Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
Arama sonucu : 68 madde; 65 - 68 arası.

Konu: 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü

1.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle aniyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,078
    Blog Entries
    12

Çanakkale Savaşı Şehitlerimizi Rahmetle, Minnetle, Gururla, Saygıyla Anıyorum. Ruhları Şad Olsun ...

3. Dünyada "çok"un "tek"e karşı kaybettiği tek savaştır Çanakkale, dünyanın siyasi dönüşünün değiştiği savaştır Çanakkale.
    Emperyalizmin soğuk sulara gömüldüğü savaştır Çanakkale.
    Bu satırları okuyanlar şovmen duygularla yazdığımı düşünebilir.
    Ama değerli dostlar ; bu savaşı başka nasıl anlatabiliriz ki…
    Bakın bu anlatımım gerçekçi olması için size yaşanmış bir hikayeyi aktarayım:
    Dönemin Başbakanı Sayın Turgut Özal zamanında gerçekleşmiş bir olay şöyle anlatılır:
    Japon eğitim uzmanları gelmiş ve ülkemizin eğitim sistemini incelemiş, Özal'ın bürokratlarının da hazır bulunduğu bir ortamda raporlarını sunmuş ve sonuç olarak şunu söylemişlerdi:
    “Sizin eğitim sisteminizde milli ruh yok!â€

Turgut Özal'ın “Nasıl?†sorusu üzerine şunu anlatmışlardı:
    “Biz Japonya'da okula başlayacak çocuklarımıza milli ruh şoklaması yaparız. Onları önce toplu halde hızlı trenlere bindirir, dev fabrikalarımızı, teknoloji merkezlerimizi gezdirir, ülkemizin gücünü gösteririz.
    Sonra da bu yavrularımızı alır Hiroşima ve Nagazagi'ye götürür, orada atom bombası atılan ve yıllardır ot dahi bitmeyen alanları gösterir deriz ki:
    Eğer siz çalışmaz, bilinçlenmez ve az önce gördüğünüz teknolojiye sahip olmak için çalışmazsanız sonunuz böyle olur.â€
    Bürokratlardan biri atılır: "Ama bizim Hiroşima'mız yok ki!"
    Japon uzmanın cevabı tokat gibidir:
    "Sizin Çanakkale'niz on Hiroşima eder"

Alıntıdır
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

osmanlı tarih-i muvaffakiyatına şan veren müdafalarımızın mermileriyle gark olmuş bir cesim fransız zırıhlısı
    bove
    18/19 mart 1915

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •