Sayfa 649/717 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699 ... SonSon
Arama sonucu : 5733 madde; 5,185 - 5,192 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Haftasonu şu idlip mevzusu inşallah tatlıya bağlanır da bizde yolumuza bakarız.

ALARK günlük kapanış

3.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    "eee o zaman ne yapmalı... basit aldığımız ALARKları unutmalıyız... kaybettik hepsini inek içti diye düşünüp yeni yatırımlar için başka kaynaklar bulup biriktirmeye başlamak zorundayız... var ise kaynaklarımız eski fiyatları unutup bu fiyatlardan da geleceğimize yatırım yapmalı hala ucuz diye düşündüğümüz şirket hisselerine eklemeler yapabilmeliyiz. biz borç aldık ve borçla hayat standardımızı yükselttik. şimdi ise bu standardımız 15 yıl öncesinden daha kötü hale düşecek çünkü har vurup harman savurduğumuz paraları da geri ödeyeceğiz... ve deniz bitti ... şimdi kendi yağımızla kavrularak akıllı olmak zorundayız..."
    sn nowayout,
    şimdiye kadar tek hissede gidiyordum ( daha önce tek grup diyebilirdim ama uzun zaman dan sonra bir yan hissede kol kesmiştim ki epey bir derin kesikti iyileşmesi çoook zoor olmuştu)... hisseler 1 dolar olduğunda kendime verdiğim sözü tutarak anaparamı alıp ayırdım... daha önce yani 2 li fiyatlarda iken bir 100 000 lot ALARK alıp temettüsüne baksam diye epey hesap yapmışlığım olsa da maalesef olumsuz bir çok durum nedeniyle yarısını bile yapamadım ( eğer kol kesmeyi çok önce yapıp da ALARK a geçebilsem gerçekten hedefime yaklaşabilecektim) el hasıl kalan miktar çok da abartılacak bir miktar olmasa da bir memur için iyi bir miktar...

hisselerimi kaybetmeyi istemiyorum... hepimizde olduğu gibi başka hisseleri de kolluyorum ve arada acaba ALRKlar ile değiştirsem mi diye içimden geçiriyor ve kendimi zor tutuyorum... bu yüzden yeni biriktirimleri yeni kaynaklara yatıralım diye düşünüyorum ( ALARK satıp başka hisse almak yerine, ALARKLarı kaybettim diye düşünüp unutarak yeni tasarrufları başka hisselere yönlendirmeli diye düşünüyorum). bunu düşünür iken daha önce ayda maaşımın 1/3 ünü tasarrufa yöneltirken şimdi bu kadar tasarruf mümkün değil üstelik mesela daha önce 1/3 ü 3 birim dolar yaparken şimdi 1,2 birim dolar yapıyor. maaşlardaki hayat standartlarımızdaki erime çok büyük boyutta ( tabii ki daha önce tasarruf ile 10 birim ALARK alır iken şimdi sadece 1,2 birim ALARK alabiliyoruz... hepimizde vardır bu yanılsama 2 liraya ALARK aldıktan sonra kağıdın ne kadar ucuz olduğunu düşünsek de 6 lirada almaya elimiz varmaz...) ... bu erimeye bir de dolar olarak borçlandığımız miktarları ödemek söz konusu olduğunda kendi yağımızla bile kavrulmanın çok zor olduğunu düşünüyorum... ülkemizde kriz çıkar mı çıkarsa hisseler ne olur ( eğer A şirketi 10 cente düşecek ise şimdiden 30 centten satıp 10 cente düştüğünde almak lazım der ustalar. krizlerde hisselerin büyük çoğunluğu olmadık fiyatlara gelebiliyor. eğer ALARK da bu şekilde olacak ise neden tutmalıyım diye düşünüyorum. ama 2-3 yıl içinde 1 milyar kar edecek bir ALARK hem düşmez hem de bu fiyatlarda kalmaz diye düşünüyorum)... gğibi sorular maalesef dik durmamızı önlüyor...

bilmem yeterince açık oldu mu?

Fazlasıyla açık oldu sayın tövbekâr hocam. Bir yanlış anlamadan dolayı zahmet verdim size. Şöyle ki;

BİSTin dünkü sert düşüşü ve İdlib bağlamında Rusya ile savaş ihtimallerinin konuşulduğu ortamda yazınızı okuyunca sizin borsadan ve dahi Alarktan uzun bir süre umudunuzu kestiğinizi ve Ülke ekonomisi için de karamsar olduğunuzu tahmin ettim. Diğer taraftan olabildiğince borsaya yatırıma devam düşüncenizi okuyunca da bir çelişki olarak değerlendirdim. Bir açıklaması olmalı diye sorumu yönelttim. Sağ olun, hem merakımı giderdiniz, hem de okurlara borsa yatırımlarında yararını görebilecekleri bilgiler vermiş oldunuz.

Her şey için teşekkürler, bol kazançlar, saygılar.
    Hayat eve sığar...Beterin beteri var.
    http://www.serprofil.com/celik-iskel...fiyatlari.html

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Röportajı izledim değerli üstadım. Az da yorum yapsanız ne iyi olurdu. Hafta sonu yaparsınız umarım.
    Yukarıda paylaşılan saptama ve değerlendirmelerden farklı olarak birkaç hususa dikkat çekmek isterim.

1- Başarılı ve yakışıklı CEO muz ciromuz 14 Milyar diyor lakin bilançolar öyle demiyor…Çünkü gizleniyor.
    2- Hisse geri alımı yapmak sorun değil, yeterince paramız da var..öyle bir sorunumuz da yok…diyor fakat almıyor.(Alsın demiyorum. Geçmişte de demedim. Tam tersine, alım fırsatı dedim ve karınca kararınca da olsa alım yaptım.) Almayışının nedeni alınacak fazla bir hisse olmayışından, iştirak ve bağlantılı şirketleri vb. tarafından alındığını ve alınmakta olduğunu söylemesi beklenemez tabii.
    3- CEO mu paramız var, sorun yok diyor, bazıları ille de borçlar diyor (geçmişte daha çok vardı, epey azaldı...)

Röportajın sonuna doğru şöyle bir diyalog da anlamlıydı;
    A.Y.: Bu hisse değeri, Alarko' nun varlık yapısına, mali yapısına, potansiyel imkanlarına uygun değil.
    G.U.: Siz daha fazlası olması gerektiğini…
    A.Y.: ÇOK DAHA FAZLASINI bekliyorum.

Daha ne desin.

Bol kazançlar.
    Hayat eve sığar...Beterin beteri var.
    http://www.serprofil.com/celik-iskel...fiyatlari.html

5. Bu arada karakuz hes'in de maşallahı var.
    22 günde 30.041.000 kwh üretmiş.
    30.041.000 x0. 448 = 13.458 milyon TL yapar. ALLAH bereket versin.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Bu arada karakuz hes'in de maşallahı var.
    22 günde 30.041.000 kwh üretmiş.
    30.041.000 x0. 448 = 13.458 milyon TL yapar. ALLAH bereket versin.

Ocakta da 26.104.000 kwh üretmiş.
    26.104.000 x0. 448 = 11,694 milyon tl.
    53 günde toplam ciro, 25,152 milyon tl.
    Allah bereket versin.

Karakuz HES santrali mart sonu bilançomuza 50 milyon lira katkı yapar inşallah.. yılın tamamında 140 milyon lirayı da aşmamız temennim.

nowa üstadım;

Sunucu "niye hisselerinizi yabancı satıyor? kim bu yabancılar?" diye sormadı. Herhalde sorular hazır verilmişti hanım kardeşimize.

Yurtdışı faaliyetlerin çok arttığını/artacağını söyledi ayhan amca. Çok güzel tablolar çizdi? "Pazara kadar" ortaklık niyetim "mezara kadar" şekline dönüşebilir. Biraz daha seversem leyla ile mecnun kabilinden "alarko ile 0101" hikayesi de dillenebilir edebiyatımızda. En iyisi ben "salıya kadar" ortaklık kısmında kalayım.

Makedonya santrali gerçekleşirse CENALdeki payımızdan daha verimli üretim görebiliriz orada.. Romanya, kazakistan... maşallah diyeyim...

Bir önemli ders de "hesabı yapılmış işlere girmek gerek, aksi durumda kendinizi de kredi veren bankayı da, başkalarını da sıkıntıya sokarsınız", "bankalar kredi verirken projeyi iyi incelemeliler" anlamına gelen sözleriydi.
    Kesinlikle imzamı atarım. 2018 den bu yana yaşadığımız krizde bankaların enerji şirketlerine verdiği donuk kredilerin payı malesef var ...
    Son düzenleme : 0101; 22-02-2020 saat: 13:05.

8.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Karakuz HES santrali mart sonu bilançomuza 50 milyon lira katkı yapar inşallah.. yılın tamamında 140 milyon lirayı da aşmamız temennim.

nowa üstadım;

Sunucu "niye hisselerinizi yabancı satıyor? kim bu yabancılar?" diye sormadı. Herhalde sorular hazır verilmişti hanım kardeşimize.

Yurtdışı faaliyetlerin çok arttığını/artacağını söyledi ayhan amca. Çok güzel tablolar çizdi? "Pazara kadar" ortaklık niyetim "mezara kadar" şekline dönüşebilir. Biraz daha seversem leyla ile mecnun kabilinden "alarko ile 0101" hikayesi de dillenebilir edebiyatımızda. En iyisi ben "salıya kadar" ortaklık kısmında kalayım.

Makedonya santrali gerçekleşirse CENALdeki payımızdan daha verimli üretim görebiliriz orada.. Romanya, kazakistan... maşallah diyeyim...

Bir önemli ders de "hesabı yapılmış işlere girmek gerek, aksi durumda kendinizi de kredi veren bankayı da, başkalarını da sıkıntıya sokarsınız", "bankalar kredi verirken projeyi iyi incelemeliler" anlamına gelen sözleriydi.
    Kesinlikle imzamı atarım. 2018 den bu yana yaşadığımız krizde bankaların enerji şirketlerine verdiği donuk kredilerin payı malesef var ...
    Çok güzel bir ropörtaj olmuş, "bir şirket yöneticisi nasıl olmalı"nın örneğini vermiş Ayhan Bey, şirkete güvenimi artırdı. Hepimiz para kazanmak için borsadayız ama çalkantılı dönemlerde kafayı yastığa rahat koyabilmek de önemli. Rahat uyku da ancak Alarko gibi şirketlerde mümkün. Fiyat çıkarsa para kazandığımız için, düşerse ucuza daha çok alabileceğimiz için sevinebiliriz.

Ortaklara saygılar...
    Saygılar...

Sayfa 649/717 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •