Sayfa 199/852 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,327
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İnşaat maliyetleri son 1 yılda %21 artmış.?

Yaw son bir yıldır USD yerinde sayıyor, konut satışları düştü, dolayısı ile inşaat malzemesi satışları düştü.?

Peki İnşaat maliyetlerinde %21 fiyat artırmayı nasıl başarıyorsunuz.?

İlginç.!
    ali cemal ab,,inşaat mazlemeleri dolar muamelesi görüyor.Nasıl olsa üzerine zam geliyor mantığıyla topluyorlar.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    sırbistan, haberi;
    Rusya’dan altı adet MiG-29 muharebe uçağı teslim almıştı. Bu askeri yardıma ek olarak Sırbistan, Rus yapımı dört adet Mi-35 ve üç adet Mi-17 genel maksat helikopterlerini envanterine katacak.

Sırplar ruslardan her şeyi alıyor. Rus helikopterlerindede dost düşman tanıma olmak zorunda.

Türkler alınca abd ve avrupa ayağa kalkıyor. İçlerindeki sırbistan neredeyse rusya ile ortak olmuş tık yok.

Türkiyeyi öyle bir şamar oğlanına çevirmişlerki.!
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd ile bizim fırıldak hükümet işbirliği yapmaya başlayınca, TR ordusu Suriyede sıkıştı.

tayyip Rusya'ya gidecekmiş.
    Sorunlarını nasıl çözüyor. Arap şeyhleri kafası ile çözmeye çalışıyor. Hemen para saçıyor.
    Arap şeyhleri petrol parası saçıyor, bu adam çalışanların emeğini saçıyor.

Rusya dan yeni bişeyler satın alma anlaşması yapacaktır. Hemen duyurulmayabilir ama nasıl olsa öğrenilir.

Bu satın alma işi hiç bir işe yaramıyor ama tayyip hala öğrenemedi. Öğrenme yeteneği yok adamda.

AB ye girmek için Chirak(fransa) dan 5 milyar dolarlık Airbus aldı. Sokmadılar.
    trump affetsin diye boeing aldı, patriot verin dedi, trump affetmedi.

Bakalım Putinden yeni ne alacak. İlave gaz mı, silahmı.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Volkswagen fabrikasını Manisa da kuracakmış.

Zaten TR de kurmaları gerekiyordu.
    İşin içine Bulgaristanıda katarak TR yöneticilerini avladılar. Birsürü imtiyaz ve teşvik elde ettiler.

İmamlar tufaya geldi.

Neden TR de kurmaları gerekiyordu.?

Çünki Türkiyede kuracakları fabrika içten yanmalı motorlarla üretim yapacakmış. Yani dizel ve benzinli. Belki hibritte eklerler ancak hibritteki motorlardan biride içten yanmalı bunu unutmayın.

AB ülkeleri ise birer birer içten yanmalı motorları yasaklayacakları tarihleri ilan ediyorlar. Büyük ülkeler önce, küçük ülkelerde daha sonra olmak üzere, dünyada içten yanmalı motorları ilk bırakacak bölge, AB bölgesi olacak gibi görünüyor.

Peki Bulgaristan nerenin ülkesi.? AB ülkesi. Yani içten yanmalı motor fabrikasını AB üyesi Bulgaristanda kurmak ahmakça olurdu.

İçten yanmalı motor piyasasına yakın TR çok daha uygun. Zaten asyada birsürü fabrikaları var. Eğitimli işgücü ve yan sanayisi hazır durumdaki TR de fabrika kurunca, Orta doğu ve Türki cumhuriyetlerede satarlar.

Adamlar Almanya da 3 fabrikayı tamamen elektrikli araç üretimi yapacak şekilde dönüştürüyorlar. Oradan sökecekleri eski makineleride TR ye getirecekler.

TR ye kuracaksınız, Hiç olmazsa parçaların çoğunu içerde üretin. Onuda bilmiyoruz.
    Bizdeki fabrikalar bi kaçı hariç yahudilerin elinde ve içerde ürettikleri parça kadarda dışardan ithal ediyorlar. faydalarından çok zararları var çünki içerde üretmeye niyetli yerel sanayicilerin önünü, medya ve devlet gücü ile tıkıyorlar.

vosvos fabrikası hayırlı olsun. Fiyatlar düşmeyecektir çünki vosvos fabrikasını 2. dünya savaşından sonra yahudiler ele geçirdi.

TR deki yahudilerle ortak hareket edeceklerdir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İpin ucunu kaçırdım.

En son hangi krizi çıkarmıştı, fetullahın eski yol arkadaşı, abd nin hem eski hem yeni yol arkadaşı, apo nun eski yol arkadaşı, hadep i meclise sokan sonra düşman olan, 2023 hedefli tayyip.?

Ha hatırladım. YİNE Rusyayı kazıklayıp abd ile anlaşmıştı, bunun üzerine TR ordusunun gözlem kale leri kuşatma altında kalmış. Kuzey Suriyede sıkışmıştı.
    tayyip bugün Putin in ayağına gidip figürlerini sergileyecek. Herkesi kendi çevresindeki insanlar gibi sanıyor ya.? parayı konuşturdunmu düdüğü çalarsın.

Kimbilir ne haklar teklif edecek.

Adamın oyunları yüzünden ülke ve BIST rahat nefes alamadı.

TR de yerleşik finans kesimide abd yanında. Kuruyorlar baskıyı. 3 kuruş paraya sattun medya ve finans kesimini. Onların desteği ile ülke oldu abd uşağı. İstedikleri zaman istedikleri şiddette kuruyorlar baskıyı.

Lider parti abd ve Rusya ayağında, diğer partiler abd kapısında el etek öpme sırasında. Emir bekliyorlar. "Esas oğlan benim, bırak artık tayyib'i" diyorlar. "benim partim sana daha iyi hizmet eder."

Bakalım eylül de bişey değişecekmi.
    Kuzey Suriyede sıkışma durumu olmasaydı, eylül beklentim mantıklıydı.

Şimdi hem abd ye yaranmaya çalışıyor, hem Rusya ya. ve bu adam %50 oy aldı bu ülkede 20 yıldır...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    abd ile bizim fırıldak hükümet işbirliği yapmaya başlayınca, TR ordusu Suriyede sıkıştı.

tayyip Rusya'ya gidecekmiş.

...

Bakalım Putinden yeni ne alacak. İlave gaz mı, silahmı.?
    Yukardaki yazıda, bakalım ne alacak demiştim.

SU35, SU57 ve uçak motorları konusunda masaya oturmuşlar.
    Adam yine kendi hataları için bizim vergilerimizi çar çur ediyor. Bunlada kalmıyor, TAI nin, ASELSAN'nın altını oymaya devam ediyor.
    Bizim savunma sanayi KAMU şirketlerimizi rezil ediyor. Hem önüne çıkıyor, hemde mühendislerini diğer şirketlere aktararak teknoloji transferi yapıyor.

Savaş uçağı ve motorlarını üretmek için yıllardır ar-ge yapan kamu şirketlerimiz var. Jet motorları üretildi test aşamasındalar. Savaş uçağı teknolojisinin çoğunu savunma sanayisi şirketlerimiz zaten üretip satıyorlar.
    Bizim kamu şirketlerimizi destekleyip, alım garantileri vereceğine, Suriye deki hatalarına devam ediyor. karşılığını ülkesinin geleceğinin altını oyarak veriyor.

Bi ara ben gürcü yüm demişti. Bu durumda Türkiye kendi ülkesi olmayabilir. Demekki kendi ülkesinin altını oymuyor.

Her neyse...

BIST de Eylül ü beklemeye devam ediyorum.
    @NeAcaipDunya

7. Nerdesin kardeş Eylül'e geldik..umarım iyisindir👍
    "Bu uçuyor mu?" yu fiziğin kuramlarına göre analiz eder misin?🤔

8. Alicemal abimiz kaçırılmış olabilir mi?Hiç bu kadar uzun süre uzak kalmazdı.....Maymunlar kaçırmışlardır......

Sayfa 199/852 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •