Sayfa 291/852 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şu an elimde yok ancak bi kaç aydır short dan 16bin puan kazanmışım.
    Aynı anda hem short, hem long olayı fena değil.

viop tarafındada gördüm, aynı anda hem short hem long olayını çeşitlendirip, geliştirenler var. Tutmayan tarafa stop eklemişler. Ben tutmayan tarafı elimde tutuyordum. Tabi bende viop'a ayıracağım zaman yok, sürekli piyasa ekranı başında değilem.

Bizim millet geliştirme konusunda çok başarılı. Bir sisteme oturtup tuttururlarsa, istikrarlı para kazanabilirler gibime geliyor. Psikolojiyi devreden bi şekilde çıkarabilmeleride gerekebilir. Ayrıca çok iyi teknik analiz bilgiside gerekebilir.
    Çok muallak yazdım. Yediğim dayak yüzünden tabi.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir konuya şahit oldum.

Devlet bankaları küçük işletmelere 500 bin TL ye kadar kredi verecek. Düşük faizli.

Bu kredi için başvurmuş biri hesap yapıyordu.

Devlet bankasından 100bin çıksa, %7,5 faizi var. TEB e götürüp faize yatırsam %12,5 faiz.

fark %5.

100bin TLde yılda 5 bin TL havadan kazancım var.

500bin TL çıkarsa yılda havadan 25 bin TL kazanç.

Bu hesap şaka değil, bizzat şahidim.

Her yıl durmadan paketler teşvikler açıklanıyor ancak yatırımlar hiç artmıyor. O teşvikler işte böyle kullanılıyor. Kimisi dovize yatırıyor, kimi daha yüksek faiz alacağı diğer bankalara. yatırım için kullanan yok.

Bunu bile bile de devlet durmadan teşvik dağıtıyor. o teşviklerinde nerelere gittiği açık.

Kural neydi.?

Havadan para kazanıyorsan, o para diğer insanlardan çıkar.

Devletin dağıtımından faydalanamayanlar fakirleşiyorlar. Birde uydurma enflasyonla maaşlarına düşük zam alanları hesapla. Hali ile fakirleşme hızlı oluyor.

Cahil millet, nasıl fakirleşiyor, neden geçim sıkıntısı çekiyor, hiç bir zaman bilemiyor. Aha keçi anlatıyor. Dinle kardeşim.

Devleti hırsız olmayan bir ülkede, senin çalıştığın kadar çalışan bir insan orta sınıftır. rahat yaşar. Ekonomik sıkıntı çekmez.

.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen hafta yine yabancılar hisse senedinden yüklü çıkmış.

Bu hafta çıktıklarını sanmıyorum. Belki bir miktar girmişde olabilirler.

Üç dört gündür BIST, batı borsalarından hafiften ayrıştı gibi. Tam bağımsızlığını ilan etmedi ancak düşüşlere direniyor. Buda akla ne getiriyor. Bu hafta en azından yabancılar çıkmıyor olmalı.

Bi kaç gündür bende short olayını bıraktım. Sadece az miktarda long tutuyorum. Arada kapatıp tekrar alıyorum filan.

abd de ikinci dalga satış gelirsede yapcak bişey yok. Yanlız gün geçtikçe, ikinci dalga satış gelme olasılığı azalıyor, çünki virus pek çok yerde yataya bağladı, ÇİN de ise karantina kalktı. tekrar ticari hayat başlıyor. Bu ne demek.? Tedarik hattı, yeniden yavaş yavaş kurulmaya başlanacak. Yani iyi haber.

Birden bire her şey düzelmez tabiki ancak abd de ikinci dalga satış ihtimali azalıyor.

Yukarı dönersede, dow'u yeni ve daha büyük balonlarla görebiliriz çünki son bir ayda saçılan trilyonların haddi hesabı yok. O trilyonlar ın ne kadarı finansın kasasında kaldı bilmiyorum ancak epey bi doldurmuşlardır. "Yeni balonlara kaynaaak."

Birde önümüzdeki yıl baz etkisi başlayacak...

her neyse, ufaktanda olsa long tutmaya başladım. Shortu bıraktım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün S&P yine fibo %50 yi geçemedi. 2790 civarında fibo %50 var. Ayrıca 3 indikatörde sat diyor.

Fakat 2790'ı geçecek gibide görünüyor. Geçemeyebilirde. Dünki rüzgar birazda açıklanan trilyonlarla alakalı idi.
    2800 üzerinde kalıcı olursa bir aşamayı daha atlatmış olacak.

S&P o aşamayı geçemesede, BIST son bir haftadır batı borsaları düşüşlerine çok katılmadı. Yani abd ve avrupa aşağı inerse BIST ne kadar iner, oda ayrıca cevaplanması gereken bir soru.

Bu arada S&P nin gözünün yağınıda yiyeyim. O kadar belliki kısa vade hareketi. Dönüşünü belli ediyor, çıkışını belli ediyor.
    Ama kısa vade diyorum, hatta çok kısa. Bir kaç saatlik.
    dax ve cac da S&P ne yaparsa aynısını yapıyor. Yanlız bir fark var. abd borsasında satılacak veya alınacaksa ve ve ciddi bir dönüş arefesi ise, dax da bi kaç saat önce hareketi başlatıyorlar.

Anladığım kadarı ile, S&P'den derinliği daha az olan borsalarda, harekete biraz daha önce başlıyorlar eğer orta vade dönüş arafesi ise yada uzun vade trend dönüşü öncesi ise.

Geçtiğimiz yıllarda bir ara, Önce BIST de başlatıyorlardı hareketi. Bizde hiç derinlik olmadığından, ilk bizi vuruyorlardı.
    Son düzenleme : alicemal; 10-04-2020 saat: 09:10.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kendi vatandaşından sürekli para dilenirken, yabancılara devlet eli ile yaptığımız yardımlar devam ediyor.

Vatandaşına dünyanın en pahalı etini, karaciğerini, sütünü yediren, en pahalı benzinini doğalgazını veren, gelirine göre en pahalı arabayı evi satan devlet, başka ülkeye bedava yardım dağıtıyor, hemde ödül alıyor.

Bu sebeplede tüm avrupa bizi kıskanıyor.

Bu zihniyeti normal gören ve destekleyen on milyonlarca insan var.

Geliyoruz benim teorime, hangi canlılardan evrildik ve bu canlıların özellikleri nelerdi.?

Fi tarihinde çıkacak kitabımda, detaylı örneklerle tüm özellikleri açıklıyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altın ve USD/TL yükseldi.

İkisinin sebebide karşılıksız para basma gibi görünüyor.

Bizde devletin para basma isteği göstermesi ve muhalefetinde desteklemesi TR de USd yi son aşama yükselten etkendi.
    abd de ise FED in "Zaten basıyordum, ilaveten sınırsızcada para basarım kimse karışamaz" demesi de ons altını zıplattı.

Para basmanın sebebi ise ise virus du.

Bu durumda virus yani ana sebep ortadan kalkmaya başlayınca, ons altın ve USD/TL'nin yükselme sebepleride ortadan kalkacak demektir.
    Hem ons altın, hemde USD/TL nin bir miktar düşmesini bekleyebiliriz.

Virus, abd ve TR de hala yataya bağlamadı. Yükselişte.

---

TR de "karşılıksız para basacam" denmesi bile USD yi zıplatıyor.

Peki neden abd 1973 den beri karşılıksız para basıyor ve 2008 den beridirde ipin ucunu kaçırmış şekilde para basıyorken, USD ye bişey olmuyor.?

Çünki dünya finans sistemi kontrolleri altında, fiyatı orada belirliyorlar, dünya medyasınında %85 i kontrolleri altında, orada besledikleri adamlarda, abd nin yaptıklarını sizin gözünüzde normalleştiriyorlar.

O beslemeler, abd ne yaparsa yapsın iyi gösteriyor, başka ülke abd çıkarına olmayan bir şey yapsın, hemen saldırıyorlar. Kendi medyan sana saldırıyor. Tabi sen kendi medyan sanıyorsun.

Ne medyan senin, nede finans sistemin. Satmışsın bankalalarını suni çıkarılan krizler sonucu yahudiye. Gelen parayıda yine yahudiye ithalat olarak geri iade etmişsin. Bu süreci TR deki yahudi medya normalleştirmiş, teşvik etmiş.
    Sistemleri "hep bana" şeklinde çalışıyor.

O yahudi medya hala senin altını oymaya devam ediyor. 7/24 durmuyor. Habercileri, köşe yazarları, TV yorumcuları, hergün senin geleceğini yok ediyorlar.

.
    Son düzenleme : alicemal; 13-04-2020 saat: 12:23. Sebep: coat
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P 2800 ü dün geçti. Bakalım kalıcı olacakmı.?

BENCE kalıcı olmaması için şu anda normal sebep yok. Yanlızca global balinalar pozisyon ayarlamak isterse düşürürler. Tabi sadece yüzeysel bakıyorum.

Avrupa ve abd de bir kaç gündür, vaka artış sayısı aşağı döndü.
    Dağıtılan trilyonlar var.

Merkel ne dedi, hiç bir şirketimi ucuza yabancıya kaptırmam dedi.
    Çin zaten başından beri şirketlerini koruyor, medya dedi diye herşeyi satışa çıkarmıyor, zaten medyasınıda yahudiye kaptırmamış görünüyor.

Bizde her gün TV ve gazetelerde bedava yahudi medyası reklamı yapılır. twitwer, facebook, google, instagram, bu kelimeleri kullanmak bizim TV ve gazetelerde bedavadır. Günde binlerce kez de kullanılır. Halbuki reklama girer ve paralı olması gerekir.

Fakat bizim hükümetleri kuran abd emri ve suudi parası, bu reklamları bedavalaştırdı. yahudi medya baskısı ile bedavalaştlar. Zaten hükümetler abd emrinde.
    Bu internet siteleri bizde en tepede ve yerini hiç bir şey yıkamaz.

Bir Türkiye sahipli sitenin bu kadar bedava reklamı yapılsa, o sitede twitter kadar instagram kadar yükselirler. neticede bu siteleri kurmak, herhangi bir Türk yazılım ekibinin bir kaç ayını alır hepsi o. Yayılmalarının sebebi çok başarılı veya çok süper olmaları değil, tamamen bedava reklam sebebi ile.

Çin'de öyle değil.

Onlarda yahudi siteleri değil, kendi siteleri revaçta. Sahipleride Çin liler. Henüz ele geçiremedi yahudiler, Çin'i. Bizse tam sömürgeleriyiz, akp sayesindede köleliğe doğru gidiyoruz.

S&P den bahsedecektim, nereye girdim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Baştan alalım,
    S&P 2800 ü geçti.

Global balinaların pozisyonu uygunsa, tekrar aşağı inmesi için sebep yok. Du yaw, bunları yazdım sanki.?

Ne demiştim. Uzun vade Trendleri ülke ve dünya ekonomilerinin durumu belirler ancak trende ne zaman girileceği, balinaların kontrolundedir.

Görüldüki TR, avrupa ve abd dedi balinalar, abd li dev fon'lar. Bu krizde onu gördük.

Bizde ve gelişmekte olan ülkelerde, abd ve avrupa borsalarından daha önce almaya başladılar. Bu genel bir taktiklerimi acaba.?
    Derinliği az olan ülkelerde daha öncemi alıma başlıyorlar.

Eğer yukarı trend devam ederse, yöntemleri bu demektir.

Hala ikinci dalga satış için azda olsa sebep var.

Birinci sebep, global balinalar istedi diye döneriz. Satışa dünya kurumlarının yetkilileri, yapacakları açıklamalar ile destek olurlar. Neticede hepsinin maaşını onlar veriyor. IMF yetkilisi konuşur, ağır resesyon geliyor der, FED müdürlerinden biri konuşur, bir kaç fon yöneticisi konuşur vb.. satış için korku algısı yaratılır.
    İkinci sebepse, virus yeniden hareketlenebilir.

Acemi şoför ağır kaza yapmaz kolay kolay, çok dikkatlidir. Acemiliğini atlattığını düşünen şoför rehavete kapılır ağır kaza yapabilir.

Virusu atlattık derken rehavete kapılıp, yeniden bir dalga gelebilir. Ancak artık ne yapılması gerektiğini dünya öğrendi, ikinci dalga başlar ve borsalara satış gelirse, olay bir kaç haftada durulur. Tabi o arada silkelemeler filan çok can yakarlar.

İkinci dalgaya sebep, yeni mutasyonlarda olabilir.

Virus Çin ve İran da hızla yayılmaya başladığında ne demiştim. Çin in yerinde olsam, bu virusu abd nin kuzey eyaletlerine taşırım. Neticede milyonlarca Çin li vatandaş abd de yerleşik olarak yaşıyor, taşınması zor olmaz. Bu virusu abd nin Çin'e aktardığı açık.
    Belkide Çin öyle yaptı.
    Yeni bir mutasyonu Çin veya abd, karşı tarafa yeniden yükleyebilir. Şu ana kadar 2 mutasyon görüldü.

Tabi çok düşük ihtimal bu.
    Son düzenleme : alicemal; 15-04-2020 saat: 11:39.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 291/852 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •