kalıpları unuttum biraz.

---

Ons, perşembe biden ın açıklayacağı pakete kilitlendi. Perşembeye kadar ciddi bir düşüş yaşamaz.

---

usdtry, hak yoluna dönmüş görünüyor. Aşağıya doğru hafif meyillendi. Olması gereken bu. Tabi biliyorsunuz para piyasalarında olması gereken olmaz. Herkes "yaw olmayacak" dediğinde olur. Sebebi, o tahtayı yöneten spek in pozisyonu öyle gerektiriyor emşerim.

---

hisse vadeli ve ons da long sat-al yapıyorum.
    usdtry de short orta vade durumum devam ediyor.
    eur/usd de kenardayım.

Dün XBANk vadeli oynayabilirmiyim diye baktım, yok oynayamam. O tahtada neredeyse hiç işlem olmuyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST için TV deki yorumcularda sık sık realizasyon demeye başladılar. Herkesin düzeltme beklediği yerde düzeltme olurmu.?

Normalde olmaz.
    Olmamasının sebebi yeni giren 800 bin kişi olsa gerek. Bu yıl BIST deki katılımcı sayısı yaklaşık 1.2 milyondan 2 milyona çıkmış.
    800 bin kişi kaç TL sokmuştur. Sanırım XBANKı alacak kadar sokmuştur.
    Yeni oyuncu girmeye devam ettikçe, düzeltme gelmeyecek gibi.

Hisse vadelide korka korka long alıp satıyorum. Aslında korkacak bir şeyde yok benim açımdan çünki çok az kontratla oynuyorum, sermayede yeterince büyüdü. %20 düzeltme gelse beni etkilemez. Yinede refleks olarak tırsıyorum elimde değil. Martdan beridir aylarca o kadar çok dayak yedimki, son 3 aydır hep kazanıyorum ama korku üzerimden hala kalkmadı.

---

ONS da ilginç şeyler oluyor. 2 trilyonluk biden paketi geliyor ve asya seansında ons düştü. Asya seansı genelde hem S&P vadeli için hemde onsa için yatay geçerdi. Avrupa seansı ve abd seansı agresif hareketler yapardı.

Bu kez asya yaptı. Diğer ilginç olanda 2 trilyona rağmen düşürdüler. Önceki aylarda paket deyince yükseltiyorlardı. Mantıklı sebebide var. Bol olan şeyin fiyatı düşer. 2 trilyon dağıtımı zaten bol olan USD yi dahada bollaştıracak, USD fiyatı düşünce, USD ile fiyatlanan global ürünlerinde fiyatı yükselir.

Ama tersini yaptılar hemde asya seansında. Olayı anlamamış durumdayım. Yakında sebebini öğrenirim ama iş işten geçmiş oluyor. ons da hep 1 gün sonra sebebini öğrenebiliyorum. abd deki gelişmelere göre fiyat belirleniyor ve ben abd bilgilerine zamanında ulaşamıyorum.

---

usdtry de şubat, orta vade short duruyor. Ocak vade de long oynasam iyi olacak. Durmadan 7,40 inip çıkıyor. 7,40 da long al 5 kuruş veya devam ederse 10 kuruş sonra sat. Hep aynı şeyi yapıyor, neden faydalanmayayım değilmi.?

Bunun üzerine düşüneyim biraz.

---

Bu akşam biden paketi açıklayacak, açıklama saatini göremedim.

Akşam 20:30 da, FED başganı Powel konuşacakmış. Bizim XBANK ın S&P ye kitlenmesinden dolayı maalesef bu konuşma önemli.

Günlerdir süren piyasa karmaşıklığını bitirebilir. Hep iyi şeyler söylemiştir. biden'ı desteklemek amaçlı piyasaya coşku verebilir. Tek tehlike, yanlış anlaşılabilecek birşey söylemesi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    usdtry de 7,40 da long alsammı dedim, anında korktular. 7,40 ın altına indirdiler.

Ocak vade short ların tamamı kapandı. Şubat orta vadeler duruyor.
    Ocak vadeyi gerektiğinde, güniçi long alıp satma amaçlı kullanabilirim.

ons da hala şaşkınım, çing pin aradı "affet abi" dedi. Avrupalılar, asyalıları onsu yukarı çekerek cezalandırır dedim ama onlarda yemedi. abd de kendilerini cezalandırır diye korkmuşlardır. ons da vur kaç yapayım dedim ama ilk yumruğu ben yedim. Biz kapalı iken asya seansında düşmesi kötü oldu. El kol bağlı bekledim.

biden ın ne diyeceği biliniyor gibi. Fiyatlara girmiş olmalı. Farklı söyleyeceği şeyler sürpriz olur.

Bu akşam gözler Powel da olacak. Global para piyasalarını yükselten, abd de hisse ve emtia balonlarını oluşturan, FEDin verdiği aylık 120 milyar USD ve ECB nin verdiği aylık 60 milyar avro. Para piyasalarına haketmedikleri paraları pompalayarak, beleş servete kavuşturuyorlar.

Kuralımız neydi.

ÜRETMEDEN CEBİNE PARA GİRİYORSA, BU PARA MUTLAKA VE MUTLAKA TOPLUM İÇİNDEKİ DİĞERLERİNDEN ÇIKAR.

1970 den beridir abd de, 2008 den beridirde her yıl artarak avrupada finansa para yağdırılıyor.
    abd ve ingiliztere nin sokaklarda yatan aileleri meşhur.
    Bu evsizlere fransız ve almanlarda eklenecek. 20 yıl sürmez izleyin. Devletler için 20 yıl kısa süredir.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Sağol abigail
    Umarım sende kazanıyorsundur.
    Yok hayır borsada veya herhangi bir yatırım kolunda değilim, sadece uzaktan, çook uzaklardan izliyor ve kendimce analizler yapıyorum. İleri derecede temel veya teknik analiz bilgim yok zaten borsa alanım değil. Henüz öğrenciyim ve ülkenin durumu geleceğimi gereğinden fazla kaygıyla düşünmeye sevk ediyor bu yüzden normal bir hayat sürebilmek için biraz daha fazla para kazanmam gerektiğini düşünüyorum/biliyorum.

Özetle 20 yaşında, gelecek kaygıları nedeni ile alanının dışına çıkma zorunluluğu hisseden biriyim, o kadar. Birkaç ay önce nasıl olur nasıl biter diye ASELS'ten 3 kağıt alıp satmıştım o kadar. Aracı kuruma 53 kuruş kazandırdım, zarardayım. :D

Takibindeyim, bol kazançlar

Sayfa 436/852 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •