Sayfa 235/254 İlkİlk ... 135185225233234235236237245 ... SonSon
Arama sonucu : 2025 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Bugün endekse göre sağlam duruyor. Sanırım dibine geldi pek te aşağıya gidecek gibi durmuyor. Benim dikkatimi çeken husus sabancilarin hisselerini geri alması küçük bir meblağ geri alım yaptılar devamı gelirmi belirsiz fakat iki üç yıldır bu hissedeyim çok düştüğü zamanlar oldu hiç dokanmamislardi hisseye. Yani bu kadar süre içerisinde hiç geri alım yaptıklarına şahit olmadım. Belki gözümden kaçmıştır bilemiyorum fakat ilk defa yaptılar bunu hem de üç defa. Dediğim gibi meblağ küçük fakat şu var herhalde kendileri de çok ucuz olduğunu fark ettiler yada çok ucuz olmasından rahatsız oldular. Aslında prensip olarak pek hissenin fiyatıyla ilgilenmezlerdi fakat şu son düşüş baya onları da rahatsız etmise benziyor. Bazı şeyleri tabiki zaman gösterecek bugün de alıyor kar sanırım yoksa yükselmesi için bir sebep yok. Gerçi temettuler hesaba geçince diğer hissedarlar alıma geçer diye tahta yapicinin da bir oyunu olabilir fakat 7 ile 7.20 7.30 arasında da çok bir fark yok benim için. Herneyse hayırlısı bakalım.

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ulusoy60 Yazıyı Oku
    Bugün endekse göre sağlam duruyor. Sanırım dibine geldi pek te aşağıya gidecek gibi durmuyor. Benim dikkatimi çeken husus sabancilarin hisselerini geri alması küçük bir meblağ geri alım yaptılar devamı gelirmi belirsiz fakat iki üç yıldır bu hissedeyim çok düştüğü zamanlar oldu hiç dokanmamislardi hisseye. Yani bu kadar süre içerisinde hiç geri alım yaptıklarına şahit olmadım. Belki gözümden kaçmıştır bilemiyorum fakat ilk defa yaptılar bunu hem de üç defa. Dediğim gibi meblağ küçük fakat şu var herhalde kendileri de çok ucuz olduğunu fark ettiler yada çok ucuz olmasından rahatsız oldular. Aslında prensip olarak pek hissenin fiyatıyla ilgilenmezlerdi fakat şu son düşüş baya onları da rahatsız etmise benziyor. Bazı şeyleri tabiki zaman gösterecek bugün de alıyor kar sanırım yoksa yükselmesi için bir sebep yok. Gerçi temettuler hesaba geçince diğer hissedarlar alıma geçer diye tahta yapicinin da bir oyunu olabilir fakat 7 ile 7.20 7.30 arasında da çok bir fark yok benim için. Herneyse hayırlısı bakalım.

Temettuler ne zaman heseba gececek acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Ben ziraat kullanıyorum ikinci iş günü öğleden sonra yatıyor genelde

4. usd grafikte bakın ne buldum

tarik tekerrür edermi ?

ben bilmirem yaşayıp görcez.....

[IMG][/IMG]
    BURADAKİ PAYLAŞTIĞIM GRAFİK- YORUMLAR YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ ZARAR EDEBİLİRSİNİZ

5. Saat 18 kağıt 7.31 karanlık oda cıkış 7.40 alımlarda 7.32 ve 7.40 ve 440 bin lot alış sizce bu ne anlama gelir yarın hareketli bir günmü acaba
    YTD SADECE paylaşmak istedim

Alıntı Originally Posted by msu Yazıyı Oku
    Saat 18 kağıt 7.31 karanlık oda cıkış 7.40 alımlarda 7.32 ve 7.40 ve 440 bin lot alış sizce bu ne anlama gelir yarın hareketli bir günmü acaba
    YTD SADECE paylaşmak istedim
    SN.MSU holding şirketleri ile uyumlu değil...

Mesela Akbank 4,3 milyar USD
    EnerjiSA 1,138 milyar, CarrefourSA 710 milyon USD.. Sabancı Holding ise 2,2 milyar USD zor ediyor. Oysa bu şirketlerin ederi ortada 6,15 Milyar USD. Kaldı ki BriSA, AvivaSA, KordSA, AkçanSA, ÇimSA, TeknoSA, Aksigorta da cabası....

Bence epey bir KY 6,85 TL yi alım için bekliyordu. 6,85 TL de yığınla mal kaptırsa tahta yapıcı daha da aşağıya sürmesi gerekirdi.. Mesela 6,5 TL veya daha altı...

Olmaz mı, olabilir ama Sahol demek yukarıda yazdığım şirketlerin sahibi demektir. Onları toplasak şu ucuz piyasada 8-9 milyar USD ı geçer... Ama Sabancı 7,4 TL ile 2,2 milyar USD daha da aşağıya sürmesi 2 milyar USD ın altına inmesi gerekirdi ki, sermaye sahibi birisi olsam tahta yapıcının elinden malını alır tahtanın sahibi olurdum...

Kısaca ben de olsam ucuzcuları bile değil; ölücüleri ters köşe yapabilmek için bende karanlık oda da değil 7,40 TL 7,80 TL den tavana kilitlerdim...
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 13 AY önce demişim..

7.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    SN.MSU holding şirketleri ile uyumlu değil...

Mesela Akbank 4,3 milyar USD
    EnerjiSA 1,138 milyar, CarrefourSA 710 milyon USD.. Sabancı Holding ise 2,2 milyar USD zor ediyor. Oysa bu şirketlerin ederi ortada 6,15 Milyar USD. Kaldı ki BriSA, AvivaSA, KordSA, AkçanSA, ÇimSA, TeknoSA, Aksigorta da cabası....

Bence epey bir KY 6,85 TL yi alım için bekliyordu. 6,85 TL de yığınla mal kaptırsa tahta yapıcı daha da aşağıya sürmesi gerekirdi.. Mesela 6,5 TL veya daha altı...

Olmaz mı, olabilir ama Sahol demek yukarıda yazdığım şirketlerin sahibi demektir. Onları toplasak şu ucuz piyasada 8-9 milyar USD ı geçer... Ama Sabancı 7,4 TL ile 2,2 milyar USD daha da aşağıya sürmesi 2 milyar USD ın altına inmesi gerekirdi ki, sermaye sahibi birisi olsam tahta yapıcının elinden malını alır tahtanın sahibi olurdum...

Kısaca ben de olsam ucuzcuları bile değil; ölücüleri ters köşe yapabilmek için bende karanlık oda da değil 7,40 TL 7,80 TL den tavana kilitlerdim...
    Sayın selka burda biraz tanımlama eksik olmuş şimdi holding bu şirketlere iştirakçi, yani bunların tamamının sahibi değil burda defter değeri ile piyasa değeri oranı 0.46 da
    Yani açıkça şöyle söylenebilir şirketleri ile birlikte olması gereken fiyatı 1 değerde hisse fiyai eğer defter değerinde olsa 5 milyar dolar civarı olurdu.
    Yazdığınız şirketlerden eksik olanlarda var. Philips Morris var mesela kordsa var bunlar çok önemli kuruluşlar Sabancı holding içinde
    Dünkü karanlık oda işlemleri de benim dikkatimi çekti. Ben sabancilarin alış yaptığını düşünmüştüm ama kap a açıklama gelmedi. Eğer alış yapsalardi KAP'a açıklarlar di. Sabancı ailesi öyle spekülatif ve manipülasyon işlemlerine girmez tenezzül de etmez. Orda benim tek dikkatimi çeken şey bunlarında hisse fiyatından rahatsız olmaları. Hatta temettuyu bile beklenenden yüzde 10 fazla verdiler. Elde edilen gelirin tamamını dağıttılar. Şu piyasa koşullarında bile temettü dagitmaktan sarfinazar etmiyorlar. Şu bir gerçek ki çoğu şirket zarar ediyor veya temettusunu dağıtmak bu ortamda. Bu bile güzel bir gelişme Sabancı için. Bir de bu dağıtılabilir karı sadece Enerjisa kordsa ve birkaç istirakten geldi. Mesela Akbank temettü dagitmadi Akbank temettü dagitsa dağıtılabilir karı yaklaşık iki kattan fazla artar di. Bunu da bilmek gerekir. Şimdi normal şartlarda bilancoya baktığımızda hisse başına karı 1.85 lira olan bir şirketten bahsediyoruz esasında sorun burda dağıtılabilir karın bunun yüzde 15-20 kadarının gerçekten holdingin payına düşmesi. Yani kısaca bana ne gelirse ben dağıtırım diyorlar. Eğer 1.89 lira karı gelseydi bunu da dağıtırlar di. Net 1.5 lira temettü yapar ki 1.5 lira temettü dağıtan şirket burda kalmaz.

8. Temttuler hayırlı olsun. Gerçi pek bir etkisi yok hisse alicam ben

Sayfa 235/254 İlkİlk ... 135185225233234235236237245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •