Sayfa 203/316 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sayın boötes ve sayın borubükücü.

2. Astronotun niyeti belli 2018/06 da rekor zarar açıklamak,aşırı yükselen kurların hasar verdiği ortamda Rysas varlıklarını grup şirketlerine ya da kendine zararına satarak bilanço zararını daha da şişirmek..böylece 2006 da halka arzedillen malları dolar bazında 1/10 fiyatının da altında geri toplamak.Borsada böylesi kolay deli para kazanmak varken esas faaliyetten kazanmasada olur,bu oyunu bozacak gücümüz var mı?
    Turizm otel yatırımları ve Yatırım Holdingin yıllar öncesindeki edinim değerinin de altında zararına satışının zamanlaması manidar,Sancaktepe de tamamı Rysas arsasından belediye imar payı dışında belkide rüşvet niyetine arsanın çoğu belediyeye bağışlandıktan sonra Rgyoya devredilmişti.
    Tüm bu sahtekarlıklar astronotun göstere göstere yaptıkları..SPK hala ilgisiz ya da aciz!
    Son düzenleme : ÇiftçiDede; 03-06-2018 saat: 16:03.

3. Astronot ve de yancılarının düşürme gayretleri aşırı yükselen kurlarla desteklenince stoplamıştım,1,60 tepesinin yarısı 0,80 bekliyordum,alışlarımın tamamı geçekleşti.0,80 dolar bazında halka arz fiyatının 1/10u,2008 krizindeki dibi.Oysa bu arada hem şirket hem de borçları belkide 10 kat büyüdü.Yatırımlar tam gaz,borçlanarak büyüyor,doğru da yapıyor zira coğrafi konumundan dolayı Türkiyenin en avantajlı olacağı sektörü lojistik.
    Küçük ortakları istismar etmese,şeffaf olsa parlak sonuçlar kaçınılmaz.İlk yarıda rekor zarar zaten bekleniyor,kur farkı finansman gideri,duran varlık satışı zararı(Turizm yatırımları + Yatırım hold. 13 milyon tl civarı) sonuçta 35-40 milyon tl olabilir.Yılın 2. yarısında Borusan ve CRFSAnın önemli kira katkısı olacak,belki kurlarda da düzelme olur,2019 parlar.
    Yabancıların lojistik ilgisi çok fazla,özellikle demiryollarında,lakin Durmuş tek başına büyümek istiyor belki başarır.Araç muayene hep karlı olsa da saymıyorum.
    Rygyo dışındaki tüm varlıklarını hiç etse Rygyodaki %62 payının karşılığı Rygyo lot fiyatının %28 fazlası kar-zarar fark etmez sonuç değişmez,defter değeri de 4,80 civarı olur.

4.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Astronot ve de yancılarının düşürme gayretleri aşırı yükselen kurlarla desteklenince stoplamıştım,1,60 tepesinin yarısı 0,80 bekliyordum,alışlarımın tamamı geçekleşti.0,80 dolar bazında halka arz fiyatının 1/10u,2008 krizindeki dibi.Oysa bu arada hem şirket hem de borçları belkide 10 kat büyüdü.Yatırımlar tam gaz,borçlanarak büyüyor,doğru da yapıyor zira coğrafi konumundan dolayı Türkiyenin en avantajlı olacağı sektörü lojistik.
    Küçük ortakları istismar etmese,şeffaf olsa parlak sonuçlar kaçınılmaz.İlk yarıda rekor zarar zaten bekleniyor,kur farkı finansman gideri,duran varlık satışı zararı(Turizm yatırımları + Yatırım hold. 13 milyon tl civarı) sonuçta 35-40 milyon tl olabilir.Yılın 2. yarısında Borusan ve CRFSAnın önemli kira katkısı olacak,belki kurlarda da düzelme olur,2019 parlar.
    Yabancıların lojistik ilgisi çok fazla,özellikle demiryollarında,lakin Durmuş tek başına büyümek istiyor belki başarır.Araç muayene hep karlı olsa da saymıyorum.
    Rygyo dışındaki tüm varlıklarını hiç etse Rygyodaki %62 payının karşılığı Rygyo lot fiyatının %28 fazlası kar-zarar fark etmez sonuç değişmez,defter değeri de 4,80 civarı olur.

Söylemiştim demek en sevmediğim sözdür, işitmekten de söylemekten de haz etmem. O yüzden telaffuz etmeyeceğim. 0,78-0,79 katılım sağlıyorum. 0,6XX olasılığı hala mevcut olsa da oradan da alacağım.

Şirket ödeme güçlüğüne girmezse kazandırabilir ama ilk seçenek de bu nevi borçlu şirkette ihtimaldir.

200 lot alıcam bakalım inşallah.

5.  Alıntı Originally Posted by assetmanager Yazıyı Oku
    Söylemiştim demek en sevmediğim sözdür, işitmekten de söylemekten de haz etmem. O yüzden telaffuz etmeyeceğim. 0,78-0,79 katılım sağlıyorum. 0,6XX olasılığı hala mevcut olsa da oradan da alacağım.

Şirket ödeme güçlüğüne girmezse kazandırabilir ama ilk seçenek de bu nevi borçlu şirkette ihtimaldir.

200 lot alıcam bakalım inşallah.
    Sadece 200 lot mu.Yani 160 tl mi.Merak ettim

6.  Alıntı Originally Posted by Deva Yazıyı Oku
    Sadece 200 lot mu.Yani 160 tl mi.Merak ettim
    Sn assetmanager doğru yerden almış,karada geçti.Kanımca spek topicteki yazıyı okuyunca 0.79 u kaldırıp 0.80 kapatmak zorunda kaldı.TEbrikler...

7. Bu kadar yüksek finans borcun olması ve döviz hareketlerindeki ivme kısa dönemli olumsuz etkiler yapacaktır elbet

Ama Uzun dönemli her zaman potansiyel beklentisi olabilecek bir hisse. orta dönemli beklenti oluşması için çok yüksek olan flnasal borçları temizleyecek bir formül geliştirilmesi gerek.

Gayrimenkul sektörü çok şiştiği için arsalar konut işyeri projelerinde kullanılarak kaynak oluşturulmadı şimdilik pek verimli olacağını sanmam. Arsa varlıkları gayrimenkul sektörünün tekrar olumlu trende girene kadar beklemeye alınır sanırım.

Arı logistiğin kalan diğer %50 hissedeninde alınmasıda fayda var.

Ve sonrasında Rysas ile Rygyo birleştitilmeside operasyonel kolaylıklar getirmesi, bazı tasaruflar sağlaması, kaynakların daha etkili değerlendirilebilmesi ve bütün grup varlıklarının iştşrak şirketleri çatısı altında yeniden yapılandırılması açısından daha iyi olur belki.

Sayfa 203/316 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •