Sayfa 615/659 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625 ... SonSon
Arama sonucu : 5268 madde; 4,913 - 4,920 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by tumer1962 Yazıyı Oku
    Grafiklere teşekkürler sn.tumer1962 üstat.

Daha önceki 1 $ denemelerinde ALARKO CENAL'sız (mecalsız ) idi.
    Şimdi umutlar feza...!
    Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü-
    İşler bitmez, şekil değiştirirler, uyacann. -Kayserili esnaf sözü-

4.  Alıntı Originally Posted by druars Yazıyı Oku
    Güneş enerjisi santraliierinde nasıl 12 Milyon doları buldugum soruldu...

ALCEN altında bulunan 52 MW lık Güneş enerjisi santralleri(GES) 2028 yılına kadar
    Yekdem e 13.2 cent üzerinden satış yapma hakkına sahip.
    GES yıllık ürettiği elektrik 80 gün üretim üzerinden hesaplanır.
    Yıllık ortalama üretim rakamı bu ehsaba göre 96 GWh tır.
    Bunu yekdem fiyatı ile carpınca yaklaşık 12 Milyon Dolar rakamı cıkıyor. Saygılar.

5. Sn druars size çok teşekkür ederim sayenizde para kazandım sizden ricam arsivinizde var ise temel analiz dokümanları paylaşırsanız çok sevinirim ilginiz için çok tesekkurler.
     Alıntı Originally Posted by druars Yazıyı Oku
    Güneş enerjisi santraliierinde nasıl 12 Milyon doları buldugum soruldu...

ALCEN altında bulunan 52 MW lık Güneş enerjisi santralleri(GES) 2028 yılına kadar
    Yekdem e 13.2 cent üzerinden satış yapma hakkına sahip.
    GES yıllık ürettiği elektrik 80 gün üretim üzerinden hesaplanır.
    Yıllık ortalama üretim rakamı bu ehsaba göre 96 GWh tır.
    Bunu yekdem fiyatı ile carpınca yaklaşık 12 Milyon Dolar rakamı cıkıyor. Saygılar.
    Redmi Note 6 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Sn. Nowayout ve sn. North öncelikle selamlar. Elimde cüzzide olsa alarko var. Satmayada niyetim yok çünkü diğer kağıtlarımın temettüleri ile ekleme niyetindeyim alarkoya. Sermayesi kar getiren demek isterken biraz eksik yazmışım söyleyeyim, yıllıkta sermayesi kadar veya sermsyesinin %85-90 civarı kar getirnesini beklediklerim var. Tabiki. Bunlar alarko ile asla kıyaslanmaz, alarko özellikle ikisine göre dev. 1. Beklediğim bilici yatırım idi, iyi ekmek yedirdi sağolsun ,grafiğinede bakabilirsiniz. 2. Si arsan tekstildi, elektrik ve dopalgaz dağıtımına ortak ve ben 3-4 tl olan derken özellikle arsanı kastetmiştim 3 küsür tl olan. Sermaye 85 9 aylık kar 50 ve son çeyrek karı artar. Sermayesi kadar nerdeyse kar bekliyorum. Ama asıl baba olanı ve aslolan hissem 4 tl civarı olan işmen. Sernaye 355 9 aylık kar 290. Tabi artık yükselip doymuş klimasanı da kaçırmadık ama oda yükseldi. İşmeni tek geçiyorum jendimce borsada. Benim için gerçek bir temettü canavarı ve büyük bir dev. Lakin alarko alarkodur. Her zaman alacağım

Bilgilendirme ve yorumlarınız için çok teşekkürler sayın RLC44. Sizin de belirttiğiniz gibi, Alark gibi dev bir holding ile kıyaslanamayacak şirketler. Aslında amacımız şirketlerin büyüklüklerini değil, oransal olarak hangisinin daha kazançlı olduğuna bakmak. Kabaca, hangisinin F/K sı daha düşük olduğu.
    Fakat, bilindiği gibi, önemli olan bunu 1-2 bilanço dönemi için değil geleceğe ve daha uzun bir sürece yönelik olarak yapmak. Ayrıca, masa-sandalye şirketi diye tanımlanan şirketlerin düşük F/K lardan işlem görmeleri sıkça rastlanan durum. Sözünü ettiğiniz şirketler böyledir demek istemiyorum tabii ki.
    Yalnızca F/K oranına bakmanın yeterli olmadığına dikkat çekmek istiyorum genel anlamda.

İŞMEN in İş Bankasının menkul değerler… şirketi olmasının dışında nesi vart nesi yok bilmiyorum fakat bugün Piyasa Değeri 284 milyon Dolar, F/K oranı 4,61…. Alarkımızın ise 450 milyon Dolar PD ve 3,78 F/K oranı var.
    Yani Alarkın piyasa değeri İŞMEN den yalnızca %58 daha fazla. Buna karşılık F/K oranı daha düşük.
    teme
    İşmen 2019da bizden %50 fazla temettü vermiş. Bu yıl Alark için benim beklentim en az %30 olduğundan İşmeni geçebileceğimizi sanıyorum.

Sonuç olarak tercihim değişmiyor,
    kaldı ki Alark 6 değil 16 TL olsa yine tercihim Alarktan yana olurdu.
    Çünkü 1-2 gayrimenkul satarak, ya da örneğin ALSİM i halka arz ederek İşmenin PD i kadar temettü verme gücüne sahip..

Bununla birlikte 2020 yılında Alarktan daha fazla kazandıramaz diyemem. İnşallah iyi kazanır ve bir an önce eski göz ağrınıza dönersiniz.

Bol kazançlar, saygılar.
    Sen sen ol, ordubozan olma!

7. Gündüz yetmedi şimdi gecedemi milleti opecekler . Gece seansından anladıgınız nedir . Üstatlar

Alıntı Originally Posted by swanp1 Yazıyı Oku
    Gündüz yetmedi şimdi gecedemi milleti opecekler . Gece seansından anladıgınız nedir . Üstatlar
    üstat değilim ama voip benim ilgi alanımda değil... dini hassasiyetlerim nedeniyle şort giymem long uzatmam ... şaka bir yana insan en iyi bildiği işi yapmalı ve bu işten para kazanmalı. ne kadar doğrudur bilmem ama kuyumcuların büyük çoğunluğunun sermayelerini kaldıraçlı altın piyasalarında kaybettiğini duymuşluğum var...
    sonuç olarak öpüleceksen öptürmemek için yaklaşmayacaksın...

Sayfa 615/659 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •