Sayfa 1023/1024 İlkİlk ... 2352392397310131021102210231024 SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 8,177 - 8,184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Faiz artışı yapılacak Reha abi
    Dolar 1 gayme asagiya salinmasaydi, faiz artisi olurdu!

Herseyin kerameti bunardan menkul oldugundan, fayiz artisi neyim olmayacak, nokta, mohur, imza, barmak!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    kaybedenler kazananlari bogazda baliga goturecekmi?

birde benim ABD den Istanbula ucak bilet paramida istiyorum
    Açıklıyorum:Öngörüsü doğru çıkan arkadaşlardan ilk 3 ne itibar puanı vereceğim...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Bu faiz artışı ,ovp falan hintlilerin çarpım tablosu gibi.Her şey ortada,paramız yok,borcumuz çok,döviz üretecek turizm dışında bişi yok,amerika kurt kuzu işine döndürmüş işi,iranla rusya bizi dolandırmaya çalışıyor,allem kallem 2 milyon suriyeli daha geçirilecek bize,inşaatçıları korumaktan ve kanal istanbul gibi zihnisinir projelerinden medet uman bir ikltidar var ve bu kadar adam oturmuş merkez neden faizde sihirli rakamı tam zamanında bulamıyor neden merkez bulduysa o rakamı iktidar neden uygulatmıyor falan diye saatlerce düşünüyoruz heyecanla bekliyoruz falan))))))))))Bir arkadaşın yazdığı muhteşem entrydeki gibi vatandaşı olmasan türkiye eğlenceli ülke de vatandaşıyız maalesef))))))))))

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşların dikkatini çekmek istediğim bir konu var. Merkez bankası türkçe açıklamasında para politikası yeniden şekillendirecek lafını ingilizce olarak yaptığı açıklamada monetary policy will be *adjusted* olarak yazmış. Yani ingilizce yazdığı metinde enflasyon gelişmeleri karşısında faiz ile ilgili bir *ayarlama* yapılacaktır diyor.

Merkez bankasının 3.8.2018 tarihinde yaptığı açıklamanın yabancı yatırımcı için yazdığı ingilizce metni aşağıda, lütfen forumdaşlar tekrar bir bakalım:

the inflation outlook showed 'significant risks' to price stability and monetary policy will be *adjusted*
    artik Turkcesini Ingilizceye kim cevirdiyse?

Okulumdaki siniftan TR den gelmis ogrenciler vardi bir kismi Merkez Bankasindandi. O zamanlar yani 90 larin sonundaydi bu. Cocuklarin hepsi Mason ailelerdendi bizle konusmazlardi bi hava bi hava. Biz gariban tabi ustumuz basimiz dokuluyo. Onlar sosyete.
    Bunlarin arasinda Ingilizce bilen yokmuymus hayret

Neyse oyle aklima geldi.

5.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Bloomberg de Barış Esen, Küresel Piyasaların başlangıcında bizden/buradan bahsetti...
    Dedi ki:"Resmen faiz toto oynanıyor" dedi...

Barış burayı okuduğunu/takip ettiğini biliyordum....
    Burdan arasıra sana laf çakıyorum ve/veya konuklarına
    Alınmıyorsun değil mi?
    Bugünde konukların Edi (Koca kafalı KEL :Işık Ökte) ve Büdü ymüş (Küçük Kafalı KELimsi :Tufan Cömert)
    Yamuk yumuk laflar ederlerse acımam çakarım lafımı ona göre...
    Uyar onları şimdiden...

saygılar/başarılar
    Sanırım ışık ökte de buraları takip ediyor.. tektuş muhabbeti yaptı yayında adam 🙂

Sosyal medyada nerdeyse 15 yıldır konuşulan bir kavram ilk kez prime time ulusal kanalda dillendirilmiş oldu böylece..

Yarın bitcoin gibi duruma göre 10 barem yukarı 10 barem aşağı giden bir dolar kuru olur,çoğunluk neye oynadıysa tersi yapılır bizde vay merkez faiz artırdı bu dolar neden artıyor veya merkez faiz artırmadı dolar neden düşüyor falan o konuları bile konuşmak zorunda kalabiliriz.Babalar milletin paralarını vıop mıop çarparlar ,sonra gene matematik devreye girer faizler kur altın falan kolkola hep yukarı gider.Bence maalesef durum böyle arkadaşlar.

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Açıklıyorum:Öngörüsü doğru çıkan arkadaşlardan ilk 3 ne itibar puanı vereceğim...

saygılar/başarılar
    Bizim de itibar puvani kitligimiz vardi, fayiz artmazsa siralama nasil olacak?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. Toplantıya kadar usd aşağı yonlu baskılanir

+300 faiz artışı

Bir süre 6.60 / 6.90 bandı salınım

Ardından 7 üstü

Kişisel tahmindir

SM-J200F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 1023/1024 İlkİlk ... 2352392397310131021102210231024 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •