Sayfa 221/222 İlkİlk ... 121171211219220221222 SonSon
Arama sonucu : 1771 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. * * Sabancı Holding* *

* * Kapanış (TL) : 8.83 - Hedef Fiyat (TL) : 11.2 - Piyasa Deg.(TL) : 18017 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 10.17* * ^

* * SAHOL TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 26.84 Analist:* [email protected]* *

* * Sabancı Holding Yünsa’daki hisselerini satmaya karar verdi* *

* * Sabancı Holding, Yünsa’daki hisselerinin tamamını satmaya karar* verdiğini açıkladı. Satış sürecini yönetmek için İcra Kurulu Başkanı Cenk Alper ve Çimento Grubu Başkanı Tamer Saka yetkilendirildi. Yünsa, Sabancı Holding’in mevcut net varlık değeninin %1,6’sını oluşuyor. Yünsa 2019 yıllıklandırılmış 4.7x FD/FAVÖK çarpanı ile işlem görüyor. Hafif Olumlu.* * "

* * Analizin tamamı için:
    http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20190826092754999_1.pdf

Sabancı Holding ve Koç Holding....

Türkiye'nin iki duayen holdingi... Eskiden güvenli limanlardı.. Koç mu Sabancı mı bu ülke de batacak; klişe si de vardı...

Koç Holding te Sabancıda aile şirketi.. Ve artık 3. ve 4.kuşak aile üyeleri yönetimde.. Kuşaklar ilerledikçe aileden ziyade ortak kavramı öne çıkıyor...

Bu zamansal süreçte şimdilik KOÇ SABANCI ya oranla daha iyi yönetiliyor.. Oysa, Sabancı da aile için şiddetli geçimsizlikler 2006 yılında Ali Sabancı ile Pagasus arasında çıktı.... 2019 a kadar da kanımca şiddetlenerek geliyor...

Belki medyaya yansımıyor ama Holdingte alınan kararlar, uygulamaya sokulan işler sanki "ulan satalımda kurtulalım, herkes parasını alsın dilediği yere gitsin" modunda...

Belki bu mod'a Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve USD ın istikrarsız hareketleri de sebep oldu.. Kolay değil benimde orta ölçekli bir şirketim olsa bende şu şartlarda satar köşemde rahat koltuğumda oturur, dışarıda bu yüksek faiz ortamında iş yapmak için tepişen insanları sıcak kahvemi yudumlayarak izlerdim..

Bence SABANCI HOLDİNG te bu modda...

İlk başta sanırım BOSSA satıldı... Devamında OlmukSA, sonrası SaSA, 2 yıl önce de TemSA, şimdi de YünSA satıldı... Hatırladığım kadarı ile nerdeyse 10 yıl içinde benim hatırladığım 5 dev şirketini nakite geçirmiş bir sabancı var...

Bence satılacak sırada TeknoSA da var...

Diyeceksiniz ki satınca daha iyi oldu, hisse yükseldi.. Yahu şu piyasa şartlarında neyin daha iyi yada daha kötü olacağını SABANCI dan daha iyi bilen olur mu? Holding benim yaşım kadar ekonomik kriz atlatmış....

Kısaca;

Sanki SABANCI satalım da kurtulalım ve küçülelim modundalar.. Hem de ailecek...

Ferit Şahenk 2016 yılında Garantiyi İspanyol BBVA ya satarken, kafayı yemiş bu adam demiştim.. Oysa,çok haklı imiş..
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 7 AY önce demişim..

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sabancı Holding ve Koç Holding....

Türkiye'nin iki duayen holdingi... Eskiden güvenli limanlardı.. Koç mu Sabancı mı bu ülke de batacak; klişe si de vardı...

Koç Holding te Sabancıda aile şirketi.. Ve artık 3. ve 4.kuşak aile üyeleri yönetimde.. Kuşaklar ilerledikçe aileden ziyade ortak kavramı öne çıkıyor...

Bu zamansal süreçte şimdilik KOÇ SABANCI ya oranla daha iyi yönetiliyor.. Oysa, Sabancı da aile için şiddetli geçimsizlikler 2006 yılında Ali Sabancı ile Pagasus arasında çıktı.... 2019 a kadar da kanımca şiddetlenerek geliyor...

Belki medyaya yansımıyor ama Holdingte alınan kararlar, uygulamaya sokulan işler sanki "ulan satalımda kurtulalım, herkes parasını alsın dilediği yere gitsin" modunda...

Belki bu mod'a Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve USD ın istikrarsız hareketleri de sebep oldu.. Kolay değil benimde orta ölçekli bir şirketim olsa bende şu şartlarda satar köşemde rahat koltuğumda oturur, dışarıda bu yüksek faiz ortamında iş yapmak için tepişen insanları sıcak kahvemi yudumlayarak izlerdim..

Bence SABANCI HOLDİNG te bu modda...

İlk başta sanırım BOSSA satıldı... Devamında OlmukSA, sonrası SaSA, 2 yıl önce de TemSA, şimdi de YünSA satıldı... Hatırladığım kadarı ile nerdeyse 10 yıl içinde benim hatırladığım 5 dev şirketini nakite geçirmiş bir sabancı var...

Bence satılacak sırada TeknoSA da var...

Diyeceksiniz ki satınca daha iyi oldu, hisse yükseldi.. Yahu şu piyasa şartlarında neyin daha iyi yada daha kötü olacağını SABANCI dan daha iyi bilen olur mu? Holding benim yaşım kadar ekonomik kriz atlatmış....

Kısaca;

Sanki SABANCI satalım da kurtulalım ve küçülelim modundalar.. Hem de ailecek...

Ferit Şahenk 2016 yılında Garantiyi İspanyol BBVA ya satarken, kafayı yemiş bu adam demiştim.. Oysa,çok haklı imiş..
    Uzun metnin kisasi MALTA ya yolculuk òncesi bir bir satip nakdemi geciyorlar.

Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    Uzun metnin kisasi MALTA ya yolculuk òncesi bir bir satip nakdemi geciyorlar.
    Kesin bi'şey demem mümkün değil. Lakin gerçekleşen icraatlerden yapılmayan yatırımlardan bilakis satılan şirketlerden bir tablo önümüzde.. Bu tablo bize neyi gösteriyorsa, o'dur...
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 7 AY önce demişim..

7. *garanti yatırım, sabancı holding için 12,60 tl hedef fiyatını ve 'endeksin üzerinde getiri' tavsiyesini yineledi
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Sayfa 221/222 İlkİlk ... 121171211219220221222 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •