Sayfa 198/316 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1. Dolardaki düşüşe, BİST % 5 ten fazla yükselişe ve olumlu haber beklentilerine rağmen hissenin yükselmemesi ,baskılanması düşündürücü...

2.  Alıntı Originally Posted by selimsen Yazıyı Oku
    Dolardaki düşüşe, BİST % 5 ten fazla yükselişe ve olumlu haber beklentilerine rağmen hissenin yükselmemesi ,baskılanması düşündürücü...
    Hisse Değeri TL bazında çok daha yukarıda USD bazında daha daha yukarılarda iken uyarı yaptığımızda patronun adamı vs. gibi itham edildik. Arkadaşlar şirkette hasılat ve borç yapısına bakın , finansman sıkıntısı NET.

Bu faizlerle rekor zarar ve ÖZKAYNAK kaybı NET.

Kim neden niçin alsın, eline patlasın diye mi.

3. Bildiklerimiz yazdıklarımızın da ötesinde ama bu kadar yazabilirim objektif olarak.

4. Rygyonun şu anda piyasa değeri 312,4 milyon tl,Rysasın 101,4 milyon tl,oysa Rygyodaki %62 payına tekabül eden değer 193 milyon tl yani lot başına 1,62..işlem gördüğü fiyat 0,85..Rysasın Rygyodan başka varlığı olmasaydı durum böyle,defter değeri de 4,80 olması gerekirdi,kar-zarar farketmez durumu değiştirmez,Rygyonun yeniden değerlemesinin Rysas bilançosunda gösterilmemesi ve de Rysasın diğer varlıklarının değerlemesinin yapılmaması gerçek ederi saklıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Rygyonun şu anda piyasa değeri 312,4 milyon tl,Rysasın 101,4 milyon tl,oysa Rygyodaki %62 payına tekabül eden değer 193 milyon tl yani lot başına 1,62..işlem gördüğü fiyat 0,85..Rysasın Rygyodan başka varlığı olmasaydı durum böyle,defter değeri de 4,80 olması gerekirdi,kar-zarar farketmez durumu değiştirmez,Rygyo yeniden değerlemesinin gösterilmemesi ve de Rysasın diğer varlıklarının değerlemesinin yapılmaması gerçek ederi saklıyor.
    Assetmanager yazılarında patronun adamı diye itham edildiğini şirketin hasılat ve borç yapısına bakmamızı isteyip bildiklerinin yazdıklarının da ötesinde olduğunu vurguluyorsun kusura bakma senin hakkını yemişim senin iyi niyetini bilmesem bugün de eskiden yaptığın paylaşımlar gibi, spek aşağı zorlarken senin tam o sırada forumda paylaşımlarda bulunduğunu, spekğin değirmenine su taşıdığını hatta bildiklerinin yazdıklarının ötesinde diyerek spekülasyon yaptığını düşünecektim.
    Ben Reysaş ın borcunun Reysaş GYO ‘dan kaynaklandığını Reysaşın esas faliyet karının bulunduğunu bilançosundaki zararı da Reysaş GYO ‘dan kaynaklı finansman gideri sayesinde oluştuğunu biliyordum. Yanlış mı biliyorum acaba.
    Assetmanager Reysaş GYO’nun borcunu ve bugünkü kapanış fiyatı olan 1,27 yide bildiklerinin çerçevesinde bir yorumlasana bu işte bir terslik yok mu sence, gerçi Reysaş GYO topiğinde hiç paylaşımda bulunmamışsın ancak Reysaş ile GYO iç içe geçtiği için zorlanmazsın diye düşünüyorum. Zorlanırsan Reysaşın yatırımcı ilişkilerinden yardım alabilirsin.
    Şimdiden teşekkürler.
    YTD

6. Borç falan durumu değil bu.Deniz ve gediğin karşılıklı işlemleriyle kağıdı buraya getirdiler.Takası atamadım.Son 4 ayda akbank portföy toplama ya 4 milyona yakın mal virmanlanmış.Takasta 14 milyona yaklaştı ve 1. Garantiyle arasında çok az lot kaldı.Garanti 2.5 milyon,deyus da 1.7 milyon almış.Ben bu akbank portföy toplamayı çözemedim.Bu kadar düşüşe mal dağıtılmamış,toplanmış.

HTC_M10h cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by boötes Yazıyı Oku
    Assetmanager yazılarında patronun adamı diye itham edildiğini şirketin hasılat ve borç yapısına bakmamızı isteyip bildiklerinin yazdıklarının da ötesinde olduğunu vurguluyorsun kusura bakma senin hakkını yemişim senin iyi niyetini bilmesem bugün de eskiden yaptığın paylaşımlar gibi, spek aşağı zorlarken senin tam o sırada forumda paylaşımlarda bulunduğunu, spekğin değirmenine su taşıdığını hatta bildiklerinin yazdıklarının ötesinde diyerek spekülasyon yaptığını düşünecektim.
    Ben Reysaş ın borcunun Reysaş GYO ‘dan kaynaklandığını Reysaşın esas faliyet karının bulunduğunu bilançosundaki zararı da Reysaş GYO ‘dan kaynaklı finansman gideri sayesinde oluştuğunu biliyordum. Yanlış mı biliyorum acaba.
    Assetmanager Reysaş GYO’nun borcunu ve bugünkü kapanış fiyatı olan 1,27 yide bildiklerinin çerçevesinde bir yorumlasana bu işte bir terslik yok mu sence, gerçi Reysaş GYO topiğinde hiç paylaşımda bulunmamışsın ancak Reysaş ile GYO iç içe geçtiği için zorlanmazsın diye düşünüyorum. Zorlanırsan Reysaşın yatırımcı ilişkilerinden yardım alabilirsin.
    Şimdiden teşekkürler.
    YTD
    Terslik yok kardeşim, piyasanın söylediği doğrudur. 30 yıllık tecrübemle konuşuyorum. Yumurtayı tavuktan yavuğu yumurtadan çıkarma demogojleriyle şirketler değerlenmez. Şirketin finansman sıkıntısı , hasılatıyla uyumsuz döviz borcu ve görece korkunç artan faiz ve kur mevcutken, 50-100 mıo TL beklenen zarar varken değerleme ilkeleri çalışmaz, spekülatif dışında bu tarz varlıklar rağbet görmez.

Bir fiyat oluşması bile lütuftur çünkü en kötü senaryo dahil her şey şu ortamda bu nevi hisselerde mümkündür.

YT ilişkileri bana bir şey öğretmez ben hisar üstünde bir okulu bitirip bu işin masterını yapmışım Amerika'da dostum beni onlar ararsa aydınlatırım

8. O borçlar olmasa ve finansman gideri bu kadar çok olmasa zaten kağıt 5 olur.O yüzden buralarda sürünüyor.

Sayfa 198/316 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •