Sayfa 641/717 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691 ... SonSon
Arama sonucu : 5729 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Mart bilançosu 250 milyon kâr gösterebilirse, ülke ve dünya şartları da uygunsa hayal edemiyeceğimiz derecede en güzel fiyatları görebiliriz.

2. Adem hocam kim tutar alarkoyu.Bak yeni bir ihale.kaça gider kim biliiir?

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Mart bilançosu 250 milyon kâr gösterebilirse, ülke ve dünya şartları da uygunsa hayal edemiyeceğimiz derecede en güzel fiyatları görebiliriz.
    Usd yerinde dursa yapmaması için bir sebep yok ama şimdiden 2019 kapanisina göre 10 kuruş yukarıda.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by KOBODE Yazıyı Oku
    Adem hocam kim tutar alarkoyu.Bak yeni bir ihale.kaça gider kim biliiir?
    Bu geçen gün ki haber gibi geldi bana.

Yol aynı, ortaklar aynı bir tek rakamlarda farklılık var ama o da bizim medyanın hatasıdır kesin.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ekin Yazıyı Oku
    Sayın KOBODE; Adem Hocanız kimdir bilmem,fakat Alarko konusunda çok çok deneyimli kişiler var burada onlar artık uzman olmuşlar en güzel cevabı onlar verebilirler.(0101, balıkadam,emekli kumandan,kıdemli ve diğerleri).Yalnız acizane benim yorumun;bu ihale daha
    alınmıştı sadece bu imza töreni hisseye nötr etkisi olur. 2000 yılındaki 3$ zirvesi mevcut ABD 20 yılda % 50 enflasyonu ilave etseniz 4,5 $ gibi zirve önümüze çıkıyor ki o zamanlar hiçbir elektrik üretim santrali ve dağıtım şirketi yoktu şimdi bunları ve diğer arazi ve duran varlıklarını dahil ederseniz ve son yıllarda ulusal markadan uluslararası marka olduğu düşünülür ise ve tüm bunlardan dolayı artık çok daha ileri zirveler beklenebilinir. Fiyat vermek doğru olmaz ama Kendi adıma 10-15 $ beklentim var ne zaman olursa olsun.TAMAMEN ŞAHSİ FİKRİM OLUP YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM YAPARKEN KİMSEDEN ETKİLENMEYİN YATIRIM DANIŞMANINIZDAN BİLGİ ALINIZ
    Sayın ekin tabii ki gönlünüzden çok büyük rakamlar geçebilir, ancak 10 dolar çok uçuk rakamlar, o fiyatı bulursak piyasa değerimiz 4350 milyon dolar yapar.
    Şöyleki; Akbankın % 41 i, Akçansanın %40 ı, Aksigortanın % 36 sı, Brisanın % 44 ü, Carffoursanın % 51 i, Çimsanın % 55 i, Enerjisanın % 40 ı, Kordsanın % 71 i, Teknosanın %60 ının sahibi olan Sabancı Holdingin bu iştiraklerdeki payının toplamı 4700 milyon dolar ederken, bugünkü piyasa değeri 3363 milyon dolardır.
    Haksız çıkmayı ve beklentinizin gerçekleşmesini çok isterim.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. 10-15 lira demiştir, $ olsa duramazsın

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Iyi gunler
    Uzun vadeli biriktirecegim hisseler arasina alarko holding i de aldim ... belki gec oldu ama olsun hic onemsemiyorum uzun vade dusunecegim icin
    Tecrubeli ortaklara sormak istedigim birkac soru var... bu yil sonunda dolarda en az 6.40-6.60 seviyelerinin gerceklesecegini dusunuyorum... en yuksekte ise 7.50 sevisesi teknik sınır bence... 6.60 bugunden itibaren yuzde 10 ... 7.50 ise yuzde 25 gibi bir rakam... enflasyonu dusundugumuzde olasiliklar dahilinde bir tahmin gibi goruluyor... sirketin doviz cinsinden borcunun onemli bir kismini hedge ettigini biliyorum... ancak yine de en az 6.40 seviyesine cikarsa acaba bilancoyu sizce nasil etkiler .. ve bu kur baskisi ne zamana kadar devam edecek borclarin ne zamana kadar sona ermesi planlaniyor o konularda eksigim var
    Son olarak uzun vadeli portfoyumde hisse satmamak icin temettuye cok onem veriyorum ... alark sizce duzenli olarak yuzde kac temettu verebilir...
    Tecrubeli ortaklarimiz cevaplarsa cok sevinirim...
    Herkese hayirli bol kazanclar dilerim saygilar iyi haftalar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 641/717 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •