Special Days Image
Sayfa 195/316 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    yıllık efk sı 100 milyon...finansal borçlar toplamı 1 milyar civarı. 400 ü kısa vadeli...... 400 milyon üstü eksi ypp si var.

Bir hisse neden yükselir..Çok basit...Hisseye alım geldiği ve toplanmaya başladığı zaman. Para babası kurumsal veya bireysel yatırımcıların kademelere dolu dolu alım yazması lazım ki hisse yürüsün...

Bu değerlerdeki bir şirket için bunu yaparlar mı? Bence yapmazlar...

Bazı arkadaşlar diyor ki bilanço da ali cengiz orta oyunu oynuyor....Şu kadar varlık var, arsa var aslında ama düşük değerden gösteriliyor..

Birincisi gerçek değerden bile gösterilse pek birşey değişmez. Çünkü yatırım yapacak zengin babalar varlığa değil kara ortak olmak ister. Yani arsa değil canlıyı görmek ister. Hisse başı verdiği paranın kendine ne kadar sürede geri döneceğine bakar...

İkincisi adama sorarlar. Ali cengiz oyunu olduğunu iddia ettiğin şirkette işin ne?.

Bir arkadaşım karaciğer Ca oldu ve bana vekalet verdiği için Dilovası Gebze civarı bir arsasını vekaletle sattım.

Arkadaşlar samimiyetle 96 bin TL'ye aldığı arsa 420 bine alıcı buldu ve ben tahsil ettim ailesine verdim, tam 3 yıllık süreç yani bu arkadaş 0,96 dan reysaşa alıcı olsa 4,20 den satması gibiydi 100 bin lotu. RYSAS'ın da arsalarının mılyon dolarlık varlıklarının olduğu bölge, ama hiç kimse 0,90 dan alan kişiye 4 lira vermiyor aradan geçen yıllarda DOLAR ve faiz bazında kayıp da cabası.

Bunu söylemek istiyorum faaliyet iyi olmadıkça arsa değerlemesi o bölgede arsa almadıysanız bir anlam ifade etmiyor.

2. rysas.jpg
    günlüklerde obo

3.  Alıntı Originally Posted by assetmanager Yazıyı Oku
    Bir arkadaşım karaciğer Ca oldu ve bana vekalet verdiği için Dilovası Gebze civarı bir arsasını vekaletle sattım.

Arkadaşlar samimiyetle 96 bin TL'ye aldığı arsa 420 bine alıcı buldu ve ben tahsil ettim ailesine verdim, tam 3 yıllık süreç yani bu arkadaş 0,96 dan reysaşa alıcı olsa 4,20 den satması gibiydi 100 bin lotu. RYSAS'ın da arsalarının mılyon dolarlık varlıklarının olduğu bölge, ama hiç kimse 0,90 dan alan kişiye 4 lira vermiyor aradan geçen yıllarda DOLAR ve faiz bazında kayıp da cabası.

Bunu söylemek istiyorum faaliyet iyi olmadıkça arsa değerlemesi o bölgede arsa almadıysanız bir anlam ifade etmiyor.
    Eee yani ne demek istiyorsun???
    Satıp gidelim mi???
    Bu durumda senin kazancın ne olacak??
    Şerefinin hakkı için söyle: sende rysas var mı??
    Varsa neden sattırmaya çalışıyorsun, yoksa neden sattırmaya çalışıyorsun?? Yine yoksa burada ne arıyorsun??

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!!!

4. Yere yakın Durmuş Efendi bak hisseyi ayağa düşürdün . Temelci teknikci numarası yapan herkes burada kimi kanser hikayesi anlatır kimi ufo gören köylü misali obo gördüğünü iddia eder.
    Forumda küçük yatırımcıdan mal gelmeyince yeşil çam filmlerini aratmayacak derecede senaryo yazılmaya başladı. Kusura bakmada en basitinden an itibarı ile REYSAŞın piyasa değeri 23.311.547 usd olacak REYSAŞ GYO Borsa kapanış fiyatı 1,32 TL REYSAŞın 0,91 olacak benden sen ve yanlamaların mal alacak. Zor be yere yakın Durmuş Efendi.
    YTD.

5. Bu akbank portföy saklama ne ayak.Sürekli mal topluyor sanki. Denizle gediğin çakallıkları bunun için mi.Kim bu patron mu?Benmi yanılıyorm

HTC_M10h cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by borubukucu Yazıyı Oku
    Eee yani ne demek istiyorsun???
    Satıp gidelim mi???
    Bu durumda senin kazancın ne olacak??
    Şerefinin hakkı için söyle: sende rysas var mı??
    Varsa neden sattırmaya çalışıyorsun, yoksa neden sattırmaya çalışıyorsun?? Yine yoksa burada ne arıyorsun??

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir!!!
    Bana ne kadar hissen var diye soran arkadaş MİLYON lot da alıp sattım ama bu hissenin temel noktada maceracı yapısını görünce şimdilik uzaklaştım. Durmuş vs. adamı değilim, onun adamları olduğunu da düşünmem, onun adamları bütün küçük yatırımcılar ki ona 10 yıllığına % -80'le para vermişlerdir. dolar bazında ise % -95 felandır sanırım son hareketle.

Komplo düşüneceğine şirketin DÖVİZ borçlarına ve son DÖVİZ kurlarına bak, hangi vakit eksi öz kaynağa bu şirket gider ve artık bankalar da kredi vermez diye düşün ve yatırımın büyükse gözden geçir ve titre bence.

Ben sattım evet adam gibi bir yönetim farklı bir durum olsa zararımı çıkarmak için almayı dener miyim denerim ama şu durumda bu şirketin "bekaa" sorunu bence mevcut ve bunu çözmesi için yapması gereken esasında çok kolay.

Ama bu şekilde birbiriyle uğraşan ve gölgesinden şüphelenen yanında yöresinde suçlu arayanlar oldukça daha çok söğüş salatası yapılır diye düşünmekten alamıyorum kendimi.

Benim durum ve pozisyonumu merak eden kişi hisseleri satıp gayrimenkul ev vs aldım, en bitti dediği noktada gayrimenkul 4 senede 2-3 misline yine çıktı , dolar bazında dahi hiç kaybettirmedi, oturduğum , aldığım kiralar da temettüsü oldu ve en azından gelinen döviz kurlarında yapım maliyetleri bile aldığım değerin çok üstüne çıkmış oldu.

Ne zaman alırım maks 50 K lot buradan yüzde 50 daha gevşer oluşacak zararla gerçek defter değerine ulaşırsa alırım.

Kimse kimseyi kandırmasın bu sene en iyi ihtimal 100 MIO TL zarar yazar bu kurlarla, o zaman da pay başı 0,40-0,60 olası değerdir.

7. Keşke düşse dediğin 0,40 a 1 m lot alırım o zaman 5 yıl sonrada 4 e satar daha çalışmam .nerde o şans bizde.

Sayfa 195/316 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •