Sayfa 3/316 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 17 - 24 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1. cefaks baba teşekkürler

2. Anlaşıldı rygyo bizi geçicek bu gidişle.Yeni değerleme yapılıcak falan filan da ya komple sahibi rysaş.Nasıl tutuyorlar kağıdı kan emiciler.

3.  Alıntı Originally Posted by orrca Yazıyı Oku
    Anlaşıldı rygyo bizi geçicek bu gidişle.Yeni değerleme yapılıcak falan filan da ya komple sahibi rysaş.Nasıl tutuyorlar kağıdı kan emiciler.
    eski forumda kaldı ama benim kuruntularım bu şekilde...
    _ALINTI_
    GYO yükselirken neden REYSAŞ yükselmiyor..Normalde fiyat makasının daraldığı zamanlarda RYSAŞ alınca GYO almış diğer REYSAŞ'ı da bedava almış oluyordun..Şu halde niye???..Niyesi henüz kamuca bilinmeyen bir cevap olsa gerek..Bilinen sebepleri zaten biliyoruz..SUR YAPI, Yatırımlar, gelir artışı vesaire..Ve fakat NEDEN GYO artarken, hadi şuna 1 liraya doğru giderken diyelim Reysaş artttttmıyor...Bir şirket hissesinin bazı hamleler yapması için niçin bir lira üstünde olması gerek??Öncelerden yazdığımı hatırlıyorum..Böyle hisseler alırken bir miktar nakit de kenarda durmalı diye.Bilançoya çok fazla kalmadı..Bu ihtimale ihtiyaç var mı yok daha net anlaşılacak kanımca..EH diğer bir taraftan 50 desek bunun 30'U REYSAŞın..Bilemiyorum şimdilik gerkesiz bir septizm olarak kabul edin.....
    kuruntularım dahilinde bakarsak birine kaynak girerken birinden kaynak çıkacak..Şu halde çatının da yükselmesi beklenirken yükselmemesi bir mantık biçimine kısmen de olsa oturuyor...dediğim gibi benimki şimdilik sadece kuruntu

4. Pek anlamadım ama bedelli olabilirmi demek istiyordunuz.Rysaş ta bedelsiz olucaktı iptal oldu tekrar olabilir kar da yaptı.Bedelli rygyo yapabilir.O zaman 1 üstüne yol alması mantıklı.Rysaş kasasından para da çıkar ama yeni değerlemeyle rygyo değeri şimdikinin birkaç katı çıkınca sonuçta ana ortağında değeri yükselmez mi.Sebeb her ne olursa olsun bu kadar süründürmenin bedeli yüksek olur ve 5 tl ye bile satmam asla.Bunlar Benim düşüncem yatırım tavsiyesi olamaz.

Sent from my HTC_M10h using hisse.net mobile app

5.  Alıntı Originally Posted by orrca Yazıyı Oku
    Pek anlamadım ama bedelli olabilirmi demek istiyordunuz.Rysaş ta bedelsiz olucaktı iptal oldu tekrar olabilir kar da yaptı.Bedelli rygyo yapabilir.O zaman 1 üstüne yol alması mantıklı.Rysaş kasasından para da çıkar ama yeni değerlemeyle rygyo değeri şimdikinin birkaç katı çıkınca sonuçta ana ortağında değeri yükselmez mi.Sebeb her ne olursa olsun bu kadar süründürmenin bedeli yüksek olur ve 5 tl ye bile satmam asla.Bunlar Benim düşüncem yatırım tavsiyesi olamaz.

Sent from my HTC_M10h using hisse.net mobile app
    şimdilik bana ait kuruntudan ibaret olması sebebiyle direk yazmadım..Haklsınız böyle bir sürecin ardından RYGYO'nun bilanço görünümü göreceli daha iyi bir duruma geleceğinden RYGYOnun yükselmesi ile REYSAŞın da yükselmesi beklenebilir ama bu sürecin ardından takip edilecek orta uzun vadelere dair bir tablo olsa gerek..Şimdilik bilançolar öncesi "neden RYGYO yükseliyor da REYSAŞ buna katılmıyor" temalı tereddütlerime dair orta kısa vadeli bir fikir yürütme...

6. 2010 da yaptıkları operasyonda patronlar çok fazla mal sattı ama yerine koyamadılar.Hem ayranım dökülmesin hem .........Durum böyle olunca oyuncularda uzak duruyor tahtadan.Ticaret Hukuku adil olsa tahtayı bu şekilde süründüremezler,birileri toplar şirketi ele geçirir ama bizde bin tane engel var take-over a.O yüzden halka açıklığı çok arttırdık şirketi kaptırmayalım gibi bir korkuları yok istedikleri gibi baskı kurabiliyorlar fiyatların üzerinde...Patronların şirketi kaptırırım korkusu olmadığı sürece böyle saçma fiyat oluşumları kaçınılmazdır.Bilinmeyen bir durum bile olsa GYO kalktığı zaman oyuncuların Rysas ı sürüklemesini kimse durduramaz.Tek engel patron.Tahtayı 1,50 yapsa kimse kalmaz tahtada herkes satar aman geriye döner diye.Uzun süre yatay giden tahtaların psikolojisi budur.Bu durumdan yararlanıp mümkün olduğu kadar geç çıkmak istiyor 1 in üzerine…YTD

7. Yeni form HAYIR lı olsun, bol kazançlar..

8. Buna benzer tartışma 2 yıl önce de vardı. Reysas %60 kusur halka acık. Peki rygyo ne kadar? %38. Şimdi karı rygyo yaz. Zararı reysasa ... Sonuç. Cok basit yatırımcıya kar yok. Ama kendinde komple kar kalıyor...işte bu kadar basit

Sent from my LG-H860 using Android mobile app

Sayfa 3/316 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •