Sayfa 650/713 İlkİlk ... 150550600640648649650651652660700 ... SonSon
Arama sonucu : 5697 madde; 5,193 - 5,200 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Dünkü Ayhan beyin mülakatı mükemmeldi.
    Bahsettikleri, vizyonu, planları çok memnun etti beni.

Can alıcı bir nokta ise 2019 sene sonu cirosunun 14 milyar TL olduğundan bahsetti. Muhtemelen kombine gelirlerden söz ediyor ama 3. Çeyrek kombine ciro:8,3 milyar TL.
    O halde son çeyrekte 6 milyar TL’ye yakın bir ciro gerçekleşmiş oluyor.
    Yani 9 ayda elde edilen tüm cironun %75’i kadar bir ciro son çeyrekte yapılmışsa o zaman net kar ne olur?
    Beklentilerimi epey arttırdı.
    Siz ne dersiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

2.  Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Ocakta da 26.104.000 kwh üretmiş.
    26.104.000 x0. 448 = 11,694 milyon tl.
    53 günde toplam ciro, 25,152 milyon tl.
    Allah bereket versin.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bizim için aslolan Cenal Karabiga, Cenalin yarısı yani bize düşen kısmı Karakuzun 25 katı.
    1 haftadır da tek ünite çalışıyor, hafta sonunda 2.ünite de devreye girer inş.

3.  Alıntı Originally Posted by KIDEMLİ Yazıyı Oku
    Bizim için aslolan Cenal Karabiga, Cenalin yarısı yani bize düşen kısmı Karakuzun 25 katı.
    1 haftadır da tek ünite çalışıyor, hafta sonunda 2.ünite de devreye girer inş.
    Sayın KIDEMLİ,

Cenalın Karakuzun 25 katı olduğu bilgisini neye dayandırdığınızı bilemiyorum fakat daha önce yatırım harcamalarına bakarak bunun 10 civarında olması gerektiğini düşünüyordum. Malum, Karakuz için 120 mio USD Karabiga içinse 1,2 mia USD harcanmıştı.

CEO muzun röportajda da dediği gibi her yatırım aynı mantıkla değerlendirilerek karar verildiğine göre bu kadar büyük bir maliyet farkı olmamalı sanırım.

Bol kazançlar.
    Hayat eve sığar...Beterin beteri var.
    http://www.serprofil.com/celik-iskel...fiyatlari.html

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Karakuz HES santrali mart sonu bilançomuza 50 milyon lira katkı yapar inşallah.. yılın tamamında 140 milyon lirayı da aşmamız temennim.

nowa üstadım;

Sunucu "niye hisselerinizi yabancı satıyor? kim bu yabancılar?" diye sormadı. Herhalde sorular hazır verilmişti hanım kardeşimize.

Yurtdışı faaliyetlerin çok arttığını/artacağını söyledi ayhan amca. Çok güzel tablolar çizdi? "Pazara kadar" ortaklık niyetim "mezara kadar" şekline dönüşebilir. Biraz daha seversem leyla ile mecnun kabilinden "alarko ile 0101" hikayesi de dillenebilir edebiyatımızda. En iyisi ben "salıya kadar" ortaklık kısmında kalayım.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Sayın ortağım,
    Gizem hanım (G.U.) kendisi gibi güzel sorular sordu. Ayhan Bey(A.Y.) de heyecanla yanıtladı. Geçen yıl genel kuruldan 1 ay kadar önce Celal Toprak' la yaptığı röportajda hiç de öyle heyecanlı ve istekli değildi valla.
    G.U. bizden biri gibi yani bir Alark yatırımcısı gibi konuştu ve sordu soruları. Konuya hakim olduğu belliydi. Hatta CEO'muz "Cenal denen santral" derken G.U. "Karabiga Termik Santralı" dedi.
    Programın sonuna doğru G.U. "son bir soru" deyince bizimki "neden son olsun, daha yok mu, sorun söyleyelim gibi birşeyler" dediyse de zamanımız dar diyerek programı kapattı. Bu bakımdan soruların önceden hazırlanmış olabileceği görüşünüze itiraz edemiyorum.

Karakuzun bu yıl yüzümüzü biraz daha güldüreceği iyi haber. Şansımıza bu yıl Şubat da 29 çekiyor.

Ancak, yabancıların hisselerimizi sattığına hiç inanmıyorum.
    1.si, bunlar hesap kitap bilen kişiler.
    2.si, bilmeseler de CEO'muzdan ve dahi şirket yetkililerinden her türlü sağlam bilgiye ulaşabilirler.
    3.sü, geçen yıl birkaç yazımda geçmiş yıllarda Genel Kurula katılan yabancılardan söz etmiştim. Bilgiler tabii ki şirketin sitesindendi. Sitede son 15 yılın bilgileri vardı ve buna göre, tüm genel kurullara çok fazla yabancı özel ve tüzel kişi katılıyordu.
    4.sü, Algyo ve Alcara rağbet etmeyen yabancılar Alark ta bazı yıllar 50-100 gibi ayrı kişilik olarak temsil ediliyordu.
    Naçizane kanaatim odur ki, bunlar top çeviriyor, algıya oynuyor. Sonuçta günlükçüleri, bilemedin aylıkçıları ve Alarkı henüz yeterince tanıyamadan, sanki çıplak bir sanayi şirketiymiş gibi bilançoda yer alan rakamlara bakarak değerlendiren yatırımcıları veya oyuncuları kandırabilirler. O da piyasanın gerçeği. Ne de olsa burası borsa...

Bol kazançlar.
    Hayat eve sığar...Beterin beteri var.
    http://www.serprofil.com/celik-iskel...fiyatlari.html

5. Değerli ortakların, Karakuz'un 2015, 2016,2017,2018 ve 2019 üretim değerleri ve ciro bilgileri olan paylaşabilir mi?

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

https://seffaflik.epias.com.tr/transparency/

Sn.bulutafeg
    Burada santrallerin üretimlerini bulmanız mümkün.

7. Sayın NOWAYOUT,
    Bazı hesaplamalarımızda Cenal Karabiganın tamamı bize ait gibi değerlendirip yanılgıya düşüyoruz, buna ben de dahilim.Cenal Karabiga nın bize düşen kısmı ile Karakuz karşılaştırmasını paylaşıyorum.
    Bildiğiniz gibi Karakuz HES santrali olup kurulu gücü 76 MWh, Cenal Karabiga ise ithal kömür santrali olup kurulu gücü (Alarko Holdinge düşen kısmı % 50 si) 660 MWh dir.
    Bu % 50 Alarko payına göre yıllar içerisindeki üretim karşılaştırması şöyledir

2018 yılı Cenal üretim 5 070 879 MWh, Karakuz 244 883 MWh. 20,7 kat,
    2019 yılı Cenal üretim 4 583 368 MWh, Karakuz 361 776 MWh. 12,6 kat,
    2020 yılı dün itibarı ile 53 gün Cenal üretim 759 133 MWh, Karakuz 57 182 MWh. 13,2 kat,

Karakuz HES olup üretimi etkileyen en önemli unsur yıl içerisindeki kar ve yağmur yağış oranlarıdır.Cenal de ise üretimi değil de maliyeti etkileyen, çevresel faktörler değil, ithal kömürün dolar bazlı fiyat hareketleri ve en önemlisi kalan borcumuz da dikkate alındığında dövizdeki yükselişlerdir.
    Buna mukabil HES santrallerindeki kar marjları çok daha yüksektir.
    2 Ünite ile tam kapasite çalışan Cenal, son 7 gündür tek ünite % 50 kapasite ile çalışmaktadır.Ortaklardan Sn. YİĞİT ünitelerden birinin arızalı olduğunu ve hafta sonu çalışabileceğini yazmıştı.Diğer ortaklardan da bu konu hakkında bilgili olanlar var diye hatırlıyorum, zaman zaman bilgilendirirlerse sevinirim.Spot elektrik fiyatlarının yüksek olduğu bugünlerde tam kapasite çalışması onemli.
    Saygılarımla.

8. Sevgili ortaklar herkese hayırlı pazarlar,
    2019 3. çeyrek bilançomuzu detaylı inceleme fırsatı buldum.8,30 milyar tl kombine ciromuz olduğu gözüküyor.Sn. Ayhan Yavrucu Bey'in cuma günkü tv'de söylediği 14 milyar tl civarı ciro gelecek sözüne göre son çeyrekte 5,70 milyar tl bir cirodan söz edebiliriz.Gene 3. çeyrekteki çeyreksel bazdaki bilançomuz 3,35 milyar tl ile 488 milyon tl çeyreksel kar elde etmişiz.Son çeyrekteki doların yükselişine yönelik hedge yapıldığı biliniyor.Eğer karlılığımız aynı koruduğumuzu varsayarsak (meram ve turizm kalemi soru işareti benim için) 800 milyon tl gibi çok uçuk bir son çeyrek karı bekliyorum.Acaba ben mi yanlış düşünüyorum bu konuda fikri olan var mı?

Sayfa 650/713 İlkİlk ... 150550600640648649650651652660700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •