Sayfa 23/316 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 177 - 184 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    RYSAS paydaşlarım,

Bu durumu SPK web sitesinden SPK ya şikayet ettim ve gerekli düzeltmenin yapılmasını talep ettim....

Birincisi RYGYO halka açık bir şirkettir, diğer iştirakleri halka açık değildir, bu nedenle yatırımcıları koruma adına, halka açık şirketin gerçeğe uygun verilerini konsolidasyona dahil etmeliydi...

İkincisi, RYGYO, Rysas ın en büyük iştirakidir, 57 adet gayrimenkulü vardır... yılda 100 milyon tl kira geliri elde etmektedir.Bu nedenle diğer kıytırık iştiraklerinede değerleme yapıp bunlarıda gerçek fiyatlarla konsolide etmeliydi.

Üçüncüsü, RYSAS ın bilançosuna gerçek değerlemeleri yansıtmayacağını, konsolide bilançoyu açıklamadan önce yapmalıydı, oysa 2 gün sonra 15 Mart da işi işten geçtikten ve RYsas %10 düşdükten sonra yapmıştır...

SPK dilekçemde bu hususları işledim. Sizlerinde bu hususta gerekli başvuruları yapmanız, haklarımızı koruma ve bilançoyu düzelttirmemiz bakımından olumlu olacaktır...
    Örnek bir şikayet dilekçesi hazırlarsanız gönderebiliriz.Malum konuyu bilmek lazım, mesleki anlamda bilmeyenlerimiz vardır.Ben dahil.Teşekkürler..

2.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    RYSAS paydaşlarım,

Bu durumu SPK web sitesinden SPK ya şikayet ettim ve gerekli düzeltmenin yapılmasını talep ettim....

Birincisi RYGYO halka açık bir şirkettir, diğer iştirakleri halka açık değildir, bu nedenle yatırımcıları koruma adına, halka açık şirketin gerçeğe uygun verilerini konsolidasyona dahil etmeliydi...

İkincisi, RYGYO, Rysas ın en büyük iştirakidir, 57 adet gayrimenkulü vardır... yılda 100 milyon tl kira geliri elde etmektedir.Bu nedenle diğer kıytırık iştiraklerinede değerleme yapıp bunlarıda gerçek fiyatlarla konsolide etmeliydi.

Üçüncüsü, RYSAS ın bilançosuna gerçek değerlemeleri yansıtmayacağını, konsolide bilançoyu açıklamadan önce yapmalıydı, oysa 2 gün sonra 15 Mart da işi işten geçtikten ve RYsas %10 düşdükten sonra yapmıştır...

SPK dilekçemde bu hususları işledim. Sizlerinde bu hususta gerekli başvuruları yapmanız, haklarımızı koruma ve bilançoyu düzelttirmemiz bakımından olumlu olacaktır...
    tebrik ederim... hakkımızı aramalıyız, gerçekten yeter artık! dilekçenizin örneğini yayınlarsanız çok iyi olur
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir, sadece öngörü...

3. Bugun satıcılar artmış ky malı vermeye baslamış tepki için izlemeye devam

LG-H860 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Aynı tip dilekçe olursa iyi olmaz...

RYSAS hissesi sahibiyim. Bu firma RYGYO nun sahibi olmasına rağmen, 2016 konsolide bilançosunda, RYGYO nun özsermayesini, gerçek gayrimenkul değerlerini bilançosuna yansıtmamış, finansal borçlarını yansıttığı için RYSAS ın özsermayesi gerçek değerleri yansıtmamış ve hisse fiyatı sözkonusu konsolide bilançosunu açıkladıktan sonra %10 dan fazla düşmüştür. Bu nedenle küçük yatırımcı olarak mağdur oldum.

Mağduriyetimin giderilmesi için, RYsas ın bilançosunda, halka açık iştiraki olan RYGYO nun gayrimenkullerini gerçek değerlere göre ihtiva edecek şekilde yeniden düzenletilmesini arz ederim

gibi bir yazı yazılabilinir. Biraz biraz değiştirilerek..

Ben çok detaylı yazdım... Bu özeti

5. Yaptığın bu uyanıklığı neden bilançoyu açıklamadan önce yapmadın... neden bilançoyu açıkladıktan sonra yaptın, Dövennnn... yakalandın.....

Burnundan fitil fitil gelecek.... Çumbabaya da gönderelim.... SPK ya da....

6. Ben kendi adıma SPK ya şikayet dilekçemi gönderdim.Arkadaşlar yanlış işlem seçmeyin, şikayet kısmı var oradan yapın.kayıtlı mail adresiniz ve TC no isteyen ekrar gelecek, sonra onay maili geliyor.

RYSAS hissedarıyım. Reysaş RYGYO nun sahibi olmasına rağmen, 2016 konsolide bilançosunda, RYGYO nun özsermayesini, gerçek gayrimenkul değerlerini bilançosuna yansıtmamış, finansal borçlarını yansıttığı için RYSAS ın özsermayesi gerçek değerleri yansıtmamış ve hisse fiyatı sözkonusu konsolide bilançosunu açıkladıktan sonra hızla %10 dan fazla düşmüştür. Bu sebeple küçük yatırımcı olarak zararım oldu.

Mağduriyetimin giderilmesi için, REYSAŞ ın bilançosunda, halka açık iştiraki olan RYGYO nun gayrimenkullerini gerçek değerlere göre ihtiva edecek şekilde yeniden düzenletilmesini arz ederim

7.  Alıntı Originally Posted by salimyuna Yazıyı Oku
    Ben kendi adıma SPK ya şikayet dilekçemi gönderdim.Arkadaşlar yanlış işlem seçmeyin, şikayet kısmı var oradan yapın.kayıtlı mail adresiniz ve TC no isteyen ekrar gelecek, sonra onay maili geliyor.

RYSAS hissedarıyım. Reysaş RYGYO nun sahibi olmasına rağmen, 2016 konsolide bilançosunda, RYGYO nun özsermayesini, gerçek gayrimenkul değerlerini bilançosuna yansıtmamış, finansal borçlarını yansıttığı için RYSAS ın özsermayesi gerçek değerleri yansıtmamış ve hisse fiyatı sözkonusu konsolide bilançosunu açıkladıktan sonra hızla %10 dan fazla düşmüştür. Bu sebeple küçük yatırımcı olarak zararım oldu.

Mağduriyetimin giderilmesi için, REYSAŞ ın bilançosunda, halka açık iştiraki olan RYGYO nun gayrimenkullerini gerçek değerlere göre ihtiva edecek şekilde yeniden düzenletilmesini arz ederim
    teşekkürler. bende aynı yolu izledim. Önceki sayfada yer alan cumbaba linkinede gönderelim ltf

8. Sn temel analiz 1 ve salimyuna öncelikle şikayette bulunup hakkımızı aradığınız için teşekkür ederim. Bende bugün saat 16,30 da hazırlamış olduğum ve sizlerin kine benzeyen şikayet dilekçemi SPK ya gönderdim. Daha önceden SPK ya ALCAR ile ilgili şikayetim olmuştu sağ olsun SPK ALCAR ı açıklama yapmak zorunda bıraktı ve arsa parasını temettü olarak dağıttırdı. Bu olaydan sonra SPK ve CİMER e şikayetin önemini anladığım için bu günde hiç tereddüt etmeden şikayette bulundum. Bilançoda yapılan bu uygulama ülkemizi vergi kaybına uğratıyorsa (araştırıyorum) bu kez vergi şirketin bağlı bulunduğu vergi dairesine şikayette bulacağım.
    Durmuş efendi bunu bilsin.
    YTD

Sayfa 23/316 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •