Sayfa 252/316 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1. Tekrar yazayım: Gerekli şartlar sağlanırsa, RYGYO ve RYSAS bence İMKB'nin en yüksek potansiyelli hisseleri arasındadır.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by ellocu Yazıyı Oku
    Tekrar yazayım: Gerekli şartlar sağlanırsa, RYGYO ve RYSAS bence İMKB'nin en yüksek potansiyelli hisseleri arasındadır.
    gizli değer çok diyorsunuz.. bunu hazır olunca anca açık ederler.. durmuş başkan bi sunumda temettü bu yıl da yokdedi. ama 2020 belki.. pek ümitli değilim .. hayırlısı

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    gizli değer çok diyorsunuz.. bunu hazır olunca anca açık ederler.. durmuş başkan bi sunumda temettü bu yıl da yokdedi. ama 2020 belki.. pek ümitli değilim .. hayırlısı

Davul birinin sırtında,tokmak başkasının elinde olmasın diyorum...rysas'ın %70 i halka açık diyorum...rygyo ve rysas finansalları arasındaki uçurum mevzuat dahilinde kapanmalı diyorum...şeffaflık ve olabildiğince az ilişkili taraf işlemleri diyorum...gizli değerlerin realizasyonu ve paylaşımı için birilerinin hazır olmasını beklemek yerine,artık bir yol haritası ve zaman çizelgesi sunulmalı ve bunlara uyulmalı diyorum...aşırı atak değil dengeli bir yönetim diyorum...aşırı borçluluğa artık yeter diyorum...şirketin geleceğiyle ilgili endişelerimiz son bulsun diyorum...Durmuş Döven'in 2006 daki halka arz öncesi ve takiben günümüze kadarki beyan ve röportajlarını hatırlaması gerekir diyorum...tekrardan %70 halka açıklık diyorum,şeffaflık diyorum,paylaşım diyorum...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by ellocu Yazıyı Oku
    Davul birinin sırtında,tokmak başkasının elinde olmasın diyorum...rysas'ın %70 i halka açık diyorum...rygyo ve rysas finansalları arasındaki uçurum mevzuat dahilinde kapanmalı diyorum...şeffaflık ve olabildiğince az ilişkili taraf işlemleri diyorum...gizli değerlerin realizasyonu ve paylaşımı için birilerinin hazır olmasını beklemek yerine,artık bir yol haritası ve zaman çizelgesi sunulmalı ve bunlara uyulmalı diyorum...aşırı atak değil dengeli bir yönetim diyorum...aşırı borçluluğa artık yeter diyorum...şirketin geleceğiyle ilgili endişelerimiz son bulsun diyorum...Durmuş Döven'in 2006 daki halka arz öncesi ve takiben günümüze kadarki beyan ve röportajlarını hatırlaması gerekir diyorum...tekrardan %70 halka açıklık diyorum,şeffaflık diyorum,paylaşım diyorum...
    anlıyorum . haklısın..

5.  Alıntı Originally Posted by ellocu Yazıyı Oku
    Davul birinin sırtında,tokmak başkasının elinde olmasın diyorum...rysas'ın %70 i halka açık diyorum...rygyo ve rysas finansalları arasındaki uçurum mevzuat dahilinde kapanmalı diyorum...şeffaflık ve olabildiğince az ilişkili taraf işlemleri diyorum...gizli değerlerin realizasyonu ve paylaşımı için birilerinin hazır olmasını beklemek yerine,artık bir yol haritası ve zaman çizelgesi sunulmalı ve bunlara uyulmalı diyorum...aşırı atak değil dengeli bir yönetim diyorum...aşırı borçluluğa artık yeter diyorum...Durmuş Döven'in 2006 daki halka arz öncesi ve takiben günümüze kadarki beyan ve röportajlarını hatırlaması gerekir diyorum...tekrardan %70 halka açıklık diyorum,şeffaflık diyorum,paylaşım diyorum...
    eger bir şirketin %49 dan fazlası borsada işlem görüyorsa şirket gerçekten halk arz edilmiştir. durmuşa benim de güvenim yok özellikle bu yıl rysaş yatırım holdingi rysaştan satın aldıktan sonra bizim cücük yatırımcı rysaş ile rysaş yatırım holdingi sıkça karıştırıcak adam çıkıp şu kadar yatırım yaptı şu kadar ciro şu kadar net kar artışı yapacagız. kimse sormayacak kardeş sen bu açıklamayı rysaş yatırım holding için mi, yoksa rysaş lojistik için mi yapıyorsun? Dolayısıyla durmuş efendinin bundan sonraki beyanaklarını (oglu da dahil) net ve açık olmadığı sürece dikkate almayacagım. oglu çıkmış medyaya; Avrupada, 1000 adet tren vagonu yatırımı yapıyoruz diye açıklama yapıyor. rysaş loistigin sahip oldugu tern şirketinin ana sözleşmesine bakıyorum. sadece yurtiçi tren işletmeciligi yapmak üzere kurulmuştur deniliyor. işte bu adamların açıklamalarını daima şüpheyle yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    eger bir şirketin %49 dan fazlası borsada işlem görüyorsa şirket gerçekten halk arz edilmiştir. durmuşa benim de güvenim yok özellikle bu yıl rysaş yatırım holdingi rysaştan satın aldıktan sonra bizim cücük yatırımcı rysaş ile rysaş yatırım holdingi sıkça karıştırıcak adam çıkıp şu kadar yatırım yaptı şu kadar ciro şu kadar net kar artışı yapacagız. kimse sormayacak kardeş sen bu açıklamayı rysaş yatırım holding için mi, yoksa rysaş lojistik için mi yapıyorsun? Dolayısıyla durmuş efendinin bundan sonraki beyanaklarını (oglu da dahil) net ve açık olmadığı sürece dikkate almayacagım.
    bi dakka.. şimdi o bildiğimiz reysaş bu reysaş değil mi.. demiryolu işi burada değilmi.. ortağı değilmi . rygyo daki payı durmuyor mu.. iştirakler de görünüyor ama..

7. Konsolide cirosu 100 milyon dolar dahi olmayan bir şirket için 20 den fazla iştirak,bağlı ortaklık,ilişkili şİrket olması istenilir bir durum değil.Karmaşık ilişkiler ve örtülü kazanç aktarımı olasılığına neden kafamı yorayım ki?Şeffaf ve sade bir yapı her zaman tercih nedenidir.''Bulanık suda balık avlamak'' deyimi vardır,çoğumuz bilir,şeffaflık çok önemli.

8. Ben alır satarım.Bir çok arkadaş ciddi birikimlerini bağlamış buraya.Peki içinizden şu soruyu soran oldu mu?RYGYO da ki değerleme artışları RYSAS a en azından özkaynak olarak neden yansıtılmıyor?Bu yapılana uygun mevzuat var fakat yansıtılmasına engel bir mevzuat yok.RYGYO nun bütün borç ve yükümlülükleri RYSAS a hissesi oranında yansırken,RYGYO daki değer artışları- ki zaten neredeyse sene sonu dönem karını belirleyen en önemli faktör-RYSAS a neden yansıtılmıyor.Bu borçluluk ve ekonomideki olumsuzluk devam ederse, ileride RYGYO karlı ve özkaynakları yüksek şirket konumunu sürdürürken,RYSAS özkaynakları büyük eksilerde,zararı büyüyen şirket konumuna devam edecektir.Yönetici kadronun iki şirkete bakışının farklı olduğunu veya bir ajandaları olduğunu düşünüyorum.

Sayfa 252/316 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •