Sayfa 614/659 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624 ... SonSon
Arama sonucu : 5268 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Maşallah nazar değmesin, vay be bu hisseyi 4 TL den alanlar bile % 50 kardalar.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by nowayout Yazıyı Oku
    Sayın RLC44 epeydir topiğimize uğramasa da 2 yıl kadar önce sıkça yazardı. Sermayesi kadar kar getirip de 3-4 TL ye işlem gören hisseler var yazısını görünce acaba hangileri diye merak etmiştim, sayın north hemen peşinden "hangileri mesela?" diye sorunca ben de yanıtı beklemeye koyuldumsa da hali hazırda yanıt göremedim. Yazılıp silinmiş olabilir mi diye bir kez daha gündeme getirmekte yarar gördüm. Burayı izlemiyor da olabilir diye özelden de ilettim ricamı.

Hisse önerisi olarak değil, bizimkiyle kıyaslayabilmek için öğrenmekte yarar olabilir.

Umarım yanıt gelir.

Bol kazançlar...
    Sn. Nowayout ve sn. North öncelikle selamlar. Elimde cüzzide olsa alarko var. Satmayada niyetim yok çünkü diğer kağıtlarımın temettüleri ile ekleme niyetindeyim alarkoya. Sermayesi kar getiren demek isterken biraz eksik yazmışım söyleyeyim, yıllıkta sermayesi kadar veya sermsyesinin %85-90 civarı kar getirnesini beklediklerim var. Tabiki. Bunlar alarko ile asla kıyaslanmaz, alarko özellikle ikisine göre dev. 1. Beklediğim bilici yatırım idi, iyi ekmek yedirdi sağolsun ,grafiğinede bakabilirsiniz. 2. Si arsan tekstildi, elektrik ve dopalgaz dağıtımına ortak ve ben 3-4 tl olan derken özellikle arsanı kastetmiştim 3 küsür tl olan. Sermaye 85 9 aylık kar 50 ve son çeyrek karı artar. Sermayesi kadar nerdeyse kar bekliyorum. Ama asıl baba olanı ve aslolan hissem 4 tl civarı olan işmen. Sernaye 355 9 aylık kar 290. Tabi artık yükselip doymuş klimasanı da kaçırmadık ama oda yükseldi. İşmeni tek geçiyorum jendimce borsada. Benim için gerçek bir temettü canavarı ve büyük bir dev. Lakin alarko alarkodur. Her zaman alacağım

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Sn.monarozaya vesile olduğu için teşekkürler.

Nowa üstadım;
    Nereden buluyorsunuz bu güzel detayları? Alarko topiğine gökkuşağı gibi renkler katıyorsunuz.
    Verdiğiniz linke baktım. Okudum, hüzünlendim. Karşılıksız aşk tam da böyle olur. Hem de iki özel kişiyi vurmuş geçmiş. İki Mecnun bir Leylâ'ya vurulmuş. Zalim kız !

Bu vesileyle haberde karşılaştığım ve günümüzde salgın haline de gelmiş bir probleme az-buçuk temas edeyim:
    http://haberkultur.net/HD4240_ve-mona-roza-konustu.html

"....... Bir arkadaşım bahsetmişti Leyli meccali (Fransızca: yatılı okul) imtihanına niye girmiyorsun diye......."

Gazeteci türkçeye hakim olmalı. Tarih kültür ve şuuru olmalı. Eskiden musahhih derdik, gazetenin imla hatalarını yayından önce düzelten kişilere. Hele onlar tam hakim olmalı kültürümüze.

Tarihiyle bağı kopmuş bir nesil var. Üstat Cemil Meriç'in müstağrib dediklerini de mumla aratacak derecede.

Muhatap kelimesini muhattap olarak yazanlarımız gazeteci olmadıkları takdirde az biraz mazur görülebilir. Tabii aydın olma iddiasında iseler affedilemezler.

Linkte haberi yazan gazeteci tam şecaat arzederken sirkatin söylemiş. Fransızca'dan da genel kültür derecesinde bile haberi yok. Söz Fransızca değil çünkü.
    Leyl, bildiğimiz gece. Meccali değil meccanî, o da parasız = bedava .
    leyli meccani "parasız yatılı" anlamında.
    Bugün hâlâ devletin parasız yatılı uygulaması var. Proje okullardan yurdu olanlarda bu hakkı var talebenin.

Alarko topiği limitlerini aşmamak için burada bitireyim yazımı.
    Selamlar, saygılar.

Değerli üstadım, teveccühünüz… eksik olmayın…Bundan önceki avatarımın gökkuşağı olduğunu anımsadım…
    Türkçeye hakimiyetin azalışı keşke yalnızca sözcüklerde olsa…Bence daha önemlisi sözcüklerin anlamları ve gramerimiz değişiyor. Artık sanıyorum demiyoruz düşünüyorum diyoruz İngilizceden çevirme gibi...
    Yerli ve milli sloganını benimseyen Büyük Reis bile örneğin, “Yardım ettik ve edeceğiz” yerine “Yardım ettik ve ediyor olacağız” diyor…Bu da sanıyorum konuşma metnini hazırlayan danışmanlardan kaynaklanıyordur. Bu kullanım zaten moda gibi yaygın bir hal almış durumda. Türkçede böyle bir zaman yok diye biliyorum.

Bunca topik dışı kelam yeter diyerek yukarıda vermiş olduğunuz grafikle ilgili olarak dikkatimi çeken bir hususu belirtmek isterim.
    Grafikte 2013 sonlarında en yüksek seviye 1,2817USD olarak görünüyor. %95 e yakın bedelsize uyarlarsak 2,5 Dolar yapar. Oysa 3 Dolar üzeri olduğunu anımsıyorum.

Biliyorsunuzdur, 2013 sonunda yaşadığımız 17-25 Aralık darbe girişimi sonrası Alark hisselerinde yaşanan sert düşüş üzerine çok yazı yazdım/yazdık. O süreci gün be gün yaşadığım için şundan eminim ki fiyat 6 TL üzeri ve Dolar da 2TL nin ya biraz altında ya çok az üstünde idi. Sonuçta o zamanki grafiklerde de 3 Doların biraz üstünde olarak göründüğünü anımsıyorum.

Bu uyumsuzluk sanırım temettülerin (ayrıca, bizde olmadıysa da genelde, bedelli sermaye artırımlarının) grafiklere yansıtılmasından kaynaklanıyor ve gerçeği yansıtmıyor.

Yani önümüzde görünen 1,2817 direnç seviyesi gerçekte 1,5 Doların biraz üstünde olmalı.

Ne dersiniz?

Bol kazançlar, saygılar…
    Son düzenleme : nowayout; 14-01-2020 saat: 00:49.
    Sen sen ol, ordubozan olma!

Alıntı Originally Posted by nowayout Yazıyı Oku
    ......

Bunca topik dışı kelam yeter diyerek yukarıda vermiş olduğunuz grafikle ilgili olarak dikkatimi çeken bir hususu belirtmek isterim.
    Grafikte 2013 sonlarında en yüksek seviye 1,2817USD olarak görünüyor. %95 e yakın bedelsize uyarlarsak 2,5 Dolar yapar. Oysa 3 Dolar üzeri olduğunu anımsıyorum.

Biliyorsunuzdur, 2013 sonunda yaşadığımız 17-25 Aralık darbe girişimi sonrası Alark hisselerinde yaşanan sert düşüş üzerine çok yazı yazdım/yazdık. O süreci gün be gün yaşadığım için şundan eminim ki fiyat 6 TL üzeri ve Dolar da 2TL nin ya biraz altında ya çok az üstünde idi. Sonuçta o zamanki grafiklerde de 3 Doların biraz üstünde olarak göründüğünü anımsıyorum.

Bu uyumsuzluk sanırım temettülerin (ayrıca, bizde olmadıysa da genelde, bedelli sermaye artırımlarının) grafiklere yansıtılmasından kaynaklanıyor ve gerçeği yansıtmıyor.
    Yani önümüzde görünen 1,2817 direnç seviyesi gerçekte 1,5 Doların biraz üstünde olmalı.
    Ne dersiniz?....
    nowa üstadım. sizlerin yanında ben "dünkü çocuk" sayılırım alarkoda .

Bu matriks intibakları nasıl yapıyor? Hiç bilmiyorum. Hepimiz bilgisayarcıların gösterdiklerine inanıyoruz.

Kayıtlarıma göre alark ile tanışıklığım 28.06.2016 tarihinde 3,25 TL den ilk keşif amaçlı alışımmış.

MERKEZ BANKASI dolar satış kuru 2.9182 o gün.(1,114 $'a almışım.)
    20.04.2017 de 0,31
    27,06,2018 de 0,27 temettüler aldık. 3,25 - 0,58 = 2,67 TL

2,67 TL /1,9466 (14.9.2018 tarihli bölünme oranı) = 1.3716 TL

24.04.2019 da 0,1706 temettü aldık..... 1,3716 - 0,1706 = 1,20 göstermesi gerekmez mi ?

28.06.2016 tarihini MATRİKS 0.4804 $ gösteriyor o günü. TL cinsinden 1,38 TL

Kafam mı karıştı?
    Yanlış mı yaptım?
    Araya enflasyon mu katıyor?
    Bu matriksin grafik mantığı nedir?
    Bear Bull abiye bir sorayım... be yaaa!

Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü-
    İşler bitmez, şekil değiştirirler, uyacann. -Kayserili esnaf sözü-

Aslında grafik üstadı tumer1962 de bilir cevabı, buradan ayrılmamış sa....

Bu başlığı şu anda 8 kişi okumaktadır. (3 üye ve 5 ziyaretçi)

0101, british, tumer1962
    Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü-
    İşler bitmez, şekil değiştirirler, uyacann. -Kayserili esnaf sözü-

İltifatınız için çok teşekkür ederim sevgili dostum.Uzun vadeli güzel bir hisse oldugu su götürmez.

Sayfa 614/659 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •