Sayfa 310/316 İlkİlk ... 210260300308309310311312 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1. Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun ilk tavan inşallah devamı gelecek

2. GYO bedellisi sonrası bir bedelli daha gelir mi acaba?

Bu Durmuş'dan her şey beklenir.

"Ülkeye döviz getirmenin farklı yolları vardır. Şirketinize yatırım yapan yabancı yatırımcıları köşeye sıkıştırıp bedelliyle paralarını alırsanız ülkeye döviz getirerek cari açığın kapanmasına yardımcı olursunuz." imza Türkiye'nin ilk uzaylısı.

3. Böylesine potansiyelli büyük bir iş kolunda, böyle bir çomar patronun elinde ne hallere düştü.
    Yazık gerçekten, hani insanlar gelecek vaad eden güvenilir yatırımlık vızır vızır hisse ararken, ileride parmak ile gösterilebilecek iken şovmenlik peşinde koşan birinin elinde, neyse herkese bolbol sabır.

Sadece son zamanlarına dair değil, genel bi yorum...
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

4. Reysas hintliler ele geçirdi yıllarca bedava fiyattan aldılar sırada bu var ama zaman alacaktır sabır gerektirir yanlız borç ciddi sorun adam şirketi sürekli ciddi borçtan çıkarmıyor onunda bı sonu olacak fakat bizlerde o gün bizler olacakmiyiz Allah bilir

5. Uzaya mekik dosesen sen gen o c şeref yoksunu at hırsızı

6. Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı Döven, Türkiye'de bir konteyner fabrikası kurmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı

Türkiye'nin önde gelen lojistik gruplarından Reysaş, konteyner piyasasında önemli bir yatırıma imza atmaya hazırlanıyor. Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Türkiye'de bir konteyner fabrikası kurmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Depolama hizmetleri ve demiryolu taşımacılığında Türkiye'nin en büyük firmalarından biri olduklarını hatırlatan Durmuş Döven, pandemiyle birlikte lojistik talebinin arttığını belirterek, "Şu anda depolarımız tamamen dolu. Hatta depoların girişini bile kullanmak zorunda kalıyoruz, 1 metre bile boş alanımız yok. Yeni yatırım yapmak istiyoruz ancak hammaddede yaşanan sorunlar bunu zorlaştırıyor. Demiryolunda ise en erken 1.5 ay sonrasına rezervasyon yapabiliyoruz" dedi. Bu yüksek talep karşısında konteyener ihtiyaçlarının da arttığını ifade eden Döven, ancak küreselde yaşanan arz sıkıntısından dolayı yeterli sayıda konteyner ithal edemediklerini, ayrıca maliyetlerin de çok yüksek olduğunu belirterek, bu gelişmeler sonrası yerli üretim kararı aldıklarını açıkladı. Durmuş Döven, "Konteyner fiyatları çok arttı. Bu fiyatları görünce arazimiz var, binalarımız var neden bir konteyner fabrikası kurmayalım diye düşündüm. yıllık 5-10 binlik adetlerle üretime başlama planları yaptık. Araştırmalara başladık ve Çin'le bağlantıya geçtik. Görüştüğümüz Çinli üreticiler, 'Biz yılda 2.5 milyon milyon üretiyoruz. Siz 5-10 bin üretecekseniz. Bizden alın, ya da biz size hammaddeyi gönderelim, montajı siz yapın. Ama sertifika sahibi olmazsınız' dedi. Ancak biz tüm riskleri göze alarak yola çıkmakta kararlıyız" diye konuştu.

"Bölgesel üretim üssü olabiliriz"

Reysaş, planlanan bu fabrikada sadece lojistiğe yönelik değil, pandemiyle birlikte talebin arttığı özel amaçlı kullanılan konteynerleri de üretmeyi hedefliyor. İlk etapta 10 bin adetlik üretimle başalanacak. 5 yıl içerisinde 50 bin adetlik üretim hedefleniyor. Durmuş, Türkiye'nin yıllık konteyner ihtiyacının yaklaşık 100 bin adet olduğunu aktardı. Döven, konteyner fabrikası için Hendek'te bulunan 100 dönümlük araziyi kullanabileceklerine işaret ederek; insansız, tam otomasyona dayalı bir üretim planladıklarını açıkladı. Türkiye'nin Çin'e karşı lojistik avantajını bulunduğunu hatırlatan Durmuş Döven, "Biz sadece Türkiye'deki talebi karşılamak değil, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine de ihracat yapmak istiyoruz. Çünkü Çin talebe hemen cevap veremediği gibi, 1.700 dolar da nakliye maliyeti yaratıyor. Ama pahalı ama ucuz biz işi yapmak istiyoruz. Çin kadar ucuza satamasak da talep görebileceğimize inanıyoruz. Başlangıç için yaklaşık 15 milyon dolarlık bir yatırım öngörüyoruz. Bu Reysaş için çok büyük bir rakam değil" dedi. Döven, konteyner piyasasında asıl büyük krizin tam açılma ile başlayacağı uyarısını yaptı.

Sabah böyle bir haber varmış.

7. Durmuş'un son numarası konteyner üretimi. Durmuş büyük ihtimal bedelliye bu kadar yüksek katılım beklemiyordu. Para tatlı geldi. Yeni yatırımlara girişiyor ki yeni bedellilerle tahtadakileri sallamaya devam edebilsin.

Şirketin önündeki tek engelin kendisi olduğunu ne zaman fark edecek acaba çok merak ediyorum.

8. Kağıttan çıkıyorlar dikkatli olun bu şeref yoksunu at hırsızı istediğini yapıyor

Sayfa 310/316 İlkİlk ... 210260300308309310311312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •