Sayfa 234/254 İlkİlk ... 134184224232233234235236244 ... SonSon
Arama sonucu : 2025 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Birde şunu söylemek isterim ki iki yıldan fazladır bu hissedeyim. Üç beş yıllık periyotta pozisyon almayacaksaniz kesinlikle girmeyin. Günlük al sat hissesi değildir

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Merhaba Sayın Ulusoy
    2 yıllık getiri performansından memnun musunuz ?
     Alıntı Originally Posted by ulusoy60 Yazıyı Oku
    Birde şunu söylemek isterim ki iki yıldan fazladır bu hissedeyim. Üç beş yıllık periyotta pozisyon almayacaksaniz kesinlikle girmeyin. Günlük al sat hissesi değildir

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ogon Yazıyı Oku
    Merhaba Sayın Ulusoy
    2 yıllık getiri performansından memnun musunuz ?

İki yıldır buradayım fakat arada pozisyon degistirdigimiz de oldu. Önceki düşüşünde 6.80 civarı görmüştü, şimdi 7.10 civarı gördü. Hisse performansı iyi değil. Ama ben düzeleceğine inanıyorum. Piyasaya göre çok ucuz kaldı. Faaizleri yüzde 10 altında kaldığı sürece de sorun yok. Ben son girdiğimde 10.20 civarlarında girmeye başladım pozisyonumu bozdugum diğer hisseler kadar düşmez diye girdim bu hisseye düşündüğüm gibi oldu
    Garan bankası 12 xx lerdeydi şimdi 8 lerde
    Sağol 10.20 deydi oda 7.50 lerde
    Kardemir 2. 90ardaydi şimdi 190 a düşmüş
    Bunlardan biraz daha iyi fakat bence fazla gevşedi. Burda Sabancı ailesi de fiyatı ucuz gördüğünden alım yaptı sanırım. Her neyse fiyat bu piyasa böyle diyorsa böyledir tabiki can sıkıyor ama başka şirketlerde olsam biraz kafa ağrısı moral bozukluğu olurdu fakat sağol bence ucuz hala çok ucuz 10 lirayken de çok ucuz du. Tabi piyasa nereye düştüğüne değil anlık fiyatına bakıyor. Bir sürü trader filan var hissede garip hareketler yapıyorlar. Güçlü bir sermaye girişi olmadığından 20-30 milyon hacimle aşağı yukarı vurup geçiyorlar hisseyi fakat bu düzelecektir. Ben buna inanıyorum. Temettü de veriyor düzenli biraz da o beni ikna etti. Hisse gerçekten çok ucuz 15 lira civarı hedef fiyat veriyor çoğu yatırım firması ve bunu hiç degistirmediler. fakat gel gelelim piyasa bu olacak diyorsa fiyatta bu oluyor maalesef. Pek birşey kazandık sayilmaz ama 50 kuruş temettü verdi iki yılda fiyat yine aynı sayılır. Bakalım zaman çok ama bende yukarıda da yazdım yeni gelecek arkadaşlar 3-5 yıldan aşağı gireyim derse pek birşey kazandirmayacagini düşünüyorum. Ha şu krizde bile kasası para dolu bir holding fakat önceki krizde olduğu gibi bunda da bunu pek degerlendirebileceklerini zannetmiyorum. Parayı yastık yapıp yatmayı seviyor bizim holding sahipleri bilemiyorum.

Alıntı Originally Posted by ulusoy60 Yazıyı Oku
    İki yıldır buradayım fakat arada pozisyon degistirdigimiz de oldu. Önceki düşüşünde 6.80 civarı görmüştü, şimdi 7.10 civarı gördü. Hisse performansı iyi değil. Ama ben düzeleceğine inanıyorum. Piyasaya göre çok ucuz kaldı. Faaizleri yüzde 10 altında kaldığı sürece de sorun yok. Ben son girdiğimde 10.20 civarlarında girmeye başladım pozisyonumu bozdugum diğer hisseler kadar düşmez diye girdim bu hisseye düşündüğüm gibi oldu
    Garan bankası 12 xx lerdeydi şimdi 8 lerde
    Sağol 10.20 deydi oda 7.50 lerde
    Kardemir 2. 90ardaydi şimdi 190 a düşmüş
    Bunlardan biraz daha iyi fakat bence fazla gevşedi. Burda Sabancı ailesi de fiyatı ucuz gördüğünden alım yaptı sanırım. Her neyse fiyat bu piyasa böyle diyorsa böyledir tabiki can sıkıyor ama başka şirketlerde olsam biraz kafa ağrısı moral bozukluğu olurdu fakat sağol bence ucuz hala çok ucuz 10 lirayken de çok ucuz du. Tabi piyasa nereye düştüğüne değil anlık fiyatına bakıyor. Bir sürü trader filan var hissede garip hareketler yapıyorlar. Güçlü bir sermaye girişi olmadığından 20-30 milyon hacimle aşağı yukarı vurup geçiyorlar hisseyi fakat bu düzelecektir. Ben buna inanıyorum. Temettü de veriyor düzenli biraz da o beni ikna etti. Hisse gerçekten çok ucuz 15 lira civarı hedef fiyat veriyor çoğu yatırım firması ve bunu hiç degistirmediler. fakat gel gelelim piyasa bu olacak diyorsa fiyatta bu oluyor maalesef. Pek birşey kazandık sayilmaz ama 50 kuruş temettü verdi iki yılda fiyat yine aynı sayılır. Bakalım zaman çok ama bende yukarıda da yazdım yeni gelecek arkadaşlar 3-5 yıldan aşağı gireyim derse pek birşey kazandirmayacagini düşünüyorum. Ha şu krizde bile kasası para dolu bir holding fakat önceki krizde olduğu gibi bunda da bunu pek degerlendirebileceklerini zannetmiyorum. Parayı yastık yapıp yatmayı seviyor bizim holding sahipleri bilemiyorum.

Teşekkürler
    Bir kaç gün önce aldım bu hisseyi. Pek tad vermiyor açıkçası ...

5. Az önce baktım da 2003 yılında 1.2 dolar fiyatları görmüş
    Şu andaki fiyatı da 1.2 dolar civarı
    Artık neye göre fiyatlandigini da pek anlayamıyorum yani spekülasyon bile değil bu tamamen manipülasyon olur.

Sn.ulusoy bugün 7,02 TL yi gördü. Geriye doğru enflasyona oranla projeksiyon yaptığım zaman 2008 Ocak ayında 2,30 TL eder ile aynı. Kısaca şu an 2008 yılı SAHOL ederi ile aynı değerdeyiz.. Oldukça ucuz. Son 12 yıldır trade yapmamış alıp biriktirmiş bir yatırımcı enflasyona oranla zarar etmiş demektir. Streside cabası...
    Rakamlara gelince;

Sahol iyi bir balinaçoya sahip fakat fazla halka açıklığı var. %47. Bence yanlış olan budur. Halka açıklığı en fazla %35 olmalıdır. Aksi halde oldukça manipülatif bir hisse olur.
    Allahtan sermayesi düşük. 2,04 milyar TL artırılmaz ise belki toparlar.

Benim aslında beklentim bu bilanço ile 25 TL dir.. Ama olacak gibi de değil.. Şirketleri bu sene hatta bu krizden güçlenerek çıkacaktır. Mesela AvivaSA, Aksigorta, CarrefourSA gibi.. Gıda inanılmaz ciro yaptı. Sigorta özellikle sağlık sigorta poliçeleri patlamıştır.

Bu arada bana msj geldi.. 0,2805 TL lik kar payınız 2 iş günü sonunda yatacaktır diye...

Allah bereket versin.. Bol kazançlar.. Beklemeye devam...
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 13 AY önce demişim..

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.ulusoy bugün 7,02 TL yi gördü. Geriye doğru enflasyona oranla projeksiyon yaptığım zaman 2008 Ocak ayında 2,30 TL eder ile aynı. Kısaca şu an 2008 yılı SAHOL ederi ile aynı değerdeyiz.. Oldukça ucuz. Son 12 yıldır trade yapmamış alıp biriktirmiş bir yatırımcı enflasyona oranla zarar etmiş demektir. Streside cabası...
    Rakamlara gelince;

Sahol iyi bir balinaçoya sahip fakat fazla halka açıklığı var. %47. Bence yanlış olan budur. Halka açıklığı en fazla %35 olmalıdır. Aksi halde oldukça manipülatif bir hisse olur.
    Allahtan sermayesi düşük. 2,04 milyar TL artırılmaz ise belki toparlar.

Benim aslında beklentim bu bilanço ile 25 TL dir.. Ama olacak gibi de değil.. Şirketleri bu sene hatta bu krizden güçlenerek çıkacaktır. Mesela AvivaSA, Aksigorta, CarrefourSA gibi.. Gıda inanılmaz ciro yaptı. Sigorta özellikle sağlık sigorta poliçeleri patlamıştır.

Bu arada bana msj geldi.. 0,2805 TL lik kar payınız 2 iş günü sonunda yatacaktır diye...

Allah bereket versin.. Bol kazançlar.. Beklemeye devam...
    2008 Ocak ayında 2.30 lira =1.8 dolar civarı yapıyor
    2020 Nisan ayında 7.10 lira = 1.1 dolar yapıyor.
    Aradan geçen 12 senede yaptığı ve kasasına koyduğu karları nakit pozisyonu ve yatırımlarını da koyarsanız dediğim gibi çok ucuz her türlü ucuz
    Ama şimdi piyasa fiyatı burada tutuyor bugün piyasa bu fiyatı gösteriyorsa fiyat budur yapacak çok birşey yok.
    Bu arada Serra hanım 30 bin liralık hisse daha almış sanırım alımı devam edecek küçük ama anlamlı bir hareket kendilerine teşekkür ediyorum

Sayfa 234/254 İlkİlk ... 134184224232233234235236244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •