Sayfa 221/316 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1.  Alıntı Originally Posted by orrca Yazıyı Oku
    İnşallah yüklü almamışsınızdır.Zira bu kağıtta ağrı kesici fayda etmez.Ömrünü yer adamın.

EML-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın orrca yüklü almasaydım bu kadar kıvranmazdım. Yüklü kısmı kişiye göre değişebilir tabi. Ben tamamen tv'deki konuşmalara istinaden alım yaptım. Borsadaki düşüşün her hissede olduğu gibi bunda da etkisi malum fakat en azından 0,9xx'lerde olması lazımdı. Dipleri gören hisseler yukarıda iken bu en dibini bugün gördü, şimdilik tabi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by petrolium Yazıyı Oku
    Sayın orrca yüklü almasaydım bu kadar kıvranmazdım. Yüklü kısmı kişiye göre değişebilir tabi. Ben tamamen tv'deki konuşmalara istinaden alım yaptım. Borsadaki düşüşün her hissede olduğu gibi bunda da etkisi malum fakat en azından 0,9xx'lerde olması lazımdı. Dipleri gören hisseler yukarıda iken bu en dibini bugün gördü, şimdilik tabi.
    Biliyorum anlıyorum ve 1 yılı geçti ekgyo yu bekliyorum.. 3 yıl rygyo u bekledim 73 kuruş maliyetimi 52 kuruşa indirdim 7 bin tl kâr ile hisseden çıktım.. Hisseyi 75 kuruştan sattım o günlerde ama 1.6x a gitti şimdi yine 68 kuruş kuvvetli desteğinin de altında.. ha 55 e iner mi dersen bilemem ama bildiğim şu ki bu reysaşlar bedava gerçekten.. Gülümsemeniz normal çünkü borsamızda bedava hisse çokk dimi.. Hisse ederine gelecek elbette.. Sabır

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by petrolium Yazıyı Oku
    Ortaklardan tahmini zarar rakamı verebilecek olan var mı ?100 milyon görür müyüz ? Bu rakam olursa fiyat nerelere gidebilir ?

Dostlar sakin olmak lazım ama evet rekor zarar gelebilir . 30/09 kurlarla ; ve Yabancı para borçları ile ağırlıklı proje gayrimenkul ve yatırım fonladığından kur zararı kısmen fiktif de olsa öz kaynakları neredeyse bitirecektir.

Sonrasında gerileyen kurlarla muhtemel 3. ve 4. çeyrekte şirket yine fiktif de olsa kar açıklayabilir ama yıl kümülesinde rekor zararla yılı bitirebilir.

Kanımca banka anlaşması yapmalı ve varsa kısa vade kredilerini yapılandırmalı , aksi halde likidite sorunu yaşar çünkü aktifleri hantal ve kesin kabul görür reel değerler içermiyor; pasif tarafı ise daha "sight" ve zorlayıcı.

Şirket kötü idare edilen bir patron şirketi görünümünde ancak Türkiye'de 20 yıl sonunda en şaşalı dönemlerini yaşayıp çöküşe geçen emlak sektöründen payına düşeni bilanço yapısı itibari ile alacak olması da ayrı bir talihsizlik.

Şirket ayakta umarım kalır; 5-10 yıllık süreçli bir yatırım bu dakikadan sonrası; bana da patladı ama 0,50-0,60 olursa maliyet azaltarak bekleyeceğim; sayet batmazsa çok ucuz; batarsa tabi 0,10 dahi sonsuz pahalı

4.  Alıntı Originally Posted by orrca Yazıyı Oku
    95 milyon gyo ya geldi sadece.Geçmiş olsun.Gitti bir 10 sene daha kendi adıma.

EML-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Başındaki 1'i atlamışssınız sanırım. RYGYO zararı 200 MILYON TL seviyesindedir.

5. Döviz yükümlülüğü fazla olan REysaş dövizin %1.5 aşağıda olduğu günde dahi düşmeyi becerebiliyor...
    9. ay bilançosunda gelecek olan yüksek zarar yıl sonu bilançosunda önemli oranda düşecek olmasına rağmen tepki dahi vermiyor.
    Patron senedi almanın zararları....
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Reysaşın konsolidesinden dolayı düşüyor sanki

7. Umut var mı ortaklar ?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by petrolium Yazıyı Oku
    Umut var mı ortaklar ?
    Benim var.. Dolar geliri de var.. Treni de tırı da var.. 1 numara lar.. Esas faaliyet kâr ı da var.. Düzelecek elbet.. Reysaşında kâr ı okunsun . sonra yukarı bakarız artık

Sayfa 221/316 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •