Sayfa 6/316 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 41 - 48 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

2.  Alıntı Originally Posted by PEYAMİ Yazıyı Oku
    2010 da yaptıkları operasyonda patronlar çok fazla mal sattı ama yerine koyamadılar.Hem ayranım dökülmesin hem .........Durum böyle olunca oyuncularda uzak duruyor tahtadan.Ticaret Hukuku adil olsa tahtayı bu şekilde süründüremezler,birileri toplar şirketi ele geçirir ama bizde bin tane engel var take-over a.O yüzden halka açıklığı çok arttırdık şirketi kaptırmayalım gibi bir korkuları yok istedikleri gibi baskı kurabiliyorlar fiyatların üzerinde...Patronların şirketi kaptırırım korkusu olmadığı sürece böyle saçma fiyat oluşumları kaçınılmazdır.Bilinmeyen bir durum bile olsa GYO kalktığı zaman oyuncuların Rysas ı sürüklemesini kimse durduramaz.Tek engel patron.Tahtayı 1,50 yapsa kimse kalmaz tahtada herkes satar aman geriye döner diye.Uzun süre yatay giden tahtaların psikolojisi budur.Bu durumdan yararlanıp mümkün olduğu kadar geç çıkmak istiyor 1 in üzerine…YTD
    http://www.borsagundem.com/yazarlar/...yazisi/1170745

3. bu kagıdın halka arzından beri beklemekteyim çok cilesini cektim bilenler bilir inadına kagıttan çıkmadım .elbette çıkacak ama sabretmek gerek global cıkmadı çıkmadı bu hafta 1,90 dan 2,72 çıktı borsa süprizlerle dolu bir yer takas vede günlük gönderirseniz yorumlaya bilirim garantinin alması hayırlı olur

7.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Mevcut koşullarda fazla bir primlenme beklemek zor görünüyor. Borç çok yüklü, gelirler kısıtlı.

Maliyeti yüksek finans borçlardan kurtulması ve ciro yükselterek kayda değer bir karlılık üretmesi gerek.

Bunun için, depo inşaası smacı dışındaki arsalarını inşaat şirketleriyle anlaşarak hasılat paylaşımı şeklinde değerlendirerek veya satarak nakite dönüştürmeli ve buna ek olarak bedelli veya tahsisli sermaye artışlarıyla likit oluşturmalı.
    Bilançoya şöyle bir bakanın ilk yapacağı yorum kesinlikle bu. Keza aynı şeyleri ben de söylemiştim kendime. Ama biraz daha detaya inince esas durumun böyle olmadığının farkına varılıyor. Reysaş'ta konsolidasyona uğrayan bir sürü şirket var. Bunlar için de majör etki gyo'dan geliyor, şu değerli varlıkların nerdeyse tamamına sahip ama bir o kadar borcu dolayısıyla riskin çoğunu taşıyan şirket. Aynı zamanda patronun mal topladığı şirket.

Rysas'a solo olarak bakmak lazım. Rysas'ın 23 milyon TL solo FAVÖK'ü var. Hisse başı 0.20'lere denk geliyor. Borçlarını rahatlıkla ödeyip temettü dağıtabilecek bir şirket ama gelgelelim gyo konsolide edilince bütün bu harika tablo ortadan kayboluyor. Yani rysas'ı bozan açık şekilde gyo. Şu patronun arada yüklü mal çektiği gyo ayağa kalkıp rysas'a köstek yerine destek olmaya başlarsa rysasta o zaman durum ne olur? Sorulması gereken soru bu.

8. cefaks baba teşekkürler

Sayfa 6/316 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •