Sayfa 4/316 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 25 - 32 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

3.  Alıntı Originally Posted by Besim Aga Yazıyı Oku
    Buna benzer tartışma 2 yıl önce de vardı. Reysas %60 kusur halka acık. Peki rygyo ne kadar? %38. Şimdi karı rygyo yaz. Zararı reysasa ... Sonuç. Cok basit yatırımcıya kar yok. Ama kendinde komple kar kalıyor...işte bu kadar basit

Sent from my LG-H860 using Android mobile app
    Durum aslında böyle değil. Yani tam tersi olacak. Reysaş'ın gyo hariç bakıldığında yıllıkta 23 milyon TL faaliyet kârı var. Reysaş'ı yıllardır bozan gyo oldu. Gyo'daki gayrimenkul değerleme güncellemesi burda yıllardır saklı kalmış faaliyet kârlarının ortaya çıkmasını sağlayabilir. Çok enteresan bir tabloyla karşılaşabiliriz.

4. Faaliyet kârının sermayeye gittiğine çok şahit olmuşuzdur ama piyasa değerine gittiğine hiç şahit olan var mı bilmiyorum. Ben şahsen hiç görmedim.

5. Gyo'da da aynı şeyi yazdım. Kimse bu hisselere yatırım yapmaya cesaret edemiyor. Piyasanın bu grubun hisselerine güveni açık şekilde sıfır. Başka türlü bu fiyatlamanın nasıl bir izahı olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Faaliyet kârının sermayeye gittiğine çok şahit olmuşuzdur ama piyasa değerine gittiğine hiç şahit olan var mı bilmiyorum. Ben şahsen hiç görmedim.
    Net karı piyasa değeri kadar olan şirketlerde var
    İrmik menkul değerler yıllardır profesyonel kadrosu ile reel hayatta kazandıklarını borsada heba etmeyi gelenek haline getirmiştir.

7.  Alıntı Originally Posted by İrmik Yazıyı Oku
    Net karı piyasa değeri kadar olan şirketlerde var
    Fiyatlama için temettü gücü önemlidir her zaman. Burda kısmen var. Ben hiç denk gelmedim. İlgi alanıma girmedi belki de. Hangileri merak ettim.

8. cefaks baba teşekkürler

Sayfa 4/316 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •